Wyniki wyszukiwania dla:

Adam Hofman

Liczba wyników: 1126

Walentynki Zdrójkowskiego i Gąsiewskiej na ściance TVP

Walentynki Zdrójkowskiego i Gąsiewskiej na ściance TVP

Gwiazdy
Choć początkowo Adam i Wiktoria zapewniali, że nie chcą afiszować się ze swoim związkiem, od wielu miesięcy epatują nim, gdzie tylko się da. W Walentynki odbyła się prezentacja wiosennej ramówki Telewizji Polskiej. Blask gwiazd "Sanatorium Miłości" w miłosnym nastroju starał się przebić Adam Zdrójkowski. Pozując na ściance z Wiktorią Gąsiewską, nie szczędził jej czułości. Aktor dbał również o to, by kreacja jego ukochanej zaprezentowała się jak najlepiej w obiektywach paparazzi. Zerkając ukradkiem w stronę fotoreporterów, poprawiał sukienkę Wiktorii i spojrzeniem sugerował aktorce pocałunek.

"To byłby strzał w stopę". Bartłomiej Sienkiewicz o NBP

Polska
Bartłomiej Sienkiewicz pytany był w programie "Tłit", czy prezes NBP Adam Glapiński będzie zabiegał u prezydenta o zawetowanie ustawy o ujawnieniu pensji w NBP. - To byłby strzał w stopę - nie tylko samemu sobie, ale i całemu obozowi rządzącemu. Mam nadzieję, że do tego stopnia instynkt samozachowawczy Glapińskiego nie uległ zniszczeniu, bo to czyniłoby z nas republikę bananową. I tak to, co się dzieje w Polsce, zaczyna przybierać operetkowy wymiar - komentował.
Marek Jakubiak o reportażu

Marek Jakubiak o reportażu "Superwizjera". Mocne słowa

Polska
- Oglądając TVN miałem wrażenie, że Adam Andruszkiewicz prawie "siedzi". Tak tendencyjnego materiału dawno nie widziałem. Andruszkiewicz podejmuje kroki prawne wobec TVN i bardzo dobrze. Ale mam dla niego złą wiadomość - sprawa będzie trwała 4 lata, obrzucą go wszystkim, czym będą mogli, i nagle TVN po 4 latach powie: "Pana Andruszkiewicza przepraszamy, a teraz przechodzimy do wiadomości..." - mówił poseł Marek Jakubiak w programie "Tłit". Jak dodał, "TVN ma swoją narrację i swój ogląd świata".
Maciej Wisławski: Powrót Roberta Kubicy to unikalny przypadek w historii sportu [cały odcinek] [Sektor Gości]

Maciej Wisławski: Powrót Roberta Kubicy to unikalny przypadek w historii sportu [cały odcinek] [Sektor Gości]

Polska
Na czym polegał sukces legendarnej załogi rajdowej Krzysztof Hołowczyc - Maciej Wisławski, która w 1997 roku zdobyła mistrzostwo Europy? Ile dachowań w karierze rajdowej zaliczył Wisławski - legendarny pilot rajdowy?  Dlaczego uważa, że Robert Kubica to "nadczłowiek", a jego powrót postrzega jako unikalny przypadek w historii sportu? Czemu w ostatnich latach Wisławski podkreślał, że nie chciałby startować z Kubicą w jednej załodze rajdowej? W jakim stopniu polski motorsport skorzystał na tym, że Adam Małysz przez kilka lat startował w rajdach jako kierowca? Jak Wisławski ocenia jego umiejętności za kierownicą i co sądzi o ewentualnym powrocie Małysza do rajdów? Zapraszamy do obejrzenia 102. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości".
Maciej Wisławski: Adam Małysz to sportowiec rangi Roberta Kubicy [4/4] [Sektor Gości]

Maciej Wisławski: Adam Małysz to sportowiec rangi Roberta Kubicy [4/4] [Sektor Gości]

Polska
W jakim stopniu polski motorsport skorzystał na tym, że Adam Małysz przez kilka lat startował w rajdach jako kierowca? Jak legendarny pilot Maciej Wisławski ocenia jego umiejętności za kierownicą? Dlaczego jego zdaniem najsilniejszą stroną Małysza była silna konstrukcja psychiczna? I jak zapatruje się na ewentualny powrót Małysza do rajdów? Zapraszamy do obejrzenia czwartej części 102. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości".
Ustawa o NBP.

Ustawa o NBP. "30 dni po uchwaleniu wybuchnie wielki skandal"

Polska
- Widać, że prezes Adam Glapiński bardzo niechętnie wykona ustawę, która się zbliża, i która ujawni wszystkie zarobki w NBP na wszystkich stanowiskach. Dowiemy się, jakie było rozpasanie za czasów Gronkiewicz-Waltz, Balcerowicza, Belki, jak NBP był drenowany. 30 dni po uchwaleniu ustawy wybuchnie wielki skandal - stwierdziła posłanka PiS Joanna Lichocka w programie "Tłit". Dopytywana o przyszłość Glapińskiego, wskazała, że skrócenie jego kadencji byłoby wbrew konstytucji. - Adam Glapiński może być spokojny o swoje stanowisko - oznajmiła Lichocka.
Czy Adam Małysz wróci do rajdów? Były pilot: Bardzo bym tego chciał! [cały odcinek] [Sektor Gości]

Czy Adam Małysz wróci do rajdów? Były pilot: Bardzo bym tego chciał! [cały odcinek] [Sektor Gości]

Polska
Jak słynny pilot rajdowy Rafał Marton podsumowuje cztery starty w Rajdzie Dakar u boku Adama Małysza? Jak odbierał potężne zainteresowanie kibiców i mediów rajdami terenowymi, w czasie kiedy obaj stanowili załogę rajdową? Jak zapamiętał początki Małysza jako kierowcy rajdowego? Dlaczego uważa, że drugi start w Dakarze z Małyszem to był "skok na głęboką wodę"? Jak Rafał Marton, były pilot rajdowy Adama Małysza, wspomina wypadek z Rajdu Dakar 2015, w trakcie którego w ich samochodzie doszło do wybuchu, a pojazd doszczętnie spłonął? Co najbardziej zapadło mu w pamięć z ich najgroźniejszego wypadku - dachowania, do którego doszło podczas rajdu Silk Way w Rosji w 2013 roku? Zapraszamy do obejrzenia 101. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 
Adam Małysz dał popis na Dakarze. Marton: Wrażenia były niesamowite! [2/4] [Sektor Gości]

Adam Małysz dał popis na Dakarze. Marton: Wrażenia były niesamowite! [2/4] [Sektor Gości]

Polska
Czy pilot rajdowy Rafał Marton startując w Rajdzie Dakar z Adamem Małyszem, spodziewał się, że z roku na rok będzie robił tak duże postępy i zajmował już w drugiej i trzeciej edycji zajmował miejsca w czołowej piętnastce? Dlaczego uważa, że drugi start w Dakarze z Małyszem to był "skok na głęboką wodę"? Czy czuł się dumny, kiedy w 2014 roku zajęli w Rajdzie Dakar wysokie 13. miejsce - najwyższe w karierze Małysza? Czemu mówi, że miało ono słodko-gorzki smak? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 101. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 

"Dramat Kaczyńskiego". Sławomir Nitras o nowym wątku ws. afery KNF

Polska
"Gazeta Wyborcza" twierdzi, że to prezes NBP Adam Glapiński zainicjował spotkanie szefa KNF Marka Chrzanowskiego z Leszkiem Czarneckim. - Kaczyński nie jest w stanie zmusić Glapińskiego do rezygnacji, co mogłoby zakończyć aferę w sensie politycznym i medialnym. Z drugiej strony nie może pokazać wszystkich ustaleń prokuratury. One nie są zabójcze dla samego Glapińskiego, tylko dla PiS-u. I to jest dylemat, to jest problem państwa polskiego - komentował poseł PO Sławomir Nitras w programie "Tłit". - Dramat Kaczyńskiego polega na tym, że jest zakładnikiem wszystkiego, co się stało w NBP, KNF i w wielu innych miejscach, o których jeszcze nie wiemy. Prokuratura jest dziś miejscem, gdzie ukrywa się niewygodne fakty dla PiS-u, a nie wyjaśnia je w interesie państwa polskiego - podsumował.
Adam Tomiczek po Dakarze.

Adam Tomiczek po Dakarze. "Jeden ułamek sekundy może posłać zawodnika na długi czas do szpitala"

Sport
- Jestem z siebie bardzo zadowolony. Udało się uniknąć błędów, przygód, niepotrzebnych wywrotek. Rajd sam w sobie jest bardzo ciężki i stresujący ale mimo to dałem radę - mówi motocyklista Orlen Teamu, Adam Tomiczek. - Wiadomo, że kontuzja i doświadczenie sprzed dwóch lat kiedy odpadłem było z tyłu głowy. Sukcesywnie jednak swoim tempem przejechałem cały rajd. Zająłem 16 miejsce które jest dla mnie bardzo dobre.
Odznaczenie dla Pawła Adamowicza? Adam Bielan: to prerogatywa prezydenta

Odznaczenie dla Pawła Adamowicza? Adam Bielan: to prerogatywa prezydenta

Polska
- Pan prezydent powiedział, że rozpatrzy wniosek, jeśli taki do niego wpłynie - tak wicemarszałek Senatu Adam Bielan zareagował na pytanie o pośmiertne odznaczenie dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dopytywany, wskazał, że "nie chce, żeby jego wypowiedź była odebrana jako sprzeciw". - To prerogatywa prezydenta, on musi podjąć decyzję - wskazał. Bielan przypomniał, że Adamowicz "budził kontrowersje. Nie tylko, jak mówił, w obozie politycznym Zjednoczonej Prawicy. Przypomniał, że PO nie poparła go w wyborach w Gdańsku i wystawiła własnego kandydata. - Nie można grzeszyć hipokryzją - stwierdził wicemarszałek. Pytany o minutę ciszy w Senacie, odpowiedział: "Jeśli będzie propozycja, na pewno się nad nią zastanowimy". 
Rzecznik MŚP krytykuje pomysł resortu sprawiedliwości.

Rzecznik MŚP krytykuje pomysł resortu sprawiedliwości. "Nie widzę sensu dodatkowych sankcji"

Polska
Ministerstwo sprawiedliwości zaostrza przepisy dotyczące przedsiębiorców spóźniających się z płaceniem podatków. - Nie bardzo widzę sens stosowania takich dodatkowych sankcji, bo te sankcje, które istnieją, są wystarczające. Jeśli ktoś zalega z podatkiem, to prędzej czy później dopadnie do każąca ręka urzędu skarbowego. Przedsiębiorcy, którzy nie płacą podatku, to albo nie mogą, bo firma ma trudności, albo są przestępcami, ale wtedy się ich ściga z Kodeksu karnego - mówił rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz  programie "Money. To się liczy". Zaznaczył, że resort Zbigniewa Ziobry nie konsultował z nim swoich pomysłów. - Zaraz się za to biorę - dodał rzecznik.
Rzecznik obala tezę o

Rzecznik obala tezę o "emeryturze przy śmietniku". "Czy Polacy są głupsi od Niemców?"

Polska
Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz bronił w programie "Money. To się liczy" koncepcji zniesienia obowiązkowych składek ZUS na wzór niemiecki. - Gdy pojawia się argument, że ci niepłacący skończą "przy śmietnikach", to mówię: Niemcy nie są daleko, Polacy jeżdżą do Niemiec, ja nie widziałem przy śmietnikach żadnych przedsiębiorców. Czy Polacy są głupsi od Niemców? Czy są mniej zapobiegliwi? - pytał. Przekonywał, że dopiero przy dobrowolnych składkach na ZUS Polacy będą w stanie decydować, ile chcą odkładać na emeryturę. - Państwo nie zmusi do płacenia składki na ubezpieczenie społeczne - 1300 zł - kogoś, kogo na to nie stać - podkreślił Abramowicz.
Adam Bielan o wpisie Radosława Sikorskiego: kompromitujący

Adam Bielan o wpisie Radosława Sikorskiego: kompromitujący

Polska
"A teraz pomyślcie, koledzy z PiS, co byście czuli gdybyśmy my - tak jak wy z insynuacją o rzekomym współudziale rządu w rzekomym zamachu w Smoleńsku - zaczęli sugerować, że obecny rząd specjalnie wypuścił Stefana W. po to, aby ten zamordował Pawła Adamowicza" - napisał były szef MSZ Radosław Sikorski. - Kompromitujący wpis. Co znaczy: obecny rząd wypuścił Stefana W.? Przecież skończył mu się wyrok. Trudno to poważnie komentować. Ta wypowiedź świadczy o tym, że niektórzy nie potrafią uszanować atmosfery, która się w Polsce wytworzyła i próbują politycznie atakować konkurentów. Pisze to człowiek, który mówił o dożynaniu watahy. Bądźmy poważni - komentował wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". 
Rzecznik MŚP chciałby rewolucji w naliczaniu składek ZUS.

Rzecznik MŚP chciałby rewolucji w naliczaniu składek ZUS. "Wariant niemiecki to najlepsze rozwiązanie"

Polska
Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz zapowiedział, że będzie próbował zmienić zasady ustalania wysokości składki na ZUS, która teraz jest powiązana ze średnim wynagrodzeniem. - Gdyby się udało przedyskutować wariant niemiecki, czyli dobrowolność opłacania składek na ubezpieczenie społeczne przez przedsiębiorców, gdyby to znalazło wśród polityków zrozumienie, byłoby to najlepsze rozwiązanie. W Niemczech wszystkie składki poza zdrowotną są dobrowolne. Oczywiście w pierwszych latach budżet ZUS byłby nadwyrężony, bo spora część przedsiębiorców by zrezygnowała, (...) ale później przy wypłatach emerytur tych emerytur by nie było. W Niemczech przedsiębiorcy dbają o swoje emerytury sami: mogą zostać w systemie państwowym, mogą skorzystać z prywatnych ubezpieczeń, mogą mieć dużo dzieci, mogą odkładać na konta. I nie mają tego problemu, co w Polsce - mówił w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz.
Tłit - Adam Bielan

Tłit - Adam Bielan

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Adam Bielan.
Jerzy Owsiak wraca. Adam Bielan komentuje

Jerzy Owsiak wraca. Adam Bielan komentuje

Polska
Jerzy Owsiak wycofał rezygnację z prezesowania WOŚP. - Byłem przekonany, że nie zrezygnuje - komentował wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". Jak dodał, "nie ma nic przeciwko zbiórkom, bo środki trafiają do szpitali, jest za nie kupowany sprzęt, który ratuje życie". - Akurat tę część działalności Jerzego Owsiaka należy oceniać pozytywnie - wskazał polityk. Dopytywany o spór między Owsiakiem a PiS, odpowiedział: "Owsiak nie jest politykiem sensu stricto, nie startuje w wyborach, więc nie uważam, że jest dla nas konkurencją. W przeszłości nas mocno atakował. Mam nadzieję, że po tym, co się stało w Gdańsku, nie będzie się to powtarzać".
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców: wprowadzenie małego ZUS-u to sukces

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców: wprowadzenie małego ZUS-u to sukces

Finanse
125 tys. złożonych w całym kraju  wniosków o mały ZUS, każda średnia oszczędność to 640 zł. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz jest zadowolony z pierwszych dni obowiązywania tzw. małego ZUS-u. Jest to jeden z elementów Konstytucji Biznesu, sztandarowego projektu premiera Mateusza Morawieckiego. -Zależało nam na tym, by stworzyć regulację, z której skorzysta jak najwięcej Polaków.  Działaliśmy nie tylko w interesie przedsiębiorców, ale również premiera i rządu – powiedział Abramowicz w programie "Money. To się Liczy" - To wyłom w dogmacie ryczałtowego ZUSu-u, który obowiązywał od zawsze – powiedział Rzecznik.                                  Dostrzega jednak pewne mankamenty obowiązującej regulacji. Podstawowy wynika z faktu, że przedsiębiorcy mogą zmienić kody ZUS tylko do 8 stycznia. Tak krótki termin, do tego wypadający zaraz po świętach i Nowym Roku, zwyczajnie uniemożliwia wielu zainteresowanym skorzystanie z niższych składek. Kierunek możliwej nowelizacji jest obecnie dyskutowany.
Adam Bielan o ochronie Jarosława Kaczyńskiego

Adam Bielan o ochronie Jarosława Kaczyńskiego

Polska
- Nie wiem, czy są prowadzone statystyki, ale podejrzewam, że Jarosław Kaczyński od lat dostaje najwięcej pogróżek w Polsce. Mimo mordu politycznego w 2011 r., kiedy pan Cyba zabił pana Rosiaka i krzyczał, że chce zabić Kaczyńskiego, wielu polityków atakowało fakt, że ma on jakąkolwiek ochronę. Cieszy mnie, że teraz wyciągają wnioski - mówił wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". - Był spektakl, w którym prowadzi się zbiórkę środków na wynajęcie zabójcy Kaczyńskiego. Taka atmosfera była wokół niego wytworzona. Siłą rzeczy musi mieć ochronę - dodał.
Małysz szczerze po konkursie.

Małysz szczerze po konkursie. "Musimy się pogodzić ze słabym wynikiem. Chłopaki biorą to na klatę!"

Sport
- Trochę warunki ale cieszę się, że chłopaki powiedzieli o swoich błędach. Dawid trochę spóźnił i ciężko było z tego wyciągnąć dobrą odległość. Takie konkursy się zdarzają - mówi Adam Małysz. - Nie możemy wyciągać pochopnych wniosków. Teraz najważniejsza jest analiza. 
Adam Małysz zaskakuje.

Adam Małysz zaskakuje. "Ciężko odbudować zawodnika którego forma spada w trakcie sezonu"

Sport
- W tym momencie najważniejsze jest to co wypracowało się latem. Jeśli ktoś w tej chwili ma dołek czy spadek formy to ciężko to odbudować w trakcie sezonu - mówi Adam Małysz. - W przypadku Maćka Kota pojawił się spory kryzys jednak zawodnik powoli sobie z nim radzi.