Wyniki wyszukiwania dla:

ćwiczenie mięśni kegla

Liczba wyników: 201

Karlowe Wary. Tu biją gorące źródła

Karlowe Wary. Tu biją gorące źródła

Podróże
Karlowe Wary są największym uzdrowiskiem w Republice Czeskiej. Żyje tu ok. 48 tys. mieszkańców, a kuracjuszy z ponad 90 krajów świata przybywa tutaj ponad 2 razy tyle. Przyciągają ich lecznicze wody, które pomagają przy zaburzeniach metabolizmu, chorobach mięśni i stawów, a także w rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym. Ale nie tylko. Raz do roku przybywają tu gwiazdy hollywoodzkie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy, a samo miasto "zagrało" w kilku hitach, m.in. w "Casino Royal". Z czego jeszcze słynie ten kurort?
Ból pleców. Nieznany objaw odwodnienia

Ból pleców. Nieznany objaw odwodnienia

Zdrowie
Odwodnienie organizmu przejawia się na wiele sposobów. Mocz zmienia barwę na ciemnożółtą, mamy nudności i wymiotujemy. Pojawiają się też skurcze mięśni.
#11Pytań. Łukasz cierpi na zanik mięśni. Oto, czego chce dla syna

#11Pytań. Łukasz cierpi na zanik mięśni. Oto, czego chce dla syna

Styl życia
- Gdy leży się na OIOM-ie i walczy o życie, człowiek zastanawia się, czy zrobił w tym życiu coś dobrego. Czy w ogóle warto się starać, żeby wrócić do zdrowia, tym bardziej, że przyszłość pisana jest w czarnych barwach – mówi Łukasz Krasoń, mówca motywacyjny. Mężczyzna od dziecka cierpi na dystrofię mięśni. Mimo niepełnosprawności nie tylko doskonale razi sobie w życiu, ale również znalazł siłę, by pomagać innym.
Ćwiczenie na zawroty głowy

Ćwiczenie na zawroty głowy

Zdrowie
Zawroty głowy towarzyszą nam w wielu sytuacjach. Mogą mieć podłoże chorobowe, lecz zdarzają się także w niegroźnych okolicznościach. Kiedy już się pojawią i nie ustępują, warto wypróbować sprawdzony sposób na powrót do równowagi zalecany przez ekspertkę.
Ma ją ponad 30 proc. populacji ludzi. Niezwykłe odkrycie brytyjskich lekarzy

Ma ją ponad 30 proc. populacji ludzi. Niezwykłe odkrycie brytyjskich lekarzy

Ciekawostki
Zespół lekarzy w Wielkiej Brytanii odkrył coś bardzo dziwnego w ludzkim kolanie. Chodzi o tzw. trzeszczkę. Trzeszczka, a właściwie fabella, to mała kość, która naturalnie występuje u niektórych osób w dole podkolanowym. Lekarze odkryli, że w ciągu zaledwie ostatniego półtora wieku, fabellę zaczęto diagnozować o wiele częściej. To dziwne, bo kość, którą wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia artretyzmu, zdawała się zanikać. Jak lekarze do tego doszli? Przeanalizowali badania kolan u 21 tys. osób w latach 1875-2018. Na początku badań stwierdzono, że 17,9 proc. populacji ma fabellę. W 1918 stwierdzono ją u 11,2 proc. Z najnowszych badań wynika, że kość występuje u aż 39 proc. badanych. Lekarze próbowali w różny sposób tłumaczyć ten ogromny skok, ale jedynym sensownym powodem zmiany wydaje się być nasz współczesny sposób odżywiania. Lepsze jedzenie wpływa na wzrost mięśni i kości udowej, co z kolei pobudza formowanie się fabelli. Wcześniej sądzono, że kość zanika na skutek ewolucji, ale lekarze musieli odrzucić tę hipotezę, bo zmiana okazała się zbyt gwałtowna.
Trampoliny. Doskonałe ćwiczenie i świetna zabawa

Trampoliny. Doskonałe ćwiczenie i świetna zabawa

Fitness
Ćwiczenia na trampolinach to ostatni krzyk mody w treningu. Poprawiają nie tylko kondycję, ale i humor. Sprawdzamy, co takiego jest w treningu na trampolinach, że podbijają serca Polaków.
Mięśnie Kegla. Czy warto je ćwiczyć?

Mięśnie Kegla. Czy warto je ćwiczyć?

Zdrowie
Kamila Raczyńska-Chomyn, znana jako "Dobre ciało", walczy między innymi z mitami na temat kobiecej cielesności. Należą do nich te związane z ćwiczeniem mięśni Kegla. Czy warto dbać o większą sprawność w tym zakresie?
Mięśnie dna miednicy. Dlaczego warto je ćwiczyć

Mięśnie dna miednicy. Dlaczego warto je ćwiczyć

Zdrowie
Na swoich warsztatach poświęconych treningowi mięśni dna miednicy Kamila Raczyńska-Chomyn, znana jako "Dobre ciało", pomaga kobietom dochodzić do formy i ją utrzymać. Nam podpowiada, do czego może przydać się taka forma terapii.
6-latek zachorował na tężec. Nie był szczepiony

6-latek zachorował na tężec. Nie był szczepiony

Ciekawostki
Nieszczepiony chłopiec w wieku 6 lat, mieszkający w USA, w stanie Oregon, zachorował na tężec. Nikt nie chorował na tę chorobę w Oregonie od 30 lat. Chłopiec zaraził się, gdy zranił się w głowę podczas zabawy. Rana została oczyszczona, jednak 6 dni później wystąpiły pierwsze objawy. Chłopiec zgrzytał zębami, miał skurcze mięśni i kłopoty z oddychaniem, a jego ciało zesztywniało i wygięło się do tyłu. To jeden z charakterystycznych objawów tężca, od którego choroba wzięła swoja nazwę. Chłopiec został przetransportowany helikopterem do szpitala, gdzie został zaintubowany. To uratowało mu życie. Dziecko spędziło w szpitalu 8 tygodni, z czego 47 dni na oddziale intensywnej terapii. Gdyby chłopiec został zaszczepiony przez rodziców nie groziłby mu tężec. Niestety wyciągnęli oni lekcji z choroby własnego dziecka. Nadal nie chcą go zaszczepić przeciwko tężcowi. Choroba ta występuje na całym świecie. Wywołują ją toksyny produkowane przez bakterie – laseczki tężca. Toksyna jest 10 milionów razy bardziej trująca niż jad kobry. Bakterie żyją w glebie, kurzu, wodzie i przewodach pokarmowych zwierząt. Do organizmu dostają się poprzez zranienia czy skaleczenia. Rana wcale nie musi być duża. Śmiertelność może wynosić nawet 60 proc. W Polsce rocznie notuje się kilkanaście przypadków tężca, głównie wśród osób powyżej 60 roku życia. Dzieci są objęte obowiązkowymi szczepieniami. Dorośli powinni szczepić się tężec raz na 10 lat.
Węglowodany niezbędne dla mięśni

Węglowodany niezbędne dla mięśni

Zdrowie
Od wielu osób dbających o swoją figurę można usłyszeć, że w przypadku chęci zbudowania atrakcyjnej sylwetki, należy odstawić ze swojej diety węglowodany. Czy jest to jednak dobre posunięcie? 
Jadowita ośmiornica. Ten filmik mógł kosztować życie

Jadowita ośmiornica. Ten filmik mógł kosztować życie

Styl życia
To wideo zrobiło w sieci sporo zamieszania. Turysta trzyma na nią występującą w Australii ośmiornicę. To malutkie stworzenie wydaje się być słodkie, a jednak spotkanie z nim można przypłacić śmiercią. Trzymający ośmiornice turysta najprawdopodobniej nie wiedział, że jej jad jest 1000 razy silniejszy niż cyjanek. Gdyby zwierzę go ugryzło, czekałaby go śmierć w męczarniach. Tetrodotoksyna, trucizna, którą wytwarza ośmiornica, uszkadza nerwy powodując najpierw odrętwienie mięśni, mdłości, utratę wzroku i zaburzenia ruchu. Etapem końcowym jej działania jest postępujący paraliż, a wraz z nim zatrzymanie oddechu i śmierć przez uduszenie. Dodatkowo ofiara jest przez większość czasu przytomna, ale bez możliwości kontaktu. Na truciznę nie ma antidotum. Na szczęście ośmiornice nie atakują ludzi. Można je oglądać i robić im zdjęcia nie należy jednak pod żadnym pozorem ich podnosić. Zdenerwowane zwierzę może wtedy ugryźć. 
Dlaczego nie powinniśmy pić kawy z mlekiem

Dlaczego nie powinniśmy pić kawy z mlekiem

Zdrowie
Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez kubka kawy. Kawa nie tylko pobudza. Ma także szereg właściwości prozdrowotnych. Wśród nich zwolennicy kawy wymieniają m.in. : dobry wpływ na serce, bogactwo przeciwutleniaczy, zmniejszanie bólu mięśni, zmniejszanie ryzyka cukrzycy.  Jednym z najchętniej wybieranych dodatków do kawy jest mleko. Okazuje się jednak, że kawa z mlekiem nie jest już tak zdrowa.  Zobacz film.
Śmierć Aleksandra Wielkiego

Śmierć Aleksandra Wielkiego

Nauka
Naukowcy twierdzą, że mają rozwiązanie tajemnicy śmierci Aleksandra Wielkiego. Wcześniejsze teorie głosiły, że zmarł z powodu infekcji, alkoholizmu lub nawet został zamordowany. Teraz badacze są niemal pewni, że przyczyną był zespół Guilliaina-Barrego, choroba neurologiczną, która objawia się osłabieniem mięśni oraz paraliżem. Eksperci twierdzą, że król Macedonii po stwierdzeniu jego śmierci wcale nie był martwy, a jedynie sparaliżowany. Miał umrzeć dopiero tydzień później. Zdaniem badaczy, jego śmierć może być najbardziej znanym przykładem fałszywej diagnozy przyczyn śmierci jaka została kiedykolwiek zarejestrowana.
Fantastyczne ćwiczenia na całe ciało i świetna zabawa. Poznaj gimnastykę na szarfach

Fantastyczne ćwiczenia na całe ciało i świetna zabawa. Poznaj gimnastykę na szarfach

Fitness
Trenerka z Gimnastyka Powietrzna School od lat uczy Polki i Polaków gimnastyki na szarfach. A jest czego, bo ten niesamowity sport, który wyewoluował ze sztuki cyrkowej, to okazja do rozwinięcia wszystkich partii mięśni i zbudowania boskiej sylwetki. Zobaczcie sami.
Jak pozbyć się pelikanów. Najlepsze ćwiczenie

Jak pozbyć się pelikanów. Najlepsze ćwiczenie

Zdrowie
Obwisła skóra na ramionach nazywana jest pelikanami. Jak w przypadku innych partii ciała, można za pomocą odpowiednich ćwiczeń pozbyć się i uzyskać ładny wygląd ramion.
Kuszewski o wygranej w

Kuszewski o wygranej w "TzG": "Piękne doświadczenie, ale bardzo trudne"

Gwiazdy
Kacper Kuszewski osiem lat temu wygrał w rywalizacji z Bilguunem Ariunbataarem w finale "Tańca z Gwiazdami". Aktor wspomina, że choć udział w programie kosztował go dużo wysiłku, to przyniósł ogromną satysfakcję i wzbogacił o nowe doświadczenia. Kuszewski dodał, że długie, męczące treningi skończyły się dla niego niezwykle bolesną kontuzją mięśni pleców, która prawie przekreśliła jego udział w wielkim finale. Aktor przyznał, że choć była to cenna lekcja, mierzył się wówczas z "wyczerpującym jobem". 
Rozenek ugina się pod ciężarem paczek

Rozenek ugina się pod ciężarem paczek

Gwiazdy
Tuż przed świętami Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan szukają każdej okazji, by z dobroci serca pomóc potrzebującym. Kilka dni temu pokazali się na gali Szlachetnej Paczki oraz w Centrum Zdrowia Dziecka. Majdany znalazły również czas, by na kilka dni przed Wigilią odwiedzić Dom Samotnej Matki w Warszawie. Celebryci w casualowych stylizacjach cierpliwie rozpakowywali mercedesa Małgoni z podarków. Hojne serce Rozenek okazało się silniejsze od mięśni celebrytki, która niezgrabnie próbowała poradzić sobie z ciężarem paczek.
Mężczyźni też powinni ćwiczyć mięśnie Kegla

Mężczyźni też powinni ćwiczyć mięśnie Kegla

Zdrowie
Nie wszyscy mają świadomość, że mężczyźni również mają mięśnie Kegla. Ich rolą jest stabilizowanie miednicy oraz całego tułowia. Napinają się w zależności od naszej woli, więc można je w odpowiedni sposób wyćwiczyć.  U mężczyzn, którzy nie odczuwają dolegliwości związanych z ciążą i porodem, mięśnie Kegla ulegają mniejszym przeciążeniom niż u kobiet.  Z tego względu wielu z nich nawet nie ma świadomości, że w ogóle tę partię mięśni posiada.  Zobacz film.
#dziejesiewsporcie: Pudzianowski pokazał trening na... uszy

#dziejesiewsporcie: Pudzianowski pokazał trening na... uszy

Sport
Mariusz Pudzianowski słynie z poczucia humoru. Na swoim kanale w serwisie Youtube siłacz z Białej Rawskiej pokazał trening na... uszy. - Jeśli ktoś chce mieć silne uszy, to niech coś takiego trenuje. Fajne ćwiczenie - zapewnił Pudzian, wykonując serię energicznych ruchów z ciężarkami.  W drugiej i trzeciej części dzisiejszego odcinka obejrzycie: Joannę Jędrzejczyk, która karmi żyrafę oraz obrazki z treningu Realu Madryt po otrzymaniu przez Lukę Modricia Złotej Piłki.
Polacy pracują nad rewelacyjnym pojazdem. Nordic driving to nowość dla ludzi, którym brakuje ruchu

Polacy pracują nad rewelacyjnym pojazdem. Nordic driving to nowość dla ludzi, którym brakuje ruchu

Motoryzacja
Aktywność fizyczną można wspierać dzięki elektromobilności. Wzrost popularności rowerów elektrycznych sprawia, że producenci pracują nad kolejnymi pojazdami, które oprócz siły mięśni wykorzystują silniki elektryczne. Przemieszczanie się takim hybrydowym pojazdem to świetny pomysł, na turystykę i poprawianie kondycji.
Paraliżująca choroba atakuje dzieci w USA. Jest podobna do polio

Paraliżująca choroba atakuje dzieci w USA. Jest podobna do polio

Ciekawostki
Lekarze w USA notują coraz więcej przypadków ostrego wiotkiego zapalenia rdzenia kręgowego (AFM). Choroba przypomina polio - wirusową chorobę zakaźną, która prowadzi m.in. do porażenia ciała. W 1988 roku choroba dotykała na świecie ponad 1000 dzieci dziennie. Obecnie atakuje dzieci w wieku około 4 lat. Objawia się m.in. osłabieniem siły mięśni, opadaniem powiek. Może spowodować paraliż. Dotyka on również mięśni oddechowych, co może prowadzić do śmierci. W 2018 roku potwierdzono 62 przypadki AFM w 22 stanach USA. Wzrost nastąpił też w 2014 i 2016 roku. Przyczyna choroby nie jest jeszcze znana. U żadnego z pacjentów nie wykryto wirusa polio, ani innego patogenu. Eksperci z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób podkreślają, że czynnikiem chorobotwórczym może nie być patogen, a toksyna, lub geny. Zbadano też czy AFM ma związek ze szczepieniami. Nie wykazano, aby były ze sobą powiązane. Na chorobę zapadały zarówno dzieci szczepione jak i nie szczepione. Na szczęście choroba jest bardzo rzadka. Na AFM nie ma lekarstwa ani szczepionki. Niektórzy pacjenci zdrowieją, u innych paraliż pozostaje. Jako środek zapobiegawczy lekarze doradzają częste mycie rąk i używanie środków odstraszających owady.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 10następne