Wiadomości

To właśnie tutaj jest najczystsze powietrze w Polsce

Chociaż jakość powietrza z roku na rok w Polsce poprawia się, to wciąż daleko nam do ideału. Są jednak w Polsce miejsca, gdzie warto wybrać się, by poczuć czyste powietrze. Jednym z nich jest Pusza Borecka na Mazurach, gdzie powietrze jest najczystsze w kraju. Pomiary stężenia najbardziej szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego prowadzone na stacji w Diablej Górze są przeciętnie 2-3-krotnie niższe niż w najbardziej zanieczyszczonych rejonach kraju.

... więcej »

puszcza borecka, mazury, powietrze, czystość, skażenie 46 103 1:43

Zobacz także

Ostre wypowiedzi w Sejmie. Marszałek musiał wyłączyć mikrofon

Ostre wypowiedzi w Sejmie. Marszałek musiał wyłączyć mikrofon

Wiadomości
Sejm w piątek uchwalił nowelizację przepisów o Sądzie Najwyższym. Będą też zmiany w ustawach o KRS i prokuraturze. Posłowie opozycji grzmieli na mównicy sejmowej. - Dzisiaj każdy z was jest Piotrowiczem i tej gęby nie zdejmiecie - mówiła posłanka Nowoczesnej Monika Rosa.
Policja chce łapać piratów drogowych, ale jednocześnie woli wystawiać upomnienia niż mandaty

Policja chce łapać piratów drogowych, ale jednocześnie woli wystawiać upomnienia niż mandaty

Wydanie: 20 lipca 2018
Uwaga kierowcy i wszyscy podróżujący w wakacje. Policja poczyniła specjalne przygotowania, żeby w tym sezonie wakacyjnym złapać jak najwięcej piratów drogowych. Łódzcy policjanci wpadli na pomysł, że wykorzystają śmigłowiec patrolujący odcinki autostrady A1 i A2. Dodatkowo policjanci zakupili 50 samochodów marki BMW serii 3. Co ciekawe, jednocześnie rozpoczyna się akcja protestacyjna policji, w trakcie której policjancie będą chętniej dawać upomnienie niż mandaty. W internecie spopularyzowała się wiadomość jakoby piłkarze reprezentacji Chorwacji mieli przekazać wszystkie nagrody pieniężne dla domów dziecka. Rzecznik prasowy Chorwackiego związku zdementował te plotki. 
Marek Jurek o referendum prezydenckim. "Quiz"

Marek Jurek o referendum prezydenckim. "Quiz"

Tłit
- Wyjęcie jakiegoś punktu konstytucji i "rzucenie" go jako przedmiot quizu, tworzy bardzo niebezpieczny precedens - powiedział Marek Jurek w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Marek Jurek: PiS przejedzie się na zmianach w ordynacji

Marek Jurek: PiS przejedzie się na zmianach w ordynacji

Tłit
- PiS przygotowuje ordynację przeciwko tym wszystkim, którzy udzielali mu wsparcia. Ona utrwala konflikt PO-PiS - powiedział Marek Jurek w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Aleksandria: otworzyli sarkofag z czarnego granitu

Aleksandria: otworzyli sarkofag z czarnego granitu

Wiadomości
Po niemal 3 tyg. od odkrycia, naukowcy otworzyli w Aleksandrii sarkofag z czarnego granitu. Spodziewali się, że w grobowcu sprzed 2000 lat znajdą szczątki Aleksandra Wielkiego. Zamiast tego, wewnątrz spoczywały mumie trzech osób zatopione w ściekach. W jednym z boków sarkofagu była bowiem szczelina, przez którą dostała się woda ściekowa z pobliskiego budynku. - To nie jest Aleksander. Grób nie jest królewski. Tu są dowody. Na wieku trumny nie ma hieroglifów ani rzeźb. Grób jest niedokończony, więc jakby mógł spoczywać w nim król? To byłoby niemożliwe - mówi Mostafa Waziri, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności. Nie jest pewne, do kogo należą szczątki. Może to być rodzina, ale równie dobrze trzech żołnierzy. Ważący niemal 30 ton sarkofag jest największym, jaki dotąd odkryto w Aleksandrii. Natknięto się na niego przypadkiem, podczas budowy bloku mieszkalnego. Spoczywał 5 metrów pod ziemią. Otwarcie sarkofagu powoduje, że trzeba się pogodzić, że miejsce spoczynku Aleksandra pozostaje tajemnicą.
Marek Jurek: 30 sekund na głos to jakiś absurd

Marek Jurek: 30 sekund na głos to jakiś absurd

Tłit
- Sejm stał się miejscem niesympatycznym. Nie ma należnego majestatu. W tej kadencji nie spodziewam się poprawy - powiedział Marek Jurek w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Szczeciński radny tak się zaczytał, że zapomniał oddać książki i narobił długów

Szczeciński radny tak się zaczytał, że zapomniał oddać książki i narobił długów

Wydanie: 19 lipca 2018
Radny ze Szczecina ma nieuregulowany dług w tamtejszych bibliotekach, ponieważ od kilku lat wypożycza książki i ich nie zwraca. W całej tej historii najbardziej zabawne jest to, że radny zasiada w komisji kultury i bardzo zabiega o budowę nowoczesnej biblioteki na szczecińskim Prawobrzeżu. Pewna para nowożeńców z Wielkiej Brytania zorganizowała nietypowe wesele. Postanowili, że nie wykupią gościom jedzenia w restauracji, a zbiorą z kilku restauracji, sklepów resztki jedzenia, które jeszcze nadają się spożycia. Tym czynem chcieli zwrócić uwagę na problem marnowania żywności, ponieważ szacuje się, że aż 1/3 jedzenia, które przygotowujemy trafia do śmieci.
Najzdrowsze połączenia produktów

Najzdrowsze połączenia produktów

Wiadomości
Czy wiesz, dlaczego warto pić zieloną herbatę z cytryną? Albo: dlaczego brokuły należy podawać z rybą? Połączenia żywieniowe to bardzo ważny aspekt odżywiania. Co ze sobą łączyć, by wycisnąć z posiłku maksimum wartości odżywczych? Podpowiadamy.
Katastrofa samolotu w RPA. Nagranie pasażera maszyny

Katastrofa samolotu w RPA. Nagranie pasażera maszyny

Wiadomości
Pasażer zabytkowego samolotu Convair 340, nagrał ostatnie chwile przed katastrofą. Na nagraniu widać, jak pali się lewy silnik. Słychać, jak autor nagrania mówi po afrykanersku: to się źle skończy. Po chwili samolot uderza o ziemię. Przypomina to wybuch. W ciemności ludzie zaczynają się nawoływać, zanim będą uciekać z maszyny. Do katastrofy doszło w RPA w pobliżu Pretorii, krótko po starcie. Maszyna spadła w pobliżu małego lotniska w Wonderboom. Na pokładzie było 19 osób. Dwie osoby zginęły, a piloci zostali poważnie ranni. Samolot wybudowany w 1954 roku miał wykonać ostatni lot przed trafieniem do muzeum w Holandii.