Wyniki wyszukiwania dla:

żywienie

Liczba wyników: 31

Katarzyna Bosacka:

Katarzyna Bosacka: "Jestem Matką Teresą polskiego żywienia"

Gwiazdy
Katarzyna Bosacka cieszy się z coraz większej świadomości Polaków w kwestii żywienia oraz zainteresowaniem zdrową żywnością. Raduje ją fakt, że rodacy przywiązują coraz większą wagę do jakości spożywanych produktów, sami pieką domowy chleb lub wytwarzają wędliny. Katarzyna Bosacka podkreśla, że w Warszawie stale pojawiają się nowe lokale oferujące zdrową żywność, zwłaszcza wegańską. Celebrytka jest przekonana, że to ona zapoczątkowała zmiany w Polakach. Patrząc na swoje dotychczasowe osiągnięcia, skromnie nazwała się "Matką Teresą polskiego żywienia".
Szostak uspokaja:

Szostak uspokaja: "Nie chodzę głodna i jem smacznie"

Gwiazdy
Karolina Szostak wyjaśnia, że dla utrzymania szczuplej sylwetki, wcale nie trzeba się głodzić i odmawiać sobie produktów, których domaga się nasz organizm. Dziennikarka zapewnia, że, na co dzień stara się unikać glutenu, laktozy i tłustego mięsa, jednak czasami pozwala sobie na przykład na tatara. Celebrytka dodała, że nie ma zamiaru stosować restrykcyjnej diety, bądź jadłospisu opartego na zaledwie na kilku produktach. Na co dzień korzysta z diety pudełkowej, dzięki czemu odżywia się zdrowo i regularnie. Choć patrząc na poradniki Szostak, można wywnioskować, że jej dieta jest raczej uboga, ona sama zapewnia, że nie stosuje już głodówek. Przekonuje Was jej "styl życia"?
Syrop, który rozbija złogi w tętnicach

Syrop, który rozbija złogi w tętnicach

Zdrowie
Zdrowa dieta i aktywność fizyczna mogą uchronić przed wieloma dolegliwościami ciała i umysłu. Stosując odpowiednie żywienie można uniknąć poważnych problemów kardiologicznych. Nadmiar tłuszczu, który zapycha tętnice,można usunąć spożywając napój łatwy do przygotowania w warunkach domowych.  Zobacz film.
Stołówki na razie nie na plus. Grzegorz Łapanowski ocenia jedzenie w polskich szkołach

Stołówki na razie nie na plus. Grzegorz Łapanowski ocenia jedzenie w polskich szkołach

Finanse
- Byłem w szkołach, gdzie obiad jest wydawany o 9.30 rano, gulasz z zupą, żeby zdążyć do godz. 13, bo wtedy dzieci wracają do domów – mówi kucharz Grzegorz Łapanowski. Infrastruktura to olbrzymi problem w szkołach. Brakuje stołówek, ale brakuje też kuchni. Kucharz zwraca też uwagę, że jeśli stołówką zarządza ajent, to mniej dzieci je tam posiłki niż gdy stołówkę prowadzi szkoła. Nie chodzi jednak o jakość jedzenia, ale o koszty posiłków. Inna rzecz jest taka, że większość osób odpowiedzialnych za żywienie dzieci nie ma wykształcenia kierunkowego. - 80 proc. ludzi gotujących na stołówkach to nie są specjaliści. Część z nich ma wielkie serce i bardzo się stara, ale część jest tam przez przypadek – zauważa kucharz. A warto, by osoby gotujące na stołówkach przygotowywały posiłki zgodnie z piramidą żywienia i zaleceniami dietetyków.
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Za dużo cukru już w menu w żłobkach

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Za dużo cukru już w menu w żłobkach

Polska
- To jest kwestia nie tylko jakości potraw, które są wydawane, to jest też kwestia nawyków, których dzieci są uczone przy stole. Np. zachęcanie dzieci do jedzenia, sposoby typu "leci ptaszek", albo odwracanie uwagi, to nie są sposoby, których chcemy dzieci nauczyć. Dzieci mają jeść świadomie, mają czuć głód, czuć sytość - mówiła w programie "Money. To się liczy" Nina Wojtyra ze Stowarzyszenia „Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy”.
Żywienie maluchów w polskich żłobkach to wolna amerykanka

Żywienie maluchów w polskich żłobkach to wolna amerykanka

Polska
- W publicznych placówkach układaniem jadłospisu zajmują się intendenci, którzy nie muszą mieć przygotowania żywieniowego i jest to grupa, której raczej się nie szkoli jeśli chodzi o zalecenia żywieniowe dla dzieci, a te zalecenia bardzo często i szybko się zmieniają. To jest jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi dietetyki, więc trzeba być na bieżąco, żeby układać jadłospisy i tutaj są braki. W firmach cateringowych nie wiemy kto układa jadłospisy, bo tam nie ma kontroli żadnej - mówiła w programie "Money. To się liczy" Nina Wojtyra ze Stowarzyszenia „Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy”.
Wróblewska też jest na diecie.

Wróblewska też jest na diecie. "Mam catering. Zamówiłam, żeby mi się łatwiej żyło!"

Gwiazdy
Julia Wróblewska jest jedną z najpopularniejszych gwiazdek młodego pokolenia. Nic więc dziwnego, że przywiązuje dużą wagę do tego, jak wygląda. Okazuje się, że przeszła na dietę, korzysta z cateringu, który ma zapewnić jej zdrowe żywienie i regularność posiłków. W rozmowie z www.przeAmbitni.pl doszła do wniosku, że chce uregulować swój styl jedzenia. Widać, że jest na diecie?
Oto główni sprawcy zgagi

Oto główni sprawcy zgagi

Zdrowie
Zgaga to już choroba cywilizacyjna. Możemy się jej jednak pozbyć bądź zniwelować jej objawy, zmieniając nasze nawyki żywieniowe. Czego unikać? Oto kilka wskazówek.
Żywienie w chorobie nowotworowej

Żywienie w chorobie nowotworowej

Zdrowie
Nowotwór to poważna choroba, która wymaga specjalistycznej diety. Wielu pacjentów z dnia na dzień musi radykalnie zmienić swoje przyzwyczajenia żywnościowe. 
Czy wiesz co jesz? Polscy eksperci ostrzegają przed żywieniowymi błędami

Czy wiesz co jesz? Polscy eksperci ostrzegają przed żywieniowymi błędami

Kuchnia
Producenci żywności od wielu lat podejmują skuteczne działania na rzecz poprawy jakości żywieniowej produktów spożywczych. Osiągają to poprzez innowacje oraz, tam gdzie to możliwe i właściwe, reformulację produktów. Dotyczy to m.in. redukcji soli, cukru, kwasów tłuszczowych nasyconych oraz kwasów tłuszczowych typu trans.
Dieta dla zdrowego brzuszka Twojego dziecka

Dieta dla zdrowego brzuszka Twojego dziecka

Styl życia
Pierwsze lata życia dziecka są bardzo ważne dla jego rozwoju. To, czy dziecko rozwija się prawidłowo w dużym stopniu zależy od tego, czy zdrowy jest jego brzuszek. A co to właściwie znaczy wyjaśniała w rozmowie z Agnieszką Kopacz w WP Ekspress Agnieszka Święcicka-Ambroziak, ekspertka ds. żywienia dzieci Nutricia Polska.
Co jedzą dzieci w szkołach? Odpowiedź może zaskoczyć

Co jedzą dzieci w szkołach? Odpowiedź może zaskoczyć

Kuchnia
Rok szkolny właśnie się zaczął, a razem z nim codzienne przygotowywanie drugich śniadań. Od tego czy zamiast chipsów i słodkich przekąsek wybiorą orzechy bądź warzywa może zależeć zdolność ich koncentracji i umiejętność przyswajania informacji. Jakie produkty mają zbawienny wpływ na mózg ucznia? Jak przekonać dziecko do zdrowego odżywiania i jakie drugie śniadanie powinno znaleźć się w szkolnym plecaku – o tym opowiedzieli goście #ddLatoWP – Ewa Pacuła, blogerka i modelka, której córka rozpocznie naukę w podstawówce w poniedziałek oraz dietetyk Joanna Neuhoff-Murawska, znana jako dr Witaminka.
Żywienie osób z chorobą nowotworową

Żywienie osób z chorobą nowotworową

Zdrowie
Wokół żywienia osób z chorobą nowotworową narosło wiele mitów. Należy jak najszybciej je zdemaskować, aby nie wyrządziły krzywdy chorym. Z materiału dowiemy się, jak powinno wyglądać takie żywienie. Gośćmi programu są dietetyk Ewa Ceborską-Scheiterbauer oraz  Anna Cywińska, dyrektor komunikacji Nutricii Medycznej.
Dlaczego właściwa dieta jest w pracy ważna?

Dlaczego właściwa dieta jest w pracy ważna?

Zdrowie
Co trzeci pracownik je w ciągu tygodnia fast foody. Prawie połowa ma w swojej diecie słodycze i słodzone napoje, które zastępują codzienną porcję warzyw i owoców, i zapomina o regularnych posiłkach – wynika z badania ekspertów firmy Human Power.
Jak nie dać się oszukać i kupić dobrą żywność?

Jak nie dać się oszukać i kupić dobrą żywność?

Zdrowie
Jajka, pieczywo, wędliny... Niemal wszystkie produkty żywnościowe mogą zostać "podrobione". Producenci przedłużają terminy ważności, wprowadzają fałszywe dane do etykiet. Jak się nie dać oszukać? Jest kilka sposobów na kupienie zdrowszej żywności z pewnego źródła. 
Polacy na zakupach. Tylko 3 na 10 osób czytają etykiety

Polacy na zakupach. Tylko 3 na 10 osób czytają etykiety

Finanse
Zaledwie 3 na 10 konsumentów czyta etykiety na artykułach spożywczych. Najczęściej sprawdzamy tylko termin przydatności do spożycia, a na pozostałe informacje nie zwracamy uwagi. Zgodnie z przepisami nawet na najmniejszym opakowaniu muszą znaleźć się takie informacje, jak nazwa produktu, lista alergenów, zawartość netto oraz data minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia. Na nieco większych znajdziemy również skład, warunki przechowywania czy użycia i wartość odżywczą.

"Cheat day" w odchudzaniu

Styl życia
W "cheat day" na chwilę możemy porzucić restrykcyjną dietę i pozwolić sobie na trochę więcej żywieniowego luzu. Ponoć dzięki temu można zrzucić jeszcze więcej kilogramów. Czy taki sposób odchudzania naprawdę jest skuteczny? Kto i jak często może sobie na to pozwolić? O chwili przerwy od odchudzania opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" Joanna Brzezińska, dietetyk.
Guzik:

Guzik: "Ciężko zmusić dziecko do jedzenia zdrowych posiłków"

Gwiazdy
Na początku roku Anna Guzik została po raz pierwszy mamą. Aktorka zaledwie po dwóch miesiącach od urodzenia Basi i Niny wróciła do pracy i formy sprzed ciąży. Przed porodem Guzik prowadziła program Zdrowie na widelcu, w którym zachęcała do zdrowego trybu życia. Po urodzenia bliźniaków jeszcze większą uwagę zwraca na to co i kiedy je. Zasady zdrowego żywienia próbuje również wpoić swoim dzieciom. Aktorka uważa, że taka wiedza to "posag, który daje się dziecku na całe życie".
#dziejesienazywo: Świadome żywienie to podstawa

#dziejesienazywo: Świadome żywienie to podstawa

Zdrowie
Jeszcze niedawno nie wyobrażaliśmy sobie codziennego jadłospisu bez białego pieczywa. Dziś to się zmienia. Wiemy coraz więcej o zdrowym odżywianiu. Zdajemy sobie sprawę, jakie skutki może przynieść spożywanie fast-foodów czy dużych ilości cukru. Gość Kariny Kunkiewicz, Paweł Paszek-Pietruch, organizator warsztatów i eventów kulinarnych, opowiada o tym, jak zmienia się podejście do odżywiania.
Dieta idealna dla osób z chorą wątrobą

Dieta idealna dla osób z chorą wątrobą

Styl życia
Jest największym z naszych organów i pełni niezwykle istotną rolę w ludzkim organizmie. Jej zadaniem jest filtrowanie dostarczanych substancji oraz neutralizowanie trucizn. Oto kilka najważniejszych zasad, które powinny stosować osoby z chorą wątrobą.
#dziejesienazywo: Dlaczego tak trudno postawić na zdrową przekąskę?

#dziejesienazywo: Dlaczego tak trudno postawić na zdrową przekąskę?

Zdrowie
Chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowe żywienie, często po prostu wiemy, po jakie produkty należy sięgnąć, by mieć pewność, ze dokonujemy właściwego wyboru. Niski poziom wiedzy na ten temat uderza przede wszystkim w dzieci, które, mimo dobrych chęci rodziców, nie zawsze dostają to, co najlepsze. Co jeszcze decyduje o tym, że naszą dietę trudno nazwać zdrową? O głównych przeszkodach na drodze ku wartościowemu żywieniu opowiada profesor Anna Gronowska-Senger, gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej.
poprzednie1 2 następne