Tłit

... więcej »
Kalisz: Kaczyński jest despotą

Kalisz: Kaczyński jest despotą

Tłit
- Kaczyński jest dzisiaj jednoosobowym ośrodkiem dyspozycji politycznej, Wałęsa jest naszą historią. Było mi przykro... jak dzieci w piaskownicy - powiedział Ryszard Kalisz w programie WP "Tłit". Porównał spór między byłym prezydentem i prezesem PiS do kłótni dzieci na placu zabaw. - Wałęsa jest wielkim człowiekiem. Kaczyński jest w moim mniemaniu despotą. Jednak obydwaj się wywodzą z Solidarności, jednoczącej wszystkich. I co z tego wyszło? - pyta Kalisz.
Tłit - Adam Bielan

Tłit - Adam Bielan

Odcinek: 170
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Adam Bielan.
PiS pozwie Lubnauer za słowa o Kaczyńskim? Adam Bielan komentuje

PiS pozwie Lubnauer za słowa o Kaczyńskim? Adam Bielan komentuje

Tłit
Przewodnicząca Nowoczesnej stwierdziła, że "afera KNF jest aferą Kaczyńskiego". Rzeczniczka PiS zapowiedziała, że sprawa zakończy się w sądzie. - Nie nadużywałbym słowa afera. Pozwy między politykami powinny być ostatecznością, z drugiej strony politycy powinni ważyć słowa. Wielokrotnie w tym tygodniu mieliśmy do czynienia z przekroczeniem granic, nazywaniem "szarańczą", "bolszewikami". Posłów, którzy z naszej strony w ferworze przekraczają granice, staramy się dyscyplinować - mówił Adam Bielan w programie "Tłit".
PiS ugiął się przed UE. Adam Bielan zdradza powód

PiS ugiął się przed UE. Adam Bielan zdradza powód

Tłit
- Gdybyśmy nie przeprowadzili wczoraj nowelizacji ustawy o SN, od wtorku groziłyby nam duże kary finansowe za każdy dzień niewprowadzania postanowień TSUE, jak w przypadku Białowieży - wskazał wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". - Jesteśmy członkiem UE, musimy się podporządkować regułom - podkreślił.
Emocje wokół Gersdorf. Adam Bielan komentuje

Emocje wokół Gersdorf. Adam Bielan komentuje

Tłit
- Nie sprowadzajmy polityki i ważnych decyzji państwowych do emocji międzyludzkich. Jakbym zacytował słowa, które padały pod naszym adresem, musielibyśmy wysłuchiwać przeprosin przez wiele dni, non stop. Podjęliśmy decyzją zgodną z zabezpieczeniem TSUE, nowelizacja była potrzebna. Nie zmieniamy zdania ws. sędziów, ale wyrok trzeba respektować - mówił Adam Bielan w programie "Tłit", pytany czy Małgorzacie Gersdorf należą się przeprosiny. I prezes dokończy kadencję bez problemów? - pytał Marek Kacprzak. - Na to wskazuje nowelizacja ustawy o SN. Nie przewiduję, że pojawi się kolejna - odpowiedział Bielan. 
Adam Bielan ws. ustawy o SN: udowodniliśmy, że plotki o wyjściu z UE są nieprawdziwe

Adam Bielan ws. ustawy o SN: udowodniliśmy, że plotki o wyjściu z UE są nieprawdziwe

Tłit
- Uznajemy rzeczywistość, nie obrażamy się na nią. Możemy nie zgadzać się z postanowieniami TSUE, ale je respektujemy. Udowodniliśmy, że wszystkie plotki o tym, że chcemy doprowadzić do wyjścia z UE, są nieprawdziwe - mówił wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". - To jeden z elementów całej reformy. Szereg innych puzzli, chociażby zmiany dotyczące KRS, zostają w naszym systemie prawnym - dodał.
Piotr Gliński o aferze KNF. "Takich spotkań nie powinno być"

Piotr Gliński o aferze KNF. "Takich spotkań nie powinno być"

Tłit
- Nie jest to na pewno dla nas korzystne, trzeba to jasno powiedzieć. Jeśli ktoś, kto pełni tak odpowiedzialną funkcję, spotyka się z oligarchą o takich korzeniach, realizującym takie biznesy... Takich spotkań, w cztery oczy, nie powinno być. W mojej ocenie to nieodpowiedzialne, że do niego doszło. Ale konsekwencje były szybkie. Doszło do złamania standardów - mówił Piotr Gliński w programie "Tłit". Pytany o aferę z synem Mariusza Kamińskiego powiedział: "Mariusz Kamiński zaprzecza, by się z kimkolwiek dogadywał. Nie ma powodu, by mu nie ufać". Gliński przyznał, że afera może podkopać zaufanie do dobrej zmiany. - To mnie martwi - stwierdził.
Ustawa dekoncentracyjna odłożona na półkę. Piotr Gliński zdradza powód

Ustawa dekoncentracyjna odłożona na półkę. Piotr Gliński zdradza powód

Tłit
- Bezdyskusyjnie mamy niedobrą sytuację w mediach - z punktu widzenia koncentracji kapitału. Ustawa francuska czy niemiecka na to nie pozwalają. Chcielibyśmy takie standardy wprowadzić również w Polsce. Ale prawo UE nam tego nie ułatwia - mówił Piotr Gliński w programie "Tłit". - Trzeba się dogadać najpierw w UE? - pytał Marek Kacprzak. - To jeden z powodów, dla których tego nie wprowadzamy. Musimy kalkulować politycznie. Nie pójdziemy teraz na zwarcie w obszarze mediów, bo odpowiedzią będzie: "wolne media". Wiemy jak wyglądały wolne media za czasów poprzedniej ekipy politycznej. W tej chwili jest pełna wolność - odpowiedział Gliński.
Tłit - Piotr Gliński

Tłit - Piotr Gliński

Odcinek: 169
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Piotr Gliński.
Niespodziewany zwrot podczas dyskusji o TVP. Piotr Gliński zapomniał nazwy TVN

Niespodziewany zwrot podczas dyskusji o TVP. Piotr Gliński zapomniał nazwy TVN

Tłit
- Nie podoba mi się to, podobnie jak sam incydent na marszu. Potępiliśmy to. Nie ma powodów, by robić takie rzeczy publicznie. To uderza w pewne wartości - w coś, co jest dla kogoś cenne - mówił Piotr Gliński o paleniu flagi UE na antenie TVP w programie "Tłit". Stwierdził, że był to "rodzaj niepotrzebnej prowokacji". Pytany o język "Wiadomości" podkreślił, że jest on krytykowany podobnie jak język innej stacji. - Jak się nazywa ta, no… TVN! Od kilkunastu lat jest tam uprawiana silna propaganda polityczna - mówił Gliński.
Piotr Gliński o swojej wypowiedzi o Żydach: nie powtórzyłbym takich słów

Piotr Gliński o swojej wypowiedzi o Żydach: nie powtórzyłbym takich słów

Tłit
- Nigdy nie mówiłem, że PiS jest tak traktowany Żydzi. Mówiłem o języku propagandy, który może do tego prowadzić. Te procesy mają w Polsce miejsce od lat. Wszelkie inne wnioski wyciągane z tej wypowiedzi są niewłaściwe - mówił Piotr Gliński w programie "Tłit". - Polityk jest odpowiedzialny za słowo. Nie powinienem w żadnej mierze dawać możliwości do takiej interpretacji. Ktoś tym zagrał - dodał. Jak stwierdził, nie powtórzyłby tych słów, bo "nie chce wpadać w konflikty dotyczące interpretacji". - Zostałem oskarżony o antysemityzm. To dom wariatów! - ocenił Gliński. Odpowiedział też Annie Azari: "Matko Boska! Pani ambasador! Nie powiedziałem słowa o Holokauście. Propaganda goebbelsowska to lata 30., Holokaust to lata 40.".
Andrzej Dera o aferze KNF. Uderza w Czarneckiego

Andrzej Dera o aferze KNF. Uderza w Czarneckiego

Tłit
- Kto przychodzi do Chrzanowskiego? Człowiek, który jest właścicielem banku, który ma problemy finansowe. I on tego nie chce. Chce czegoś takiego: "mam kłopoty, pan mi da pieniądze, żebym ich nie miał. Przychodzę do pana i oczekuję, że pan mi to załatwi". Fajny plan? - mówił Andrzej Dera w programie "Tłit". Podkreślił, że o tym, że była propozycja korupcji, mówi tylko Czarnecki.
Tłit - Andrzej Dera

Tłit - Andrzej Dera

Odcinek: 168
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Andrzej Dera.
"Wielkie larum!". Andrzej Dera poucza Gersdorf

"Wielkie larum!". Andrzej Dera poucza Gersdorf

Tłit
- Wszyscy sędziowie w Polsce, poza sędziami Sądu Najwyższego, przechodzą w stan spoczynku w wieku 65 lat. W momencie, gdy mówimy, że trzeba to zrównać, wielkie larum, bo jest pani Gersdorf. Tylko w jej przypadku nie obowiązuje ustawa, która mówi, kiedy wygasa kadencja. Gersdorf jest obywatelem tego państwa i powinna stosować prawo. Takie, jakie ono jest - mówił prezydencki minister Andrzej Dera w programie "Tłit".
Andrzej Duda pod ostrzałem ws. KNF. Andrzej Dera: totalne bzdury

Andrzej Duda pod ostrzałem ws. KNF. Andrzej Dera: totalne bzdury

Tłit
- To totalna narracja polityczna. Roman Giertych powiązany z totalną opozycją nie tylko fastrygą, ale czymś mocniejszym, mówi: "reprezentuję mojego klienta, który ma problemy finansowe, ale za to są odpowiedzialni wszyscy inni, tylko nie pan Czarnecki". O Czarneckim mówi się tylko dobrze, bo przecież to biznesmen. Próbuje się zrobić aferę - totalne bzdury. To bardzo niebezpieczna gra, rozchwianie systemu finansowego, który powinien być poza takimi sporami. Skutki paniki poniosą wszyscy - mówił Andrzej Dera w programie "Tłit".
Afera wokół posady dla syna Kamińskiego. Reakcja Andrzeja Dery

Afera wokół posady dla syna Kamińskiego. Reakcja Andrzeja Dery

Tłit
- Nie wolno dzieci polityków stygmatyzować przez to, że rodzice są w polityce. To bardzo nie w porządku. Kluczem jest czy dana osoba jest kompetentna. Jeśli nie i ma coś załatwiane, pierwszy będę potępiał. Jeśli jest, skończyła studia, jest doświadczona, wygrywa konkurs - naprawdę bym się odczepił. Niezależnie czy to syn czy córka Kamińskiego czy Siemoniaka. Nie ma żadnego układu - mówił Andrzej Dera w programie "Tłit". Pytany o syna Tuska, odpowiedział: "Dlaczego syn Tuska został zatrudniony? Żeby było bezpiecznie, żeby się z rządu nie wciskali. Ktoś myślał, jak zrobić przekręt. Porównanie z synem Kamińskiego jest absurdalne". 
Kontrowersyjne okładki z Tuskiem. Andrzej Dera komentuje

Kontrowersyjne okładki z Tuskiem. Andrzej Dera komentuje

Tłit
- Ludziom wraca pamięć. Warto się zastanowić nad tym, jak było, jak państwo wyglądało. I każdy potem zdecyduje, kto ma większe zaufanie, wiarygodność i dokonania. Znam okładki odwrotne, które straszą PiS-em - mówił Andrzej Dera w programie "Tłit". Pytany o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki, powiedział: "Podchodzimy do wyborów w 2020 r. ze spokojem. To nie czas, żeby się zastanawiać, czy Tusk powinien być kandydatem. Niech się nad tym zastanawia totalna opozycja. Tusk sam decyduje o swoim życiu. Będzie chciał kandydować, będzie miał poparcie - będzie kandydować. Dziś to gdybanie. Na szczęście to obywatele będą wybierali, a nie politycy".
Tłit - Tomasz Siemoniak

Tłit - Tomasz Siemoniak

Odcinek: 167
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Tomasz Siemoniak.
PiS przejmuje Dolny Śląsk. Tomasz Siemoniak: to się fatalnie odbije

PiS przejmuje Dolny Śląsk. Tomasz Siemoniak: to się fatalnie odbije

Tłit
- Fatalnie to wygląda. Schetyna ma rację, mówiąc, że to korupcja polityczna. Bezpartyjnych Samorządowców kupiono różnymi rzeczami, fatalnie to się odbije. Nie dość, że zaprzecza to samorządności, to tym bardziej bezpartyjności. Znam wielu rozczarowanych wyborców na Dolnym Śląsku, którzy głosowali na Bezpartyjnych, a teraz zgrzytają zębami, że idą z PiS-em - komentował Tomasz Siemoniak w programie "Tłit".
Tomasz Siemoniak o odbudowie Pałacu Saskiego: to jeden z wielu dmuchanym balonów PiS-u

Tomasz Siemoniak o odbudowie Pałacu Saskiego: to jeden z wielu dmuchanym balonów PiS-u

Tłit
- PiS pokazał, że nie liczy się z opinią warszawiaków. Na placu Piłsudskiego postawił dwa pomniki. Nie wydaje mi się więc, żeby prezydent Duda chciał z kimkolwiek o czymkolwiek rozmawiać. Mowa o ludziach, którzy kompletnie się z niczym nie liczą, a na pewno nie z warszawiakami. Odbudowa Pałacu Saskiego pojawia się w przestrzeni co parę lat. Są tacy, którzy uważają: zostawmy Grób Nieznanego Żołnierza jako pamiątkę po najtragiczniejszej wojnie. Tak jak Centralny Port Komunikacyjny to jeden z wielu dmuchanym balonów PiS-u - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit".
Tomasz Siemoniak o aferze w KNF. "Standard środkowej Azji"

Tomasz Siemoniak o aferze w KNF. "Standard środkowej Azji"

Tłit
- Urzędnicy państwowi próbują powiedzieć, że wszystko jest świetnie. Oby PiS przejrzał na oczy i w końcu zaczął działać i wyciągać wnioski. To standard środkowej Azji, że wymusza się na inwestorach zatrudnianie "swojego" - w zamkniętym gabinecie, przy włączonych zagłuszarkach, bez notatek, bez świadków. Gdzie my jesteśmy? Jeśli PiS tego nie rozumie, to znaczy, że przez 3 lata oderwali się od rzeczywistości, kompletnie stracili słuch społeczny, nie rozumieją jak się rządzi państwem - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit.