Bundesliga

Liczba wyników: 244

Bayer Leverkusen rozbił Fortunę Duesseldorf! Grał Dawid Kownacki [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
Bayer Leverkusen bez większych problemów pokonał w wyjazdowym spotkaniu Fortunę Duesseldorf. Aptekarze wygrali 3:1. W barwach Fortuny od 59. minuty na boisku znajdował się Dawid Kownacki.
2. Bundesliga: Bez goli w meczu na szczycie. Podział punktów w meczu Erzgebirge - VfB [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
VfB Stuttgart nadal niepokonane na zapleczu niemieckiej ekstraklasy. Spadkowicz z Bundesligi w piątek bezbramkowo zremisował z Erzgebirge Aue.
2. Bundesliga: Dynamo Drezno z pierwszym zwycięstwem. Nie przeszkodził gol byłego piłkarza Lecha [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Dynamo Drezno z upragnionym zwycięstwem. Po dwóch porażkach drużyna na własnym boisku pokonała Heidenheim 2:1. Gola dla gości strzelił Denis Thomalla, były napastnik Lecha Poznań.
Bundesliga: Nieudany debiut Unionu. RB Lipsk rozgromił beniaminka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Kibice Unionu Berlin nie będą dobrze wspominać swojego historycznego meczu w Bundeslidze. W pierwszym występie w elicie ich zespół przegrał z RB Lipsk 0:4. Cały mecz rozegrał Rafał Gikiewicz, polski bramkarz Unionu.
Sporo emocji i brak goli. Borussia M'gladbach zremisowała z Schalke [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
W meczu 1. kolejki Bundesligi Borussia M'gladbach bezbramkowo zremisowała z Schalke 04 Gelsenkirchen. Obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia bramek, ale brakowało skuteczności.
Wolfsburg wygrywa na inaugurację! FC Koeln bez punktów [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
Wolfsburg na inaugurację nowego sezonu Bundesligi pokonał na swoim terenie FC Koeln. Gole dla zwycięzców strzelali Arnold i Weghorst.
Szalony mecz w Leverkusen! 5 goli i zwycięstwo gospodarzy [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
Bayer Leverkusen po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonał 3:2 Padeborn. Gole dla Aptekarzy strzelali niezawodni Bailey, Havertz i Volland.
Fortuna Duesseldorf górą na inaugurację! Werder pokonany na własnym stadionie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
Werder Brema na własnym boisku uległa Fortunie Duesseldorf 1:3. Bremeńczycy mimo wielu okazji tylko raz pokonali bramkarza gości. W barwach Fortuny nie wystąpił niestety Dawid Kownacki, który wraca do formy po kontuzji.
2. Bundesliga: HSV zaczyna pochód do elity. Po wygranej z Bochum jest liderem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Hamburger SV chce jak najszybciej wrócić do niemieckiej elity. W 3. kolejce 2. Bundesligi wykonał kolejny krok ku realizacji celu. Po zwycięstwie 1:0 z VfL Bochum wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli.
Bundesliga. Robert Lewandowski z dwoma golami na początek sezonu. Bayern poniżej oczekiwań [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Bayern Monachium tylko zremisował z Herthą Berlin (2:2) na początek sezonu 2019/2020. Oba gole dla mistrzów Niemiec zdobył niezawodny Robert Lewandowski.
2. Bundesliga: Zwariowana druga połowa w meczu Heidenheim - VfB Stuttgart! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Pierwsza połowa pojedynku Heidenheim - VfB Stuttgart nie obfitowała w bramki. Natomiast druga odsłona meczu zrekompensowała ten fakt kibicom, którzy obejrzeli aż cztery trafienia. Najpierw na prowadzenie 2:0 wyszli goście ze Stuttgartu, ale gospodarze potrafili uratować remis i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
2. Bundesliga. Arminia Bielefeld uratowała punkt w meczu z St. Pauli! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
W 1. kolejce rozgrywek 2. Bundesligi Arminia Bielefeld podejmowała St. Pauli. Goście objęli prowadzenie po golu Conteha w 32. minucie meczu. Arminia była bliska wyrównania, ale bardzo długo nie mogła wpakować piłki do bramki rywali. Ta sztuka udała się dopiero w 90. minucie. Gospodarze zdobyli bramkę na 1:1 i uratowali remis.
2. Bundesliga. HSV - Darmstadt: VAR w doliczonym czasie gry i rzut karny!

Piłka nożna
W pierwszej kolejce 2. Bundesligi HSV podejmował Darmstadt. To był mecz niewykorzystanych szans dla drużyny HSV. Gospodarze przeważali w pierwszej połowie, ale to goście zdołali strzelić gola do szatni. Wynik spotkania został ustalony dopiero w doliczonym czasie gry. Sędzia podyktował rzut karny dla HSV po wcześniejszej interwencji VAR'u. Mecz zakończył się remisem 1:1.
2. Bundesliga: Dramatyczna kontuzja Kamińskiego. VfB Stuttgart pokonał Hannover [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Olbrzymiego pecha w meczu VfB Stuttgart - Hannover miał Marcin Kamiński. Szczegółowe badania wykazały zerwanie więzadeł. Obrońcę czeka około sześć miesięcy przerwy. Jego VfB Stuttgart pokonał jednak Hannover 2:1.
Rafał Gikiewicz o swojej liście celów: przed nowym sezonem powstanie kolejna. 5 lat czekałem na powołanie

Piłka nożna
- Spokojnie, znam hierarchię w kadrze. Cieszę się z tego, że przyjechałem. Czekałem na to od wyjazdu do Darmstadt, czyli pięć lat - mówi Rafał Gikiewicz, dla którego ostatnie dni są niezwykle udane. Najpierw wydatnie pomógł Unionowi Berlin awansować do Bundesligi, a następnie zastąpił Wojciecha Szczęsnego na zgrupowaniu reprezentacji Polski.
Rafał Gikiewicz dał swojemu zespołowi Bundesligę! Świetny Polak nie zawiódł w barażu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Rafał Gikiewicz i jego Union Berlin sprawili niespodziankę i awansowali do Bundesligi kosztem VfB Stuttgart. Stołeczna drużyna najpierw zremisowała 2:2 na wyjeździe, a w rewanżu żadna z ekip nie zdobyła gola. Duża w tym zasługa polskiego bramkarza gospodarzy.

"Druga połowa". Robert Lewandowski zerwał z łatką nudziarza. "Zaczął bawić się swoim wizerunkiem"

Piłka nożna
Robert Lewandowski zakończył sezon w Bayernie Monachium z dwoma tytułami drużynowymi i dwoma koronami króla strzelców (w lidze i pucharze). Kapitan reprezentacji Polski może się cieszyć także ze zmian, które zachodzą w jego drużynie. - W tym okienku transferowym nie powinien odchodzić - twierdzi Michał Kołodziejczyk.
Trudna sytuacja VfB Stuttgart. Union Berlin bliżej gry w Bundeslidze [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
W pierwszym meczu barażowym o prawo do gry w Bundeslidze w sezonie 2019/20 VfB Stuttgart tylko zremisował na własnym stadionie z Unionem Berlin 2:2. W perspektywie rewanżu na boisku zespołu z niższej klasy rozgrywkowej, to stołeczna drużyna z Rafałem Gikiewiczem w składzie jest w lepszej sytuacji.

"Druga połowa". Sukcesy Roberta Lewandowskiego przechodzą bez echa. Czas na nowe wyzwania?

Piłka nożna
Robert Lewandowski stał się najbardziej utytułowanym polskim piłkarzem w historii. Kolejne sukcesy przeszły bez większego echa. Czy czas na nowe wyzwania dla kapitana reprezentacji Polski?
Ostatnia szansa Lewandowskiego?

Ostatnia szansa Lewandowskiego? "Powinien przenieść się do Premier League"

Sport
- Moim zdaniem Robert Lewandowski osiągnął w Bayernie wszystko. To jest ostatni moment żeby zmienić klub. Powinien spróbować przenieść się do Premier League. Liga wyraźnie jest na fali i wraca na szczyt po wielu latach. Tam są też największe pieniądze - mówi Marek Wawrzynowski o sytuacji Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium.
Bundesliga. Demolka w Berlinie! Bayer Leverkusen rzutem na taśmę w Lidze Mistrzów! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
Hertha Berlin została zdemolowana w ostatnim meczu przez Bayer Leverkusen. Goście wygrali aż 5:1 i rzutem na taśmę zajęli w Bundeslidze czwarte miejsce, które gwarantuje udział w Lidze Mistrzów.