Wyniki wyszukiwania dla:

Amazon

Liczba wyników: 19

Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Polska
- Banki mogą się wiele nauczyć od firm GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple), te firmy stają się dla nas konkurencją. Młode pokolenia chcą mieć podobne doświadczenie ze swoim bankiem, jakie mogą osiągnąć z firmami GAFA, czyli dużo lepsza rozpoznawalność klienta, rozwiązania szyte na miarę, obudowywanie produktami, proste rozwiązania i sto procent w internecie - powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A., w rozmowie z Mikołajem Kunicą w programie "Biznes Mówi".
Podatek cyfrowy. Emilewicz: pracujemy nad tym

Podatek cyfrowy. Emilewicz: pracujemy nad tym

Polska
- My jako Europa sami nie rozwijamy takich platform (jak Google, Amazon, Facebook, Apple). Opodatkowanie to jest jeden z kierunków, ale on nam nie pozwoli przyspieszyć z technologią. Jeśli chcemy konkurować, to pytanie, czy ochrona danych osobowych, która jest ważna, ale w dialogu europejskim mam wrażenie, że ta ochrona danych przeważa nad benefitami, które płyną z cyfrowego rynku. My jako Ministerstwo Finansów z Ministerstwem Cyfryzacji pracujemy nad tym modelem opodatkowania - mówiła money.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz
GAFA, czyli imperium zła? Dariusz Piotrowski z Dell Technologies Polska nie zgadza się z Donaldem Tuskiem

GAFA, czyli imperium zła? Dariusz Piotrowski z Dell Technologies Polska nie zgadza się z Donaldem Tuskiem

Finanse
- Gigantyczne imperium zdolne do kontrolowania wszystkich - tak niedawno mówił Donald Tusk, mając na myśli firmy określane skrótem GAFA: Google, Amazon, Facebook oraz Apple. Nie zgadza się z tym Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell Technologies Polska. - Żadna z tych firm nie ma na celu kontrolowania świata - podkreśla. - Te firmy mają w sposób jak najbardziej efektywny prowadzić do zwrotu z inwestycji swoich inwestorów na giełdzie. Nie mogą sobie pozwolić na to, by być imperium zła, które kontroluje świat. I nie chcą tego robić - uważa Piotrowski. 
W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

Polska
"Europa wypada kiepsko" mówi prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch SA. Ostrzega przed brakiem konkurencji ze strony Europy i wskazuje na działania Chin. - To jest rodzaj wojny światów pomiędzy amerykańskimi gigantami i chińskimi "challengerami". Europa wygląda tu kiepsko - największa firma e-commercowa jest 30, a nawet 40 razy mniejsza od Amazona - dodaje. 
„Mamy wojnę światów

„Mamy wojnę światów". Ameryka kontra Chiny, Europa kiepsko

Polska
Czy powinniśmy się martwić tym, że giganci technologiczni gromadzą  tyle danych na nasz temat? "To jest prawo przyrody, tak  już będzie." odpowiada prof. Janusz Filipiak, prezes Comarchu. Dodaje jednak, że zagrożeniem jest brak konkurencji np. dla Amazona, które stało się potężnym imperium."Chiny próbuja się równać, ale wciąż są za słabe. A Europa wypada naprawdę kiepsko" - dodaje Filipiak.
Wewnątrz góry powstaje mechanizm, który ma przetrwać 10 tys. lat. Nagranie z budowy

Wewnątrz góry powstaje mechanizm, który ma przetrwać 10 tys. lat. Nagranie z budowy

Nauka
Ponad 140 milionów złotych (42 miliony dolarów) - tyle zainfestował szef serwisu Amazon w ogromny zegar, który powstaje w zachodnim Teksasie. Mechanizm ukryty jest na głębokości 150 metrów wewnątrz Sierra Diablp. Jeff Bezos postanowił pokazać ten ogromny projekt i opublikował wideo z wnętrza budowy. Widać na nim wnętrze powstającego zegaru. Urządzenie ma tykać przez 10 tysięcy lat. Dzwonił będzie raz dziennie, a co roku dźwięk ten będzie się zmieniał. Zegar ma być zasilany dzięki termicznym cyklom Ziemi. Twórcy mają nadzieję, że projekt zachęci ludzi na całym świecie do rozważenia ich wpływu na planetę i działania.
#dziejesiewkulturze: Gandalf czeka na propozycję Amazona.

#dziejesiewkulturze: Gandalf czeka na propozycję Amazona. "Nie jestem za stary"

Inne
Zdania na temat powstającego serialu "Włada pierścieni" są podzielone. Nie wiadomo, czy Amazon zamierza zatrudnić aktorów grających w pełnometrażowych ekranizacjach powieści Tolkiena, choć niektórzy nie mieliby nic przeciwko. Co na temat ewentualnej obsady mówił Ian McKellen, czyli filmowy Gandalf? Który teledysk Michaela Jacksona doczekał się nowej wersji po 20 latach i kto chce rozwiązać sprawę zabójstwa Tupaca? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
#dziejesiewkulturze: nowy

#dziejesiewkulturze: nowy "Władca Pierścieni" budzi kontrowersje.'Tolkien przewraca się w grobie'

Inne
Amazon niedawno ogłosił, że nabył prawa do kolejnej ekranizacji "Władcy Pierścieni". Wiadomość o planach nakręcenia wysokobudżetowego serialu nie wszystkim przypadł do gustu. Co o tym projekcie mówią aktorzy grający w kinowym "Władcy Pierścieni"? I jak się prezentuje nowy teledysk Seleny Gomez, która niedawno przeszła poważną operację? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
#dziejesiewkulturze: Amazon kręci film o Monice Lewinsky

#dziejesiewkulturze: Amazon kręci film o Monice Lewinsky

Inne
Co wiemy o filmowym projekcie Amazona, który przypomni aferę z Monicą Lewinsky i Billem Clintonem w rolach głównych? Dlaczego fani Guns'N'Roses mają powody do radości? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
Syn Hefnera:

Syn Hefnera: "Mój ojciec odegrał wielką rolę na rzecz praw obywatelskich"

Gwiazdy
W piątek 7 kwietnia w serwisie Amazon zadebiutuje serial dokumentalny American Playboy: The Hugh Hefner Story, który będzie przedstawiał życie założyciela słynnego Playboya. Hugh Hefner oprócz bycia twórcą jednego z najbardziej poczytnych magazynów świata i posiadaczem wielomilionowej fortuny jest również właścicielem najsłynniejszego na świecie haremu. Przez jego posiadłość przewinęły się tabuny dziewcząt żądnych szybkiej popularności i kosztownych prezentów. Syn Hefnera twierdzi jednak, że jego ojciec skupiał się nie tylko na organizowaniu własnego haremu i orgii za wielkie pieniądze. Myślę, że ludzie wiele z tego wyniosą. Szczególnie ci, którzy niewiele wiedzą o historii firmy lub o moim tacie. Ludzie myślą, że to tylko seks i nagość, ale w tej historii jest mnóstwo rzeczy, o których nie wiedzą. Mówię tu na przykład o jego roli w ruchu na rzecz praw obywatelskich w Chicago. Oczywiście seks i nagość mają tendencję do bycia na froncie, to właśnie o tym mówią ludzie przez większość czasu. W rzeczywistości jest w tej historii mnóstwo interesujących rzeczy - powiedział syn Hefnera, Cooper, który jest jednocześnie dyrektorem kreatywnym Playboy Enterprises. Mój tata spędził całe życie i poświęcił wszystko, by naprawdę dać ludziom możliwość wyboru. Walczył przez lata 50’, 60’ i 70’, by zmienić status quo nie tylko pod względem wartości seksualnych, ale też praw człowieka, praw środowisk LGBT i wszystkiego, co działo się w tamtych czasach i dzieje się ponownie.
#dziejesiewkulturze: Godzilla ryknęła ponownie

#dziejesiewkulturze: Godzilla ryknęła ponownie

Inne
Jak prezentuje się słynny potwór w 2016 roku? Czy Scarlett Johansson jest podobna do animowanego odpowiednika i co szykuje dla nas Amazon? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
Amazon zastępuje ludzi robotami

Amazon zastępuje ludzi robotami

Technologia
Amerykański gigant logistyczny w Polsce wprowadził pierwszy w Europie i drugi na świecie w pełni zrobotyzowany system logistyczny. 250 robotów komunikuje się z pracownikiem oraz same ze sobą i automatycznie podnoszą i dowożą w wybrane miejsce całe regały z artykułami do wysyłki. Jak działa system zrobotyzowanej hali? Jaki to będzie miało wpływ na polski biznes?
#dziejesiewbiznesie: żywność od Google i Amazona

#dziejesiewbiznesie: żywność od Google i Amazona

Świat
Zakupy spożywcze od Google, posiłek z restauracji dowieziony przez Amazona? Tak może wyglądać niedaleka przyszłość zakupów internetowych. Obie firmy rozszerzają działalność na polu szybkich dostaw. Ten rynek wygląda bardzo obiecująco - w ciągu roku jego wartość w USA wzrosła sześciokrotnie. Jednak duże zyski, to duże ryzyko - na podobnych przedsięwzięciach wile firm już się potknęło.
#dziejesiewtechnologii: drony dostawcze

#dziejesiewtechnologii: drony dostawcze

Technologia
Znamy nowe szczegóły na temat opracowywanego przez Amazon systemu dostawy przesyłek za pomocą dronów. Zapowiadają się naprawdę przełomowo! Poza tym w dzisiejszym odcinku mówimy o losach map Nokii, o które zaskakująco biją się giganci internetowego rynku, oraz o sukcesie Apple'a na chińskim rynku.
#dziejesiewbiznesie: unikanie podatków

#dziejesiewbiznesie: unikanie podatków

Świat
Ponad miliard dolarów, które McDonalds miał zaoszczędzić na podatkach dzięki wykorzystaniu spółki zależnej z Luksemburga to wierzchołek góry lodowej. Podobne triki stosowało wiele międzynarodowych koncernów, dzięki czemu nie musiały zapłacić miliardowych podatków. W ubiegłym roku służby antymonopolowe Komisji europejskiej wszczęły cztery dochodzenia. Dotyczą działań Apple w Irlandii,Starbucksa w Holandii oraz luksemburskiego oddziału włoskiego Fiata. W luksemburgu swoja europejską siedzibę ulokował także Amazon, dzięki czemu miał uniknąć wielomilionowych podatków w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy we Francji. Według raportów księgowych, luksemburska centrala Amazona zanotowała w 2013 r. prawie 29 milionów funtów zysku przy przychodach w wysokości... ponad 13 miliardów funtów.
#dziejesiewtechnologii: inne wymiary

#dziejesiewtechnologii: inne wymiary

Technologia
Pamiętacie końcówke Interstellar? Przez większość czasu trwania ten film był bardzo naukowy i realistyczny, ale pod koniec?A co, jeżeli powiedzielibyśmy wam, że naukowcy chcą udowodnić, że również teoria o innych, niewidzialnych nam wymiarach, które oddziałują na naszą rzeczywistość jest prawdziwa? Bo to właśnie chcemy wam powiedzieć. Dodamy również co nieco o pracach nad dostarczaniem przesyłek dronami, które prowadzi Amazon i o cenach nowych Samsungów w Polsce.
Spacer po Amazonie

Spacer po Amazonie

Polska
Wszechobecna kontrola, ściśle określone normy, hasła motywacyjne na ścianach i obiady za złotówkę w firmowej stołówce. Tak wygląda codzienność pracowników Amazon Polska. Ekipa Wirtualnej Polski sprawdziła, co znajduje się w środku gigantycznego magazynu w Sadach pod Poznaniem.
Amazon od środka

Amazon od środka

Finanse
Wszechobecna kontrola, ściśle określone normy, hasła motywacyjne na ścianach i obiady za złotówkę w firmowej stołówce. Tak wygląda codzienność pracownika Amazon Polska. Ekipa Wirtualnej Polski sprawdziła, co jest w środku gigantycznego magazynu w Sadach pod Poznaniem.
#dziejesiewtechnologii: Woody Allen w Amazonie

#dziejesiewtechnologii: Woody Allen w Amazonie

Technologia
Woody Allen nieoczekiwanie, również dla samego siebie, zgodził się na nawiązanie współpracy z Amazonem. I wszystko byłoby super, gdyby chociaż sam wiedział, co z niej wyniknie. Podobnie trudno powiedzieć, co będzie z parkiem zabaw, który za ponad 3 miliardy dolarów chcą zbudować Chińczycy. Na pewno jednak będzie to coś spektakularnego. A skoro już o pieniądzach mowa - jak to się dzieje, że Amazon oferuje niskie ceny, a jednocześnie zarabia? Jest w tym pewna manipulacja.