Wyborczy Grill

21 października pójdziemy zagłosować w wyborach samorządowych. W programie Wirtualnej Polski "Wyborczy Grill", Marek Kacprzak, Michał Wróblewski i Jakub Jankowski, biorą na ruszt polityków. Który najlepiej wypadnie w grillowaniu?

... więcej »
Porażka Patryka Jakiego. Piotr Guział wskazuje na PiS

Porażka Patryka Jakiego. Piotr Guział wskazuje na PiS

Wyborczy Grill
- Potknięcia się zawsze zdarzają - odpowiedział Piotr Guział na pytanie o ostatni tydzień kampanii wyborczej. Na pytanie o spot PiS o uchodźcach przyznał, że "takie tematy nie powinny być podnoszone w wyborach samorządowych". - Jeżeli ktoś ma się czuć współodpowiedzialny za przegraną w tej kampanii to cala partia Prawo i Sprawiedliwość - przyznał polityk. Pytany, czy PiS wspierało Patryka Jakiego przyznał: "zawsze można wesprzeć jeszcze mocniej".
Zaskakujące słowa Piotra Guziała.

Zaskakujące słowa Piotra Guziała. "Wybory w Warszawie były nie do wygrania przez kandydata PiS"

Wyborczy Grill
Piotr Guział przyznał w "Wyborczym Grillu", że to była najbardziej intensywna kampania, w której brał udział. Dodał, że "wszyscy szykowali się na II turę". - Wybory w Warszawie były nie do wygrania dla kandydata PiS - powiedział Guział. - PiS nie ma recepty na duże miasta - podkreślił.  
Publicyści o rezygnacji Jakiego. Miażdząca opinia

Publicyści o rezygnacji Jakiego. Miażdząca opinia

Wyborczy Grill
Publicyści w "Wyborczym Grillu" byli pytani o decyzję Jakiego ws. rezygnacji z partii. - Jest mentalnie związany z Solidarna Polską - ocenia Eliza Olczyk z tygodnika "Wprost". - Zrobił to za wcześnie - stwierdził z kolei Paweł Lisicki z "Do Rzeczy". - Jest jeden aspekt całej sprawy - Patryk Jaki potrzebował efektu "wow" - powiedział Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
Mirosława Stachowiak-Różecka o premierze: powinien robić to, co robi najlepiej

Mirosława Stachowiak-Różecka o premierze: powinien robić to, co robi najlepiej

Wyborczy Grill
Wielkimi krokami zbliża się termin I tury wyborów samorządowych. Czy premier Morawiecki, który pochodzi z Wrocławia, powinien przyjechać do miasta wesprzeć kandydatkę PiS na prezydenta? - Powinien robić to, co robi najlepiej. Ma na głowie sprawy nasze, polskie, rządowe - tłumaczy Mirosława Stachowiak-Różecka. I dodaje, że liczy na to ze "współpraca z rządem po wygranych wyborach będzie przebiegała dobrze". - Bo to gwarancja dobrobytu dla mieszkańców - podkreśliła kandydatka PiS.
Padło pytanie o decyzję Jakiego. Stachowiak-Różecka: jestem partyjną, stoi za mną pewne doświadczenie

Padło pytanie o decyzję Jakiego. Stachowiak-Różecka: jestem partyjną, stoi za mną pewne doświadczenie

Wyborczy Grill
Kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia była pytana o niedawną decyzję Patryka Jakiego ws. rezygnacji z partii. Czy zdecydowałaby się na podobny ruch? - Jeżeli będą tego oczekiwać wrocławianie (...), zawieszę swój udział i członkostwo w partii - powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka. - Naprawdę na tym etapie trudno przestać na tydzień przed finałem i powiedzieć: nie, nie jestem partyjna. "Nie o to w tym chodzi" - dodała.
Schetyna o

Schetyna o "szarańczy". Kandydatka PiS odpowiada: chyba mu się owady pomyliły

Wyborczy Grill
- Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa PiS-owską szarańczę - mówił Grzegorz Schetyna podczas ostatniej konwencji Platformy Obywatelskiej. O te słowa była pytana Mirosława Stachowiak-Różecka w programie "Wyborczy Grill". - Porównałabym nas raczej do pracowitych pszczół - stwierdziła kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia.
Lider PO zaskoczył słowami.

Lider PO zaskoczył słowami. "Schetyna stał się Kaczyńskim"

Wyborczy Grill
Nie milknie burza wokół wypowiedzi Grzegorza Schetyny o "pisowskiej szarańczy". Publicyści w "Wyborczym Grillu" zastanawiali się, dlaczego PO zdecydowała się na tak mocną narrację. - Schetyna stał się niejako Jarosławem Kaczyńskim, który przez wiele lat używał mocnej retoryki - tłumaczył Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
Schetyna o

Schetyna o "pisowskiej szarańczy". Jest reakcja partii

Wyborczy Grill
Był "konwój wstydu", teraz Prawo i Sprawiedliwość rusza z własną akcją billboardową. W roli głównej wystąpił lider Platformy Grzegorz Schetyna. Na plakatach zacytowano jego słowa o "pisowskiej szarańczy". "Oni gardzą, my pomagamy" - przeczytamy na billboardach.
Trzaskowski komentuje słynne zdjęcie z Jakim.

Trzaskowski komentuje słynne zdjęcie z Jakim. "Nagle pokochał flagę unijną"

Wyborczy Grill
Rywal kandydata KO na prezydenta Warszawy sfotografował się ostatnio podczas podpisywania kolejnych zobowiązań, co zrobi, gdy zostanie prezydentem Warszawy. Zdjęcie wywołało niemałe poruszenie w sieci. - Nie chcę się naigrywać z tego zdjęcia - zaznaczył Rafał Trzaskowski, jednak pozwolił sobie na małą uszczypliwość - Patryk Jaki nagle pokochał flagę unijną - dodał polityk. 
Rafał Trzaskowski w

Rafał Trzaskowski w "Wyborczym Grillu"

Wyborczy Grill
Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, był gościem programu "Wyborczy Grill". Kandydat na fotel w warszawskim ratuszu odpowiadał na pytania internautów, jak i komentował ostatnie wydarzenia kampanii wyborczej. 
Wyborczy Grill - Rafał Trzaskowski

Wyborczy Grill - Rafał Trzaskowski

Odcinek: 5
21 października pójdziemy zagłosować w wyborach samorządowych. W programie Wirtualnej Polski "Wyborczy Grill", Marek Kacprzak, Michał Wróblewski i Jakub Jankowski, biorą na ruszt polityków. W tym odcinku na pytania prowadzących odpowiadał Rafał Trzaskowski.
Trzaskowski spotkał się z Tuskiem. Kulisy rozmowy

Trzaskowski spotkał się z Tuskiem. Kulisy rozmowy

Wyborczy Grill
Rafał Trzaskowski był pytany w programie "Wyborczy Grill" o niedawne spotkanie z Donaldem Tuskiem. Czy były lider PO poradził mu, jak wygrać wybory? - Wszyscy, którzy znają Donalda Tuska wiedzą, że on nigdy nie radzi niczego. Uważa, że polityk powinien sam brać odpowiedzialność za swoje decyzje - tłumaczył Trzaskowski.
Trzaskowski odpowiada na wyzwanie Jakiego. Stawia ultimatum

Trzaskowski odpowiada na wyzwanie Jakiego. Stawia ultimatum

Wyborczy Grill
Niedawno Patryk Jaki zaapelował do Rafała Trzaskowskiego w programie "Wyborczy Grill", by wspólnie wzięli udział w Marszu Niepodległości. - Proszę Rafała Trzaskowskiego i proszę wszystkich polityków Platformy o to, by nie robili cyrków- zaznaczył wówczas Jaki. Co na to sam zainteresowany? - Wezmę dzieci i pójdę z nimi, jeśli zagwarantują mi (Patryk Jaki i politycy PiS - przyp. red.), że jeżeli będzie rasistowskie, faszystowskie hasło, nawołujące do nienawiści to natychmiast ta demonstracja zostanie rozwiązana - powiedział Trzaskowski w programie "Wyborczy Grill". - Jestem gotów iść - podkreślił wielokrotnie kandydat KO na prezydenta Warszawy.
Wizyta Tuska w Polsce.

Wizyta Tuska w Polsce. "Nie nacisnął na odcisk Schetynie"

Wyborczy Grill
To było inteligentne poparcie Rafała Trzaskowskiego - tak Zuzanna Dąbrowska oceniła ostatnią wizytę Donalda Tuska. - Kandydaci przy tym świetle się ogrzali a jednocześnie (Tusk - przyp. red.) nie nacisnął na odcisk Grzegorzowi Schetynie - dodała publicystka, podkreślając, że Donald Tusk osiągnął swój wewnętrzny cel w PO i koalicji. - Każdy, kto pojawia się w  otoczeniu Donalda Tuska zyskuje. Kojarzy się z sukcesem, pieniędzmi i poważnym stanowiskiem - stwierdził Grzegorz Łaguna, podając jako przykład spotkanie Andrzeja Dudy z przewodniczącym Rady Europejskiej na szczycie ONZ.
Mocne słowa o taśmach Morawieckiego.

Mocne słowa o taśmach Morawieckiego. "Akt oskarżenia wobec służb specjalnych"

Wyborczy Grill
W programie "Wyborczy Grill" poruszona została kwestia tzw. taśm Morawieckiego z restauracji Sowa i Przyjaciele. - To jest wielki akt oskarżenia wobec służb specjalnych - powiedział Łukasz Mężyk, podkreślając, że mimo wszystko ta taśma nie była dla niego "wstrząsająca". - Nie chodzi o słowa, tylko o to, co to była za oferta - dodała Zuzanna Dąbrowska, nawiązując do słów premiera o m.in. zatrudnieniu Aleksandra Grada. - Mateusz Morawiecki nie jest człowiekiem z PiS. Był bankowcem, który obracał milionami i zarabiał miliony - zaznaczył Grzegorz Łaguna, podkreślając, że PiS-owi ciężko jest wytłumaczyć, że Morawiecki jest "człowiekiem z ludu".
Rafał Trzaskowski o prezydencie Legionowa.

Rafał Trzaskowski o prezydencie Legionowa. "Nie wiem, czy był pod wpływem alkoholu"

Wyborczy Grill
- Przedziwne zachowanie - tak Rafał Trzaskowski z PO komentuje kontrowersyjne wystąpienie Romana Smogorzewskiego. - Nie wiem, czy był pod wpływem alkoholu - dodał polityk. Trzaskowski był również pytany o Jana Grabca, który był obojętny wobec zachowania prezydenta Legionowa. - Jeżeli to słyszał to dziwię mu się, że nie reagował - powiedział Rafał Trzaskowski w programie "Wyborczy Grill". 
Wyborczy Grill - Piotr Marzec

Wyborczy Grill - Piotr Marzec

Odcinek: 4
Zapraszamy na kolejne wydanie wyborczego programu Wirtualnej Polski, "Wyborczego Grilla". W programie, prócz debaty komentatorów, internetowa AMA z kandydatem na prezydenta Kielc, Piotrem "Liroyem" Marcem.
Dziennikarz WP wspomina „szpile” Donalda Tuska. „Politycy PiS-u się gotowali”

Dziennikarz WP wspomina „szpile” Donalda Tuska. „Politycy PiS-u się gotowali”

Wyborczy Grill
- Dla niego najważniejsze było to, żeby podrażnić Jarosława Kaczyńskiego, a nie to, by wesprzeć tego czy innego kandydata – powiedział w programie „Wyborczy Grill” Kamil Sikora. Dziennikarz Wirtualnej Polski uważa, że Jarosław Wałęsa „ogrzał się w świetle swojego ojca” podczas urodzin byłego prezydenta. 
Publicystka komentuje wizytę Tuska w Gdańsku.

Publicystka komentuje wizytę Tuska w Gdańsku. "Symbol i sygnał”

Wyborczy Grill
- On się pojawił tylko i wyłącznie dla Lecha Wałęsy. To znaczy, to też jest jakiś symbol i sygnał – powiedziała w programie WP "Wyborczy Grill” Joanna Miziołek. Dziennikarka "Wprost” uznała, że obecność Donalda Tuska w Gdańsku nie musi oznaczać wspierania kampanii PO.
Liroy szczerze o ruchu Kukiza.

Liroy szczerze o ruchu Kukiza. "Ja tam wsparcia nigdy nie miałem”

Wyborczy Grill
- Świetnie się realizuję w "Skutecznych”. Moi ludzie też, w każdym regionie, bo pracujemy  dla swoich małych ojczyzn. Bez żadnego poklepywactwa partyjnego, takiego: "O, super, pracowałeś, to teraz masz, awansujesz gdzieś”. Nie ma u nas tego – zapewnił w programie "Wyborczy Grill” Piotr Liroy-Marzec. Kandydat na prezydenta Kielc konsekwentnie unikał pytań o Pawła Kukiza.

"Może zdziwię pana i państwa”. Liroy zaskoczył słowami o bracie Patryka Jakiego

Wyborczy Grill
- Występował przy okazji różnych imprez, które organizują moi znajomi – powiedział o rapującym bracie Patryka Jakiego w programie WP "Wyborczy Grill” Piotr Liroy-Marzec. Kandydat na prezydenta Kielc  podkreślił, że "rap i polityka” idą w parze "od zawsze”.