Wyniki wyszukiwania dla:

śmieszne

Liczba wyników: 81

Korzystanie z komórki zmienia nasz szkielet. Najnowsze doniesienia naukowców

Korzystanie z komórki zmienia nasz szkielet. Najnowsze doniesienia naukowców

Ciekawostki
Naukowcy z australijskiego Uniwersytetu Słonecznego Wybrzeża przeanalizowali tysiące zdjęć rentgenowskich głowy osób w wieku od 18 do 86 lat. Odkryli, że u młodych ludzi z tyłu czaszki coraz częściej pojawia się kostny guzek. Fachowa nazwa tej cechy anatomicznej to nadmierna guzowatość potyliczna zewnętrzna. Jest to normalna, nie utrudniająca życia przypadłość. Dawniej jednak dużo rzadsza niż dziś. Zdaniem Dr Davida Shahara, tak nasz szkielet adaptuje się do używania smartfonów i tabletów. Choć wydaje się to niezwykłe, należy pamiętać, że nasze kości to żywa tkanka, która przez całe życie dopasowuje się do warunków, na jakie jest wystawiona. Jeśli wykonujemy ciężką, fizyczną pracę, kości z czasem będą grubsze. Gdy sobie to uświadomimy, obecność kostnego guzka z tyłu głowy nie jest już taka dziwna. Średnia waga naszej głowy to około 4,5 kg - tyle co spory arbuz. Gdy pochylamy się nad smartfonem, oglądając na przykład śmieszne koty, miejsce, gdzie mięśnie szyi łączą się z czaszką, jest bardzo obciążone. By sobie z tym poradzić i wzmocnić czaszkę, organizm nadbudowuje tkankę kostną, a ciężar głowy rozkłada się szerzej. Co ciekawe, to nie jedyna taka zmiana anatomiczna w czasach współczesnych. Niemieccy naukowcy odkryli, że szkielety dzieci w ciągu ostatnich 10 lat stały się cieńsze. Badacze sądzą, że to z powodu mniejszej ilości ruchu.
Robert Biedroń dosadnie o posunięciu rządu: mogą od razu zaliczyć wszystkim matury

Robert Biedroń dosadnie o posunięciu rządu: mogą od razu zaliczyć wszystkim matury

Polityka
- To jest śmieszne, mogą od razu przyjąć ustawę, w której zaliczą wszystkim matury - stwierdził w programie "Tłit" lider Wiosny Robert Biedroń. W ten sposób skomentował zmiany w prawie przygotowane przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego, które mają umożliwić 300 tys. uczniów przystąpienie do matur. Organizowanie na Stadionie Narodowym okrągłego stołu ws. oświaty nazwał "cyrkiem".
Kot, pies i ryba. Konflikt interesów okiem kamery

Kot, pies i ryba. Konflikt interesów okiem kamery

Styl życia
Yiyang City, Chiny. Świadek nagrał zabawny moment, w którym uparty buldog zaczepia kota, który był zajęty kradzieżą ryby. Kot nie był zadowolony. Wielokrotnie próbował zniechęcić psa. Przezabawne nagranie stało się hitem w sieci.  

"Śmieszne bon moty". Dworczyk komentuje sprawę awizo Kaczyńskiego

Wiadomości
Jaką twarz w kampanii będzie miał Jarosław Kaczyński? - Zawsze ma jedną twarz i jest to twarz polityka, który zabiega z dużą determinacją o sprawy ważne dla Polski - powiedział Michał Dworczyk w programie "Tłit". - Nic się nie zmieni - dodał. Zapytany, czy prezes PiS nie ma czasu odebrać awizo, wysłane przez Giertycha, stwierdził, że to sprowadzanie sprawy do "śmiesznych bon motów". - Ja nic nie wiem na temat awiza. Giertych jest też politykiem i wypowiada się politycznie - stwierdził.
Dymisja szefa SOP po kuriozalnym incydencie. Włodzimierz Czarzasty: to są jaja!

Dymisja szefa SOP po kuriozalnym incydencie. Włodzimierz Czarzasty: to są jaja!

Polska
Gen. bryg. Tomasz Miłkowski złożył rezygnację ze stanowiska Komendanta Służby Ochrony Państwa. Nieoficjalnie jednym z powodów był kuriozalny incydent z udziałem kierowcy premiera. - To są jaja, to jest memogenne, ale to kolejne zdarzenie służb, chroniących rząd, które jest przerażające. Kierowcy mają co chwilę jakieś wypadki, okazuje się, że mają staż na poziomie pół roku/rok, specjaliści okazują się niespecjalistami... Państwo przestaje być w tym względzie bezpieczne - komentował szef SLD Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit". - Śmieszne, nie ma w tym względzie profesjonalizmu, a chodzi o bezpieczeństwo - podsumował.
Kluzik-Rostkowska odpowiada Mazurek: hipokryzja wysokiego poziomu

Kluzik-Rostkowska odpowiada Mazurek: hipokryzja wysokiego poziomu

Polska
- Mówimy PiS-owi: jesteście nieaktualni, czuć od was naftaliną. Nauczcie się żyć w Europie! - powiedziała podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej była premier Ewa Kopacz. "Apeluję do polityków opozycji, by wspólnie odrzucić język, który kojarzy się z odczłowieczaniem znanym z ponurych kart historii XX w." - odpowiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - To już hipokryzja wysokiego poziomu (...) PiS używa bardzo agresywnego języka: gorszy sort, komuniści, złodzieje, zdradzieckie mordy… To są naprawdę bardzo ciężkie słowa. Jeśli Mazurek, która podpisuje się pod nimi, nagle oburza się słowem "naftalina", to jest to śmieszne. Nie godzę się na porównanie słowa "naftalina" z tym, co mówi PiS od 3 lat - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit".
Burza po wpisie Stanisława Janeckiego. Ryszard Petru: niedopuszczalny tweet

Burza po wpisie Stanisława Janeckiego. Ryszard Petru: niedopuszczalny tweet

Polska
"W trumnie już 11 mln, a teraz kurs na europarlament. Żałoba w rozkwicie" - napisał Stanisław Janecki, odnosząc się do zbiórki do wirtualnej puszki Pawła Adamowicza. - To niemoralne, żenujące, to jest jad. Takie tweety są niedopuszczalne. Ta osoba nie powinna być zapraszana do poważnych programów, nie powinna być cytowana - komentował Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit". Odniósł się również do krzyżówki w "Gazecie Polskiej", oczerniającej Jerzego Owsiaka. - To nie jest satyra, to walka polityczna, agresja, nienawiść i pogarda. Jeśli dla kogoś jest to śmieszne, to źle o nim świadczy. Jeżeli jest jakieś wydarzenie "GP", na które są zapraszani ważni politycy, to wszyscy gremialnie, łącznie z PiS-em, nie powinni przychodzić - stwierdził Petru.
Ryszard Petru o ochronie Jarosława Kaczyńskiego: to śmieszne

Ryszard Petru o ochronie Jarosława Kaczyńskiego: to śmieszne

Polska
- Wiele razy prosiliśmy o ochronę przy większych zgromadzeniach. Ale trzeba liczyć na siebie i własne siły. Zawsze się bałem, że pojawi się jakiś wariat. W czasie kampanii rzucali w nas np. ciężkimi przedmiotami - parasol ochronny się przydawał. Praca polityka, który jest kontrowersyjny, wymaga dodatkowej ochrony. Ci, którzy mówią: "taka robota", nie mają świadomości - mówił Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit". Dopytywany o ochronę prezesa PiS, stwierdził: "Chodzi o skalę. On się odseparowuje od ludzi. To śmieszne". Odniósł się również do słów Adama Bielana, który w rozmowie z WP powiedział, że Kaczyński dostaje najwięcej pogróżek. - Skąd Bielan to wie? Mierzył? Co to za gadanie?! - ripostował Petru.

"Żenujące". Ryszard Petru o urodzinach Radia Maryja

Polska
- W kraju Europy zachodniej, bardziej cywilizowanym nie jest do pomyślenia, że premier tańczy na imprezie z księdzem. Mi się to w głowie nie mieści, to było śmieszne, żenujące. Pokazuje, że nie ma czegoś takiego jak rozdział państwa od kościoła. Wygląda na to, że Rydzyk ma ich w garści - mówił Ryszard Petru w programie "Tłit".
Kung fu panda w rzeczywistości. Musi jeszcze poćwiczyć

Kung fu panda w rzeczywistości. Musi jeszcze poćwiczyć

Ciekawostki
Tylko pandy wielkie mogą być tak niezdarne, a jednocześnie tak urocze. Najprawdopodobniej opiekun zwierzęcia nagrał wideo, jak panda próbuje złapać bujające się na linie worki. Dość długo przymierza się do skoku, ale niestety nieskutecznie.

"Chaos, po prostu śmieszne". Przedstawiciel branży transportowej o zamieszaniu wokół 12 listopada

Polska
- Wprowadzanie nowego dnia wolnego od pracy na kilkanaście dni przed tym dniem, przy czym nie wiadomo, czy faktycznie będzie on wolny, nie wygląda zbyt poważnie - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Wroński, prezes związku pracodawców Transport i Logistyka Polska. W ten spoosób skomentował pomysł parlamentarzystów na wolne 12 listopada, dzień po 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Kłopoty, jakie spowodowałoby tak nagłe wprowadzenie nowego dnia wolnego skwitował krótko: "chaos". - Dla mnie jest to szaleństwo i jest to po prostu śmieszne - dodał Wroński.
Nosisz soczewki - uważaj na infekcję. Może pozbawić cię wzroku

Nosisz soczewki - uważaj na infekcję. Może pozbawić cię wzroku

Styl życia
Soczewki kontaktowe bardzo ułatwiają życie osobom z wadą wzroku, a zasad, których muszą się trzymać przy korzystaniu z tego udogodnienia, jest zaledwie kilka. Ostatnio było jednak głośno o 24-latce, która w soczewkach poszła na basen i gdyby nie przeszczepiono jej rogówki, straciłaby wzrok. Jak to możliwe? Otóż bardzo rzadko, ale zdarza się, że soczewki uczepi się ameba z rodzaju Acanthamoeba. Większość osób jest na nią odporna, ale u tych, którzy nie są, powoduje pełzakowate zapalenie rogówki. Charakterystyczne objawy to pierścień na rogówce, ból, światłowstręt i zaburzenia widzenia. Nawet 1/4 zakażonych traci wzrok całkowicie, a jedynym ratunkiem jest dla nich przeszczep rogówki. Co zatem robić, by uniknąć niebezpieczeństwa? Po pierwsze lepiej nie kąpać się w soczewkach na basenie, w jacuzzi czy w jeziorze. Po drugie, lepiej jednak wyczyścić soczewkę po wyjęciu z oka pocierając ją palcem i polewając płynem. Po trzecie - nie spać w soczewkach, zwłaszcza jeśli tego dnia pływaliśmy. Po czwarte - przed każdym dotknięciem soczewki należy myć i wycierać ręce. Po piąte - wymieniać płyn za każdym razem, gdy chowamy soczewki do pojemnika. I ostatnie, co pewnie osobom, które od lat noszą soczewki wyda się śmieszne - nie wolno myć, bądź trzymać soczewek w zwykłej wodzie.
Wieniawa dementuje kryzys z Antkiem:

Wieniawa dementuje kryzys z Antkiem: "To jest śmieszne"

Gwiazdy
Julia Wieniawa w ubiegłym tygodniu udzieliła niefortunnej wypowiedzi, która wywołała spekulacje na temat dobrych relacji z Antkiem Królikowskim.  Choć 19-latka od kilku miesięcy może pochwalić się własnym mieszkaniem, cały czas ucieka od decyzji wspólnego zamieszkania ze starszym o dziewięć lat chłopakiem. Wieniawa nie widzi potrzeby "ubezwłasnowolniania" się w ten sposób. Celebrytka w wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni zapewnia, że nie przeżywa z Królikowskim żadnego kryzysu. Dodała, że stara się nie przejmować doniesieniami z prasy i ignoruje wszelkie spekulacje.
Janusz Gołąb: Urubko na K2 miał pretensje o śmieszne rzeczy. To było kuriozalne [5/5] [Sektor Gości]

Janusz Gołąb: Urubko na K2 miał pretensje o śmieszne rzeczy. To było kuriozalne [5/5] [Sektor Gości]

Polska
Jak kierownik sportowy zimowej wyprawy narodowej na K2 Janusz Gołąb postrzega pamiętną akcję Denisa Urubko o tym, żeby samotnie, bez zgody i wiedzy kierownictwa, ruszyć w kierunku szczytu K2, zostawiając kolegów w bazie? Co sądzi o jego niesubordynacji podczas wyprawy? Dlaczego wyjścia Denisa zupełnie nie odbierał jako próby ataku szczytowego - mimo, że taki był przekaz medialny Urubki? Z czego wynikały różnice i nieporozumienia między nim a pozostałą częścią polskiej ekipy? Jak Janusz Gołąb postrzega opinie Urubki na temat tego, że zima w Karakorum kończy się wraz z końcem lutego, a nie 20 marca? Zapraszamy do obejrzenia piątej części 88. odcinka programu "Sektor Gości". Z Januszem Gołąbem rozmawia Michał Bugno. 
Marcin Gortat: Polscy celebryci potrafią sprzedać nawet używane majtki. To dla mnie śmieszne [5/5] [Sektor Gości]

Marcin Gortat: Polscy celebryci potrafią sprzedać nawet używane majtki. To dla mnie śmieszne [5/5] [Sektor Gości]

Polska
Jak koszykarz NBA Marcin Gortat podchodzi do sytuacji, w której na temat jego życia prywatnego i relacji z Alicją Bachledą-Curuś od ponad roku rozpisują się tabloidy? Co sprawia, że brzydzi się zachowaniem licznych celebrytów, którzy umawiają się na "ustawki" z fotoreporterami paparazzi i podejmują inne działania, byle tylko zyskać rozgłos? Czy Gortat rozważa zakończenie kariery po najbliższym sezonie, który rozegra w Los Angeles Clippers? Jakie są jego dalsze plany? Czy jego przyszłym domem będzie Polska czy Stany Zjednoczone? Zapraszamy do obejrzenia piątej części 85. odcinka programu "Sektor Gości". Z Marcinem Gortatem rozmawia Michał Bugno. 
Mafie śmieciowe na pożarach wysypisk zarabiają miliony

Mafie śmieciowe na pożarach wysypisk zarabiają miliony

Polska
- Jeżeli pojawiają się firmy, które za śmieszne ceny są w stanie uporać się z odpadami, to komuś powinna zapalić się ostrzegawcza lampka. Jeżeli spojrzy się na dane właścicieli firm, to są te same nazwiska, te same numery, to jest zorganizowany proceder. Szokująca jest liczba jaką podają eksperci o tym ile "zarobiono" na pożarze w Zgierzu, kilkanaście milionów złotych i to jest zysk na czysto - mówiła w programie "Money. To się liczy" Ewa Chodkiewicz z WWF Polska.
Trzaskowski oświadcza, że będzie „płacił premie”. Ale stawia warunek

Trzaskowski oświadcza, że będzie „płacił premie”. Ale stawia warunek

Polska
- Waszczykowski z premią, Błaszczak z premią? Przecież to jest śmieszne – stwierdził w programie WP „Tłit” Rafał Trzaskowski. Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy podkreślił, że jeśli zostanie wybrany na następcę Hanny Gronkiewicz-Waltz, będzie wypłacał premie. Ale za zasługi.
Najdziewniejsze zachowania pasażerów samolotów

Najdziewniejsze zachowania pasażerów samolotów

Podróże
20-minutowe suszenie bielizny nad klimatyzatorem, gimnastyka w trakcie lotu, zwierzęta powciskane między fotele czy nogi powyciągane w różnych pozycjach - to część najdziwniejszych zachować pasażerów, które zarejestrowano i opublikowano w sieci. Oto, co niektórzy wyprawiają w samolocie.
Maciej Stuhr: monodram na głos, fortepian z palmą i kapanie wody

Maciej Stuhr: monodram na głos, fortepian z palmą i kapanie wody

Gwiazdy
Maciej Stuhr wielokrotnie udowodnił, że ma wielki talent komediowy. Zobaczcie aktora w akcji - recytującego wiersz o "Czech Siostrach z placu Czech krzyży"

"Orłoś Kontra" - nowy talk-show w Telewizji WP

Film
18 września w Telewizji WP startuje nowy program. "Orłoś Kontra" to talk-show, w którym rozmowy będą ostre, kontrowersyjne i... śmieszne. Oglądaj w każdy poniedziałek o 22:00.
Pasażer na gapę

Pasażer na gapę

Ciekawostki
Jeśli wybieracie się na wędkowanie do Meksyku uważajcie na takich pasażerów jak ten lew morski. Postanowił skorzystać z okazji i załapać się na przejażdżkę motorówką. 
poprzednie1 2 3 4 następne