Ciekawostki

Wielki stadion Hitlera. Z ambitnych planów nie zostało nic

Miał mieć 5 kondygnacji, mieścić 400 tys. osób i być największy na świecie. Mowa o stadionie, jaki jeszcze w latach 30. XX w. wymarzył sobie Adolf Hitler. Obiekt zaprojektował Albert Speer. Miał kształt podkowy. Liczył 800 m długości i 450 m szerokości. Stadion miał powstać w Norymberdze. W 1937 roku wmurowano nawet kamień węgielny. Powstał też model obiektu w skali 1:1, by Hitler i Speer mogli sprawdzić akustykę i widoczność. Boiska nie miały wymiarów olimpijskich, ale Hitlerowi to nie przeszkadzało. Wobec stadionu miał bowiem swoje, dość oryginalne plany. Komentując koszty budowy stwierdził, że to "mniej niż dwa okręty Bismarck". "Okręt zostanie zniszczony a ten budynek będzie stał wieki” – miał dodać Fuhrer. Stadion miał być gotowy na Kongres Partii Rzeszy w 1945 r. Plany pokrzyżowała wojna. Obecnie w miejscu, gdzie powstawał stadion jest jezioro Silbersee.

... więcej »

niemcy, stadion, adolf hitler, albert speer, wojna 1:21

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (7)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bialy20 2018-09-30 (00:57) 12 godzin i 49 minut temu

Durnowate niemiaszki! Ot, ciemny naród, ciemny wódz! Niemcy to najgłupsza nacja w Europie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
1
~BajnokTM alias Munik1987 2018-09-27 (21:24) 16 godzin i 22 minut temu

SPRZEDAJE KOPIE JAKO ORYGINALY NA ALLEGRO KORDZIKI I TABLICE KTORE MOZNA KUPIC W INTERNECIE PO 30 USD SS METAL SIGN

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~gustdelf 2018-09-26 (13:23) 23 minut temu

Powstał model obiektu w skali 1:1?!!!! Z czego bibuły?, plasteliny?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
4
~Apokalipsa Jana 2018-09-26 (11:35) 2 godziny i 11 minut temu

Bestia jest pochowana tam gdzie fałszywy prorok z Wadowic.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~mc 2018-09-26 (10:11) 3 godziny i 35 minut temu

Zobacz także

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
#Newsroom - Zbigniew Ziobro

#Newsroom - Zbigniew Ziobro

Odcinek: 1
Zbigniew Ziobro był gościem cotygodniowego programu WP i Polsat News #Newsroom. Po nim głos zabrali publicyści. Bieżące wydarzenia komentowali Kamila Baranowska i Łukasz Mężyk.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem.

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich.

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.