Tłit

Najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku. Zaprasza Marek Kacprzak.

... więcej »
Bon-moty Morawieckiego. Czarnecki tłumaczy

Bon-moty Morawieckiego. Czarnecki tłumaczy

Odcinek: 1423
- Przyznaję się do jednej słabości, po prostu prywatnie bardzo lubię Mateusza. Jak ktoś kogoś lubi, to może nie dostrzega tego, co inni dostrzegają. Ja go bronię. To, że skraca dystans - jest przez to bardziej zrozumiany przez zwykłego człowieka - mówił Ryszard Czarnecki w programie "Tłit", pytany o bon-moty Mateusza Morawieckiego. - Zawsze miał poczucie humoru. Ma poczucie humoru sytuacyjnego, co nie każdy ma. Jest człowiekiem pogodnym, potrafi pożartować... Bon-moty, które wygłasza - szereg było fajnych - kontynuował. - Nie znam kuluarów, ale każdy szef rządu ma swoich doradców, także od PR-u. Mateusz Morawiecki jest człowiekiem, który ma po prostu poczucie humoru, więc łatwiej mu te bon-moty przychodzą niż innym - podsumował Czarnecki.
Tłit - Ryszard Czarnecki

Tłit - Ryszard Czarnecki

Odcinek: 1422
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Ryszard Czarnecki.
Niesiołowski zaatakował Schetynę. Komentarz Ryszarda Czarneckiego

Niesiołowski zaatakował Schetynę. Komentarz Ryszarda Czarneckiego

Odcinek: 1421
"Schetyna to żałosna kreatura, która nie zasługuje na splunięcie" - tak o liderze PO wypowiedział się Stefan Niesiołowski. - Niebywały atak, bardzo ostry, taka jazda po bandzie… Żaden polityk PiS nigdy tak o Schetynie nie powiedział. Jazda bez trzymanki - komentował europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". - Gdybym był złośliwy, to bym powiedział, że Niesiołowski był tyle lat w PO, więc lepiej zna Schetynę. Ale to nie jest język , którego należy używać. Znam Niesiołowskiego, on się odgrywa za reakcję Schetyny na "wątek obyczajowy" - dodał Czarnecki.
Rostowski o gejach w PiS. Czarnecki zszokowany

Rostowski o gejach w PiS. Czarnecki zszokowany

Odcinek: 1420
Były wicepremier Jacek Rostowski stwierdził, że "nie ma partii w Polsce, gdzie jest więcej gejów niż w PiS". - To szokujące. W Wielkiej Brytanii taka wypowiedź skończyłaby jego karierę polityczną. To język nienawiści - komentował europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". - To "śledztwo" Rostowskiego to rzecz absolutnie niebywała. Przekracza granice homofobii. Nie idźmy tonem szamba. Tropienie ludzi ze względu na ich orientację… - na miły Bóg, to nie wypada - kontynuował. Jak dodał, oczekuje od liderów PO "bardzo mocnego skrytykowania" Rostowskiego. 
Ryszard Czarnecki nawet się nie zawahał. Odpowiedział Sikorskiemu po angielsku

Ryszard Czarnecki nawet się nie zawahał. Odpowiedział Sikorskiemu po angielsku

Odcinek: 1419
Radosław Sikorski zarzucił PiS-owi w poniedziałek w programie "Tłit", że "próbuje wysłać do Europy ludzi, którzy nawet nie mówią po angielsku". We wtorek w tym samym programie odpowiedział mu europoseł tej partii Ryszard Czarnecki. Właśnie w tym języku. Po czym dodał: "Mówiąc całkiem obiektywnie, debaty toczą się w języku polskim w PE, są tłumaczenia, więc przynajmniej na początku 'nasi' mogą sobie poradzić. Część kandydatów na pewno podszlifuje sobie język. Trzymamy kciuki za wszystkich". 
Radosław Sikorski ostro o Zalewskiej i Brudzińskim

Radosław Sikorski ostro o Zalewskiej i Brudzińskim

Odcinek: 1418
- To, co zrobiła w edukacji, to skandal na miarę dekady. Rozmawiam z rodzicami - są wściekli, że jest podwójny rocznik. Połowa dzieci nie dostanie się do liceów, do których chciała się dostać. Ktoś taki jest nagradzany startem do PE? Niebywałe - mówił Sikorski o Annie Zalewskiej w programie "Tłit". O kandydaturze Joachima Brudzińskiego stwierdził z kolei: "To zagadka. To miał być przecież delfin PiS-u. Chyba stracił wiarę - czy to w PiS, czy na odziedziczenie korony po Kaczyńskim. Niech najpierw pokaże, że umie złapać Falentę. Jak mnie będą pytać w Brukseli: ten Brudziński to kto?, to nie będę mógł go pochwalić za skuteczność".
Tłit - Radosław Sikorski

Tłit - Radosław Sikorski

Odcinek: 1417
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Radosław Sikorski.
"Tusk przyjedzie i pozamiata". Sikorski nie ma wątpliwości

"Tusk przyjedzie i pozamiata". Sikorski nie ma wątpliwości

Odcinek: 1416
- To smutne, że tak wielki kraj się tak autodegraduje. Niech to będzie przestrogą dla naszych eurofobów, którzy piali z zachwytu na szarże nacjonalistyczne torysów brytyjskich. Dziś widzimy, do czego to prowadzi - mówił o brexicie Radosław Sikorski w programie "Tłit". Odniósł się również do stwierdzenia, że to Donald Tusk jest odpowiedzialny za brexit. - Wiadomo, Tusk jest odpowiedzialny za Smoleńsk, za brexit i za parę innych rzeczy. Tylko że to Wielka Brytania nadal negocjuje sama ze sobą, nadal nie wie, czego chce - wskazał. Co z powrotem szefa Rady Europejskiej do kraju? - Tusk przyjedzie i pozamiata. Skończy się jego kadencja, wróci i będzie prezydentem. Jestem o tym przekonany - podsumował Sikorski.
TVP usunęło "niewygodną" sondę. Sikorski: to bezczelne i głupie

TVP usunęło "niewygodną" sondę. Sikorski: to bezczelne i głupie

Odcinek: 1415
"Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?" - takie pytanie zadało TVP Info w sondzie do programu "Strefa Starcia". Wynik? Większość odpowiedziała: "tak". Sondę skasowano. - Za nasze pieniądze uprawia się partyjną propagandę. To rzecz skandaliczna, którą trzeba będzie rozliczyć - komentował Radosław Sikorski w programie "Tłit". - To bezczelne i głupie. Urban robił propagandę komunistyczną wiarygodniej i inteligentniej niż robi to Kurski - dodał.
Prof. Środa bezlitośnie o Schetynie. Sikorski komentuje

Prof. Środa bezlitośnie o Schetynie. Sikorski komentuje

Odcinek: 1414
Prof. Magdalena Środa skrytykowała Grzegorza Schetynę za listy KE do europarlamentu. Napisała o "idiotycznych wyborach", wskazując m.in. na "człowieka z puszczy", czyli W. Cimoszewicza. - Gdyby prof. Środa zamiast wypowiadać opinie o polityce, weszła do niej, to by się przekonała, że jest trudniejsza niż się wydaje z zewnątrz. Trzeba dokonywać bolesnych kompromisów, także kosztem kolegów - wartościowych, ciężko pracujących, znających się na UE - komentował Radosław Sikorski w programie "Tłit". - Schetyna zrobił, co do niego należało. Sklecił Koalicję Europejską, ludzi, którzy chcą, aby w Polsce była praworządność i aby miejsce Polski w UE było mocniejsze niż dzisiaj. To oczywiście oznacza, że nie wszyscy dostaną to, czego się spodziewali, ale takie kompromisy w trudnym momencie układania list nas nie dziwią - dodał, komentując tarcia o miejsca na listach.
Sikorski reaguje na wypowiedź Kaczyńskiego. Mocne słowa

Sikorski reaguje na wypowiedź Kaczyńskiego. Mocne słowa

Odcinek: 1413
"Wara od naszych dzieci" - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Katowicach. Co na to Radosław Sikorski? - Nie wiedziałem, że Kaczyński ma dzieci, ale z historii pamiętam, że homoseksualiści byli jednymi z pierwszych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. Kaczyński próbuje powtórzyć schemat z wyborów parlamentarnych - znaleźć grupę słabą, nastraszyć nią społeczeństwo - wtedy byli uchodźcy, teraz homoseksualiści - i na tym strachu jechać do wyborów. Dość parszywa metoda polityczna - komentował w programie "Tłit". - PiS próbuje zmieniać temat, bo nie ma żadnych koncepcji europejskich. W Europie jest na cenzurowanym. Próbuje wysłać do Europy ludzi, którzy nawet językami nie mówią - dodał.
Scheuring-Wielgus o deklaracji Schetyny: "niech to sobie wybije z głowy!"

Scheuring-Wielgus o deklaracji Schetyny: "niech to sobie wybije z głowy!"

Odcinek: 1412
Grzegorz Schetyna zapowiedział, że pójdzie na czele Marszu Równości. - Niech sobie wybije z głowy pójście na czele jakiegokolwiek marszu! To marsze ludzi, a nie promowania swojej osoby. Jaki jest sens w tym, żeby się tam pokazywać, jak się nie było wcześniej na marszu przez kilkanaście lat? Nie wierzę, żeby w całej PO była taka chęć zmiany - komentowała Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". Na uwagę, że Andrzej Halicki mówi "tak" związkom partnerskim, dodała: "PO nie zrobiła wiele w tej kwestii. Ubolewam, że nie stanęli murem za Trzaskowskim, kiedy opublikował deklarację. Że się miotają. O związkach PO mówiła dwa razy. Za każdym razem tego nie zrobili". 
Joanna Scheuring-Wielgus ostro Andrzeju Dudzie

Joanna Scheuring-Wielgus ostro Andrzeju Dudzie

Odcinek: 1411
Andrzej Duda zaapelował o merytoryczną i spokojną debatę w kampanii wyborczej. - Prezydent Duda tak powiedział? W mundurku zucha, w który się ubrał ostatnio? Każdy z nas apeluje, żeby debata publiczna była fair i merytoryczna. Prezydent Duda zapomniał, co sam mówi, w jaki sposób zwraca się do opozycji. Z przykrością muszę stwierdzić po raz kolejny, co zaraz zostanie mi wytknięte, ja nie traktuję poważnie naszego prezydenta. To mężczyzna w moim wieku. Nie wiem, jakie on książki czytał, kogo słuchał, kto był jego autorytetem... Kompletnie się różnimy w widzeniu świata - komentowała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". 
Joanna Scheuring-Wielgus odpowiada Beacie Szydło. Cięta riposta

Joanna Scheuring-Wielgus odpowiada Beacie Szydło. Cięta riposta

Odcinek: 1410
"Od 2015 r. wprowadziliśmy bardzo dużo programów społecznych. Naszym celem jest poprawa losu osób w najtrudniejszej sytuacji" - stwierdziła wicepremier. Co na to Scheuring-Wielgus? - Pani premier Szydło spływała Dunajcem, gdy w Sejmie na zimnych posadzkach protestowały osoby z niepełnosprawnościami. W bardzo trudnej sytuacji jest 280 tys. dorosłych. Te osoby dostają miesięcznie niecałe 900 zł na życie. Ciekawa jestem, czy pani premier wyżyłaby, gdyby dostawała tyle na swoje konto - mówiła w programie "Tłit". - "Piątka" Kaczyńskiego to zabieg marketingowy. Rok temu przedstawiciele rządu mówili protestującym w Sejmie, że budżet nie jest z gumy. Że nie można im tych pieniędzy dać, bo trzeba zabrać innym. To było kłamstwo. PiS manipuluje nastrojami społecznymi. Tam nie ma miłosierdzia i chęci pomocy komukolwiek - dodała posłanka.
Joanna Scheuring-Wielgus o pedofilii w Kościele. Mówi o niszczeniu akt

Joanna Scheuring-Wielgus o pedofilii w Kościele. Mówi o niszczeniu akt

Odcinek: 1409
- Jest bardzo ścisły sojusz Kościoła z obecnie rządzącą partią. Minister Ziobro nigdy nie zrobi żadnego kroku, który mógłby doprowadzić do wejścia do archiwów kościelnych i wyciągnięcia wszystkiego, co tam jest ukrywane. Boję się, że może być podobnie jak w Niemczech, że te archiwa zaczną być niszczone w polskich kościołach - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". - Do jesieni tylko kilka miesięcy. Jak PiS straci władzę, zrobię wszystko, aby powstała komisja - by zacząć się zajmować tą sprawą jak należy - dodała. Posłanka zdradziła, że od wielu miesięcy przy fundacji "Nie lękajcie się" trwają prace nad ustawą, która będzie zalążkiem powstania takiej komisji. - Przedstawimy ją na jesieni, być może wcześniej - zadeklarowała.
"Ludzie byli zdruzgotani". Scheuring-Wielgus o raporcie nt. pedofilii w Kościele

"Ludzie byli zdruzgotani". Scheuring-Wielgus o raporcie nt. pedofilii w Kościele

Odcinek: 1408
- Ofiary, które współpracują z fundacją "Nie lękajcie się", poczuły się, jakby ktoś im napluł w twarz. Kościół nie pokazał współczucia, miłosierdzia, tego, że rozumie, co się w Kościele dzieje, tylko że dba tylko o siebie jako instytucję, że zwraca uwagę na sprawców, którym potrzebne jest miłosierdzie. Nie widzi problemu pedofilii u siebie, zwala ten problem, te przestępstwa na to, co się dzieje na świecie. Ludzie byli zdruzgotani tym, co usłyszeli - mówiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". - Kościół jest instytucją, korporacją, zakładem pracy. Nauczyli się przez wiele lat używać mechanizmów tuszowania i mówienia nieprawdy. Najbardziej przeraziło mnie kłamanie. Statystyki o 382 sprawcach i 625 ofiar są niemożliwe. Nigdy nie jest tak, że jeden ksiądz to jedna ofiara. Ofiar jest zawsze więcej - dodała.
"Godne politowania". Marek Borowski o słowach Pawłowicz w Sejmie

"Godne politowania". Marek Borowski o słowach Pawłowicz w Sejmie

Odcinek: 1407
- Wy nie pogodziliście się z wynikami wyborów i wasza postawa jest postawą faszystów - tak w Sejmie do opozycji zwróciła się Krystyna Pawłowicz. - Ja już nawet nie komentuję. To nieszczęśliwa kobieta. Nie wiem, co spowodowało, że jest taka, jaka jest - czy to kwestia samotności, czy krzywd, które jej kiedyś wyrządzono. To godne politowania, już nawet nie oburzenia. Szkoda gadać - komentował senator Marek Borowski w programie "Tłit".
Tłit - Marek Borowski

Tłit - Marek Borowski

Odcinek: 1406
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Marek Borowski.
Burza wokół karty LGBT+. Marek Borowski komentuje

Burza wokół karty LGBT+. Marek Borowski komentuje

Odcinek: 1405
- PiS próbuje straszyć inwazją osób homoseksualnych i wychowaniem seksualnym dzieci. To cecha charakterystyczna Kaczyńskiego, że kiedy przychodzi do wyborów, szuka wroga, demonizuje go i przedstawia się jako obrońca narodu. Byli uchodźcy, wcześniej środowiska liberalne, a teraz wybrał LGBT - mówił senator Marek Borowski w programie "Tłit". - "Piątka" Kaczyńskiego jest za słaba. Widać wyraźnie, że ten sposób wabienia wyborców się zużył. Ludzie uznali, że im się to słusznie należy. A każdy będzie głosował tak, jak uważa - stwierdził.
PiS o Tusku. Marek Borowski: to ubożyzna myślowa

PiS o Tusku. Marek Borowski: to ubożyzna myślowa

Odcinek: 1404
- To, co się dzieje w Wlk. Brytanii, pokazuje wielką trafność wpisu Tuska, który napisał o miejscu w piekle dla tych, którzy wymyślili brexit, a nie mają planu, co dalej. Tak to w tej chwili wygląda - mówił senator Marek Borowski z programie "Tłit". Odniósł się również do stwierdzenia, że to Tusk jest odpowiedzialny za brexit. - To ubożyzna myślowa. O co chodzi? Jaki Tusk? Wyjście Wlk. Brytanii pokazuje, co to znaczy próbować rozstać się z UE, jakie to konsekwencje i jaka jest siła demagogii - wskazał Borowski. Jak stwierdził, PiS boi się powrotu szefa Rady Europejskiej, w związku z tym jest "straszenie Tuskiem i pomruki, że prokuratura się nim zajmie". - To prywatna walka Jarosława Kaczyńskiego z Tuskiem, która się toczy od wielu lat - podsumował senator, nawiązując do Smoleńska.
Marek Borowski odpowiada Beacie Szydło ws. sondażu

Marek Borowski odpowiada Beacie Szydło ws. sondażu

Odcinek: 1403
Beata Szydło stwierdziła, że opublikowany w środę sondaż, w którym PiS przegrywa z Koalicją Europejską, był zrobiony "z tezą". - Jeśli chodzi o opinie pani premier Szydło, to odłóżmy je na półkę. Fakt, sondaże bywają różne, zwłaszcza w sytuacji, gdy różnica jest niewielka. Dziś jest inny sondaż, który daje PiS-owi przewagę rzędu 2 punktów procentowych. Siły są wyrównane. Lepiej, gdyby Szydło powiedziała, że sondaże są różne. Mówienie, że jest z tezą, sugeruje, jakby brały w nim udział jakieś ciemne siły - komentował Marek Borowski w programie "Tłit". Senator odniósł się również do stwierdzenia, że "PiS zna się na gospodarce dużo lepiej niż PO". - Puste sformułowanie. Chciałbym zobaczyć jak PiS rządzi gospodarką w kryzysie. To im się jeszcze nie przydarzyło - wskazał.