Wyniki wyszukiwania dla:

Artur Soboń

Liczba wyników: 478

Wielka płyta nie taka zła.

Wielka płyta nie taka zła. "Było wiele mitów"

Polska
- Technologia na pół wieku to mit - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. - Można spokojnie planować życie w wielkiej płycie, także na kolejne pokolenia - mówił.
Bloki z wielkiej płyty. Rząd daje miliardy na remonty

Bloki z wielkiej płyty. Rząd daje miliardy na remonty

Polska
- Jeśli chodzi o samą technologię i bezpieczeństwo mieszkańców wielkiej płyty, to jest całkiem dobrze - mówił w programie "Money. To się liczy" Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. - Natomiast te bloki muszą być termomodernizowane i dobrze, aby przy tej okazji dofinansować dodatkowe łączenia płyty i ją wzmocnić - dodał.
Pasteloza na osiedlach. Wiceminister dostał trudne pytanie o estetykę miast

Pasteloza na osiedlach. Wiceminister dostał trudne pytanie o estetykę miast

Polska
- To jest nic innego, jak polityka miejska, która musi się wpisywać w system planowania przestrzennego - mówił w programie "Money. To się liczy" Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Tak odpowiedział na pytanie, czy dopłaty do termomodernizacji, które wprowadza rząd, będą w jakikolwiek stopniu wymagały od zarządców estetycznego malowania bloków. Zabrał też głos w sprawie zmian w przepisach dotyczących planowania przestrzennego.
Liga Narodów. Artur Szalpuk: Możecie napisać, że to chytry plan Vitala

Liga Narodów. Artur Szalpuk: Możecie napisać, że to chytry plan Vitala

Polska
- W Lidze Narodów nie wiadomo, kto pojedzie z jakim składem na kolejny turniej. Coraz więcej drużyn stosuje te manewry - mówi Artur Szalpuk, reprezentant Polski.
Szalpuk o nietypowych zagraniach Śliwki.

Szalpuk o nietypowych zagraniach Śliwki. "Ja bym tak nie grał, ale to jego styl"

Sport
- Rwany mecz, fajnie że udało się wygrać i to tyle. Zgodzę się z tym, że mecz był bardziej wymęczony, niż wygrany. Nasza gra nie powalała, ale mówi się, że kiedy nie gra się dobrze, a mimo to się wygrywa, też jest fajnie - mówił po spotkaniu Polska - USA (3:2) w siatkarskiej Lidze Narodów mistrz świata z ubiegłego roku Artur Szalpuk. Jednym z bohaterów w polskiej ekipie był Aleksander Śliwka, który zdobył najwięcej punktów. - Nie zawsze najlepiej punktujący zawodnik jest najlepszy na boisku, ale tym razem na pewno tak było. Olek dużo pomógł drużynie - podkreślił Szalpuk. Na pytanie o dziwne zachowanie Śliwki, który w zadziwiająco dużej liczbie sytuacji wykonywał kiwkę oburącz, nasz rozmówca odpowiedział: - Nie wiem, dlaczego to robi. Ja bym tak nie grał. Ale on lubi radzić sobie w ten sposób z trudnymi sytuacjami. Jego wybór, jego styl.
Zdjęcie z Czarnobyla, które jest naprawdę straszne

Zdjęcie z Czarnobyla, które jest naprawdę straszne

Ciekawostki
Tak wygląda najbardziej niebezpieczne dla człowieka miejsce na świecie. To epicentrum katastrofy jądrowej w Czarnobylu, czyli korium, nazywane potocznie "stopą słonia". To mieszanina stopionych elementów rdzenia reaktora. Paliwo i inne materiały o temperaturze ponad 2 tys. st. C. spłynęły na dno zbiornika reaktora, topiąc podłoże. Materiał, który w końcu zastygł, przypominając stopę słonia, emitował śmiertelne poziomy promieniowania. Wystarczyła 1-2 min. przebywania w jego pobliżu, by zapaść na chorobę popromienną. Stanie w tym miejscu przez ok. 4-5 minut kończyło się śmiercią człowieka w ciągu 2 dni. Na niezwykłej fotografii, zrobionej kilka miesięcy po awarii i odkryciu stopy słonia, stoi pewien mężczyzna. To Artur Korneyev. kazachski inspektor nuklearny. Mężczyzna przeżył, cierpiąc później na zaćmę i inne choroby związane z silnym promieniowaniem. Samo zdjęcie jest niewyraźne, rozmazane i z licznymi prześwietleniami. To nie efekt jakiegoś filtra czy słabej jakości aparatu, a utrwalony na fotografii poziom silnego promieniowania.
Cannes 2019. Widzowie wychodzili z kina podczas seansu. Dziennikarze komentują

Cannes 2019. Widzowie wychodzili z kina podczas seansu. Dziennikarze komentują

Kultura
Film "Mektoub, My Love: Intermezzo" wzbudził najwięcej kontrowersji podczas festiwalu w Cannes. Nie zdobył serca widowni. Ludzie wychodzili z kina w trakcie pokazu, nie mogąc znieść długiej i bardzo dosadnej sceny seksu. Zapytaliśmy, co o produkcji Abdellatifa Kechiche'a sądzą dziennikarze. - Jest największym oblechem festiwalu - usłyszał Artur Zaborski, nasz reporter we Francji.
Dawid Ogrodnik o filmie Sekielskiego.

Dawid Ogrodnik o filmie Sekielskiego. "W 3 dni poruszył 13 mln osób"

Gwiazdy
Nasz reporter Artur Zaborski porozmawiał podczas festiwalu w Cannes z Dawidem Ogrodnikiem. Padło kilka pytań o film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Co powiedział aktor?
Eurowizja w Cannes. Dziennikarze i ludzie związani z filmem nie mogli jej przegapić

Eurowizja w Cannes. Dziennikarze i ludzie związani z filmem nie mogli jej przegapić

Wywiady/relacje
Artur Zaborski jest w Cannes, gdzie śledzi wydarzenia związane z festiwalem filmowym. Jednak 18 maja to nie filmy były najważniejsze, a muzyka. Wszystko przez Eurowizję. W Pawilonie Izraelskim zgromadziło się mnóstwo ludzi z różnych zakątków Europy, którzy trzymali kciuki za swoich reprezentantów, oglądając finał konkursu. Było emocjonująco! Wygląda na to, że Eurowizja jest popularna nie tylko w Polsce.
Szalpuk o planach na sezon reprezentacyjny.

Szalpuk o planach na sezon reprezentacyjny. "Chciałbym się odbudować, a potem będę myślał, na które turnieje pojadę"

Sport
Artur Szalpuk wraca do gry w reprezentacji Polski po kontuzji, która sprawiła, że ten sezon nie należał do najbardziej udanych. Siatkarz opowiedział o swoich planach na zgrupowania kadry narodowego. "Chciałbym się odbudować, zarówno fizycznie, jak i sportowo, a później będę decydował, na które turnieje warto jechać" - mówi Szalpuk.
Szalpuk o grze Leona w reprezentacji.

Szalpuk o grze Leona w reprezentacji. "Nikt już tego nie zmieni. Wilfredo będzie dla nas grał i wszyscy to akceptują"

Sport
Artur Szalpuk nie jest zadowolony z minionego sezonu ligowego. Siatkarz długo walczył z kontuzją, która sprawiła, że minionych rozgrywek Polak nie może zaliczyć do udanych. Szalpuk opowiedział też co myśli o grze Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. - Nikt już tego nie zmieni. Wilfredo Leon będzie dla nas grał i wszyscy to akceptują".
KSW 49. Krakowski zapowiada twardą walkę na pięści.

KSW 49. Krakowski zapowiada twardą walkę na pięści. "Idę po swoje, taki mam styl"

Sport
Przeciwnikiem Leszka Krakowskiego na gali KSW 49 będzie Michael Dubois. Polski zawodnik MMA zapowiada, że podczas tego pojedynku czeka nas twarda walka na pięści. - Tak mam styl i idę po swoje - mówi Krakowski. Z wojownikiem federacji KSW rozmawiał Artur Mazur.
KSW 49. Spięcie Sowińskiego z rywalem podczas ważenie!

KSW 49. Spięcie Sowińskiego z rywalem podczas ważenie!

Sport
Na gali KSW 49 w gdańskiej Ergo Arenie powalczą Artur Sowiński oraz Norman Parke, którzy wnieśli na wagę odpowiednio 73,7 kg oraz 73,9 kg. Podczas ważenia między Sowińskim i jego rywalem doszło do przepychanki, która okazała się być żartem.
KSW 49. Sowiński wyjaśnił spięcie na ważeniu.

KSW 49. Sowiński wyjaśnił spięcie na ważeniu. "Postanowiliśmy zrobić mały żart!"

Sport
- Norman (przyp. red. Parke) wiadomo jest takim "gagatkiem", lubi prowokować. W hotelu przed wyjazdem na ważenie wyjaśniliśmy sobie wszystkie złe sytuacje i postanowiliśmy, że skoro włodarze KSW czekają na przepychanki to zrobimy na ważeniu taki mały teatr - mówi Artur Sowiński po ważeniu przed galą KSW 49.
8000 biegaczy pobiegło w szczytnym celu w Wings for Life w Poznaniu. Ścigał ich Adam Małysz

8000 biegaczy pobiegło w szczytnym celu w Wings for Life w Poznaniu. Ścigał ich Adam Małysz

Polska
To jedyny taki wyścig, w którym nie zawodnicy biegną do mety, ale to meta goni biegaczy. W zawodach wzięło udział wiele znanych osobistości ze świata sportu m.in. Joanna Jóźwik, Paweł Korzeniowski, Maja Kuczyńska, Bartosz Olszewski, Jerzy Skarżyński, Monika Pyrek, Tomasz Pilch, Artur Bloch i Łukasz Czepiela.
Finał Pucharu Polski. Daniel Łukasik: Artur Sobiech obiecał mi gola przed meczem

Finał Pucharu Polski. Daniel Łukasik: Artur Sobiech obiecał mi gola przed meczem

Piłka nożna
- Może ten mecz nie wyglądał porywająco, ale potrafiliśmy postawić kropkę nad "i" - mówi Daniel Łukasik, pomocnik Lechii Gdańsk, która wygrała w finale Totolotek Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok (1:0).
Finał Pucharu Polski. Artur Sobiech bohaterem.

Finał Pucharu Polski. Artur Sobiech bohaterem. "Obiecałem, że strzelę gola"

Piłka nożna
- Taki był plan - mówi ze spokojem Artur Sobiech, którego zapewniło triumf Lechii Gdańsk w Totolotek Pucharze Polski. - Po takich meczach nie czuje się zmęczenia - dodaje i zapowiada walkę do ostatniej kolejki o mistrzostwo Polski.
Rząd umożliwi legalizację niektórych samowoli budowalnych

Rząd umożliwi legalizację niektórych samowoli budowalnych

Polska
- Chcemy zrobić kilka prowolnościowych zmian w prawie budowlanym. Odchudzić projekt budowlany, nie będzie już projektu instalacji, technicznego, tylko sama koncepcja zagospodarowania terenu i projekt budowlany potrzebny do pozwolenia na budowę. To oznacza połowę dokumentacji mniej - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Rząd chce także umożliwić legalizację niektórych samowoli budowlanych.
Będą zmiany w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego

Będą zmiany w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego

Polska
- W połowie roku będą zmiany dotyczące opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego na własność - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. - Tam, gdzie samorządy nie dały bonifikaty, my zrobimy na pewno bonifikatę ustawową dla osób, które są w trudnej sytuacji materialnej, trudnej sytuacji życiowej - zapowiedział.

"Klatka po klatce" #29: Jurkowski odsłonił kulisy sparingu ze Szpilką

Inne
Przygotowania Łukasza Jurkowskiego do walki na kwietniowej gali KSW 48 dobiegają końca. "Jurasowi" pomagali w treningach zawodnicy Berkut WCA Fight Team i zaprzyjaźniony z klubem Artur Szpilka. Po jednym ze sparingów z pięściarzem Jurkowski musiał zakładać szwy na łuk brwiowy. W programie "Klatka po klatce" komentator i zawodnik odsłonił kulisy "starcia" z pięściarzem.

"Druga połowa". Kapitalny powrót Boruca do bramki! "Powinien na dłużej zagościć w podstawowym składzie"

Piłka nożna
- Bardzo się cieszę, że Artur Boruc kolejny raz wrócił do składu w tak spektakularny sposób. Jego zmiennik nie ma dobrego sezonu i świetne występy Boruca w meczach w których dostaje szansę mogą oznaczać dla niego przedłużenie kontraktu - mówi Daria Kabała-Malarz. - Pokazuje, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 23następne