Wiadomości

"Żołnierze wyklęci" dzielą. "Antypokojowa propaganda"

Pierwszego marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W wielu miastach Polski trwają obchody, związane z tym świętem. – Dziś dla obecnie rządzących jest to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu pamięci – przekonuje senator PiS, prof. Jan Żaryn. Pojawiają się jednak głosy, że kult „żołnierzy niezłomnych” jest nie do końca słuszny, a partia rządząca wykorzystuje go do politycznych celów. – Żołnierze wyklęci byli potrzebni do uruchomienia nacjonalistycznych grup, albo dania im faworów – mówi prof. Ireneusz Krzemiński. Więcej w materiale wideo. 

... więcej »

żołnierze wyklęci, jan żaryn, ireneusz krzemiński 3:01

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (10)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wiewiór 303 2019-03-13 (02:16) 10 godzin i 39 minut temu

Tak, żołnierze wyklęci mordowali wszystkich Żydów którzy poszli na służbę Stalina. Mordowali nie Żydów tylko zbrodniarzy stalinowskich. Uważam że zabili ich za mało, bo Żydzi po wojnie zabili więcej Polaków niż w czasie wojny zabili Niemców. A Berman i Minc zrujnowali nasza gospodarkę, za co Żydzi powinni nam zapłacić odszkodowania.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~wirtualneniemcy 2019-03-03 (00:38) 12 godzin i 17 minut temu

TAK, żołnierze mordowali Żydów i mniejszości narodowe, takich i takie, którzy wstępowali UB, przyłączali się do armii czerwonej, a następnie zabijali i gnębili Polaków, gdy do Polski wchodziła armia czerwona. OCZYWIŚCIE AUTORYTET WP - SOCJOLOG - GEJ wypowiada się na temat żołnierzy wyklętych, śmiechu warte. A niemcy wp zastanawiają się czy kult żołnierzy wyklętych jest potrzebny xD cyrk na kółkach. Ciekawi mnie jedynie kim byli jego rodzice, że w 1980 sprawnie obronił doktorat :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
2
~tEN 2019-03-03 (09:06) 3 godziny i 49 minut temu

Krzemiński jest mądry inaczej... CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~BLUR 2019-03-02 (23:11) 13 godzin i 44 minut temu

to samo co z kuklinskim

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
7
~asdf 2019-03-01 (21:59) 14 godzin i 56 minut temu

Babcia opowiadała mi że Wykleci rozdawali chłopom ziemie dziedziców i hrabiów i dlatego komuniści ich ścigali bo chcieli stworzyć z tej ziemi kołchozy. podobno Wyklęci oddawali w ręce robotników zakłady pracy a komuniści mścili się na nich bo chcieli żeby te fabryki były wspólne czyli niczyje. Dlatego gdy Wykleci przed komunistami chowali się w lasach... to wtedy komuniści żeby zrobić Wyklętym na złość , zabrali te lasy i je upaństwowili .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~mlp 2019-03-01 (20:40) 16 godzin i 15 minut temu

Jeśliby np SB-cy którzy nie przeszli weryfikacji przeszli do zbrojnych partyzanckich działań przeciw rządom postsolidarnościowym III RP to byliby tak samo bohaterami ? Tak pytam Afgańczycy walczący zbrojnie z narzuconym przez Amerykańskich najeźdźców rządem w Kabulu też powinni być uznawani za bohaterów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
6
~nie kultowi morderców 2019-03-01 (20:09) 16 godzin i 46 minut temu

Żołdaki a nie żołnierze - pluję na ich groby.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~olo 2019-03-01 (19:23) 17 godzin i 32 minut temu

to jest drwina z historii winni śmierci "żołnierzy wyklętych "nigdy nie ponieśli kary,a następcy oprawców dalej są na świeczniku!Ten socjolog jest przykładem głupoty dziejów!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
4
~RGB 2019-03-01 (19:06) 17 godzin i 49 minut temu

Tę wolność ,którą dzisiaj mamy nie spadła z nieba ,lecz walczyło o nią setki tysięcy ludzi ,ginęli ,byli torturowani i zostali kalekami ,tracąc często rodziny i cały dorobek. Niemcy byli wyjątkowo brutalni i bezwzględni wobec Polaków ,dopuścili się ludobójstwa na niewyobrażalną skalę. Po wojnie bohaterzy zamiast cieszyć się wolnością ,byli nadal mordowani i więzieni przez nową władzę z nadania bolszewików. Każdy kto poważa zasługi i znaczenie Żołnierzy Wyklętych jest zwykłym zdrajcą ,ewentualnie krewniakiem oprawców,którzy ich mordowali.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
#Newsroom odc. 1

#Newsroom odc. 1

Odcinek: 1
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasza Machała rozmawia z gościem, a w drugiej dwóch komentatorów będzie dyskutować o bieżących tematach politycznych i społecznych. Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem.

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich.

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.