Wyniki wyszukiwania dla:

ławki niepodległości

Liczba wyników: 238

Małgorzata Godlewska śpiewa Hymn Stanów Zjednoczonych Ameryki

Małgorzata Godlewska śpiewa Hymn Stanów Zjednoczonych Ameryki

Gwiazdy
Celebrytka postanowiła uczcić amerykański Dzień Niepodległości.
Poland100

Poland100

Finanse
Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości dwunastu amerykańskich studentów przyjechało do Polski, aby poznać historię gospodarczego sukcesu kraju. "Wierzę, że Polacy mają bardzo dużo do zaoferowania, choć im samym często brakuje odwagi i pewności siebie"
Brexit. Książę Jan Żyliński: popieram tę koncepcję

Brexit. Książę Jan Żyliński: popieram tę koncepcję

Świat
- Popieram koncepcję brexitu, natomiast nie podoba mi się sposób, w jaki Nigel Farage, urosceptycznej Partii Niepodległości, doprowadził do referendum. Bo głównym argumentem były ataki na Polaków - mówił w wywiadzie dla money.pl książę Jan Żyliński, polski arystokrata żyjący w Anglii. Jak tłumaczył, rozumie, dlaczego Brytyjczycy chcą opuścić UE. Przyznał też, że chciałby, aby Farage trafił do więzienia za rasizm. Jest także gotów stanąć z nim do walki na szable. 
Brexit. Polski arystokrata chce walczyć z Nigelem Faragem na szable

Brexit. Polski arystokrata chce walczyć z Nigelem Faragem na szable

Świat
- Gdyby nie on, nie byłoby referendum brexitowego. Chcę z nim walczyć na szable i posadzić do więzienia za rasizm na 10 lat - deklaruje w rozmowie z money.pl książę Jan Żyliński, polski arystokrata żyjący w Anglii. Tak mówi o byłym liderze eurosceptycznej Partii Niepodległości. - Powinien przez 10 lat przepraszać wszystkich, z Polakami na czele. Przez niego całe rodziny są skłócone, dzieci nie rozmawiają z rodzicami - dodaje.
Wszystkie ręce na pokład. Rodzice pomagają w zorganizowaniu egzaminów

Wszystkie ręce na pokład. Rodzice pomagają w zorganizowaniu egzaminów

Wiadomości
W środę rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Wielu dyrektorów szkół wciąż w panice poszukuje osób do komisji egzaminacyjnych. Sytuacja jest opanowana w Szkole Podstawowej nr 103 w Warszawie. – Egzaminy się odbędą, choć zagrożenie jest takie, że ktoś w ostatnim momencie może zachorować – mówi dyrektor placówki, Danuta Kozakiewicz. Pomocni okazali się rodzice, którzy na jej prośbę stawili się, by ustawić ławki na egzamin. Niestety wciąż jest wiele szkół, w których nie wiadomo, czy uczniowie będą mogli napisać test. Więcej w materiale wideo. 
Serie A: Juventus kolejny krok bliżej mistrzostwa. Skromna wygrana dzięki rezerwowemu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Serie A: Juventus kolejny krok bliżej mistrzostwa. Skromna wygrana dzięki rezerwowemu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Juventus nie zachwycił, ale pokonał walczące o utrzymanie Empoli 1:0. Decydującego gola strzelił Moise Kean zaledwie trzy minuty po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.
Izrael na Księżycu. Lądownik startuje już w piątek

Izrael na Księżycu. Lądownik startuje już w piątek

Ciekawostki
Izraelski, warty 100 mln dolarów, księżycowy lądownik ma w ciągu trzech miesięcy wylądować na Księżycu. Pojazd nazywa się Bereszit (po hebrajsku to pierwsza księga Starego Testamentu), a jego zawartość jest bardzo interesująca. Został w nim umieszczony cały pięcioksiąg, który został wyryty za pomocą nanotechnologii na metalowym krążku wielkości monety. Prócz Biblii w lądowniku umieszczono również wspomnienia ocalałego z Holokaustu, dziecięce rysunki, izraelskie piosenki i deklaracja niepodległości żydowskiego państwa. Bereszit ma zbierać dane o polu magnetycznym Księżyca. Jego główny cel jest jednak edukacyjny. Twórcy chcą zainteresować młodych Izraelczyków kosmosem i skłonić ich, by kształcili się w tym kierunku. Izraelski pojazd kosmiczny poleci na Księżyc na pokładzie amerykańskiej rakiety SPACE X. Jeśli misja zakończy się powodzeniem, Izrael będzie czwartym krajem w historii, którego pojazd wylądował na Księżycu.
Premier Mateusz Morawiecki wspomina Jana Olszewskiego

Premier Mateusz Morawiecki wspomina Jana Olszewskiego

Polityka
- Człowiek odważny, patriota, wybitny polityk, jeden z ojców nowoczesnej polskiej niepodległości. Całym życie dawał świadectwo męstwa. Jako działacz opozycji antykomunistycznej wielokrotnie stawał w obronie represjonowanych. Jako adwokat bronił ludzi przed opresyjną machiną komunistycznego ustroju - mówi o zmarłym premierze Mateusz Morawiecki. - Pomógł też mojemu ojcu. Jan Olszewski zajmuje zaszczytne miejsce w panteonie "Solidarności". Nigdy nie wyrzekł się swoich ideałów. Budował Polskę w trudnym, przełomowym czasie. Jako premier pokazał, że polityka wymaga wrażliwości. Choć odszedł, jego słowa i czyny są wśród nas. To z nich wybudował najtrwalszy pomnik - podsumował.
100 na 100. Kulisy niezwykle efektownej akcji na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

100 na 100. Kulisy niezwykle efektownej akcji na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Jakub Przygoński i Wojciech Bógdał stworzyli niezwykle efektowny projekt z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O kulisach opowiedział mistrz świata sportu motoparalotniowego.
Zdjęcie Kaczyńskich w Zamku Królewskim.

Zdjęcie Kaczyńskich w Zamku Królewskim. "Na prośbę zwiedzających"

Wiadomości
Wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości została odsłonięta w listopadzie. Od tego czasu dodano do niej kilka fotografii. Wśród nich znalazło się zdjęcie braci Kaczyńskich. To wywołało kontrowersje. Pojawili się tacy, którzy głośno zaczęli mówić o „fałszowaniu historii”. Jak jest naprawdę? Sprawdził to Klaudiusz Michalec.
Bartłomiej Sienkiewicz o Ławkach Niepodległości: nieprawdopodobny kicz

Bartłomiej Sienkiewicz o Ławkach Niepodległości: nieprawdopodobny kicz

Polska
- To nieprawda, jak twierdzi MON, że o gustach się nie dyskutuje. Prawda jest taka, że jest to nieprawdopodobny kicz, kompletnie nieużyteczny, na który wydano gigantyczne pieniądze i który już obłazi z farby. Jedna z wielu wpadek obozu rządzącego, który się wypina na wielkie dzieła, a z czego wychodzi przewrócona lodówka z położonym na boku laptopem. To kicz, nie dzieło sztuki - mówił b. szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Jak dodał, ławki to "trwały symbol rządów ministra Błaszczaka". - Jakie ławeczki, taki minister; jaki minister, taki MON - podsumował Sienkiewicz. 
Porażka roku PiS.

Porażka roku PiS. "Były żenujące przepychanki, a teraz chcą zapomnieć"

Polityka
PiS zmarginalizowało obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległościi chce zapomnieć tę wielką porażkę - mówił w programie „Tłit” Wirtualnej Polski Leszek Miller. Były premier nazwał przygotowania do marszu 11 listopada żenującymi przepychankami.
Serie A: Błysk Milika na wagę trzech punktów. Piękny gol Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Serie A: Błysk Milika na wagę trzech punktów. Piękny gol Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
Arkadiusz Milik bohaterem Napoli. Polski napastnik wszedł w końcówce z ławki rezerwowych i strzelił gola na wagę zwycięstwa. Napoli wygrało 2:1 z Atalantą Bergamo na wyjeździe.
Tusk w Warszawie na Święcie Niepodległości. Ewa Kopacz o zachowaniu PiS: żenujące

Tusk w Warszawie na Święcie Niepodległości. Ewa Kopacz o zachowaniu PiS: żenujące

Polska
- Przyjechał do własnego kraju, nie wybrał wyjazdu do Macrona, bo uważał, że to święto zobowiązuje go do tego, by tu być. Przyjechał i co? Spotkał się z takim zachowaniem najwyższych władz państwowych. Żenujące - mówiła Ewa Kopacz w programie "Tłit". - Niezależnie od tego, co mówią o nim dziś rządzący, jak go traktują, to człowiek, którego można nazwać prawdziwym patriotą. Nie dlatego, że o tym mówi, tylko dlatego, że zachowuje się przyzwoicie w stosunku do swojej ojczyzny - dodała.
Mirosław Bork o filmie

Mirosław Bork o filmie "Niepodległość": podziały w polskim życiu politycznym to nic nowego

Wywiady
- Tak naprawdę na początku nie spodziewaliśmy się, do czego się zabieramy. W pewnym momencie zorientowaliśmy się, że to projekt, który może się istotnie odcisnąć na obchodach 100-lecia niepodległości Polski  - mówi w rozmowie z WP Film Mirosław Bork, producent i współautor scenariusza filmu „Niepodległość”. Archiwalne zdjęcia autorzy zbierali na całym świecie. Produkcja powstawała 2 lata. – Ten film pokaże, że podziały w polskim życiu politycznym to nic nowego – dodaje Bork.
Hofman podaje przepis, jak skupić na sobie uwagę mediów.

Hofman podaje przepis, jak skupić na sobie uwagę mediów. "Spóźniasz się chwilę…”

Wiadomości
W „Gabinecie Cieni” Adam Hofman zapytał Katarzynę Lubnauer, dlaczego nie przyszła na państwowe obchody Święta Niepodległości. „Byłam na Powązkach…” – tłumaczyła się szefowa Nowoczesnej. Hofman przerwał jej i zasugerował, co powinna zrobić, gdyby chciała 11 listopada skupić na sobie całą uwagę mediów. „Spóźniasz się chwilę, przechodzisz przed szpalerem polityków, witasz się, wyciągasz dłoń – niechby ci któryś ręki nie podał!”. - Rok temu tam byłam na uroczystościach państwowych. Na 99-lecie. Teraz w wymiarze państwowym ta władza poniosła klęskę. Ja na stulecie niepodległości byłam w Łodzi, bo Łódź to moje miasto. Wybrałam świętowanie w radosnym pochodzie – odparowała Lubnauer.
Grube ryby odejdą z .N?

Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

Wiadomości
Gościem „Gabinetu Cieni” u Adama Hofmana była Katarzyna Lubnauer. Były polityk PiS i przewodnicząca Nowoczesnej komentowali aferę KNF, ostre słowa Donalda Tuska o „bolszewikach” i nieobecność szefowej .N. na oficjalnych obchodach Święta Niepodległości. Ale emocje wzbudziły przytoczone przez Hofmana pogłoski o kryzysie w dawnej partii Ryszarda Petru. 

"Prezydent i premier poszli na czele marszu, którego znakiem była falanga”

Wiadomości
W „Gabinecie Cieni” Adam Hofman i Katarzyna Lubnauer spierali się o Marsz Niepodległości. „Prezydent i premier poszli na czele marszu, którego znakiem była falanga” – stwierdziła Lubnauer. Dodała też, że „były tam też flary, a to łamanie prawa”. – Przecierają ONR-owcom drogę do władzy i licytują się na prawicowość. Odpuścili centrum, bo Mateusz Morawiecki nie okazał się panem na [politycznym] centrum, więc sobie to centrum odpuścili – dodała.
Mocne słowa Winnickiego o TVP. Krzysztof Bosak komentuje

Mocne słowa Winnickiego o TVP. Krzysztof Bosak komentuje

Polska
"'Wiadomości' o Marszu Niepodległości - mnóstwo rządu i ani jednego słowa o Stowarzyszeniu. Ta TV jest tak publiczna jak najpodlejszy dom publiczny. Wstydźcie się" - napisał prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. - Używa się ostrych sformułowań, gdy jest się niesprawiedliwie traktowanym. My jako organizatorzy jesteśmy niesprawiedliwie traktowani - komentował Krzysztof Bosak w programie "Tłit". - Bardzo mnie smuci, że media publiczne uczestniczą w propagandzie rządowej, że narodowcy zostali wygumkowani. Jest to rewers propagandy, którą robią niektóre stacje liberalne. To nie jest prawda o Marszu Niepodległości - dodał.
Rząd odbierze narodowcom Marsz Niepodległości? Krzysztof Bosak komentuje

Rząd odbierze narodowcom Marsz Niepodległości? Krzysztof Bosak komentuje

Polska
"Marsz powinien być państwowy na stałe, powinno to być konsultowane z obywatelami, którzy organizowali go cyklicznie" - stwierdził wicepremier Piotr Gliński. - Bardzo zabawne sformułowanie, po tym jak zostaliśmy przez rząd postawieni pod ścianą na 2-3 dni przed marszem i grożono nam skasowaniem całego zgromadzenia i wysiłku trwającego rok - komentował Krzysztof Bosak w programie "Tłit". - Na Rondzie Dmowskiego miała stanąć scena. Sądziliśmy, że prezydent z niej przemówi. Tymczasem sceny nie było, prezydent przemawiał z Land Rovera. Nikt go nie widział - dodał.
Krzysztof Bosak o spaleniu flagi UE.

Krzysztof Bosak o spaleniu flagi UE. "Sposób na wyrażenie opinii"

Polska
- UE to jedna z organizacji, która uszczupla polską niepodległość. To sposób na wyrażenie opinii - tak o spaleniu flagi UE na Marszu Niepodległości mówił w programie "Tłit" Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. - Mój sposób to raczej argumentacja, dyskusja, ale rozumiem, że są ludzie, którzy nie będą zaproszeni do mediów, ich poglądy będą stygmatyzowane i chcą się przebić. Poza symbolicznym gestem nie mają innej możliwości - dodał. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 12następne