Wyniki wyszukiwania dla:

BOTY

Liczba wyników: 3

Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Polska
Gazeta Wyborcza i Radio Zet opublikowała tekst, z którego wynika, że sztab Andrzeja Dudy wykorzystał tzw. boty, czyli fałszywe konta internetowe w kampanii prezydenckiej 2015 roku. Polityk PiS, Jan Maria Jackowski twierdzi, że absurdem jest twierdzenie, że było to główną przyczyną pokonania w wyborach  Bronisława Komorowskiego. Natomiast rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej – Jan Grabiec mówi wprost o oszustwie wyborczym i spodziewa się, że może to być zaledwie wierzchołek góry lodowej.
Jak maszyny pomagają Polakom przełamywać wstyd

Jak maszyny pomagają Polakom przełamywać wstyd

Finanse
Polacy nie lubią robotów? Niekoniecznie. Choć często stoimy w kolejce do kasy, gdy te automatyczne są puste, to już w branży finansowej preferujemy boty. - Przyznanie się do tego, że czegoś nie umiemy przed maszyną jest łatwiejsze - wyjaśnia Natalia Hatalska z Infuture Institute.
31% postów na Twittrze nie napisał człowiek

31% postów na Twittrze nie napisał człowiek

Technologia
Aż 31 proc. postów na Twitterze nie napisał człowiek. Prawie 1/3 postów na Twitterze dotyczących działalności NATO w Polsce i krajach bałtyckich to efekt działalności botów internetowych. I mowa tu jedynie o treściach w języku angielskim. Wpisów po rosyjsku jest więcej - aż 42 proc. Odpowiadają za to rosyjskiej boty. Tak wynika z treści raportu opublikowanego przez STRATCOM, eksperckie centrum NATO ds. komunikacji. Bot to program komputerowy, którego zadaniem jest zamieszczanie postów, ich udostępnianie i lajkowanie. Są powszechnie używane w celach propagandowych. Publikują fake-newsy, przekręcają cytaty, radykalizują użytkowników. Co ciekawe, Polska jest krajem, gdzie rosyjskie boty wykazują mniejszą aktywność niż w krajach sąsiednich. Nie oznacza to, że nie mamy się czym martwić. Wg portalu "Politico" Polska jest "szczególnym laboratorium propagandy". Jej celem jest skłócenie Zachodu, rozbicie Unii Europejskiej i izolacja Polski na arenie międzynarodowej.