Wyniki wyszukiwania dla:

500

Liczba wyników: 603

Kryzys lekowy.

Kryzys lekowy. "Ilu Polaków musi umrzeć?"

Polska
- Skoro chciał pan trudnego pytania, to proszę: ilu Polaków musi umrzeć? - gorąco zrobiło się w programie "Money. To się liczy", w którym wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński tłumaczył się z kryzysu lekowego. - To pytanie nie jest poważne - odpowiadał. Komentował też listę 500 leków, których według Naczelnej Izby Aptekarskiej brakuje w aptekach. Jego zdaniem wystarczy, by leku nie było w 5 proc. aptek w województwie i już na nią trafia. Obecność na liście oznacza też, że nie można tych leków wywieźć za granicę.
Prezydent Konfederacji Lewiatan dostaje 500+ na trójkę. Wydaje tylko na jeden cel

Prezydent Konfederacji Lewiatan dostaje 500+ na trójkę. Wydaje tylko na jeden cel

Polska
Ma trójkę dzieci i wystąpił o świadczenie 500+. - Przeznaczę te pieniądze tylko i wyłącznie na edukację, to jest to, czego potrzebują nasze dzieci - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.
Giertych zadrwił z Morawieckiego. Riposta rzecznika Andrzeja Dudy

Giertych zadrwił z Morawieckiego. Riposta rzecznika Andrzeja Dudy

Polska
"PMM ogłosił, że zasadzi 500000000 drzew w tym roku. Do końca okresu wegetacji zostało ok. 100 dni. Tak więc 5 milionów drzew dziennie. To minimum 250 000 ludzi pracujących non-stop do listopada. No i trzeba sadzonki, transport, teren etc. Nawet kłamać nie potrafią wiarygodnie" - napisał Roman Giertych. Co na to rzecznik prezydenta? - Pierwsza rzecz: gratuluję Giertychowi znajomości matematyki - z tej strony jeszcze go nie poznaliśmy. Druga rzecz: Lasy Państwowe co roku sadzą 500 mln drzew. Trzecia rzecz: Pałac Prezydencki, wspólnie z Lasami Państwowymi, przeprowadził w tym roku akcję "Sadzimy las". Byliśmy z parą prezydencką w Rytlu, zasadziliśmy 100 hektarów lasu. Ta akcja będzie kontynuowana - zapewniał Błażej Spychalski w programie "Tłit".
Efekt 500+. Program wpływa nie tylko na dzietność

Efekt 500+. Program wpływa nie tylko na dzietność

Finanse
500 zł od rządu zwiększa dochody Polaków, a to sprawia, że rodziny są w stanie wydawać więcej. Rosną więc też ceny - w ten sposób 500+ pośrednio wpływa na wzrost inflacji - wyjaśniała w programie "Money. To się liczy" Aleksandra Świątkowska, ekonomistka BOŚ Banku.
Co z 500 plus dla niepełnosprawnych? Wicepremier Jacek Sasin zdradza datę

Co z 500 plus dla niepełnosprawnych? Wicepremier Jacek Sasin zdradza datę

Polska
500 plus dla dorosłych niepełnosprawnych będzie wypłacane od października - zapowiedział Jacek Sasin w programie "Tłit". - Mogę to powiedzieć prawie ze 100-proc. pewnością. Prawie, bo cały proces legislacyjny przed nami. Nie mamy wpływu na to, jaka będzie chociażby decyzja prezydenta w tej sprawie. Ale przygotowaliśmy ustawę tak, że nie ma żadnych powodów, by ją kwestionować - komentował. - To, że jest to miesiąc wyborczy to czysty przypadek? - pytał Marek Kacprzak. - Gdyby wszystko rozpatrywać w kategoriach wyborczych, od kilku miesięcy nie powinniśmy nic robić. Rząd pracuje niezależnie od kampanii - zapewnił Sasin. Zapowiedział też, że od połowy sierpnia będzie funkcjonował fundusz wsparcia odbudowy lokalnych linii PKS.
Polska wydaje coraz więcej na programy socjalne. Co to oznacza dla gospodarki

Polska wydaje coraz więcej na programy socjalne. Co to oznacza dla gospodarki

Polska
- Rzeczywiście jest tak, że przechył prosocjalny tego rządu jest bardzo duży. Możemy się cieszyć, że trafiło to na dobre czasy gospodarcze i że 500+ to program nieindeksowany do inflacji czy płac. Mamy wzrost PKB i inflację i obciążenie budżetu tym programem maleje - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. Czy hojność rządu nie jest za duża? - Prawdopodobnie zacząłbym się martwić, kiedy dług do PKB zacząłby rosnąć - dodał.
Andrzej Piaseczny pokazał mamę!

Andrzej Piaseczny pokazał mamę! "Poznacie ją jesienią jeszcze bliżej"

Gwiazdy
Andrzej Piaseczny wyhamował nieco z karierę muzyczną i od jakiegoś czasu pojawia się w mediach głównie jako "juror The Voice of Poland". Piasek do tej pory nie ujawniał szczegółów ze swojego życia prywatnego. , a w social mediach głównie pokazywał przebieg tras koncertowych oraz promował swoje muzyczne projekty. Jesienne plany zawodowe skłoniły 48-latka do pokazania w social mediach bliskiej osoby. Z okazji publikacji 500. posta na Instagramie, zdecydował się zamieścić wideo ze swoja mamą. Piasek zapowiedział, że jesienią jego fani znacznie bliżej poznają Alicję Piaseczną.

"Dom na plecy i jedziemy". Sprawdzamy, ile kosztują wakacje w kamperze

Polska
- Coraz więcej osób dostrzega, że kamper to fajna forma podróżowania, przygoda. Koszt wypożyczenia zależy od standardu. Kilkuletnie wozy można wypożyczyć za ok. 500-600 zł za dzień, do tego dochodzi opłata serwisowa i jeśli kamper wraca w bardzo złym stanie, to również opłaty karne - wyliczała w programie "Money. To się liczy" Anna Wojda z The Kampers.
Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+.

Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+. "Dorównujemy do europejskiej średniej"

Polska
Czy 500+ należy się bogatym? - To nie jest program socjalny. To program, który mówi: chcemy wsparcia rodzin. Moje dzieci urodziły się w Belgii i dostały tamtejszą "pięćsetkę". Nikt tam nie różnicował, czy to jest jedno dziecko, czy dwójka, czy trójka - mówiła w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Dodała, że złoży wniosek o 500+ na pierwsze dziecko.

"Kosiniakowe" dla Kosiniaka-Kamysza? Szef PSL mówi, jak jest

Polska
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany był w programie "Tłit", czy odebrał "kosiniakowe". - Jeszcze nie. To przysługuje osobie, która zajmuje się dzieckiem - może przysługiwać mojej żonie. Cieszę się, że to po nas zostało. Z urlopu tacierzyńskiego skorzystam, który też wprowadzaliśmy. Ale do wyborów pewnie nie - odpowiedział. Dodał, że "dobrze, że będzie 500+ na 1-sze dziecko, że PiS zmieniło zdanie".
Lubnauer odpowiada Mazurek. Liczby robią wrażenie

Lubnauer odpowiada Mazurek. Liczby robią wrażenie

Polska
"Dzięki rządom PiS opozycja zobaczyła, że można rządzić skutecznie. Na tyle, by owocami wzrostu gospodarczego dzielić się z Polakami" - stwierdziła Beata Mazurek. Co na to Katarzyna Lubnauer? - Cieszymy się, że Polacy mogą się cieszyć 500+, ale szkoda, że połowę z tych pieniędzy muszą wydawać na prywatną służbę zdrowia, a połowę na korepetycje. Kwota wydawana na 500+, 40 mld zł, to połowa budżetu NFZ. Od roku 2015 do 2018 liczba dzieci korzystających z korepetycji wzrosła z 14 do 32 proc. To oznacza, że polska szkoła zawodzi. Szkoła po zmianach minister Zalewskiej wymaga jeszcze więcej zmian - ripostowała w programie "Tłit".
Pomysł na bykowe powraca. Prof. Orłowski: dla mnie to jest przejaw bezradności

Pomysł na bykowe powraca. Prof. Orłowski: dla mnie to jest przejaw bezradności

Polska
- Dla mnie to jest wyraz przejaw bezradności. Bo wydajemy kilkadziesiąt miliardów złotych na program 500+ i na razie nie widać efektów. I teraz jest szukanie kolejnych pomysłów. Ale trochę nędznie wygląda, jak się sięga po narzędzia sprzed pół wieku. Wiadomo, że jak nie działa wręczenie 500 złotych na dziecko, to tak samo 500 złotych zabrane nie będzie miało znaczenia - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Myślę, że bardzo silny jest tutaj element ideologiczny - dodał.

"Zasada przyjemności" - making of

Film
"Zasada przyjemności”, najnowszy serial kryminalny CANAL+, zrealizowany na podstawie scenariusza Macieja Maciejewskiego, autora legendarnego już "Gliny”, to pierwsza tak duża międzynarodowa koprodukcja krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu ponad 9 miesięcy w 3 krajach na planie serialu pracowało blisko 500 wybitnych filmowców. W realizowanym z filmowym rozmachem serialu wykorzystano kamery 6K i 8K, kamery podwodne i drony. Serial zabiera widzów w sam środek wielowątkowego policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w Warszawie, Odessie i Pradze. Za produkcję odpowiadają czołowi polscy twórcy, a na ekranie będzie można zobaczyć plejadę polskich gwiazd.
UE krytykuje 500+.

UE krytykuje 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Polska
- Argument Brukseli ws. 500+ dotyczący spadającej aktywności kobiet na rynku pracy wybrzmiewa od dawna w Polsce, podnosi go bez przerwy opozycja – zapowiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Twarde dane ministerstwa nie potwierdzają tej tendencji. Jest mniejsza aktywność kobiet na rynku pracy, ale ona była na długo przed programem 500+. Nie ma gwałtownego odpływu z rynku pracy. Nikt nie zrezygnuje z pracy z powodu pięciuset złotych. Kryterium dochodowe znika, więc wytrącamy kolejny argument z ręki.
Program 500+ po nowemu. Wiceminister pracy: nie boimy się strajku

Program 500+ po nowemu. Wiceminister pracy: nie boimy się strajku

Polska
- Od lipca rozszerzamy program 500+- powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Wzorowaliśmy się na programie „Dobry start”, w którym nie ma decyzji administracyjnej, jest tylko informacja. Tak samo będzie przy 500+, bo to się świetnie sprawdza, bo w tym pierwszym etapie ponad 50 proc. wniosków zostało wypełnionych drogą elektroniczną. Liczymy, że teraz będzie podobnie. Czyli ta „obróbka” wniosku będzie zdecydowanie sprawniejsza, tym bardziej, że znika kryterium dochodowe. Zatem strajku w administracji się nie boimy.
Wiceprezes ZBP: na 500+ i konsumpcji nie można budować gospodarki

Wiceprezes ZBP: na 500+ i konsumpcji nie można budować gospodarki

Finanse
 - Oszacowaliśmy, że w ciągu ostatnich trzech lat w wyniku obciążeń podatkowych, regulacyjnych z gospodarki odpłynęło około 60 mld zł realnego kredytowania. I to jest ogromny problem koszt, bo rozwój powinien być stabilnie finansowany - powiedział w programie „Money. To się liczy” Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku banków Polskich. – 500+ zaspakaja konsumpcyjne ambicje Polaków, ale na tym nie da się budować gospodarki w dłuższej perspektywie. Musimy więcej inwestować, a inwestowanie wymaga stabilnego otoczenia, z czym mamy olbrzymie problemy. 
Myślisz, że żyjesz ekologicznie? Lepiej policz

Myślisz, że żyjesz ekologicznie? Lepiej policz

Ciekawostki
Doktoranci AGH z krakowskiego startupu Omni Calculator stworzyli narzędzie, dzięki któremu możemy obliczyć, ile kilogramów plastiku zużywamy rocznie. Wystarczy wpisać liczbę zużywanych butelek, opakowań po przedmiotach codziennego użytku i toreb, aby otrzymać roczne zużycie w kilogramach i dowiedzieć się ile plastiku nagromadzi się w ciągu całego życia. Średnia ogólnoświatowa to 50 kg rocznie. Warto pamiętać, że te 50 kg nie zniknie z planety przez kolejne 500 lat, a 1/3 tej liczby trafi finalnie do oceanów. Tylko 10 proc. światowego plastiku poddawane jest recyclingowi. 
Kierowca z nosem w telefonie. Pasażer wrzucił wideo do sieci

Kierowca z nosem w telefonie. Pasażer wrzucił wideo do sieci

Wiadomości
Pasażerowie tego autobusu mogą być wściekli. Jego kierowca podczas jazdy rozmawiał przez telefon. Całą sytuację nagrał jeden z pasażerów, a film trafił do internetu. Jak donosi "Kurier Lubelski", kierowca nie był pracownikiem ZTM w Lublinie. Był zatrudniony przez podwykonawcę. Firma będzie teraz musiała wyjaśnić całą sytuację. Rozmowny kierowca zapewne poniesie konsekwencje. A te grożą mu zarówno ze strony pracodawcy, jak i policji, która może ukarać go mandatem w wys. 500 zł i 5 punktami karnymi. 
Sensacyjne odkrycie. Historię ludzkości być może trzeba będzie napisać na nowo

Sensacyjne odkrycie. Historię ludzkości być może trzeba będzie napisać na nowo

Ciekawostki
Na Wyspie Wiktorii w Archipelagu Arktycznym odkryto najstarsze grzyby. Mogą mieć nawet miliard lat. Grzyby odkryto w skamielinie, która była świetnie zakonserwowana. Skamielina ujawniła cechy charakterystyczne dla grzybów podczas badana pod mikroskopem elektronowym. To przełomowe odkrycie. Do tej pory najstarsze odnalezione grzyby miały 400 milionów lat. Dlaczego grzyby sprzed miliarda lat są sensacją? Bo według naukowców grzyby i rośliny wspólnie stworzyły ekosystem, w którym później pojawił się człowiek. Być może więc całą historię ludzkości trzeba cofnąć o 500 mln lat. Jeśli datowanie najstarszego grzyba zostanie potwierdzone, to eksperci mogą stanąć przed koniecznością opisania na nowo historii rozwoju życia na ziemi.
Bonus RPK prawomocnie skazany!

Bonus RPK prawomocnie skazany! "Przegrałem, ale będę się odwoływał"

Gwiazdy
W marcu 2015 roku raper Bonus RPK został zatrzymany przez policję pod zarzutem handlu narkotykami. W grudniu tego samego roku po wpłaceniu poręczenia majątkowego muzyk opuścił areszt. Według prokuratury Oliwier Roszczyk brał udział w handlu przede wszystkim marihuaną, ale też kokainą. Jak zeznali świadkowie marihuana była przewożona od dostawcy z Włocławka. W lipcu 2016 roku raper został skazany przed Sąd Rejonowy w Warszawie na 5,5 roku pozbawienia wolności oraz karę w wysokości prawie 500 tysięcy złotych. W poniedziałek, 20 maja Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymywał wyrok Sądu Rejonowego z lipca 2018 roku uznając, że dowody w sprawie są na tyle mocne, żeby uznać rapera winnym zarzucanych mu czynów. Tuż po wyjściu z sali sądowej Roszczyk zapowiedział, że będzie odwoływał się od wyroku. Na sali oskarżonemu towarzyszyli Ten Typ Mes oraz Małolat, którzy przed kamerami stwierdzili, że do więzienia trafi niewinny człowiek.
Ten Typ Mes o wyroku Bonus RPK:

Ten Typ Mes o wyroku Bonus RPK: "Niewinny chłopak trafia do więzienia"

Gwiazdy
W marcu 2015 roku raper Bonus RPK został zatrzymany przez policję pod zarzutem handlu narkotykami. W grudniu tego samego roku po wpłaceniu poręczenia majątkowego muzyk opuścił areszt. Według prokuratury Oliwier Roszczyk brał udział w handlu przede wszystkim marihuaną, ale też kokainą. Jak zeznali świadkowie marihuana była przewożona od dostawcy z Włocławka. W lipcu 2016 roku raper został skazany przed Sąd Rejonowy w Warszawie na 5,5 roku pozbawienia wolności oraz karę w wysokości prawie 500 tysięcy złotych. W poniedziałek, 20 maja Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymywał wyrok Sądu Rejonowego z lipca 2018 roku uznając, że dowody w sprawie są na tyle mocne, żeby uznać rapera winnym zarzucanych mu czynów. Tuż po wyjściu z sali sądowej Roszczyk zapowiedział, że będzie odwoływał się od wyroku. Na sali oskarżonemu towarzyszyli Ten Typ Mes oraz Małolat, którzy przed kamerami stwierdzili, że do więzienia trafi niewinny człowiek.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 29następne