Wyniki wyszukiwania dla:

Borys Szyc

Liczba wyników: 228

Dziwny pomysł narodowców ws. PO.

Dziwny pomysł narodowców ws. PO. "Wolne żarty!"

Polska
Ruch Narodowy oraz Młodzież Wszechpolska złożyły wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. - Wolne żarty, absurdalny pomysł. Ktoś potrzebuje zaistnieć, więc wymyśla tego typu wnioski - komentował Borys Budka (PO) w programie "Tłit". 

"Czarna lista" Wałęsy. Borys Budka idzie o krok dalej

Polska
Lech Wałęsa zaproponował listę 10 osób, które powinny być rozliczone za największe szkody wyrządzone Polsce. Wskazał m.in. Jarosława Kaczyńskiego. Co na to Borys Budka? W programie "Tłit" rozszerzył listę. - Od wszystkich, którzy łamali regulamin Sejmu: Kuchcińskiego, Piotrowicza, Terleckiego, skończywszy na Kurskim i całej machinie propagandy telewizji - powiedział. - Tak jak jest lista 100 najbogatszych Polaków, tak powinna być lista 100 polityków PiS-u, którzy wielokrotnie naruszyli prawo. Spokojnie jestem w stanie ją wypełnić - przekonywał polityk PO.

"PiS wyhodował potencjalnego przestępcę". Mocne słowa o Bartłomieju M.

Polska
B. minister sprawiedliwości Borys Budka komentował w programie "Tłit" areszt dla b. rzecznika MON Bartłomieja M. - PiS wyhodował potencjalnego przestępcę. Pomimo licznych sygnałów, specjalnych komisji, Macierewicz, który ponosi polityczną odpowiedzialność za jego wykreowanie, nie zrobił nic, by tego typu praktyki ukrócić. To skandaliczne. Ktoś kazał żołnierzom salutować przed Bartłomiejem M., a teraz okazuje się, że jest podejrzany o ordynarne przestępstwa. Nie wierzę, by działał sam - mówił. Jak dodał, "Macierewicz powinien zniknąć z przestrzeni publicznej". - Nigdy nie było tak nieodpowiedzialnego szefa MON jak on. Narażał bezpieczeństwo wszystkich Polaków przez swoją nieodpowiedzialną politykę - podsumował Budka.

"Chora sytuacja". Borys Budka o taśmach Kaczyńskiego

Polska
- Mogło dojść do złamania kilku przepisów Kodeksu karnego. Mowa o firmanctwie, powoływaniu się na wpływy i poświadczeniu nieprawdy w dokumentach przy składaniu oświadczenia majątkowego. Był poseł, który zapomniał o zegarku i zrobiono z tego międzynarodową aferę, a tu Kaczyński zapomina, że negocjuje w imieniu dewelopera kontrakt na ponad 1 mld zł? W jakim trybie jest to robione? - pytał b. minister sprawiedliwości Borys Budka w programie "Tłit", komentując nagrania z prezesem PiS. - Doszliśmy do chorej sytuacji: Kaczyński próbuje zarządzać prywatnym biznesem, a kontrolować ewentualne naruszenia mają ludzie powiązani ze spółką Srebrna - dodał. - Niegodne i niezgodne z prawem zachowanie Kaczyńskiego - podsumował Budka.
Borys Budka odpowiada Gowinowi ws. NBP

Borys Budka odpowiada Gowinowi ws. NBP

Polska
Jarosław Gowin oznajmił w programie "Tłit", że "szlag go trafił", gdy dowiedział się o zarobkach w NBP. - Patrzę z zażenowaniem na tego typu wypowiedzi. To tak, jak Gowin głosuje, ale się nie uśmiecha. Gdyby rzeczywiście był tak zbulwersowany, już dawno porzuciłyby ten obóz - komentował Borys Budka (PO). Jak dodał, przegłosowana ustawa niczego nie naprawia. - To wstyd, że obóz Zjednoczonej Prawicy nie potrafił wymóc na prezesie Glapińskim, żeby tę sprawę honorowo rozwiązać - pokazać, do jakich kominowych płac dochodziło w NBP. Zagrał na nosie Kaczyńskiemu - dodał.
Kolejni Polacy podbijają Hollywood!

Kolejni Polacy podbijają Hollywood! "To bardzo gorący czas"

Gwiazdy
Polscy artyści w końcu złapali dobrą passę w Hollywood. Do tej pory większość gwiazd, które zapowiadały podbój Hollywood, kończyły przygodę z wielkim aktorstwem w dość przykry sposób. Adamczyk, Szyc czy Karolak z marzeniami o zagranicznej karierze rozstali się już w pracowni montażystów. Choć oczy Polaków skupiają się w ostatnim czasie na Joannie Kulig i Pawle Pawlikowskim, nie można pominąć poczynań innych rodaków. Przeboje Radka Liszewskiego brylowały w amerykańskim serialu Netflixa, a Natalia Safran wystąpiła w hollywoodzkim hicie Aquaman. 
 Szyc wpatrzony w telefon mknie ulicami Warszawy

Szyc wpatrzony w telefon mknie ulicami Warszawy

Gwiazdy
Borys Szyc nie najlepiej poradził sobie z rosnącą popularnością. We znaki dało się intensywne imprezowanie oraz picie, które zakończyło się odwykiem. Od tej pory w każdym wywiadzie zapewnia, że na stałe odstawił alkohol oraz zmienił swoje podejście do życia. Dużym wsparciem okazała się Justyna Nagłowska, która również uczestniczyła w terapii. Choć para stara się być nierozłączna, aktorowi zdarza się samotnie jadać na mieście. Kilka dni temu paparazzi spotkali Borysa, który zapatrzony w telefon, spacerował warszawskimi ulicami.
Artur Szpilka w KSW? Maciej Kawulski zabrał głos [3/4] [Sektor Gości]

Artur Szpilka w KSW? Maciej Kawulski zabrał głos [3/4] [Sektor Gości]

Polska
Jakie są kolejne plany Mameda Chalidowa, który podjął decyzję o zakończeniu kariery w MMA? Czy jego decyzja stanowi duży problem dla Federacji KSW - zwłaszcza, że w ciągu dwóch lat karierę planuje zakończyć Mariusz Pudzianowski? Czy tacy zawodnicy jak Michał Materla, Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot, Tomasz Narkun i Damian Janikowski są w stanie osiągnąć taki poziom popularności jak Mamed Chalidow? Czy właściciele Federacji KSW liczą na to, że na walki w MMA zdecyduje się Artur Szpilka lub inny zawodnik sportów walki, który cieszy się dużą sławą? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 99. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 
Pracownicze Plany Kapitałowe. Od przyszłego roku rusza akcja informacyjna

Pracownicze Plany Kapitałowe. Od przyszłego roku rusza akcja informacyjna

Polska
Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych wchodzi w życie 1 stycznia 2019 roku i niezwłocznie będziemy chcieli rozpocząć dużą kampanię informacyjną, którą będziemy prowadzili dwa lata - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Państwowego Funduszu Rozwoju. - Jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie portalu, na którym pracodawcy i pracownicy będą mogli uzyskać pełną wiedzę na ten temat. Chcemy go uruchomić na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku - wyjaśniał Borys.
Londyn i Bruksela dogadały się ws. brexitu. Co to oznacza dla Polaków

Londyn i Bruksela dogadały się ws. brexitu. Co to oznacza dla Polaków

Polska
Jeżeli relacje gospodarcze Wielkiej Brytanii z Unią będą działały na podobnej zasadzie, jak relacje Szwajcarii czy Norwegii, to koszty brexitu nie będą duże, jeśli chodzi o wolny handel. Dla Polski to bardzo ważne, bo Wielka Brytania jest dla Polski ważnym partnerem w relacjach handlowych - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Państwowego Funduszu Rozwoju. Jak dodał, Polska ma w tych relacjach nadwyżkę handlową. Druga kwestia to przepływ osób, ale w tej chwili Polacy, którzy mieszkają na Wyspach, mogą czuć się bezpiecznie. Czy dla polskich firm brexit to duża strata czy szansa? - Przede wszystkim to bardziej strata dla brytyjskiej gospodarki. Jeśli chodzi o polskie firmy, to jeśli umowy o wolnym handlu będą utrzymane, to zagrożenia nie ma - mówił Borys. Dodawał, że niedziela, kiedy Unia i Londyn dogadały się w sprawie brexitu, była "smutnym dniem".
KNF ma nowego szefa. Co teraz z bankami Leszka Czarneckiego

KNF ma nowego szefa. Co teraz z bankami Leszka Czarneckiego

Polska
Wybór Jacka Jastrzębskiego na nowego szefa KNF to bardzo dobra decyzja - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Jastrzębski jest doskonałym prawnikiem, ale skończył też ekonomię, ma rzadką umiejętność połączenia wiedzy prawniczej z ekonomiczną, co jest bardzo potrzebne w KNF - wyjaśniał. Czy priorytetem będzie teraz uporządkowanie sytuacji wokół Getin Banku i Idea Banku, należącycj do Leszka Czarneckiego? Borys przytoczył słowa Jastrzębskiego, który zapewnił, że banki te będą traktowane tak samo, jak wszystkie inne banki. Czy jedynym wyjściem jest jakaś forma dokapitalizowania firm Czarneckiego? - Mogę powiedzieć, że w Polskim Funduszu Rozwoju nigdy nie było takich planów - zapewnił Borys.
Różowa Ślotała pozuje na ściance z misiów

Różowa Ślotała pozuje na ściance z misiów

Gwiazdy
Zosię Ślotałę od czasu medialnego związku z Borysem Szycem możemy regularnie oglądać w polskim show biznesie. Co prawda związek to już zamierzchła przeszłość, jednak bez wątpienia otworzył celebrytce drzwi na polskie salony. Choć zdaje się, że Ślotała dała się ponieść macierzyństwu i ostatnimi czasy bardziej promuje siebie jako matkę Polkę, to jednak bywają momenty, gdy nie potrafi odmówić zaproszeniom na eventy, gdzie może choć przez chwilę zapozować na ściance. Jedno jest pewne, Zosia przez te kilka lat w show biznesie nabrała niewątpliwej wprawy w pozowaniu przed fotoreporterami.Zobaczcie różową stylizację Ślotały.
Szyc wspomina 40. urodziny bez alkoholu:

Szyc wspomina 40. urodziny bez alkoholu: "Przyszło 160 osób. To byli NAJBLIŻSI"

Gwiazdy
Na początku września Borys Szyc świętował czterdzieste urodziny. Choć aktor nie planował hucznej imprezy, jego narzeczona Justyna Nagłowska przygotowała w jego restauracji niespodziankę, zapraszając prawie 160 gości. Szyc tłumaczył, że byli to najbliżsi, których tego dnia nie mogło zabraknąć. Podczas uroczystości celebryta zdmuchnął świeczki z ogromnego tortu i dostał w prezencie szablę. Aktor docenia każdy dzień życia w trzeźwości i stara się być przykładem dla wszystkich, którzy chcą zerwać z nałogiem. Zapewnia, że nawet podczas urodzin bawił się bez procentów.
Szyc szydzi z książki Wojewódzkiego:

Szyc szydzi z książki Wojewódzkiego: "Był szczery i nazmyślał"

Gwiazdy
Borys Szyc od wielu lat może liczyć na "przyjaźń" Kuby Wojewódzkiego. Aktor przy okazji premier produkcji ze swoim udziałem lub wydania muzycznego materiały, przeważnie jest zapraszany do programu dziennikarza. Dużo emocji miała wywołać najnowsza publikacja Wojewódzkiego, która ku jego rozpaczy, nie odbiła się w show biznesie wielkim echem. Z "dziełem" prezentera nie zapoznał się nawet Borys Szyc, który tłumaczył się urlopem. Posłuchajcie, jak odniósł się do treści biografii Kuby.
 Paweł Borys: Przejęcie banku

Paweł Borys: Przejęcie banku "za złotówkę" możliwe w świetle prawa

Polska
Przejęcie banku "za złotówkę" jest możliwe w świetle prawa europejskiego i polskiego - wskazuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, w rozmowie z money.pl. Jak mówił, będzie "troszeczkę bronił" prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który według nagrania rozmowy szefa KNF z Leszkiem Czarneckim miał dążyć do przejęcia "za złotówkę" jednego z banków Czarneckiego.
Trudne pytanie o Tuska. Borys Budka odpowiada

Trudne pytanie o Tuska. Borys Budka odpowiada

Polska
- Dlaczego Donald Tusk tak długo nie może się zdecydować? Ciągle puszcza oko dziennikarzom, nie ma odwagi powiedzieć: tak, będę kandydował na prezydenta Polski? - pytał Marek Kacprzak w programie "Tłit". - Tusk wie, że dwa lata do wyborów to szmat czasu, że w polityce wiele się zmienia i że ma określoną misję do spełnienia w UE - odpowiedział Borys Budka. Jak dodał, rywalizacja Tuska z Andrzejem Dudą byłaby "zderzeniem polityka światowego formatu z osobą, która w trakcie swojej prezydentury do takiego formatu się nie zbliżyła".
Tłit - Borys Budka

Tłit - Borys Budka

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Borys Budka.
Szydło w PE? Mocny komentarz Borysa Budki

Szydło w PE? Mocny komentarz Borysa Budki

Polska
- Myślę, że to rozgrywka wewnętrzna. Ubolewam, że za pieniądze podatników utrzymujemy "bezrobotnego wicepremiera". To Szydło jeździ w obstawie kilku samochodów BOR-u, pokazuje pychę i dumę władzy. Nie przypominam sobie, by wicepremier Gliński lub Gowin tak poruszali się po Polsce. Nie potrzeba nam w PE antyeuropejskich polityków - mówił Borys Budka w programie "Tłit".
Emocjonalne wystąpienie Kaczyńskiego w Sejmie. Reakcja Borysa Budki

Emocjonalne wystąpienie Kaczyńskiego w Sejmie. Reakcja Borysa Budki

Polska
- Nagłe oburzanie się Kaczyńskiego na język parlamentarny to apogeum hipokryzji. Do końca życia będę pamiętał jak wykrzyczał nam w twarz: "zdradzieckie mordy" i "kanalie". Wyhodował sobie ludzi pokroju Tarczyńskiego i Pawłowicz. Jest ostatnią osobą, która powinna w tym temacie zabierać głos. Widzi, że równia pochyła PiS się zaczęła - mówił Borys Budka w programie "Tłit".
Kontrowersyjne zdjęcia narodowców. Borys Budka ostro: to apogeum hipokryzji

Kontrowersyjne zdjęcia narodowców. Borys Budka ostro: to apogeum hipokryzji

Polska
Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i narodowcy zaczynają się fotografować z plakatem "konstytucja". Co na to Borys Budka? - Polecałbym im przepisy konstytucji o zakazie propagowania ustrojów totalitarnych. To apogeum hipokryzji. Ci ludzie nie szanują własnej tradycji i historii - tego, że na ulicach Warszawy ginęły setki tysięcy ludzi - komentował. Dostało się też PiS-owi. - Mają czelność mówić o konstytucji? Ludzie, którzy nie potrafią zapobiec, żeby w centrum stolicy nie było wznoszonych hitlerowskich pozdrowień? To jest skandal - stwierdził Budka.
Borys Budka o pomniku Lecha Kaczyńskiego: artysta się nie popisał, prezydentowi zrobiono krzywdę

Borys Budka o pomniku Lecha Kaczyńskiego: artysta się nie popisał, prezydentowi zrobiono krzywdę

Polska
- Estetycznie zrobiono krzywdę prezydentowi. Znów ktoś nie dopracował szczegółów. Nawet internauci zwrócili uwagę, że nie ma obrączki na palcu. I ta marynarka… Artysta się nie popisał - mówił Borys Budka w programie "Tłit". - Żałuję, że zaraz po katastrofie nie udało się np. zrobić pomnika światła - dodał polityk PO. Pytany o pomysł referendum ws. pomnika, powiedział: "Mieszkańcy powinni być pytani o zdanie, ale jestem ostatnim, kto byłby za tym, by burzyć pomniki".