Wyniki wyszukiwania dla:

środowisko

Liczba wyników: 170

Wieniawa pojawi się na paradzie równości:

Wieniawa pojawi się na paradzie równości: "Chcę wspierać to środowisko"

Gwiazdy
Marka Sephora hucznie świętuje 20-ste urodziny. Drogeria zorganizowała event, na który zaproszono największe polskie gwiazdy. Wśród gości znalazły się Anna Lewandowska, Julia Wieniawa czy Marta Wierzbicka. Zobaczcie, co powiedziały w rozmowie z reporterem WP Gwiazdy.
Oto

Oto "wrota piekieł". Płoną od niemal 50 lat

Ciekawostki
Oto krater Darvaza. Znajduje się na pustyni Kara-kum w Turkmenistanie. Ma 69 m szerokości i 30 m głębokości. Miejscowi nazywają to miejsce "wrotami piekieł", ale to po prostu pole gazu ziemnego, które zapadło się w podziemną jaskinię, tworząc coś na obraz krateru. Stało się to na skutek prac radzieckich geologów szukających w tym miejscu złóż gazu ziemnego. W 1971 r. geolodzy postanowili podpalić to miejsce, by zapobiec rozprzestrzenianiu się metanu. Sądzono wtedy, że w kilka tygodni gaz się wypali. On jednak płonie nieprzerwanie od prawie 50 lat. Krater Darvaza jest atrakcją turystyczną i naukową. Sześć lat temu odkrywca George Kourounis jako pierwszy zjechał 30 m w głąb "wrót". Zebrał tam próbki. Ich analiza wykazała, że to gorące środowisko bogate w metan, uważane za niezdatne do życia, zamieszkują bakterie.
Zielona strategia Grupy TAURON

Zielona strategia Grupy TAURON

Finanse
Zwiększenie do ponad 65 procent udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym TAURONA – zakłada aktualizacja kierunków strategicznych Grupy. Dokument stanowi uzupełnienie Strategii Grupy TAURON do 2025 roku.
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Gowin: skrócenie kadencji nie wchodzi w grę

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Gowin: skrócenie kadencji nie wchodzi w grę

Polska
- Skrócenie kadencji nie wchodzi w grę - oznajmił wicepremier Jarosław Gowin w Powyborczym Poranku WP, pytany o możliwość jak najszybszego rozpisania wyborów. Pytany o rekonstrukcję rządu, powiedział z kolei: "W sytuacji zwycięstwa nie ma powodu, żebyśmy się z nią spieszyli. Pytanie czy obejmie tylko wakaty zwolnione przez ministrów, którzy dochodzą do Brukseli, czy będzie szersza. Decydujący głos będzie należał do premiera". Gowin przyznał, że smuci go wynik ruchu Kukiz-15. - Jego środowisko byłoby dla nas naturalnym partnerem do współrządzenia, jeśli będziemy potrzebować koalicjanta - wskazał.
Impact19: Rozmowa z Anną Borys-Karwacką, McDonald's Polska

Impact19: Rozmowa z Anną Borys-Karwacką, McDonald's Polska

Polska
O nowych restauracjach, walce o środowisko naturalne i wpływie zakazu handlu na wyniki franczyzobiorców w Polsce podczas Impact w Krakowie rozmawialiśmy z Anną Borys-Karwacką, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

Polska
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Nitras: za mało mówiliśmy o pedofilii w Kościele

Nitras: za mało mówiliśmy o pedofilii w Kościele

Polityka
- O wyniku wyborów do Europarlamentu przesądzi mobilizacja Polaków i na nią liczę – przyznał tuż przed rozpoczęciem „Marszu dla Europy” Sławomir Nitras, z którym rozmawiał reporter Wirtualnej Polski. Polityk PO dodał, że ma do siebie żal, że on i jego środowisko za mało mówiło o problemie pedofilii w Kościele. – A teraz Kaczyński czy Ziobro są w tej kwestii bezsilni – dodał.
Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu komentuje

Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu komentuje

Polska
Czy pracami nad zaostrzeniem kar dla pedofilów będzie kierował Stanisław Piotrowicz? - Ja tego nie wiem. I nie wiem, do czego zmierza pana pytanie. Wiem jedno, nasi posłowie dobrze wywiązują się ze swoich zadań - komentowała Joanna Kopcińska w programie "Tłit". PO zapowiada, że "nie przyłoży do tego ręki". - PO rzuca różne deklaracje, puste słowa. Dla mnie to niewiarygodne środowisko. Jeśli mają zastrzeżenia, niech zgłoszą je do służb, a nie oczerniają - odparła rzecznik rządu. 18 lat temu Piotrowicz tłumaczył w mediach działania księdza z Tylawy ojcowską czułością.
Zaoszczędzisz nawet 3000 zł rocznie. Jest na to prosty sposób

Zaoszczędzisz nawet 3000 zł rocznie. Jest na to prosty sposób

Porady
Wysokie rachunki za wodę są zmorą wielu rodzin. Tymczasem wystarczy zmiana swoich przyzwyczajeń, by zaoszczędzić sporą kwotę i przy okazji chronić środowisko. Oszczędzanie wody ma naprawdę same korzyści.
Kiełbasa z robali. Nowy sposób na wyżywienie ludzkości

Kiełbasa z robali. Nowy sposób na wyżywienie ludzkości

Kuchnia
Z roku na rok spożycie mięsa na świecie rośnie. Niestety, produkcja mięsa ma negatywny wpływ na środowisko. Aby temu zaradzić naukowcy z Uniwersytetu w Queensland sugerują alternatywne źródło białka zwierzęcego. Mógłby być nim larwy lub szarańcza, z których moglibyśmy wytwarzać pożywienie nowego typu.
Ekologiczny grill. Jak go przygotować, żeby nie szkodzić środowisku

Ekologiczny grill. Jak go przygotować, żeby nie szkodzić środowisku

Polska
Grubsze, plastikowe naczynia wielorazowego użytku to dobre rozwiązanie i lepiej chroni środowisko - mówiła w programie "Money. To się liczy" Marta Grzybowska z WWF Polska. - Są one lepsze od jednorazowych naczyń także dlatego, że picie ciepłego napoju z takiego jednorazowego kubka oznacza, że tak naprawdę my ten plastik pijemy. Dobrym rozwiązaniem są też naczynia biodegradowalne - tłumaczyła.
Strajk włoski nauczycieli?

Strajk włoski nauczycieli? "W tym komunikacie jest fałsz"

Polska
- Chyba Broniarz próbuje jakoś wyjść z twarzą z sytuacji, w którą sam wpędził środowisko nauczycielskie - powiedział w programie "Tłit" Jacek Sasin. Skomentował w ten sposób słowa szefa ZNP, który rekomenduje nauczycielom strajk włoski i pracowanie nie więcej niż 18 godzin tygodniowo. Sasin stwierdził, że w tym komunikacie jest fałsz, bo nauczyciele przecież mają 40-godzinny tydzień pracy, a te 18 pracują przy tablicy. - To próba powiedzenia Polakom, że będziemy pracować mniej niż na pół etatu, a zarabiać tyle co na cały etat. To sympatii im nie przysporzy - dodał. - Myślę, że Broniarz po raz kolejny chce uderzyć w swoje środowisko - powiedział Sasin.
Krzysztof Gojdź ostro o Zofii Klepackiej:

Krzysztof Gojdź ostro o Zofii Klepackiej: "Bardzo mnie dziwi, że jest młodą osobą, a już taką hejterką"

Gwiazdy
Ostatnio podpisana przez Rafała Trzaskowskiego karta LGBT wywołała niespodziewanie dużo skrajnych emocji. Najgłośniejszą przeciwniczką karty zdaje się być Zofia Klepacka, medalistka olimpijska w windsurfingu. Pod koniec lutego pokusiła się o homofobiczny wpis, który zamieściła na Facebooku. W jednym z ostatnich wywiadów zachowanie sportsmenki zdecydował się skomentować najpopularniejszy polski lekarz medycyny estetycznej. Według Krzysztofa Gojdzia tak młoda osoba, powinna być zdecydowanie bardziej tolerancyjna. Podczas rozmowy, 46-latek zwrócił się bezpośrednio do Klepackiej, apelując o to, aby spróbowała zrozumieć środowisko LGBT. Myślicie, że Zofia weźmie sobie słowa Krzysztofa do serca?
Matura 2019. Wicepremier Jarosław Gowin składa deklarację

Matura 2019. Wicepremier Jarosław Gowin składa deklarację

Polska
- Wszystkich chcę uspokoić. Matury się odbędą, będą do nich mogli przystąpić wszyscy tegoroczni maturzyści - zapewnił w programie "Tłit" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Tego samego rodzaju strachy próbowano wzbudzić wśród rodziców i uczniów przy okazji egzaminu gimnazjalnego i ośmioklasistów. Wierzę, że środowisko nauczycielskie nie dopuści do tego, by ci, którzy zostali powierzeni pieczy nauczycieli, stali się ofiarami konfliktu dorosłych. Jeżeli część nie podzieli tego zdania, wkrótce ogłosimy rozwiązania. Proszę być spokojnym. Czeka nas okrągły stół. On wiele wyjaśni - dodał.
Bursztyn w Polsce pochodzi głównie z przemytu lub nielegalnego wydobycia

Bursztyn w Polsce pochodzi głównie z przemytu lub nielegalnego wydobycia

Polska
- Na Bałtyku mamy jedną koncesję na wydobycie bursztynu, to jest ok. 200-300 kg rocznie. A na rynku jest od 10 do kilkunastu ton bursztynu rocznie. Oficjalnie importu nie ma. (...) To jest albo przemyt albo nielegalne wydobycie bardzo niszczące złoża i środowisko - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Mariusz Orion Jędrysek, główny geolog kraju.
Mroczny sekret Great Blue Hole

Mroczny sekret Great Blue Hole

Ciekawostki
Ta potężna jaskinia fascynuje odkrywców od ponad 40 lat. Teraz okazuje się, że skrywa mroczny sekret. Podróżniczka i pilot łodzi podwodnej, Erika Bergman, w rozmowie z "Newsweekiem" wyznała, że jej ekipa natrafiła na ciała dwóch nurków, którzy musieli zgubić się podczas eksploracji rozpadliny. Uważa się, że są oni dwiema z trzech osób, o których wiadomo, że zaginęli w otchłani jaskini na Morzu Koralowym. O odkryciu ciał zostały powiadomione lokalne władze. Wszyscy zgodzili się, by zostawić je w spokoju. Nie wiadomo, ile osób straciło życie próbując eksplorować Great Blue Hole. Wiadomo natomiast, że ciał może być więcej. Ta studnia głęboka jest na 125 m. Ma ponad 300 m szerokości. W najdalszych jej zakątkach panuje diabelnie niegościnne środowisko. Na głębokości ok. 90 m znajduje się "płaszcz" z siarkowodoru, za którym woda całkowicie pozbawiona jest tlenu. Sam "płaszcz" jest żrący. Już wcześniej naukowcy donosili, że zagłębienia są jak cmentarz morskiego życia.
Wyrzuciło ją morze. Mieszkańcy Sardynii wstrząśnięci

Wyrzuciło ją morze. Mieszkańcy Sardynii wstrząśnięci

Ciekawostki
Truchło ciężarnej samicy kaszalota wyrzuciło morze u wybrzeży popularnego kurortu na Sardynii we Włoszech. Zwierzę miało wewnątrz prawie 23 kg plastiku, w tym rybackie sieci, liny, plastikowe tuby i inne przedmioty. Według eksperta, samica najpewniej poroniła, zanim jeszcze morze wyrzuciło ją na brzeg. To nie pierwsze takie znalezisko, ale odkryte zaledwie kilka tygodni po tym, jak trafiono na Filipinach na innego morskiego ssaka, który miał wewnątrz 40 kg plastiku. Kaszalot to największe współcześnie żyjące zwierzę mięsożerne. Samce mierzą nawet 13 m i ważą 75 ton. Jest zagrożony wyginięciem. Od XVIII wieku był poławiany dla tłuszczu. Polowań na kaszaloty zakazano w 1982 r.
Zarobki nauczycieli. Minister w Kancelarii Prezydenta: pensje powinny być wyższe

Zarobki nauczycieli. Minister w Kancelarii Prezydenta: pensje powinny być wyższe

Polska
- Prezydent Andrzej Duda wypowiada się jednoznacznie. Mówi: tak, pensje powinny być wyższe. Postulat wzrostu wynagrodzeń nauczycieli to postulat powszechnie akceptowalny. Wszyscy wiemy, że ich praca powinna być godnie wynagradzana - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. - Ale nie sądzę, żeby środowisko nauczycieli popierało stawianie zaporowych postulatów i takie formy protestu, jak brak promocji uczniów do następnej klasy - dodał, odnosząc się do wcześniejszych słów szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza.
Nie ma nic gorszego. Palacze powinni wreszcie przejrzeć na oczy

Nie ma nic gorszego. Palacze powinni wreszcie przejrzeć na oczy

Ciekawostki
Na celowniku obrońców środowiska znalazło się już wiele przedmiotów. Były słomki i torby foliowe, teraz czas na niedopałki po papierosach, czyli tak zwane pety lub kiepy. To najczęściej wyrzucany śmieć. Nie wszyscy, którzy beztrosko wywalają niedopałki wprost na ziemię czy do studzienki wiedzą, że są one zrobione z plastiku. "Wata" w środku filtra to nie bawełna, a syntetyczna celuloza, która rozkłada się nawet 10 lat. W dodatku nasączona obficie toksycznymi substancjami z dymu papierosowego. Z danych WHO wynika, że 2/3 ze wszystkich niedopałków wyrzucane są w sposób nieodpowiedzialny czyli na ziemię lub do wody, skąd trafiają do mórz i oceanów. Jak wpływają na środowisko wodne? By to sprawdzić wykonano eksperyment. Do wody, w której moczyły się niedopałki wpuszczono ryby. Po czterech dniach połowa z nich zdechła. Dodatkowo filtry nie powodują, że palenie jest mniej szkodliwe. Warto więc zastanowić się zanim rzucimy peta na ulicę, zwłaszcza, że rocznie produkuje się ponad 6 kwintylion papierosów (ponad 90% z nich ma filtry).
Przeprowadzili eksperyment. Naukowcy na tropie szóstego zmysłu

Przeprowadzili eksperyment. Naukowcy na tropie szóstego zmysłu

Ciekawostki
Każdy człowiek posiada pięć zmysłów - smak, słuch, dotyk, węch i wzrok. Okazuje się, że jest jeszcze jeden. Naukowcy twierdzą, że ludzie mogą mieć także zdolność wychwytywania pola magnetycznego Ziemi. Magnetorecepcję zaobserwowano już wcześniej u wielu zwierząt. Dzięki niej m.in. ptaki, walenie, żółwie czy pszczoły orientują się w przestrzeni. Człowiek też ma tę zdolność, ale aktywne jej wykorzystywanie (tzw. nawigacja geomagnetyczna, z której korzystają zwierzęta) to dla człowieka coś nowego. Zmysł tropili naukowcy z USA i Japonii. Przeprowadzili eksperyment - kazali ludziom wchodzić do specjalnie przygotowanej klatki i mierzyli ich fale mózgowe. Okazało się, że mózgi kilkorga badanych rejestrowały obroty pola magnetycznego przeciwnego do ruchu wskazówek zegara. Przebadano łącznie 34 osoby. Naukowcy są zdania, że współczesne środowisko zapewne zakłóca ten szósty zmysł, ale nie jest wykluczone, że umiejętność wpływa na nasze zachowania. Ten aspekt naukowcy zamierzają jeszcze zbadać.
Tomasz Łapiński o powieści

Tomasz Łapiński o powieści "Szmata": Chciałem odbrązowić piłkarskie środowisko [1/4] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Dlaczego były obrońca reprezentacji Polski w piłce nożnej Tomasz Łapiński zdecydował się napisać powieść? Jaki był jego cel? Czemu nadał jej wyrazisty tytuł "Szmata"? Ile bohater główny Roman Dzwonecki ma w sobie osobowości Tomasza Łapińskiego? Dlaczego napisanie tej książki zajęło autorowi około czterech lat? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 105. odcinka programu "Sektor Gości". Z Tomaszem Łapińskim rozmawia Michał Bugno. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne