Tłit

Najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku. Zaprasza Marek Kacprzak.

... więcej »
"To haniebne". Ryszard Czarnecki uderza w Małgorzatę Gersdorf

"To haniebne". Ryszard Czarnecki uderza w Małgorzatę Gersdorf

Odcinek: 519
- Pani Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku. Jak chce to może do SN przychodzić, ale funkcji I prezesa nie sprawuje. To jej decyzja. Mogła skorzystać z prawa, napisać do prezydenta. Nie chciała tego uczynić - stwierdził europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". - Pojechała do Niemiec za niemieckie pieniądze i donosi na Polskę. To haniebne - dodał, odnosząc się do wykładu w Karlsruhe. Polityk pytany był również o doniesienia, że Gersdorf w fotelu I prezes Sądu Najwyższego ma zastąpić prof. Małgorzata Manowska. Namaścić miał ją sam Zbigniew Ziobro. Europoseł unikał komentarza. - Strasznie pan dużo nie wie. Jak nie Ryszard Czarnecki - ironizował prowadzący program Marek Kacprzak. - Proszę pana, pan wybaczy. Uważa pan, że kwestia SN to polityka? Ja tak nie uważam. Wezmą fachowca - sędziego lub profesora prawa - uciął Czarnecki.
"Niech pan nie rżnie głupa!". Emocjonalna reakcja Ryszarda Czarneckiego na wpis Michała Szczerby

"Niech pan nie rżnie głupa!". Emocjonalna reakcja Ryszarda Czarneckiego na wpis Michała Szczerby

Odcinek: 518
Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcia policjantów, którzy obezwładniają protestujących przeciwko zmianom w SN. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński upomniał polityka, zawiadomił też Departament Prawny MSWiA. Szczerba z kolei wzywa ministra do dymisji. - Niech pan nie rżnie głupa! - zareagował emocjonalnie na zamieszanie poseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". Stwierdził, że Brudziński "powinien raczej otrzymać podziękowanie, że polska policja jest profesjonalna i nie ulga prowokacjom", a w porównaniu ze służbami amerykańskimi "postępuje z protestującymi łagodnie". - To próba anarchizacji, ale też pokazanie bezsilności. Chaos nie służy państwu polskiemu, te próby są skazane na niepowodzenie. Totalna opozycja nie ma żadnych moralnych hamulców: to widać, słychać i czuć - podsumował Czarnecki.
Marek Jurek o referendum prezydenckim. "Quiz"

Marek Jurek o referendum prezydenckim. "Quiz"

Odcinek: 517
- Wyjęcie jakiegoś punktu konstytucji i "rzucenie" go jako przedmiot quizu, tworzy bardzo niebezpieczny precedens - powiedział Marek Jurek w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Tłit - Marek Jurek

Tłit - Marek Jurek

Odcinek: 516
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Marek Jurek.
Marek Jurek: PiS przejedzie się na zmianach w ordynacji

Marek Jurek: PiS przejedzie się na zmianach w ordynacji

Odcinek: 515
- PiS przygotowuje ordynację przeciwko tym wszystkim, którzy udzielali mu wsparcia. Ona utrwala konflikt PO-PiS - powiedział Marek Jurek w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Marek Jurek: 30 sekund na głos to jakiś absurd

Marek Jurek: 30 sekund na głos to jakiś absurd

Odcinek: 513
- Sejm stał się miejscem niesympatycznym. Nie ma należnego majestatu. W tej kadencji nie spodziewam się poprawy - powiedział Marek Jurek w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Paweł Kasprzak ostrzega Polaków. Kreśli czarny scenariusz

Paweł Kasprzak ostrzega Polaków. Kreśli czarny scenariusz

Odcinek: 512
- Zdaję sobie sprawę, że wiec o charakterze strajku na zakazanej ziemi Marka Kuchcińskiego to atomowa broń, potężny środek nacisku, który trzeba stosować z umiarem. Wybór należy do nich, mogą się cofnąć przed koszmarem jakim będzie dla Polski wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE. Konsekwencji nie umie przewidzieć nikt, bo to się nie zdarzyło nigdzie na świecie. Ale to się stanie, każdy o tym wie - Kaczyński o tym wie, Brudziński też. To ostatni moment, by się cofnąć - mówił w programie "Tłit" działacz Obywateli RP Paweł Kasprzak. Ostrzegł tych, którzy nie protestują pod Sejmem: "Wejdziecie w spór o miedzę z kimś, kto ma krewnego w PiS-ie i nie macie żadnych szans. Rządzą nami partyjni nominaci".
Tłit - Paweł Kasprzak

Tłit - Paweł Kasprzak

Odcinek: 511
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Paweł Kasprzak.
Paweł Kasprzak o wpisie Joachima Brudzińskiego. Mocne słowa

Paweł Kasprzak o wpisie Joachima Brudzińskiego. Mocne słowa

Odcinek: 510
Szef MSWiA Joachim Brudziński wydał polecenia w związku z toczącymi się pod Sejmem protestami. Budynek został otoczony barierkami, strzeże go też policja. - Straż marszałkowska sprawiała wrażenie rottweilerów, trzymanych mocną ręką na smyczy. Jej koniec miał pewnie w ręku właśnie Brudziński. Wykalkulował co mu się bardziej opłaca. Zdecydowanie mniej - naruszyć na oczach opinii publicznej immunitet poselski. Dlatego tam staliśmy - tłumaczył w programie "Tłit" Paweł Kasprzak z Obywateli RP. - Chcę powiedzieć mu jeszcze jedno: dochodzi do momentu, że nie będzie już mógł liczyć na lojalność służb. Policjanci mają dość. Wiedzą, że łamią prawo. Nie dostają pieniędzy za nadgodziny - dodał.
Paweł Kasprzak przeprasza Kornela Morawieckiego za incydent pod Sejmem

Paweł Kasprzak przeprasza Kornela Morawieckiego za incydent pod Sejmem

Odcinek: 509
W środę protestujący pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście z budynku marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu. Padły okrzyki: "Będziesz siedział", "hańba", "zdrajca" oraz "precz z komuną". Parlamentarzysta opuścił Sejm dopiero po interwencji policji. - Chcę przeprosić Kornela Morawieckiego. To zachowanie było niestosowne (...) Zdarłem gardło, usiłując ich powstrzymać - komentował w programie "Tłit" Paweł Kasprzak z Obywateli RP. Nie zabrakło jednak gorzkich słów. - Kornel Morawiecki, owszem, siedział w więzieniu, ale kontestując porozumienia z władzą komunistyczną, zawarł je z klawiszami. Orzekł, że negocjacje w Magdalence były zdradą narodową, że komunistów powinno się powiesić. Powinien odpowiadać karnie. Ale z szacunku na jego wiek bym tego nie robił - mówił Kasprzak.
Skandal w Sejmie. Wjechali na teren w bagażniku. Paweł Kasprzak tłumaczy

Skandal w Sejmie. Wjechali na teren w bagażniku. Paweł Kasprzak tłumaczy

Odcinek: 508
Posłanka Joanna Schmidt wwiozła w bagażniku na teren Sejmu dwie osoby protestujące przed gmachem parlamentu. Wśród nich był działacz Obywateli RP Paweł Kasprzak. Beata Mazurek nazwała te działania "głupotą". Co na to Kasprzak? W programie "Tłit" tłumaczył, że ten "sukces" ma wielu ojców, do środka nie dało się wjechać samochodem i "trzeba było tak spróbować". Stanowczo odpierał zarzuty. - Dlaczego "głupota"? Głupie jest to, co wyrabia od 2 lat marszałek Kuchciński. To łamanie podstawowych praw obywatelskich - ripostował Kasprzak.
Tłit - Borys Budka

Tłit - Borys Budka

Odcinek: 507
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Borys Budka.
"Absolutny skandal". Patryk Jaki oskarża Borysa Budkę. Jest riposta

"Absolutny skandal". Patryk Jaki oskarża Borysa Budkę. Jest riposta

Odcinek: 506
PO zarzuca Patrykowi Jakiemu, że wykorzystuje funkcję wiceministra sprawiedliwości do prowadzenia kampanii wyborczej w Warszawie. Zapytała resort, czy polityk na czas uczestnictwa w konferencjach prasowych dotyczących Warszawy brał urlopy. Ministerstwo odpowiedziało, że Jaki "przyjął jako zasadę praktykę wypracowaną przez poprzedniego ministra Borysa Budkę, który odbywał spotkania w ramach trwającej w 2015 r. kampanii wyborczej". - Absolutny skandal. Wszystko im się pomyliło. Nigdy nie odbywałem spotkań wyborczych jako minister sprawiedliwości. Odbywały się w ramach wyjazdowych posiedzeń rady ministrów. Byłem ministrem, nie kandydowałem do samorządu - ripostował Budka w programie "Tłit". Podkreślił, że Jaki jest urzędnikiem ministerstwa i w godzinach pracy nie ma prawa prowadzić prywatnej kampanii. - Niech zrezygnuje. Niech nie udaje, że jest wiceministrem - zaapelował.
poprzednie 1 ... 44 45 46 47 48 następne