Tłit

... więcej »
Tłit - Ryszard Petru

Tłit - Ryszard Petru

Odcinek: 210
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Ryszard Petru.
Wyróżnienie dla Donalda Tuska. Ryszard Petru komentuje

Wyróżnienie dla Donalda Tuska. Ryszard Petru komentuje

Tłit
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk znalazł się na liście "Global Thinkers" magazynu "Foreign Policy". - Takie rzeczy się zdarzają. Jakaś grupa osób uznała, że należy go na taką listę wpisać. I kropka. Nie robiłbym z tego polityki w Polsce. Tusk jest w Brukseli, a my w Polsce - komentował Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit". - W polskim parlamencie są takie osoby, a nie inne. I one się muszą dogadać. Tusk z zewnątrz nie pomoże. Robotę fizyczną trzeba wykonać tutaj. Z Brukseli można sugerować i doradzać - podkreślił.
Ryszard Petru oskarża PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Ryszard Petru oskarża PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Tłit
- PiS w pełni kontrolował moment rozpoczęcia obrad. Celowo dogadali się, by Kaczyńskiego nie było (...) Szef partii rządzącej powinien zabrać w tej sprawie głos, mógł to być głos wygaszający, spokojny - stwierdził Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit", komentując nieobecność prezesa PiS na minucie ciszy w Sejmie ku czci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pierwsze posiedzenie po tragedii odbyło się w ubiegłym tygodniu. - Kaczyński tchórzliwie się schował. Odezwie się, gdy tematy dominujące będą inne. Zakładam, że w ogóle tej zbrodni nie zauważył - kontynuował Petru. Oskarżył PiS o "język nienawiści, język agresji i brak symetrii". - Ci, którzy palą moją kukłę, są w porządku, śledztwo jest umarzane, a jakikolwiek sygnał o Kaczyńskim, że jest tchórzem, od razu trafia do prokuratury - podsumował Petru.
Burza po wpisie Stanisława Janeckiego. Ryszard Petru: niedopuszczalny tweet

Burza po wpisie Stanisława Janeckiego. Ryszard Petru: niedopuszczalny tweet

Tłit
"W trumnie już 11 mln, a teraz kurs na europarlament. Żałoba w rozkwicie" - napisał Stanisław Janecki, odnosząc się do zbiórki do wirtualnej puszki Pawła Adamowicza. - To niemoralne, żenujące, to jest jad. Takie tweety są niedopuszczalne. Ta osoba nie powinna być zapraszana do poważnych programów, nie powinna być cytowana - komentował Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit". Odniósł się również do krzyżówki w "Gazecie Polskiej", oczerniającej Jerzego Owsiaka. - To nie jest satyra, to walka polityczna, agresja, nienawiść i pogarda. Jeśli dla kogoś jest to śmieszne, to źle o nim świadczy. Jeżeli jest jakieś wydarzenie "GP", na które są zapraszani ważni politycy, to wszyscy gremialnie, łącznie z PiS-em, nie powinni przychodzić - stwierdził Petru.
Ryszard Petru o ochronie Jarosława Kaczyńskiego: to śmieszne

Ryszard Petru o ochronie Jarosława Kaczyńskiego: to śmieszne

Tłit
- Wiele razy prosiliśmy o ochronę przy większych zgromadzeniach. Ale trzeba liczyć na siebie i własne siły. Zawsze się bałem, że pojawi się jakiś wariat. W czasie kampanii rzucali w nas np. ciężkimi przedmiotami - parasol ochronny się przydawał. Praca polityka, który jest kontrowersyjny, wymaga dodatkowej ochrony. Ci, którzy mówią: "taka robota", nie mają świadomości - mówił Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit". Dopytywany o ochronę prezesa PiS, stwierdził: "Chodzi o skalę. On się odseparowuje od ludzi. To śmieszne". Odniósł się również do słów Adama Bielana, który w rozmowie z WP powiedział, że Kaczyński dostaje najwięcej pogróżek. - Skąd Bielan to wie? Mierzył? Co to za gadanie?! - ripostował Petru.
Odznaczenie dla Pawła Adamowicza? Adam Bielan: to prerogatywa prezydenta

Odznaczenie dla Pawła Adamowicza? Adam Bielan: to prerogatywa prezydenta

Tłit
- Pan prezydent powiedział, że rozpatrzy wniosek, jeśli taki do niego wpłynie - tak wicemarszałek Senatu Adam Bielan zareagował na pytanie o pośmiertne odznaczenie dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dopytywany, wskazał, że "nie chce, żeby jego wypowiedź była odebrana jako sprzeciw". - To prerogatywa prezydenta, on musi podjąć decyzję - wskazał. Bielan przypomniał, że Adamowicz "budził kontrowersje. Nie tylko, jak mówił, w obozie politycznym Zjednoczonej Prawicy. Przypomniał, że PO nie poparła go w wyborach w Gdańsku i wystawiła własnego kandydata. - Nie można grzeszyć hipokryzją - stwierdził wicemarszałek. Pytany o minutę ciszy w Senacie, odpowiedział: "Jeśli będzie propozycja, na pewno się nad nią zastanowimy". 
Adam Bielan o wpisie Radosława Sikorskiego: kompromitujący

Adam Bielan o wpisie Radosława Sikorskiego: kompromitujący

Tłit
"A teraz pomyślcie, koledzy z PiS, co byście czuli gdybyśmy my - tak jak wy z insynuacją o rzekomym współudziale rządu w rzekomym zamachu w Smoleńsku - zaczęli sugerować, że obecny rząd specjalnie wypuścił Stefana W. po to, aby ten zamordował Pawła Adamowicza" - napisał były szef MSZ Radosław Sikorski. - Kompromitujący wpis. Co znaczy: obecny rząd wypuścił Stefana W.? Przecież skończył mu się wyrok. Trudno to poważnie komentować. Ta wypowiedź świadczy o tym, że niektórzy nie potrafią uszanować atmosfery, która się w Polsce wytworzyła i próbują politycznie atakować konkurentów. Pisze to człowiek, który mówił o dożynaniu watahy. Bądźmy poważni - komentował wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". 
Tłit - Adam Bielan

Tłit - Adam Bielan

Odcinek: 209
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Adam Bielan.
Jerzy Owsiak wraca. Adam Bielan komentuje

Jerzy Owsiak wraca. Adam Bielan komentuje

Tłit
Jerzy Owsiak wycofał rezygnację z prezesowania WOŚP. - Byłem przekonany, że nie zrezygnuje - komentował wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". Jak dodał, "nie ma nic przeciwko zbiórkom, bo środki trafiają do szpitali, jest za nie kupowany sprzęt, który ratuje życie". - Akurat tę część działalności Jerzego Owsiaka należy oceniać pozytywnie - wskazał polityk. Dopytywany o spór między Owsiakiem a PiS, odpowiedział: "Owsiak nie jest politykiem sensu stricto, nie startuje w wyborach, więc nie uważam, że jest dla nas konkurencją. W przeszłości nas mocno atakował. Mam nadzieję, że po tym, co się stało w Gdańsku, nie będzie się to powtarzać".
Adam Bielan o ochronie Jarosława Kaczyńskiego

Adam Bielan o ochronie Jarosława Kaczyńskiego

Tłit
- Nie wiem, czy są prowadzone statystyki, ale podejrzewam, że Jarosław Kaczyński od lat dostaje najwięcej pogróżek w Polsce. Mimo mordu politycznego w 2011 r., kiedy pan Cyba zabił pana Rosiaka i krzyczał, że chce zabić Kaczyńskiego, wielu polityków atakowało fakt, że ma on jakąkolwiek ochronę. Cieszy mnie, że teraz wyciągają wnioski - mówił wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". - Był spektakl, w którym prowadzi się zbiórkę środków na wynajęcie zabójcy Kaczyńskiego. Taka atmosfera była wokół niego wytworzona. Siłą rzeczy musi mieć ochronę - dodał.
Tłit - Małgorzata Kidawa-Błońska

Tłit - Małgorzata Kidawa-Błońska

Odcinek: 208
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Małgorzata Kidawa-Błońska.
Jacek Wilk o "religii gdańskiej". Małgorzata Kidawa-Błońska krytykuje

Jacek Wilk o "religii gdańskiej". Małgorzata Kidawa-Błońska krytykuje

Tłit
"Rozpoczęło się budowanie religii gdańskiej na wzór smoleńskiej" - obwieścił na Twitterze Jacek Wilk z partii Wolność. Wpis komentowała w programie "Tłit" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO-KO). - Różni są posłowie w polskim Sejmie, o różnej kulturze. Ten wpis pokazuje, że o nic więcej nie chodzi, tylko o walkę polityczną. Zupełnie inną sytuacją była katastrofa smoleńska, zupełnie inną zabójstwo Pawła Adamowicza. Jedno, co było wspólne, to solidarność ludzi na ulicach. Nie możemy tej szansy zmarnować. Takie wpisy temu nie pomagają - stwierdziła.
Pogłoski ws. Donalda Tuska. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Pogłoski ws. Donalda Tuska. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Tłit
"To już pewne. Donald Tusk wróci do polskiej polityki" - napisał Andrzej Stankiewicz po emocjonalnym wystąpieniu szefa Rady Europejskiej w Gdańsku. - O tym, czy wróci do polskiej polityki, Donald Tusk zadecyduje we właściwym momencie. Zawsze interesował się sprawami Polski, polską polityką, jest politykiem z krwi i kości, polskie sprawy są mu najbliższe. Zginął jego przyjaciel. Trudno, żeby go w Gdańsku nie było, żeby nie nazywał rzeczy po imieniu. Ale żadne jego słowa nie mieszały tej sprawy z polityką - mówiła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO-KO) w programie "Tłit".
Jerzy Owsiak w ogniu krytyki. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Jerzy Owsiak w ogniu krytyki. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Tłit
Jerzy Owsiak wycofał rezygnację z dalszego dyrygowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. - Ja się nie dziwię, że się załamał. Ten finał był bardzo trudny, a hejt, który go spotkał, ogromny. Orkiestra, która miała być wielkim świętem radości, solidarności, zakończyła się w tak dramatyczny sposób. Nie dziwię się Owsiakowi, że nie wytrzymał. To było szybkie, gorące, bez kalkulacji. Na szczęście okazało się, że ludzie dodali mu sił - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Tłit". - Gdyby to zrobił za tydzień, fala hejtu też by była. Ci, którzy oczerniają Jurka, będą to robić, dopóki się ich nie zatrzyma - dodała.
"Czas żałoby się skończył". Małgorzata Kidawa-Błońska o wpisie Mazurek

"Czas żałoby się skończył". Małgorzata Kidawa-Błońska o wpisie Mazurek

Tłit
"W obliczu ludzkiej tragedii PiS zachował się jak trzeba. Niestety totalna opozycja i część mediów wykorzystała to nieszczęście jako kampanię wyborczą do politycznych ataków na Zjednoczoną Prawicę. Nie będziemy bierni na supozycje, kłamstwa i insynuacje" - napisała Beata Mazurek. - Czas żałoby się skończył, pani Mazurek wróciła do swojego "normalnego" sposobu pisania tweetów. Taki charakter, taki sposób uprawiania polityki. Nic dodać, nic ująć. Wszyscy winni tylko nie my. Niedobre słowa, tym bardziej, że pisze to wicemarszałek Sejmu oraz rzecznik partii - komentowała Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Tłit". - Nie przypominam sobie, by część polityków PiS wyciszyła się dłużej niż na tydzień. Jak Pawłowicz znika, to też tylko na tydzień - dodała.
Tłit - Zdzisław Krasnodębski

Tłit - Zdzisław Krasnodębski

Odcinek: 207
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Zdzisław Krasnodębski.
Kaczyński na pogrzebie Adamowicza? Komentarz Zdzisława Krasnodębskiego

Kaczyński na pogrzebie Adamowicza? Komentarz Zdzisława Krasnodębskiego

Tłit
Zdzisław Krasnodębski pytany był w programie "Tłit", czy prezes Jarosław Kaczyński powinien pojawić się na pogrzebie Pawła Adamowicza. Wiadomo, że będzie tam prezydent i premier. - Nie wiem, czy akurat prezes. To decyzja pana prezesa i kierownictwa PiS. Pan prezydent ma inną rolę, jest głową państwa. Nie jest to sprawa polityki partyjnej - komentował. - Mając poczucie wielkiej tragedii i zbrodni popełnionej na oczach tysięcy ludzi, będąc poruszeni, powinniśmy zachować dystans - wskazał.
Zdzisław Krasnodębski krytykuje Jerzego Owsiaka

Zdzisław Krasnodębski krytykuje Jerzego Owsiaka

Tłit
Wiceszef PE komentował w programie "Tłit" decyzję Jerzego Owsiaka o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP. - Odebrałem to tak, że czuje się odpowiedzialny. Osobiście też bym się czuł. Zawiodła ochrona; słyszałem, że napastnik został obezwładniony przez pracownika technicznego. Tak znaczący polityk jak prezydent miasta powinien mieć tam kogoś, kto by zwracał uwagę na jego bezpieczeństwo - mówił Krasnodębski. Stwierdził też, że Owsiak "w wielu przypadkach wypowiadał się w sposób przyczyniający się do atmosfery, którą sam teraz krytykuje".
Burza wokół nieobecności Kaczyńskiego. Zdzisław Krasnodębski komentuje

Burza wokół nieobecności Kaczyńskiego. Zdzisław Krasnodębski komentuje

Tłit
Jarosław Kaczyński nie był obecny na sejmowym pożegnaniu Pawła Adamowicza. Rzeczniczka PiS tłumaczyła, że "spóźnienie to przypadek". - Nie wiem, dlaczego pana prezesa nie było; czy to był przypadek czy nie. Ale słuszna była decyzja, że nie będzie kandydata PiS w przyszłych wyborach w Gdańsku - komentował wiceprzewodniczący PE Zdzisław Krasnodębski w programie "Tłit". Dyskusję o tym, jak to jest odbierane, określił jako "trzeciorzędny czy czwartorzędny szczegół".
Tłit - Marek Sawicki

Tłit - Marek Sawicki

Odcinek: 206
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Marek Sawicki.
Marek Sawicki: to PiS odradziło Andrzejowi Dudzie wspólny marsz

Marek Sawicki: to PiS odradziło Andrzejowi Dudzie wspólny marsz

Tłit
- Przedstawiciel PiS-u powiedział panu prezydentowi: wspólnego marszu nie będzie. I na tym się skończyło. To była decyzja PiS-u, który odradził prezydentowi, że taki marsz jest niepotrzebny, nie opozycji - mówił Marek Sawicki w programie "Tłit" o niedawnym spotkaniu w Kancelarii Prezydenta. Odnosząc się do spotkania z członkami KRRiTV, stwierdził: "To sztuczny zabieg. Pytanie, jaką prezydent ma moc sprawczą. w mojej ocenie ma tylko długopis, którego używa do podpisania tego, co każe mu Jarosław Kaczyński".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 48następne