Wyniki wyszukiwania dla:

ćwiczenia

Liczba wyników: 463

Ćwiczenia, które wykonasz w biurze. Zadbaj o swój kręgosłup

Ćwiczenia, które wykonasz w biurze. Zadbaj o swój kręgosłup

Styl życia
Praca w biurze sprawia, że nasze ciało nie funkcjonuje właściwie. A w szczególności nasz kręgosłup, który stale w pozycji siedzącej zaczyna być naszym największym zmartwieniem. Ona doskonale wie, jak sobie z tym poradzić. Wystarczy raz dziennie!
Jak prawidłowo wykonać plank? Zadbaj o mięśnie brzucha

Jak prawidłowo wykonać plank? Zadbaj o mięśnie brzucha

Styl życia
Monika Szymanek wraz z koleżanką przygotowały zestaw ćwiczeń, które idealnie wyrzeźbią mięśnie brzucha. Można je wykonywać w domu, na siłowni, w parku. Potrzebujesz tylko motywacji!
Zagadka śmierci wielorybów rozwiązana

Zagadka śmierci wielorybów rozwiązana

Wiadomości
Naukowców od długiego czasu zastanawiało, dlaczego niektóre wieloryby morze wyrzuca martwe na plaże. Wg ostatnich badań okazuje się, że wszystkiemu winne są sonary służące do wykrywania łodzi podwodnych. Wieloryby, które korzystają ze zdolności echolokacji, gdy słyszą dźwięk sonaru, wpadają w panikę. Ze strachu tracą swój naturalny rytm nurkowania. Próbują uciekać, lecz wynurzają się zbyt szybko, co powoduje, że zapadają na chorobę dekompresyjną. To samo dotyka nurków, którzy wynurzą się zbyt szybko. Właśnie to doprowadza do śmierci zwierzęcia. Szczególnie wrażliwe na działanie sonaru są walenie z rodziny zyfiowatych. Od 1960 roku udokumentowano 121 masowych śmierci wielorybów z tej rodziny. Co najmniej 40 z nich towarzyszyły ćwiczenia morskich sił zbrojnych. Najwięcej martwych wielorybów, bo aż 14, znaleziono na Wyspach Kanaryjskich w 2002 roku podczas ćwiczeń NATO.  
60-latek ma ciało 20-latka

60-latek ma ciało 20-latka

Styl życia
Clayton Paterson na co dzień jest prawnikiem z Ohio. Ma 60 lat, choć z wyglądu zupełnie nie sprawia takiego wrażenia. Jego ciała nie powstydziłby się niejeden 30-latek. Gdzie tkwi sekret jego wyglądu?
Jak pozbyć się pelikanów. Najlepsze ćwiczenie

Jak pozbyć się pelikanów. Najlepsze ćwiczenie

Styl życia
Obwisła skóra na ramionach nazywana jest pelikanami. Jak w przypadku innych partii ciała, można za pomocą odpowiednich ćwiczeń pozbyć się i uzyskać ładny wygląd ramion.
Operacja Tiger. Spektakularna porażka aliantów

Operacja Tiger. Spektakularna porażka aliantów

Ciekawostki
Trwa II wojna światowa. Alianci przygotowują się do operacji "Overlord". Jeszcze nie wiedzą, że część przygotowań zostanie objętych tajemnicą na 40 lat. Okolice wsi Slapton Sands w hrabstwie Devon stały się poligonem. Swoje domy musiało opuścić 3000 mieszkańców. Niektórzy wyjeżdżali po raz pierwszy w życiu. Wybór padł na Slapton Sands, bo tereny te bardzo przypominały plażę w Normandii (nadano jej kryptonim Utah Beach). Pierwsze ćwiczenia, w których łącznie brało udział 30 tys. żołnierzy odbyły się w grudniu 1943 roku. 4 miesiące później żołnierze mieli sprawdzić się w prawdziwie bojowych warunkach. Mieli poczuć zapach i słyszeć hałas ostrzału z prawdziwej amunicji. Ćwiczenia miały rozpocząć się o godz. 7:30, ale ze względu na opóźnienia przesunięto start na godzinę później. Nie wszyscy zostali jednak o tym poinformowani. W ten sposób jednostki desantowe znalazły się pod ostrzałem. Rozpętało się istne piekło na ziemi. Według relacji żołnierzy, zginęło ok. 450 ludzi. Następnego dnia niemieckie kutry torpedowe zaatakowały aliancki konwój. Zginęło niemal tysiąc amerykańskich żołnierzy. Wielu zmarło z powodu hipotermii, niektórzy nie wiedzieli jak poprawnie założyć kamizelkę ratunkową. Ćwiczenia można nazwać totalną porażką. Dowództwo aliantów nie chciało, by wyszło to na jaw przed prawdziwą operacją. Dlatego wszyscy, którzy przeżyli, otrzymali rozkaz trzymania sprawy w tajemnicy. Nie bez znaczenia był też fakt, że ćwiczenia odzwierciedlały rzeczywisty plan operacji desantowej. Obawiano się wycieku, więc gdy okazało się, że zaginęło 10 oficerów, szukano ich tak długo, aż odnaleziono ich ciała. Hitlerowi dały jednak do myślenia wydarzenia w Slapton Sands - podejrzewał, że były to ćwiczenia przed lądowaniem w Normandii. Dlatego wzmocniono stacjonujące tam już niemiecki siły.
Wypadek na siłowni okiem kamery

Wypadek na siłowni okiem kamery

Styl życia
Kamera monitoringu zarejestrowała wypadek na siłowni. Mężczyzna zdecydowanie przecenił swoje możliwości podczas ściągania bluzy na bieżni. Zobaczcie nagranie.
Zapomnij o fałdce na brzuchu. 6 prostych ćwiczeń

Zapomnij o fałdce na brzuchu. 6 prostych ćwiczeń

Styl życia
Płaski brzuch bez zbędnych fałdek? Wystarczą 4 minuty i 6 ćwiczeń. Zobaczcie trening, który proponuje Anka Dziedzic. Pamiętajcie, najważniejsza jest regularność.
Ćwiczenia na wewnętrzną część ud

Ćwiczenia na wewnętrzną część ud

Styl życia
Irytują cię stykające się uda? Pora to zmienić. Trenerka fitness, Ania Dziedzic, pokazała ćwiczenia, które wysmuklą nogi i sprawia, że pokochasz chodzenie w mini.
Śłotała wspomina treningi z Lewandowską: "Jest bardzo ciężko"

Śłotała wspomina treningi z Lewandowską: "Jest bardzo ciężko"

Gwiazdy
Zosia Ślotała to stała bywalczyni obozów treningowych organizowanych przez Annę Lewandowską. Dzięki poradom żony Roberta Lewandowskiego w ciągu dwóch miesięcy wróciła do formy po drugiej ciąży. Szybki powrót do sprawności to jej zdaniem odwdzięczenie się organizmu za nawyki, ćwiczenia i zdrową dietę. Stylistka wielokrotnie stawała w obronie Ani, reklamując doświadczenie Lewandowskiej. W wywiadzie udzielonym portalowi PrzeAmbitni zdradziła kulisy obozów fit-celebrtyki. Nie obyła się bez przesadnych uprzejmości... 
Gessler zachwyca się obozami Lewandowskiej: "To holistyczne doświadczenie"

Gessler zachwyca się obozami Lewandowskiej: "To holistyczne doświadczenie"

Gwiazdy
Obozy fit-celebrytek przyciągają całe rzesze gwiazd, które zmagania na salach ćwiczeń skrupulatnie relacjonują w social mediach. Wizji selfie z żoną Roberta Lewandowskiego nie przyćmi nawet cena tygodniowego wyjazdu, która może sięgnąć nawet trzech tysięcy złotych. Do tej pory u boku Ani w pocie czoła ćwiczyła Edyta Pazura, Agnieszka Woźniak-Starak czy Zosia Ślotała. Do miłośniczek Lewandowskiej zalicza się również Lara Gessler. Córka restauratorki w najnowszym wywiadzie wyjawiła, że wykłady oraz ćwiczenia z Anią to "holistyczne przeżycie". Celebrytka zapewnia, że choć obóz treningowy jest bardzo wymagający, można przeżyć na nim prawdziwą przemianę. 
Sekret figury J.Lo. Ma 49 lat, a wygląda obłędnie

Sekret figury J.Lo. Ma 49 lat, a wygląda obłędnie

Styl życia
Jennifer Lopez niedługo skończy 50 lat. Trudno w to uwierzyć, patrząc na jej zdjęcia. Aktorka i piosenkarka zdradza sekrety jej doskonałej figury. Każdy może zadbać o swoją sylwetkę podobnie jak ona.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 26następne