Wyniki wyszukiwania dla:

Bilguun Ariunbaatar

Liczba wyników: 47

Co wypatrzył satelita NASA. Ciekawe zdjęcie z Księżyca

Co wypatrzył satelita NASA. Ciekawe zdjęcie z Księżyca

Ciekawostki
Po latach patrzenia się tylko na jasną stronę Księżyca, nie możemy oderwać wzroku od ciemnej. Astronomom-amatorom udało się ostatnio zrobić niezwykłe zdjęcie ciemnej strony Księżyca z Ziemią w tle. Teraz świat rozpisuje się o nowym zdjęciu wykonanym przez satelitę NASA LRO, który krąży wokół Księżyca. Zdjęcie zostało wykonane z wys. 330 km nad pow. Księżyca. To właściwie szczegółowa mapa ciemnej strony naszego satelity. Można na niej dostrzec chińską sondę Chang'e 4, która 3 stycznia wylądowała na ciemnej stronie. Chang'e 4 ma na nim zaledwie 2 piksele wielkości. Sonda znajduje się w kraterze Von Kármána, który ma średnicę ok. 186 km. Co ciekawe krater ten sam znajduje się w środku innego - Aitken, który znajduje się na skraju basenu Biegun Południowy. Basen Biegun Południowy to największy znany krater księżycowy i jeden z największych w Układzie Słonecznym.
Kuszewski o wygranej w

Kuszewski o wygranej w "TzG": "Piękne doświadczenie, ale bardzo trudne"

Gwiazdy
Kacper Kuszewski osiem lat temu wygrał w rywalizacji z Bilguunem Ariunbataarem w finale "Tańca z Gwiazdami". Aktor wspomina, że choć udział w programie kosztował go dużo wysiłku, to przyniósł ogromną satysfakcję i wzbogacił o nowe doświadczenia. Kuszewski dodał, że długie, męczące treningi skończyły się dla niego niezwykle bolesną kontuzją mięśni pleców, która prawie przekreśliła jego udział w wielkim finale. Aktor przyznał, że choć była to cenna lekcja, mierzył się wówczas z "wyczerpującym jobem".  
Banasiuk mknie niczym model po oblodzonym chodniku

Banasiuk mknie niczym model po oblodzonym chodniku

Gwiazdy
Mateusz Banasiuk razem z Bilguunem Ariunbaatarem założył zespół muzyczny. Aktor rozpoczął nawet prace nad debiutanckim krążkiem. O swoim zamiłowaniu do muzyki opowiedział na kanapie Dzień Dobry TVN. Najwyraźniej to niejedyne zainteresowanie aktora. Wystylizowany w kożuch oraz klasyczną marynarkę, mknął oblodzonym chodnikiem niczym model. Po urządzeniu z chodnika wybiegu i obsypaniu paparazzi kilkoma uśmiechami, zajrzał do cukierni po coś słodkiego.
Pudelek wspomina pierwsze polskie royal wedding.

Pudelek wspomina pierwsze polskie royal wedding. "Był biegun, śnieg i kamery"

Gwiazdy
15 lat temu Michał Wiśniewski na oczach całej Polski poślubił Mandarynę. Ekstrawagancka ceremonia na biegunie północnym była transmitowana przez TVN. Mimo że wydarzenia zgromadziło przed telewizorami miliony widzów, małżeństwo kilka lat później rozpadło się z jeszcze większym hukiem. Po lodowej ceremonii pozostały jedynie zdjęcia oraz bankructwo muzyka. W najnowszej Klice Pudelka opowiedzieliśmy o przygotowaniach do ślubu. Podobno wystawna uroczystość kosztowała dwa miliony złotych, co wówczas było zawrotną kwotą.
Wyprawa na ciemną stronę Księżyca

Wyprawa na ciemną stronę Księżyca

Nauka
Chiński statek kosmiczny Chang’e-4 z powodzeniem wszedł na księżycową orbitę, około 130 km nad jego powierzchnią. Sonda ma wylądować po ciemnej stronie naszego naturalnego satelity już w styczniu. To odległość około 385 tys. kilometrów. Badacze mają nadzieję poznać wcześniej niezbadany obszar Nazywany "Basen Biegun Południowy - Aitken" na południowej półkuli.
Tragiczny finał wyprawy na Antarktydę. Po ponad 100 latach poznaliśmy szczegóły

Tragiczny finał wyprawy na Antarktydę. Po ponad 100 latach poznaliśmy szczegóły

Ciekawostki
Brytyjski kapitan Robert Scott był drugim człowiekiem, który zdobył biegun południowy. Wyprzedził go Norweg, który przybył na miejsce miesiąc wcześniej. Kapitan Scott z dwoma członkami misji zmarł z wycieńczenia na pustkowiu Antarktydy. Zła pogoda  i kończące się zapasy żywności przesądziły o losie trójki wracających odkrywców. Za zaginionymi polarnikami wyruszyła misja ratunkowa. Jeden z jej członków - Tryggve Gran udokumentował moment znalezienia ciał odkrywców.
Bilguun nagrywa płytę!

Bilguun nagrywa płytę! "Zachowywałem się jak król życia, jadłem kurczaki z rożna"

Gwiazdy
Bilguun Ariunbaatar niedawno żalił się, że rozstanie z matką jego dziecka, poważna choroba, problemy finansowe oraz bankructwo negatywnie odbiły się na jego kondycji psychicznej. Komik zapewnił, że korzysta z pomocy specjalisty i zaczął dbać o zdrowie. Celebryta wprowadził w życie poważne zmiany, w planach ma również powrót do show biznesu. Razem z Mateuszem Banasiukiem prowadzi zespół Lavina, który jest w trakcie nagrywania debiutanckiej płyty. Prezenter zapewnia, że piosenki powstają naprawdę, a on sam jest odpowiedzialny za pisanie smutnych tekstów. Bilguun przy okazji rozliczenia ze starym życiem stwierdził, że żył jak król, zajadając się kurczakami z rożna.

"Ogarnąłem się" Bilguun Ariunbaatar o swojej chorobie

Polska
Zakasałem rękawy i ogarnąłem się do życia – mówi prezenter. Dzięki terapii powoli wychodzi z depresji – do walki z chorobą motywuje go przede wszystkim myśl o 2-letniej córce. Twierdzi, że przyczyną jego problemów mogło być nadmierne oderwanie od rzeczywistości, charakterystyczne dla ludzi zajmujących się sztuką.
Bilguun wyznaje:

Bilguun wyznaje: "Miałem depresję. Zacząłem chodzić na terapię"

Gwiazdy
Bilguun Ariunbaatar zaistniał w polskim show biznesie w 2010 roku występując w popularnym programie "Szymon Majewski Show". Prezenter nie poradził sobie jednak z szybko zyskaną popularnością i możliwościami. Od dłuższego czasu mówiło się o problemach finansowych oraz zdrowotnych Bilguuna Ariunbaatara. Mieszkanie "śmieszka z telewizji" mieszczące się na Wilanowie trafiło na licytację komorniczą, a ślub z porzuconą zaraz po porodzie dziewczyną stanął pod znakiem zapytania.   Problemy w życiu prezentera zaczęły się po nagłym rozstaniu z partnerką życiową i matką jego 2-letniej córki Antoniny. Wkrótce potem artysta popadł w długi, zdiagnozowano u niego również poważną chorobę autoimmunologiczną, z którą boryka się do dziś. Ariunbaatar nie ukrywa, że wszystkie te problemy odbiły się na jego kondycji psychiczne.
Chińskie

Chińskie "piramidy" zbudowano według gwiazd

Ciekawostki
Starożytni, chińscy cesarze podobnie jak faraonowie w Egipcie uważali, że ich władza ma boskie pochodzenie. Nic więc dziwnego, że przy budowie grobowców cesarzy wykorzystywano położenie gwiazd na niebie. Tak twierdzą autorzy analizy zdjęć satelitarnych chińskich "piramid". Naukowcy z politechniki w Mediolanie przyjrzeli się 40 różnym grobowcom położonym w rejonie miasta Xi’an. Oś części z nich wskazuje dokładnie geograficzny biegun północny. W przypadku pozostałych występuje czternastostopniowe odchylenie. Nie znaczy to jednak, że starożytni Chińczycy byli niedokładni. Odchylenie to efekt precesji osi Ziemi. W ciągu ok. 26 tys. lat zakreśla ona krąg, co powoduje że gwiazda, która wskazuje biegun północny, nie zawsze dokładnie się z nim pokrywa. Starożytni Chińczycy zapewne znali to zjawisko, zbudowali więc swoje mauzolea orientując je za pomocą Gwiazdy Polarnej, która wtedy jeszcze nie wskazywała dokładnie północy.
Jest jedyną Polką, która się odważyła i odniosła sukces. Opowiedziała, co ją spotkało

Jest jedyną Polką, która się odważyła i odniosła sukces. Opowiedziała, co ją spotkało

W 69 dni przeszła ponad 1200 km, zmagając się z siarczystym mrozem, śniegiem i wiatrem. – Wydaje mi się, że na co dzień jestem sobą, ale dopiero tam odkryłam, że człowiek staje się prawdziwy, kiedy jest sam – mówi Marcinowi Prokopowi Małgorzata Wojtaczka, pierwsza Polka, która samotnie i bez pomocy z zewnątrz zdobyła Biegun Południowy. "Z tymi co się znają" w każdy piątek o godz. 20:00 na WP.PL
Pierwsza Polka, która samotnie zdobyła Biegun Południowy. Oglądaj

Pierwsza Polka, która samotnie zdobyła Biegun Południowy. Oglądaj "Z tymi co się znają"

W 69 dni przeszła ponad 1200 km, zmagając się z siarczystym mrozem, śniegiem i wiatrem. – Wydaje mi się, że na co dzień jestem sobą, ale dopiero tam odkryłam, że człowiek staje się prawdziwy, kiedy jest sam – mówi pierwsza Polka, która samotnie i bez pomocy z zewnątrz zdobyła Biegun Południowy. Oglądaj rozmowę Marcina Prokopa z Małgorzatą Wojtaczką w "Z tymi co się znają" w piątek, na WP.PL o godz. 20:00.
Pyzaty Bilguun Ariunbaatar stroi miny na spotkaniu z koleżanką

Pyzaty Bilguun Ariunbaatar stroi miny na spotkaniu z koleżanką

Gwiazdy
Bilguun Ariunbaatar 14 miesięcy po przyjściu na świat swojej córki, postanowił rozstać się z matką dziecka, Izabelą Libert. Prezenter pocieszenie szukał w nowych znajomościach. Paparazzi kilka razy przyłapali celebrytę na spotkaniach z tajemniczymi brunetkami. Bilguun postanowił również zadbać o lepszą sylwetkę, czym pochwalił się na YouTubie. Przypomnijmy:  ŻENADA ROKU: Bilguun A. ogłasza, że... ODCHUDZI SIĘ na oczach widzów: "Tłuszcz zatkał mi synapsy"! 32-latkowi udało się w pewnym momencie zrzucić ponad 20 kilogramów. Niestety, ostatnie kłopoty związane z procesem znajomego "dilera gwiazd" i rozterki miłosne najwyraźniej postanowił ukoić w przejadaniu się. Kilka dni temu fotoreporterzy natknęli się na Ariunbaatara podczas spotkania ze znajomą. Zaokrąglony prezenter stroił miny oraz maczał kanapkę w sosie koleżanki.
Tajner widzi tylko jedno zagrożenie dla skoczków z kadry A.

Tajner widzi tylko jedno zagrożenie dla skoczków z kadry A. "To jest zagrożenie pozytywne"

Polska
- Jedyne zagrożenie, jakie widzę dla czołowej grupy naszych skoczków, to ataki następców, którzy będą chcieli dostać się do kadry A i wypchnąć z niej kogoś. To jest jednak jak najbardziej pozytywne zagrożenie. Mam tu na myśli takich zawodników, jak Kuba Wolny, Tomek Pilch, Paweł Wąsek i Bartosz Czyż. Może obudzą się Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała, może Klemens Murańka, który moim zdaniem jest już gotowy, żeby doskoczyć do głównej grupy - mówi prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.
Mini Roszpunka podbija sieć

Mini Roszpunka podbija sieć

Zdrowie
Arya Bilgin z Queensland ma tylko 2 lata, a już jest gwiazdą Instagrama. Dlaczego?Zobacz film.                                                                                                  
Bilguun straszy:

Bilguun straszy: "Jeśli nie show biznes, to zostałbym ginekologiem"

Gwiazdy
W ostatnich miesiącach Bilguun Ariunbaatar nie miał najlepszej prasy. Okazało się bowiem, że jego nazwisko znalazło się na niezbyt zaszczytnej liście klientów "dilera gwiazd", którego w kwietniu zeszłego roku zatrzymało Centralne Biuro Śledcze. Bilguun postanowił odwrócić uwagę od skandalu spektakularną metamorfozą. Celebryta założył kanał na YouTube, na którym zamierza pokazać swoją przemianę i odchudzić się na oczach widzów. W najnowszym wywiadzie wyznał, że gdyby nie show biznes, poszedłby w ślady rodziców, którzy zostali lekarzami. Twierdzi, że medycyna jest planem awaryjnym na wypadek, gdyby musiał zrezygnować z kariery w mediach. Bilguun straszy, że zostałby ginekologiem...
Bilguun znów się odchudza:

Bilguun znów się odchudza: "Miałem depresję. 33 procent mnie to chodzący tłuszcz!"

Gwiazdy
Bilguun Ariunbaatar przy wzroście około 180 centymetrów, jeszcze do niedawna ważył ponad 120 kilogramów. Okazuje się, że jakiś czas temu zrobił testy, zobaczył, że 33 procent składu jego ciała to tłuszcz. Groziła mu chociażby miażdżyca. To skłoniło celebrytę do zmiany stylu życia i przede wszystkim odżywiania. Bilguun w trzy miesiące planuje zrzucić 21 kilogramów. Przypomnijmy, że to już kolejna dieta odchudzająca showmana. W 2014 roku również planował zrzucić 20 kilogramów. Tym razem się uda?
W Arktyce cieplej niż Polsce. To nie jest dobra wiadomość

W Arktyce cieplej niż Polsce. To nie jest dobra wiadomość

Wiadomości
Gdy w ostatnich dniach w Polsce słupki pokazywały -15 st. C, w Arktyce było o kilkanaście stopni Celsjusza więcej. To efekt fali ciepła z Oceanu Atlantyckiego, który napłynął nad Biegun Północny. – Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko  – tłumaczy prof. Krzysztof Błażejczyk, klimatolog z Państwowej Akademii Nauk. 
Bilguun Ariunbaatar na randce z nową partnerką

Bilguun Ariunbaatar na randce z nową partnerką

Gwiazdy
Jeszcze do niedawna Bilguun Ariunbaatar ciągał swoją dziewczynę po programach śniadaniowych, gdzie opowiadał o wspólnym szczęściu i zakładaniu rodziny. Niestety 14 miesięcy po przyjściu na świat ich córki, prezenter postanowił rozstać się z Izabelą Libert. Żal szybko zrekompensował sobie użalaniem się w sieci i komentowaniem sprawy z dilerem gwiazd. Kika dni temu Bilguun został przyłapany na spotkaniu z przyjaciółmi, na którym towarzyszyła mu tajemnicza brunetka.
Pudelek Show

Pudelek Show

W tym programie rządzi plotka i kąśliwe komentarze. Do tego żadnego tabu, doniesienia z pierwszej ręki i zawsze na czasie. Razem ze swoimi gośćmi Małgorzata Tomaszewska i Bilguun Ariunbaatar wystawiają na światło zakamarki showbiznesu. Oglądaj "Pudelek Show" od poniedziałku do piątku o 18:00.
Pudelek Show

Pudelek Show

W tym programie rządzi plotka i kąśliwe komentarze. Do tego żadnego tabu, doniesienia z pierwszej ręki i zawsze na czasie. Razem ze swoimi gośćmi Małgorzata Tomaszewska i Bilguun Ariunbaatar wystawiają na światło zakamarki showbiznesu. Oglądaj "Pudelek Show" od poniedziałku do piątku o 18:00.
poprzednie1 2 3 następne