Wyborczy Grill

21 października pójdziemy zagłosować w wyborach samorządowych. W programie Wirtualnej Polski "Wyborczy Grill", Marek Kacprzak, Michał Wróblewski i Jakub Jankowski, biorą na ruszt polityków. Który najlepiej wypadnie w grillowaniu?

... więcej »
Piotr Liroy jednoznacznie o blokowaniu

Piotr Liroy jednoznacznie o blokowaniu "Kleru”. "Nie można sztuki zakazywać”

Wyborczy Grill
- Mógłbym przytaczać  z rodziny dalszej, bliższej, ze znajomych wiele przypadków, które są nie do pojęcia – powiedział w programie WP "Wyborczy Grill” Piotr Liroy-Marzec. Polityk odniósł się w ten sposób do przypadków patologii, które zostały pokazane w "Klerze”. I zaznaczył, że jest dumny z żony, która asystowała przy wykonywaniu zdjęć do filmu.
Wyborczy Grill - Kacper Płażyński

Wyborczy Grill - Kacper Płażyński

Odcinek: 3
21 października pójdziemy zagłosować w wyborach samorządowych. W programie Wirtualnej Polski "Wyborczy Grill", Marek Kacprzak, Michał Wróblewski i Jakub Jankowski, biorą na ruszt polityków. W tym odcinku na pytania prowadzących odpowiadał Kacper Płażyński.
Mocne słowa o Trzaskowskim.

Mocne słowa o Trzaskowskim. "Jest zaskoczony tym, że jest kandydatem na prezydenta Warszawy"

Wyborczy Grill
Narzuca tempo, widać energię - tak o Patryku Jakim mówi Karol Gac z DoRzeczy.pl. Publicysta przypomniał, że polityk na ostatniej konwencji PiS przez dwie godziny opowiadał o konkretnych propozycjach. Z kolei Trzaskowski według niego "opowiada frazesy", a nawet porównał go do Roberta Biedronia. Agata Szczęśniak dodała, że jej zdaniem Trzaskowski "jest zaskoczony tym, że jest kandydatem na prezydenta Warszawy". - Mam wrażenie, że źle czuje się w swojej roli - tłumaczyła publicystka Oko.press.
Płażyński wyzywa Adamowicza na pojedynek.

Płażyński wyzywa Adamowicza na pojedynek. "W każdej dyscyplinie"

Wyborczy Grill
"Kampania w Gdańsku to coraz częściej ping-pong Adamowicz-Płażyński" - napisał jeden z widzów "Wyborczego Grilla". Do tych słów odniósł się Kacper Płażyński, który oświadczył, że prezydent Gdańska "ma dwie lewe nogi i dwie lewe ręce, jeśli chodzi o sport". Czy wyzywa Pawła Adamowicza na pojedynek?  - W każdej dyscyplinie - dodał bez wahania Płażyński.
Decyzja ws. ekshumacji. Płażyński: żałuję, że musiało do tego dojść

Decyzja ws. ekshumacji. Płażyński: żałuję, że musiało do tego dojść

Wyborczy Grill
Kacper Płażyński był pytany o decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który stwierdził, że Polska złamała prawa człowieka, przeprowadzając ekshumację ofiar katastrofy smoleńskiej. - Żałuję, że do tego musiało dojść, że w Polsce nie zostało dotrzymane prawo - powiedział polityk, którego ojciec zginął 10 kwietnia 2010 roku. - Po przywiezieniu ciał do Polski, przepisy nakazują dokonania sekcji zwłok w Polsce - dodał Płażyński, podkreślając, że po katastrofie smoleńskiej nie było takich sekcji. - Doszło do ogromnych nieprawidłowości - zaznaczył w programie "Wyborczy Grill".
Płażyński o lotnisku im. Wałęsy.

Płażyński o lotnisku im. Wałęsy. "Nie jest dobre stawianie pomników ludziom za życia"

Wyborczy Grill
Kacper Płażyński był pytany w programie "Wyborczy Grill" o to, co sądzi o Lechu Wałęsie. Przyznał, że niezręcznie mu się wypowiadać na ten temat, bo syn Wałęsy również startuje w wyborach na prezydenta Gdańska. Jednocześnie Płażyński wskazał również na to, że w sprawie przeszłości Wałęsy prowadzone są śledztwa. - Poczekałbym na ich wynik, by wiedzieć z kim mamy do czynienia - powiedział Kacper Płażyński. Padło również pytanie o lotnisko im. Lecha Wałęsy. - Nie jest dobre stawianie pomników ludziom za życia - odparł polityk.
Kacper Płażyński o Donaldzie Tusku.

Kacper Płażyński o Donaldzie Tusku. "Trudno go cenić"

Wyborczy Grill
- Donald Tusk jest zaprzeczeniem ideowości polityka - powiedział Kacper Płażyński pytany o to, za co ceni byłego premiera. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska opisując Tuska zaznaczył, że "do polityki nie idzie się po to, by robić ją po trupach tylko żeby zmieniać rzeczywistość na lepsze, a nie tylko trwać u władzy za wszelką cenę".
AMA ze Sławomirem Nitrasem

AMA ze Sławomirem Nitrasem

Wyborczy Grill
W nowym odcinku Wyborczego Grilla, na pytania internautów odpowiadał Sławomir Nitras, kandydat na prezydenta Szczecina z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Zapraszamy do oglądania 
Nitras jest

Nitras jest "zmartwiony" sondażem. "Mamy swoje badania"

Wyborczy Grill
Sławomir Nitras był pytany o niedawny sondaż, z którego wynika, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina może liczyć na ok. 20 proc. poparcie. To mu daje zaledwie trzecie miejsce w wyborczym wyścigu. W rozmowie z Michałem Wróblewskim przyznał, że jest "zmartwiony" tym sondażem. Jednocześnie polityk zaznaczył, że partia posiada "swoje badania", których wyniki są inne od tego, co sugerują sondaże.
Wyborczy Grill - Sławomir Nitras

Wyborczy Grill - Sławomir Nitras

Odcinek: 2
21 października pójdziemy zagłosować w wyborach samorządowych. W programie Wirtualnej Polski "Wyborczy Grill", Marek Kacprzak, Michał Wróblewski i Jakub Jankowski, biorą na ruszt polityków. W tym odcinku na pytania prowadzących odpowiadał Sławomir Nitras.
Mocne słowa o wyborach.

Mocne słowa o wyborach. "Jesteśmy głupkami wchodzącymi w demokrację"

Wyborczy Grill
Jacek Żakowski nie pozostawił suchej nitki na politykach, którzy biorą udział w wyborach samorządowych. Skrytykował Patryka Jakiego z plan zbudowania 19. dzielnicy, a Rafała Trzaskowskiego za słynną już niebieską ławkę, która miała skłonić wyborców do rozmów z kandydatem. - Jesteśmy głupkami wchodzącymi w demokrację - stwierdził publicysta w programie "Wyborczy Grill".
Spór wokół pomnika Kaczyńskiego w Szczecinie. Nitras: wybudowany niezgodnie z prawem

Spór wokół pomnika Kaczyńskiego w Szczecinie. Nitras: wybudowany niezgodnie z prawem

Wyborczy Grill
Sławomir Nitras był pytany w programie "Wyborczy Grill" o to, czy przeszkadza mu pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Polityk zasugerował wcześniej w mediach, że firma Enea sfinansowała instalację z publicznych pieniędzy. - Mi nie przeszkadzałby, gdyby został wybudowany zgodnie z prawem, gdyby nie był stawiany na prywatnej działce, bez zgody rady miasta - tłumaczył Nitras. - Jeżeli będę prezydentem Szczecina i radni przegłosują, że nawet Jarosławowi Kaczyńskiemu należy wybudować pomnik to ja oczywiście to zadanie wykonam, bo taka jest wola radnych. Ale jeśli nie zgodzą się nawet na pomnik Lecha Wałęsy to go nie wybuduję - obiecał polityk. 
Polityk PO przyznał się do dawnej choroby.

Polityk PO przyznał się do dawnej choroby. "Dziś wiem, że miałem depresję"

Wyborczy Grill
Sławomir Nitras, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina, opowiadał w "Wyborczym Grillu" o rozmowach zarówno z młodszymi, jak i starszymi wyborcami. Polityk wspomniał o tym, że podczas jednego z spotkań z uczniami spotkał dziewczynę, w której oczach "widział depresję". - Sam się borykałem z, nazwijmy to, depresją. Wtedy tego nikt nie zdiagnozował, ale dziś wiem, że miałem depresję - wyznał Nitras w rozmowie z Michałem Wróblewskim. - Jako 15-latek wyjechałem z domu i poszedłem do szkoły z internatem i bardzo to przeżyłem - dodał polityk. Sławomir Nitras zapowiedział również, że jeśli wygra wybory w Szczecinie to założy centrum pomocy dla młodzieży, które będą wspierać młodych ludzi w walce z uzależnieniami i problemami.
Pozew przeciwko Polsce.

Pozew przeciwko Polsce. "PiS się przygotowuje na zderzenie"

Wyborczy Grill
Niedawno prezydent Andrzej Duda nazwał Unię Europejską "wyimaginowaną wspólnotą". - PiS przygotowuje się na zderzenie - mówił Jacek Żakowski w programie "Wyborczy Grill", komentując przemówienie Dudy w Leżajsku. - Zderzenie będzie miało miejsce w TSUE, prawdopodobnie w środę Komisja skieruje pozew przeciwko Polsce. PiS przygotowuje swój elektorat na to zderzenie - dodał Żakowski. Z kolei Kamila Baranowska wskazuje na to, ze kluczowe mogą być wybory do Parlamentu Europejskiego w przyszłym roku. - Planem B jest oczekiwanie na to, co się okaże po wyborach do Parlamentu Europejskiego w przyszłym roku, bo kształt PE i KE może być zupełnie inny w tych wyborach i może być dla Polski przychylniejszy - wskazała publicystka. - Problem polega na tym, że PiS myśli o innej Unii Europejskiej, chcą zbudować inną Europę - zaznaczył z kolei Jacek Żakowski w "Wyborczym Grillu".
AMA z Patrykiem Jakim

AMA z Patrykiem Jakim

Wydanie: 17 września 2018
W pierwszym odcinku Wyborczego Grilla, na pytania internautów odpowiadał Patryk Jaki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy. Zapraszamy do oglądania. 
Jaki odpowiada Szczerbie.

Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej"

Wydanie: 11 września 2018
W programie Wyborczy Grill Patryk Jaki odniósł się do oskarżeń posła Michała Szczerby w sprawie brutalnego morderstwa, prawdopodobnie, dokonanego  przez więźnia na przepustce z zakładu karnego. Patryk Jaki, jako wiceminister sprawiedliwości, odpowiada za Służbę Więzienną.
Wyborczy Grill - Patryk Jaki

Wyborczy Grill - Patryk Jaki

Odcinek: 1
21 października pójdziemy zagłosować w wyborach samorządowych. W programie Wirtualnej Polski "Wyborczy Grill", Marek Kacprzak, Michał Wróblewski i Jakub Jankowski, biorą na ruszt polityków. W tym odcinku na pytania prowadzących odpowiadał Patryk Jaki.
Patryk Jaki: na Warszawę trzeba patrzeć jak na firmę

Patryk Jaki: na Warszawę trzeba patrzeć jak na firmę

Wydanie: 10 września 2018
"Jeśli Warszawa będzie się szybciej rozwijała i wykorzysta swój potencjał,  będziemy mieli więcej środków na budowę mieszkań socjalnych, kanalizacji, której w wielu miejscach Warszawy brakuje" - powiedział Patryk Jaki w programie Wyborczy Grill.
Nowa przyszłość Barbary Nowackiej.

Nowa przyszłość Barbary Nowackiej. "Może pomóc Biedroniowi"

Wyborczy Grill
- Akcja z Barbarą Nowacką jest obliczona na daleką przyszłość - stwierdził Piotr Witwicki z Polsat News w programie "Wyborczy Grill". Według niego, Nowacka zyskuje poza Platformą, natomiast wiele traci będąc w szeregach tej partii. - Może paradoksalnie pomóc Biedroniowi i inicjatywom, które są na lewo. Ciężko słucha się PO, którE mówi, ze tylko oni mogą odeprzeć PiS - dodał gość WP.
Wspólny Marsz Niepodległości. Zaskakująca prośba Jakiego do Trzaskowskiego

Wspólny Marsz Niepodległości. Zaskakująca prośba Jakiego do Trzaskowskiego

Wyborczy Grill
- Nie oszukujmy się. Warszawa jest miastem, w którym od zawsze przegrywamy i to Rafał Trzaskowski jest faworytem - przyznał w zaskakujący sposób Patryk Jaki. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, chociaż są takie momenty, gdzie fizycznie jest mi już ciężko, ale ja będę walczyć do samego końca, bo bije się o to, by na 100-lecie odzyskania niepodległości stolica była uczciwa - dodał gość programu "Wyborczy Grill". Czy wyobraża sobie to, że weźmie udział w Marszu Niepodległości razem ze swoim kontrkandydatem, Rafałem Trzaskowskim? - Nie tylko to sobie wyobrażam, ja wręcz o to proszę. Proszę Rafała Trzaskowskiego i proszę wszystkich polityków Platformy o to, by nie robili cyrków. I chciałbym, by był taki chociaż jeden dzień w roku, gdzie byśmy wszyscy razem poszli i bardzo o to Rafała Trzaskowskiego proszę - tłumaczył Patryk Jaki w WP.
Warszawski Tetris podbił sieć. Patryk Jaki skomentował słynne zdjęcie

Warszawski Tetris podbił sieć. Patryk Jaki skomentował słynne zdjęcie

Wyborczy Grill
Niedawno w sieci pojawiło się zdjęcie komunikacyjnego paraliżu, do którego doszło na warszawskim skrzyżowaniu ulic Wawelskiej i Grójeckiej. Czy kandydat na prezydenta stolicy ma pomysł na rozwiązanie problemu korków w mieście? - Warszawę trzeba zacząć planować mądrze komunikacyjnie. Nowoczesne miasta idą w kierunku elektronicznego zaradzania ruchem - skwitował Patryk Jaki. Polityk odniósł się również do kwestii parkowania w Warszawie oraz tego, czy rzeczywiście kierowcy w stolicy są "upokarzani". - Miasto nie buduje miejsc parkingowych. Nowoczesne miasta budują parkingi nadziemne, podziemne i potrafią mądrze gospodarować przestrzenią publiczną - odpowiedział Jaki.