Tłit

... więcej »
"Wałęsa pogłębia się w upadku". Jarosław Sellin ostro

"Wałęsa pogłębia się w upadku". Jarosław Sellin ostro

Tłit
"Rodeo będziesz miał już niedługo w wyborach" - napisał Lech Wałęsa, nawiązując do słów Jarosława Kaczyńskiego, który przypomniał, że lubi rodeo. O wpis pytany był w programie "Tłit" wiceminister Jarosław Sellin. - Musimy naprawdę komentować wypowiedzi Lecha Wałęsy? Jakie to ma znaczenie dla polskiego życia politycznego? Myślę, że nie ma. Że niestety wielka legenda "Solidarności", człowiek, którego zna cały świat, w miarę upływu lat i niemądrych wypowiedzi, coraz bardziej pogłębia się w upadku własnego autorytetu - komentował.
Lech Wałęsa skomentował wyniki wyborów w Gdańsku. "Klęska Brauna"

Lech Wałęsa skomentował wyniki wyborów w Gdańsku. "Klęska Brauna"

Tłit
- Poniżej 20 proc. to klęska Brauna. Gdyby otrzymał 20-21,5 proc. to by było zastanawiające. A tak to jest klęska i niech nikt klęski w zwycięstwo nie ogłasza - powiedział Lech Wałęsa w programie "Tłit", komentując wyniki wyborów w Gdańsku. Aleksandra Dulkiewicz zdobyła 82 proc. głosów, Grzegorz Braun - 12 proc. Były prezydent odniósł się również do słów Brauna, który stwierdził, że lotnisko w Gdańsku "nie powinno nosić imienia płatnego kapusia". - Przegrał już ze mną jeden proces, może założę mu następny. Niech nie zapomina ten mądrala, że dopóki sąd nikogo nie skaże, to jest niewinny. A ja mam zaświadczenie, że jestem niewinny - oznajmił Wałęsa.
Jarosław Sellin oskarża Tuska. "Współwinny największej katastrofy"

Jarosław Sellin oskarża Tuska. "Współwinny największej katastrofy"

Tłit
- Donald Tusk przejdzie do historii jako ważny polityk europejski, który jest współwinny największej katastrofy w historii UE, wyjścia Wlk. Brytanii z Unii - stwierdził Jarosław Sellin w programie "Tłit". W ocenie wiceministra wprowadził on "najwięcej toksyn" do polskiej polityki, które spowodowały wojnę polsko-polską. Dopytywany o powrót szefa RE do Polski, stwierdził, że nie obawia się go. - Tusk miał swój czas w polskiej polityce. Moim zdaniem już tu nie wróci. Jakieś zaufanie mniejszościowej części społeczeństwa zachowuje, ale już nawet nie rozumie polskiej polityki. Skompromitował się jako szef RE ingerowaniem w politykę wewnętrzną w Polsce. Złamał wszelkie zasady".  
Burza po wpisie Wałęsy z "paniami" z NBP. Tak się tłumaczy

Burza po wpisie Wałęsy z "paniami" z NBP. Tak się tłumaczy

Tłit
Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił kontrowersyjny wpis, nawiązujący do współpracownic prezesa NBP Adama Glapińskiego. - Jestem prostolinijny robotnik. Dlaczego nie pokazać czegoś śmiesznego? Niektórzy są obrażeni, bo nie wypada… W staraniu się, by Polsce dobrze służyć, wszystkie metody są dobre, byle nie przekraczały pewnych barier - tłumaczył w programie "Tłit". Dopytywany, czy nie żałuje, odparł: "Boję się tylko pana Boga i troszeczkę mojej żony. Piszę tak, jak jestem na 100 proc. przekonany. Prawdę i tylko prawdę".
Lech Wałęsa tłumaczy wpis o Kaczyńskim

Lech Wałęsa tłumaczy wpis o Kaczyńskim

Tłit
"Rodeo będziesz miał już niedługo w wyborach" - napisał były prezydent, odnosząc się do wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. Myśl rozwinął w programie "Tłit". - Prędzej czy później tak będzie. To Kaczyński jest sprawcą wszelkich nieszczęść. Ostrzegałem bardzo dawno temu, ale Polacy mnie nie posłuchali. To, co się dzieje na arenie międzynarodowej - przegrywają 27:1 i mówią: zwycięstwo... Mamy samych nieprzyjaciół przez ich głupie rządy - komentował Wałęsa. Dopytywany, w jakiej roli Kaczyński miałby "wystąpić" na rodeo, odparł: "Przecież nikt normalny w tym kraju nie powie, że to normalne rządy. Pozwoliliśmy, by ludzie nieodpowiedzialni doszli do władzy i mamy to, co mamy".
Tłit - Ewa Kopacz

Tłit - Ewa Kopacz

Odcinek: 237
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Ewa Kopacz.
Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja

Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja

Tłit
Beata Szydło zaapelowała do opozycji, by zadeklarowała, czy poprze rozszerzenie programu 500+ na każde dziecko. - Beata Szydło nie odpowiedziała pozytywnie, kiedy w 2016 r. wnieśliśmy poprawkę, żeby 500+ otrzymały również pierwsze dzieci, jak dzieci samotnych matek - komentowała Ewa Kopacz w programie "Tłit". W końcu odpowiedziała: "tak". - Czy poprzecie "13" dla emerytów i rencistów? - dopytywał Marek Kacprzak. - A dlaczego mielibyśmy tego nie zrobić, skoro to nasz program? - odpowiedziała Kopacz. I dodała: "Zawłaszczyli sobie nasz program. Będziemy głosować 'za'".
Marcinkiewicz na liście do PE? Wymijająca reakcja Kopacz

Marcinkiewicz na liście do PE? Wymijająca reakcja Kopacz

Tłit
- Bardzo mądry, sympatyczny człowiek. Polityk z dobrym instynktem politycznym i wielki przyjaciel Europy - tak Ewa Kopacz zareagowała w programie "Tłit" na pytanie, czy Kazimierz Marcinkiewicz znajdzie się na liście Koalicji Europejskiej do PE. Z doniesień mediów wynika, że przeszkodą w tej sprawie może być kwestia niepłacenia przez niego alimentów. - Mi to powinno przeszkadzać? Raczej osobie, która ich nie otrzymuje, jeśli to prawda. Nie śledzę losów pana Marcinkiewicza. Jeśli pytanie brzmi, czy to świetny polityk, odpowiadam: tak - stwierdziła Kopacz.
Ewa Kopacz w emocjach o Tusku. Zaatakowała Dudę

Ewa Kopacz w emocjach o Tusku. Zaatakowała Dudę

Tłit
W najnowszym badaniu na panelu Ariadna Donald Tusk przegrywa wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą. Marek Kacprzak pytał w programie "Tłit" byłą premier, czy czuje się zmartwiona tym wynikiem. - A dlaczego ma mnie to martwić? Martwi mnie raczej to, co robi obecnie panujący prezydent, który na spotkaniu z przedstawicielami SN mówi zaskakujące rzeczy - odparła Kopacz. Była premier pytana była również o "namaszczenie" przez Tuska Aleksandry Dulkiewicz przed wyborami w Gdańsku. - A żyjemy w wolnym kraju? A możemy wyrażać swoje opinie? Tusk mieszka na Pomorzu, był przyjacielem Adamowicza, przeżył bardzo jego śmierć. Ma prawo - skwitowała Kopacz.
Ewa Kopacz o incydencie z SOP. Aż wybuchła śmiechem

Ewa Kopacz o incydencie z SOP. Aż wybuchła śmiechem

Tłit
Z doniesień WP wynika, że za dymisją szefa SOP stoi incydent podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie. SOP chciała sprawdzać agentów Secret Service alkomatem. Sprawę komentowała w programie "Tłit" była premier Ewa Kopacz. Wybuchła śmiechem. - Kiedy był BOR, kiedy my rządziliśmy, nie było "atrakcji" pt. co jakiś czas wypadek limuzyny, wpadka, że ktoś kogoś zatrzasnął albo przycisnął nie taki guzik w limuzynie. Ludzie byli doświadczeni, przeszkoleni. Ja przy moim szefie ochrony czułam się bezpiecznie. Teraz mamy niedoszkolonych kierowców, którzy zachowują się nerwowo i histerycznie - mówiła Kopacz. - Polacy, nic się nie stało. Dlatego odchodzi szef SOP - podsumowała z ironią.
NBP pozwie posła PO Krzysztofa Brejzę. Ewa Kopacz komentuje

NBP pozwie posła PO Krzysztofa Brejzę. Ewa Kopacz komentuje

Tłit
Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Krzysztof Brejza zostanie pozwany za pomówienia i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię banku. - Mam nieodparte wrażenie, że żyjemy w czasach, gdzie sprawiedliwość kończy się tam, gdzie ktoś podniesie rękę na działaczy PiS. Tak nie może być. Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju. Prezes Glapiński mówi, że będzie pozywał za ujawnienie informacji, a jednocześnie sam nie próbuje wytłumaczyć sytuacji. To sprzyja poszukiwaniom, które poczynił poseł Brejza - komentowała Ewa Kopacz w programie "Tłit". - W całej sprawie z NBP nie chodzi tylko o personalne wynagrodzenia, które bulwersują. To wielki sprawdzian dla prezesa Kaczyńskiego, na ile jest mocny politycznie. Jak nie namówi Glapińskiego do dymisji, to znak, że przestał już panować nad tym środowiskiem - wskazała.
Tłit - Paweł Szefernaker

Tłit - Paweł Szefernaker

Odcinek: 236
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Paweł Szefernaker.
"Kaczyński jest bezdenną głębiną cnót". Paweł Szefernaker o taśmach

"Kaczyński jest bezdenną głębiną cnót". Paweł Szefernaker o taśmach

Tłit
- Poważnie traktuję prezesa Kaczyńskiego. Wiem, co opublikowała "Wyborcza". Te taśmy są nudne. Prezes mówi, że trzeba się zachować zgodnie z prawem, że jeśli chce się coś odzyskać, trzeba iść do sądu… Robi wykładnię. A pan z Austrii szafuje fakturami… To dziecinada, niepoważne. Prezes Kaczyński jest na tych taśmach cnót wszelkich bezdenną głębiną - stwierdził wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w programie "Tłit". 
Duda deklasuje Tuska. Paweł Szefernaker komentuje

Duda deklasuje Tuska. Paweł Szefernaker komentuje

Tłit
W najnowszym badaniu na panelu Ariadna dla WP ws. wyborów prezydenckich Donald Tusk znacząco przegrywa z Andrzejem Dudą. - Nie przywiązywałbym się do sondaży, bo wybory prezydenckie daleko przed nami. Pamiętamy wyniki w sondażach Bronisława Komorowskiego na pół roku przed wyborami. Ale trzeba cieszyć się i doceniać, że jest poparcie dla pana prezydenta - komentował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w programie "Tłit". - Hurraoptymizm na półtora roku, rok, czy pół roku przed wyborami źle by świadczył o politykach. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu i pokornie walczyć o każdy głos - wskazał.
Dymisja szefa SOP. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker komentuje

Dymisja szefa SOP. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker komentuje

Tłit
Z nieoficjalnych informacji WP wynika, że gen. bryg. Tomasz Miłkowski miał stracić stanowisko za zgrzytu między Secret Service a SOP, do którego doszło podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie. - Kwestia ochrony szczytu bliskowschodniego nie miała nic do rzeczy. Nasi partnerzy, szczególnie ci z USA, byli zadowoleni ze współpracy z SOP - zapewnił w programie "Tłit" Szefernaker. Jak poinformował, decyzja ws. następcy Miłkowskiego zapadnie w najbliższych dniach.
Paweł Szefernaker o NBP: dla mnie takie zarobki nie są normalne

Paweł Szefernaker o NBP: dla mnie takie zarobki nie są normalne

Tłit
NBP ujawnił pensje dyrektorów. Martyna Wojciechowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP, zarabiała w 2018 roku blisko 50 tys. zł brutto na m/c. - Sektor bankowy jest dobrze wynagradzany od lat. Mi się to nie musi podobać, ale taka jest rzeczywistość. Dla mnie takie zarobki nie są normalne i dla wielu młodych ludzi w Polsce także. Ale sektor bankowy rządzi się swoimi prawami. Przez lata pensje w NBP nie były jawne, dzięki PiS są. Warto stawiać na jawność - komentował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w programie "Tłit".
Włodzimierz Czarzasty o aferze Srebrnej. Zwrócił się do Kaczyńskiego

Włodzimierz Czarzasty o aferze Srebrnej. Zwrócił się do Kaczyńskiego

Tłit
"Giertych robi wszystko, by wrócić do wielkiej polityki. Farsa, kabaret" - stwierdził Adam Bielan, komentując aferę Srebrnej. - Nie wiem, czy Giertych chce wrócić do polityki. Jeżeli chodzi o Srebrną, nie uważam, że jest to kabaret. Bez względu, czy wypowiada się w tej sprawie Giertych czy ktokolwiek inny. To uwłaszczenie na majątku państwowym od początku do końca - ripostował szef SLD Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit". - Jak Kaczyński dochodził do władzy, mówił, że wszyscy, którzy się uwłaszczali, są źli. Więc mówię: panie Jarosławie, zrobił pan to samo! Wiarygodność zerowa. Kaczyński sprytnie ucieka przed przesłuchaniem. Państwo go chroni na 100%. Cała ta sprawa na tym polega, na wykorzystywaniu państwa do interesów prywatnych lub partyjnych. Najpierw zmieniamy prezesa banku państwowego, potem on podejmuje telefon: "Potrzeba 400 miliardów euro? Oczywiście, mam!".
Tłit - Włodzimierz Czarzasty

Tłit - Włodzimierz Czarzasty

Odcinek: 235
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Włodzimierz Czarzasty.
Rozszerzenie 500+. Szef SLD Włodzimierz Czarzasty składa deklarację

Rozszerzenie 500+. Szef SLD Włodzimierz Czarzasty składa deklarację

Tłit
- Zasada głoszona przez SLD jest bardzo precyzyjna: damy wam wszystko to, co daje wam PiS, oddamy wam to, co PiS wam zabrał - oznajmił w programie "Tłit" szef SLD Włodzimierz Czarzasty, pytany o dalsze losy programu 500+ po wyborach. - Wszystkie sprawy socjalne, które pomagają Polakom, na które budżet stać - trzeba pomagać. To mówię bez dyskusji. Zawsze byłem za tym, żeby 500+ obejmowało wszystkie dzieci i zawsze jako SLD byliśmy za ustaleniem progu przychodowego, czyli żeby najbogatsze rodziny świadczenia nie dostawały - dodał.
Włodzimierz Czarzasty: jestem na wojnie z PiS-em

Włodzimierz Czarzasty: jestem na wojnie z PiS-em

Tłit
"Każda armia potrzebuje oddziałów szturmowych" - powiedział Jarosław Kaczyński o klubach "Gazety Polskiej". - Niech se budują. Ja takiego języka nie uznaję. Choć uważam, że w Polsce toczy się wojna o rząd dusz. To również moja wojna. Każdy, kto opowiada się po stronie demokracji, konstytucji, Polski w UE, jest na wojnie z tymi, którzy zagrażają ładowi konstytucyjnemu i ładowi prawnemu. W związku z tym tak: jestem na wojnie z PiS-em - komentował szef SLD Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit". 
"Przepraszam pana Giertycha, ale to było marne". Zaskoczenie w studiu. Czarzasty w natarciu

"Przepraszam pana Giertycha, ale to było marne". Zaskoczenie w studiu. Czarzasty w natarciu

Tłit
Szef SLD Włodzimierz Czarzasty komentował w programie "Tłit" pogłoski, jakoby Jarosław Zieliński miał zastąpić Annę Zalewską na stanowisku szefa MEN. - Zieliński głównie specjalizuje się w tym, że policjanci chodzą na obchody religijne, w budowie kapliczek, renowacji ołtarzy… Nie mam nic przeciwko kulturze chrześcijańskiej, ale moim zdaniem bardzo to zideologizuje resort. Znowu będzie daleki od profesjonalizmu - mówił. Po czym dodał: "Mam porównanie. Pierwsza myśl, która mnie naszła - nowy Giertych, czyli kojarzący się z tępą ideologią, z reformowaniem sprowadzającym się do noszenia mundurka. Nie atakuję Giertycha, ale pamiętam go z LPR i jako szefa resortu edukacji, który wtedy uchodził za najbardziej tępy. Zieliński proponuje ten sam tok myślenia. Przepraszam pana Giertycha, ale to było marne, od korzeni głupoty LPR-owskiej nikt nie ucieknie".