Wyniki wyszukiwania dla:

Borys Szyc

Liczba wyników: 228

"PiS idzie na rympał". Borys Budka zdecydowanie o groźbie pod adresem Małgorzaty Gersdorf

Polska
Szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz zasugerował, że I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf może zostać pozbawiona przejścia w stan spoczynku. Sprawę skomentował w programie "Tłit" poseł PO, były minister sprawiedliwości Borys Budka. - Mamy fatalny obóz władzy, który bez względu na konstytucję zapewnia, że działa w sposób legalny. PiS idzie na rympał. Próbuje w PiS-owską narrację wmanewrować polskich sędziów - mówił. Co do Piotrowicza, podkreślił, że jest symbolem tego, że wbrew temu, co mówi PiS, partia w swoich szeregach ma osoby, które powinny zniknąć z polityki. W ocenie Budki, Kaczyński chce stworzyć system jak w PRL. - Boczną furtką do SN próbuje się wrzucić szemranych prawników. To kuriozum, nie chodzi o reformę sprawiedliwości - alarmował.
PFR inwestuje w Startupy. Już teraz przeznacza na to ponad 640 mln zł

PFR inwestuje w Startupy. Już teraz przeznacza na to ponad 640 mln zł

Polska
- Liczymy, że w ramach tego programu powstanie kilka firm, które odniosą międzynarodowy sukces - podkreśla w rozmowie z money.pl Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. PFR podpisał kolejną umowę, tym razem z Tauronem. Wspólnie mają wspierać polskie startupy.
Szyc gasi pragnienie na stacji benzynowej

Szyc gasi pragnienie na stacji benzynowej

Gwiazdy
Upalne dni dały się również we znaki Borysowi Szycowi. Kilka lat temu aktor radykalnie zmienił nawyki i przestał gasić pragnienie napojami wyskokowymi. Przy okazji ostatniej wizyty na stacji benzynowej celebryta zaopatrzył się w butelkę wody oraz gumy do żucia. Poprosił również pracowników stacji o uzupełnienie płynów w swoim Jaguarze.
Dziwna historia delfinów z Krymu.

Dziwna historia delfinów z Krymu. "Wolały śmierć"

Ciekawostki
- Wolały śmierć, niż służbę w szeregach najeźdźcy - mówi przedstawiciel rządu Ukrainy w Republice Autonomicznej Krymu, Borys Babin. Skomentował w ten sposób śmierć delfinów, które stacjonowały w jednostce wojskowej koło Sewastopola. Ale zacznijmy od początku. Wszytko zaczęło się jeszcze w czasach ZSRR. Wtedy zaczęto bojowe szkolenie delfinów. Po upadku Związku, zwierzęta przeszły w ręce Ukraińców. Ukraińska armia opiekowała się nimi aż do 2014 roku, kiedy to Rosja anektowała Krym. Zdaniem Babina Rosjanie źle opiekowali się delfinami, a one same podjęły strajk głodowy. Jak było dokładnie, nie wiadomo. Wiadomo jednak, że te ssaki są wyjątkwo lojalne i inteligentne. Zdarzały się przypadki, że pozbawione opiekuna, do którego są przywiązane, przestawały oddychać.
Rząd pracuje nad korzystnymi dla najbiedniejszych zmianami w planach kapitałowych

Rząd pracuje nad korzystnymi dla najbiedniejszych zmianami w planach kapitałowych

Polska
Rząd chce umożliwić najmniej zarabiającym pracownikom realną możliwość udziału w Pracowniczych Planach Kapitałowych - zapewnił w rozmowie z money.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Program obejmie ok. 11,5 mln Polaków, w tej grupie najmniej zarabiający to ok. 10 - 15 proc.
Paweł Borys: wzrost PKB ma silne fundamenty, ale widać chmury na horyzoncie

Paweł Borys: wzrost PKB ma silne fundamenty, ale widać chmury na horyzoncie

Polska
Wzrost polskiej gospodarki ma silne fundamenty, ale widać też kilka chmur na horyzoncie - tak prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys skomentował majowe wyliczenie GUS, z których wynika, że w pierwszym kwartale wzrost PKB wyniósł 5,1 proc. Wśród fundamentów wymienił dobre dane dotyczące inwestycji i eksportu. Natomiast amerykańsko-chińska wojna handlowa i spodziewane dążenie USA do poprawy relacji handlowych z Niemcami niosą - zdaniem Borysa - ryzyko dla polskiej gospodarki.
Szarmancki Szyc całuje dłonie ukochanej na randce

Szarmancki Szyc całuje dłonie ukochanej na randce

Gwiazdy
Borys Szyc towarzyszył Pawłowi Pawlikowskiemu podczas premiery "Zimnej wojny" w Cannes. Po męczącym przejściu się czerwonym dywanem, aktor postanowił zaznać relaksu u boku ukochanej. 39-latek zabrał Justynę Jeger-Nagłowską na kolację do jednej z luksusowych restauracji. Aktor adorował partnerkę ściskając i całując jej dłoń. Wystrojona Jeger-Nagłowska próbowała onieśmielić celebrytę zalotnymi spojrzeniami. Wyglądają na szczęśliwych?
Szyc o uchodźcach:

Szyc o uchodźcach: "trzeba nauczyć się żyć z każdym i być obywatelem tego kraju, a nie patriotą"

Polska
Borys Szyc znalazł się w obsadzie filmu "Kamerdyner", który do kin wejdzie we wrześniu tego roku. Fabuła produkcji opowiada o historii naszego kraju sprzed wieku i problemach ze względu na podziały narodościowe. W rozmowie z WP, Borys Szyc zauważa, że zbyt dumnie obnosimy się ze słowem "patriota".
Weszli do radioaktywnej wody. Trzech ochotników uchroniło Europę

Weszli do radioaktywnej wody. Trzech ochotników uchroniło Europę

Ciekawostki
26 kwietnia miną 32 lata od katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Chciano przeprowadzić eksperyment, ale był on niedopracowany. Splot różnych niedociągnięć doprowadził do eksplozji pary, która wysadziła osłonę biologiczną pokrywającą reaktor. Wkrótce doszło do drugiego wybuchu. Pożar w elektrowni wygasł dopiero dwa tygodnie po katastrofie. Nie był to jednak koniec walki. Okazało się, że radioaktywna lawa uformowana przez rozgrzany rdzeń reaktora może doprowadzić do kolejnej eksplozji. Istniało zagrożenie, że dotrze do wody w zbiornikach awaryjnych systemów chłodzenia. By uniknąć katastrofalnych skutków trzeciego wybuchu, trzech ochotników zanurkowało w radioaktywnej wodzie, otworzyli zawory i ostatecznie opróżnili zbiorniki, ratując Czarnobyl przed jeszcze większą tragedią. Ochotnikami byli, jak pisze Grigorij Miedwiediew - autor książki "Prawda o Czarnobylu", inżynier Aleksiej Ananenko oraz żołnierze: Borys Baranow i Walery Bezpalow. Wiedzieli co znaczy zanurkowanie w silnie radioaktywnej wodzie. Ich samobójcza mija uchroniła Europę przed niewyobrażalnymi konsekwencjami.
Tłit - Borys Budka

Tłit - Borys Budka

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Borys Budka.
Budka odpowiada Krasnodębskiemu: podłe kłamstwo

Budka odpowiada Krasnodębskiemu: podłe kłamstwo

Wiadomości
- Nie wykluczam, że w Smoleńsku doszło do zamachu, ale trzeba to udowodnić. Oficjalna, obecna wersja, nie jest wersją prawdziwą - przekonywał we wtorek Zdzisław Krasnodębski w programie "Tłit". Dziś do jego słów odniósł się Borys Budka (PO). - To kolejna odsłona podłej gry śmiercią 96 osób. To podłe kłamstwo serwowane Polakom od 8 lat, tylko po to, by określone ugrupowanie czerpało z tego korzyści polityczne. Dla mnie to bulwersujące, że można budować polityczny kapitał na tragedii - mówił. Poseł odniósł się również do osoby byłego szefa MON. - On wymyślił te bzdury na temat Smoleńska. Macierewicz buduje własne zaplecze. Wewnątrz obozu politycznego trwa brutalna polityczna walka. Macierewicz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - stwierdził.
Budka: Chciałbym żeby Tusk startował w wyborach

Budka: Chciałbym żeby Tusk startował w wyborach

Polityka
Nie milkną komentarze po słowach Donalda Tuska o jego przyszłości politycznej. Wiele osób jest zdania, że szykuje się na powrót do polityki. - Chciałbym, żeby wystartował w wyborach na prezydenta w 2020 roku - mówi Borys Budka. - I jeżeli tylko wyrazi taka zgodę, będziemy go do tego zachęcać - podkreśla.
Budka o Dudzie: to nie jest żaden bohater

Budka o Dudzie: to nie jest żaden bohater

Polska
- Doszliśmy do totalnego absurdu: niebywałą rzeczą staje się zawetowanie oczywistej niekonstytucyjnej ustawy. Pomnika mu nie zbudujemy. Wróci na drogę konstytucyjną jeśli zaprzysięży trzech legalnie wybranych sędziów. To nie jest żaden bohater. Wyborcy go rozliczą - mówił Borys Budka (PO) w programie "Tłit". W ten sposób skomentował weto prezydenta dla ustawy degradacyjnej. W ocenie Budki, Duda kalkuluje politycznie. - Niestety, w przypadku tzw. reformy sądownictwa oszukał Polaków. Teraz rozgrywa własną politykę. To gra ludzi Andrzeja Dudy z politykami PiS-u. Nie ma w tym żadnego elementu praworządności - przekonywał. 
Borys Budka: nagroda należy się każdemu politykowi

Borys Budka: nagroda należy się każdemu politykowi

Polityka
Pensja musi zależeć od kwalifikacji kompetencji i doświadczenia. To nie może być tak, że amator wchodzi do resortu i tylko dlatego, że ma partyjną legitymację będzie zarabiał kilkadziesiąt tysięcy złotych - stwierdził w programie "Tłit" Wirtualnej Polski były minister sprawiedliwości Borys Budka, odpowiadając na pytanie o wynagrodzenie członków rządu. Zdaniem Budki każdemu politykowi należy się nagroda: "w postaci głosów wyborców". Jego zdaniem premie należą się wszystkim urzędnikom, którzy - niezależnie od tego jaka partia rządzi - świetnie pracują. - Ale nigdy nie pomyślałbym, że premier przyzna sobie 65 tysięcy zł nagrody tylko za to, że potrafi głośno krzyczeć w Sejmie - dodał.
Budka: Szanuję ujazdowskiego za niezmienność poglądów

Budka: Szanuję ujazdowskiego za niezmienność poglądów

Polityka
W programie "Tłit" Borys Budka zaznacza, że: - Pan Ujazdowski znany jest ze swoich stałych poglądów. Prawdziwie konserwatywnych - mówi. - Szanuję go za to. poseł PO przemilczał za to uwagę prowadzącego Marka Kacprzaka, że Kazimierz Ujazdowski "nie zmienia poglądów, tylko wymienia partie".
Borys Budka: Kazimierz Ujazdowski to świetny kandydat

Borys Budka: Kazimierz Ujazdowski to świetny kandydat

Polityka
Poseł Budka był dzisiejszym gościem programu "Tłit". Zapytany o kandydata Platformy na prezydenta Wrocławia, Kazimierza Ujazdowskiego, podkreśla: - Jest świetną osobą do stawienia oporu kandydatowi PiS - mówi. - Jako jeden z niewielu potrafił powiedzieć PiS-owi 'nie' kiedy partia była na fali - zanzacza.
Borys: Nie miejmy złudzeń. Osoby poniżej 40. roku życia będą miały głodowe emerytury

Borys: Nie miejmy złudzeń. Osoby poniżej 40. roku życia będą miały głodowe emerytury

Polska
- Gdyby filar kapitałowy od początku był budowany jak Pracownicze Plany Kapitałowe, to nie mielibyśmy tego problemu - stwierdził szef PFR w programie "Money. To się liczy".
Borys: Nie patrzyłbym na to, co było. PPK to zupełnie inny system niż OFE

Borys: Nie patrzyłbym na to, co było. PPK to zupełnie inny system niż OFE

Polska
- PPK to system dobrowolny. Odkładane w tym systemie pieniądze możemy podjąć w każdej chwili. To są środki dziedziczone i prywatne - powiedział prezes PFR w programie "Money. To się liczy".
GPW chce kupić giełdę w Izraelu. Paweł Borys wyjaśnia

GPW chce kupić giełdę w Izraelu. Paweł Borys wyjaśnia

Polska
Po co Polsce izraelska giełda? - Z perspektywy czysto biznesowej uważam, że jest to ciekawe przedsięwzięcie dla obu stron - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. I dodał, że takie mniejsze giełdy, jak Warszawa czy Tel Awiw, w długim terminie nie mają szansy odgrywać jakiejś istotnej roli, przykuwać uwagę inwestorów.
Budka o prokuraturze: nikt nie może stać ponad prawem

Budka o prokuraturze: nikt nie może stać ponad prawem

Polska
Adwokat Roman Giertych i Borys Budka z PO komentowali wniosek o zrzeczenie się immunitetu przez posła Gadowskiego z PO. Prokuratura została oskarżona o plagiat podczas formułowania wniosku. - Nikt w Polsce nie może stać ponad prawem. To oczywiście dotyczy również prokuratorów. Niewątpliwie to, co się stało pokazuje, że prokuratura pod kierownictwem pana Zbigniewa Ziobry po prostu prawa nie szanuje - mówił Budka.
Budka do Mężyka: gdybym mówił jak Błaszczak, utop mnie w sadzawce

Budka do Mężyka: gdybym mówił jak Błaszczak, utop mnie w sadzawce

Polityka
- Większość narodowców, jak i osób, które wzięły udział w Marszu Niepodległości, to prawdziwi patrioci - mówi Borys Budka w programie "Kto nami rządzi?".