Wyniki wyszukiwania dla:

Adam Tomiczek

Liczba wyników: 9

"Prosto z Rajdu Dakar" odc. 6: świetny Przygoński! Solidna jazda motocyklistów (cały odcinek)

"Prosto z Rajdu Dakar" odc. 6: świetny Przygoński! Solidna jazda motocyklistów (cały odcinek)

Prosto z Rajdu Dakar
Kierowcy mają za sobą czwarty etap Rajdu Dakar. W szóstym odcinku programu "Prosto z Rajdu Dakar" gośćmi Michała Bugno byli Michał Jermakow (dziennikarz Eleven Sports) oraz Michał Owczarek (Complex Motorsport). Nowe odcinki codziennie o 10:30 na sportowefakty.wp.pl. 
Polak wraca po poważnej kontuzji. "Takie sytuacje są częścią sportu"

Polak wraca po poważnej kontuzji. "Takie sytuacje są częścią sportu"

Sport
- Rehabilitacja była długa i uciążliwa. Kość udowa niestety jest najgrubszą kością, było sporo przygód ale udało się to wyprowadzić na prostą - mówi polski motocyklista Adam Tomiczek. - Rehabilitacja to nic przyjemnego ale niestety jest wpisana w sport, na motocyklach niestety tak się czasami dzieje. Nikogo kto jeździ szybko kontuzje nie omijają.
Adam Tomiczek: Nie spodziewąłem się, że będzie tak dobrze

Adam Tomiczek: Nie spodziewąłem się, że będzie tak dobrze

Sport
Z kompletem oesowych zwycięstw Adam Tomiczek triumfował w kategorii motocyklistów Baja Poland. Swojego zespołowego kolegę Macieja Giemzę wyprzedził o blisko 5 minut. Dla zawodnika ORLEN Team to cenna wygrana, biorąc pod uwagę niedawną, poważną kontuzję nogi. - Doświadczenie z ubiegłego roku oraz obycie z małym motocyklem złożyło sięna to, że bardzo dobrze udało mi się pojechać. Nie ukrywam, że trochę jestem zaskoczony, że tak to poszło. Bardzo się cieszę - mówi Tomiczek.
Maciej Giemza: Trzymaliśmy równe tempo

Maciej Giemza: Trzymaliśmy równe tempo

Sport
Adam Tomiczek i Maciej Giemza dominują w rywalizacji motocyklistów podczas Baja Poland. Giemza traci po drawskich odcinkach blisko pięć minut do Tomiczka i ostatniego dnia będzie mu ciężko wyprzedzić rywala z ORLEN Teamu. Pomimo tego, Giemza był zadowolony z tempa na sobotnich oesach.- Mieliśmy fajne tempo. Na drugim przejeździe trzeba było uważać na wybite drogi przez samochody. Pojawiły się dziury, na których można było zakończyć Baja Poland. Moja strategia na niedzielę - bezpiecznie do mety - mówi motocyklista ORLEN Team.
Adam Tomiczek wraca do formy. "Tęskniłem za tym"

Adam Tomiczek wraca do formy. "Tęskniłem za tym"

Sport
Sobota na drawskim poligonie okazała się niezwykle udana dla motocyklistów ORLEN Team. Ponownie ze świetnej strony pokazał się Adam Tomiczek, który wygrał oba zaplanowane odcinki i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji motocyklistów Baja Poland. Drugi jest Maciej Giemza.Tomiczek przyznał po sobotnim etapie, że czuje się coraz pewniej na motocyklu po ciężkim złamaniu nogi w ubiegłym roku, który wyeliminował go z udziału w Rajdzie Dakar 2018. - Z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Powoli wszystkie rzeczy na motocyklu wracają na swoje miejsce - mówi Tomiczek.
Adam Tomiczek: Jest mi bardzo przykro, ale będzie kolejny Dakar

Adam Tomiczek: Jest mi bardzo przykro, ale będzie kolejny Dakar

Sport
Adam Tomiczek był na ostatniej prostej przygotowań do Rajdu Dakar 2018. Szlifując formę w Maroku uległ jednak wypadkowi. Złamana noga oznaczała przełożenie marzeń o drugim w karierze starcie w Dakarze. Motocyklista ORLEN Team na motocykl ponownie wsiądzie za kilka miesięcy. - Jest mi żal i bardzo przykro z tego powodu, że nie pojadę w Rajdzie Dakar. Sezon szedł bardzo dobrze, ale niestety zdarzyła się kontuzja. Kiedy wsiada się na motocykl trzeba się liczyć, że takie rzeczy mogą się przydarzyć. Nosze w sobie żal, że nie wystartuję, ale Dakar jest co roku i mam nadzieję, że uda mi się tam bardzo szybko wrócić - mówi Tomiczek.
Adam Tomiczek: Jechałem cały czas swoje

Adam Tomiczek: Jechałem cały czas swoje

Sport
Adam Tomiczek wygrał Baja Poland w klasyfikacji motocyklistów. Młody zawodnik Orlen Team stoczył zaciętą walkę ze swoim zespołowym kolegą Maciejem Giemzą. Rywalizacja o zwycięstwo trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Ostatecznie lepszy okazał się Tomiczek, który pokonał Giemzę o zaledwie siedem sekund.- Myślę, że gdyby na koniec nie spadł desz to Maciek nie popełniłby błędu. Pół minuty straty na ostatnich dziewięciu kilometrach nie dałoby się urwać. Bardzo ważne było, aby spokojnie i pewnie przejechać ostatni odcinek, nie dawać motocyklowi sięślizgać. Jechałem cały czas swoje. Kiedy dwoch zawodników jedzie blisko siebie, to któryś w końcu musi peknąć. Tym razem ja wyszedłem z tej walki obronną ręką, za rok rewanż - mówi Tomiczek.
Adam Tomiczek: To był ostatni moment, aby przyspieszyć

Adam Tomiczek: To był ostatni moment, aby przyspieszyć

Sport
Walka o zwycięstwo w Baja Poland w kategorii motocyklistów stoi pod znakiem zaciętej rywalizacji pomiędzy Adamem Tomiczkiem i Maciejem Giemzą. Zespołowi koledzy z Orlen Team podzielili się w sobotę oesowymi zwycięstwami na poligonie w Drawsku Pomorskim. Przed decydującymi odcinkami w niedzielę strata Tomiczka do liderującego Giemzy wynosi tylko 10 sekund.- To był ostatni moment. Gdyby Maciek odskoczył na drugim przejeździe, to w niedzielę strata byłaby niemożliwa do nadrobienia. Na drugiej pętli było większe błoto i więcej błota, nie ukrywam, że właśnie takie warunki mi odpowiadają - skomentował Tomiczek.
Adam Tomiczek: Pojechałem spokojnie, w sobotę będę gonił

Adam Tomiczek: Pojechałem spokojnie, w sobotę będę gonił

Sport
Adam Tomiczek zaczął rywalizację w Orlen Baja Poland od trzeciego miejsca w prologu. Na 7-kilometrowej trasie polski motocyklista stracił 37,7 sek. do najszybszego Macieja Giemzy. - Ryzykując na tym prologu można było zakończyć rajd. Moim celem było nie popełnić głupiego błędu. Pojechałem bardzo spokojnie, a pół minuty straty przed odcinkami w Drawsku Pomorskim to jest żadna strata. Jestem zadowolony, że będę gonił, a nie uciekał. W sobotę zrobię wszystko, aby chłopaków dogonić i wyprzedzić - powiedział Tomiczek.