Tłit

Najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku. Zaprasza Marek Kacprzak.

... więcej »
Tłit - Michał Dworczyk

Tłit - Michał Dworczyk

Odcinek: 1465
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Michał Dworczyk.
Ostra krytyka Tuska. "Za bardzo lubię Anglików"

Ostra krytyka Tuska. "Za bardzo lubię Anglików"

Odcinek: 1464
Niektórzy Brytyjczycy chcieliby Donalda Tuska na swojego premiera. - Uważam, że tyle, ile złych rzeczy Tusk zrobił w Polsce, to za bardzo lubię Anglików, żebym życzył im takiego premiera - powiedział w programie "Tłit" Michał Dworczyk. - Tusk nie jest odpowiedzialny za Brexit, ale zdecydowanie za mało zrobił, żeby go powstrzymać. Tusk nie sprawdził się jako polityk, a teraz jeszcze pozwala sobie na wypowiedzi, które podnoszą poziom emocji w Wielkiej Brytanii i nie pomagają w wypracowaniu stanowiska parlamentu brytyjskiego - podsumował.
Dworczyk komentuje reklamę MEN.

Dworczyk komentuje reklamę MEN.

Odcinek: 1463
"Każde działanie mające na celu uspokojenie rodziców i uczniów warte jest pozytywnego podejścia" - komentował kampanię reklamową MEN Michał Dworczyk (szef KPRM). "Apelujemy jednak do nauczycieli, aby wszystkie egzaminy odbyły się w terminie" - mówił polityk.
„Polska jest, była i będzie krajem tolerancyjnym”.  Michał Dworczyk komentuje deklarację LGBT+

„Polska jest, była i będzie krajem tolerancyjnym”. Michał Dworczyk komentuje deklarację LGBT+

Odcinek: 1462
Dlaczego skupiamy się na problemie LGBT+ a nie na rzeczywistych problemach  w szkołach? Ja mam troje dzieci w szkołach – przyznał Michał Dworczyk (szef KPRM) w programie „Tłit”  Najczęstszą przyczyną dyskryminacji jest wygląd, ubiór. 20% dzieci ma otyłość – dodał polityk.
"Śmieszne bon moty". Dworczyk komentuje sprawę awizo Kaczyńskiego

"Śmieszne bon moty". Dworczyk komentuje sprawę awizo Kaczyńskiego

Odcinek: 1461
Jaką twarz w kampanii będzie miał Jarosław Kaczyński? - Zawsze ma jedną twarz i jest to twarz polityka, który zabiega z dużą determinacją o sprawy ważne dla Polski - powiedział Michał Dworczyk w programie "Tłit". - Nic się nie zmieni - dodał. Zapytany, czy prezes PiS nie ma czasu odebrać awizo, wysłane przez Giertycha, stwierdził, że to sprowadzanie sprawy do "śmiesznych bon motów". - Ja nic nie wiem na temat awiza. Giertych jest też politykiem i wypowiada się politycznie - stwierdził.
"Krwisty język kampanii". Michał Dworczyk w "Tłicie" komentuje spot KO

"Krwisty język kampanii". Michał Dworczyk w "Tłicie" komentuje spot KO

Odcinek: 1460
- Kampania rządzi się swoimi prawami, język jest bardziej wyrazisty, bardziej krwisty. Powinniśmy dyskutować o programach, choć z tym jest trudno, bo tego programu PO cały czas nie ma - tak Michał Dworczyk skomentował w programie "Tłit" nowy spot Koalicji Obywatelskiej. Dworczyk podkreślał, że PiS chce się skupiać na poprawie warunków życia Polaków, a nie na sporach ideologicznych, a "w tym kierunku idzie Platforma".
"Czara goryczy się przelała". Tomasz Siemoniak o Annie Zalewskiej

"Czara goryczy się przelała". Tomasz Siemoniak o Annie Zalewskiej

Odcinek: 1459
- Jeśli Zalewska jest świetnym ministrem, to dlaczego wszyscy są na nią wściekli? Dlaczego jest twarzą chaosu w szkołach? Czara goryczy wobec minister i PiS-u się przelała - mówił Tomasz Siemoniak (PO) w programie "Tłit". Jak dodał, Zalewska "narobiła bałaganu i ucieka do Brukseli"; podkreślił, że "Solidarność" pierwszy raz protestuje przeciwko własnemu rządowi. Siemoniak skomentował też spot PiS z "udziałem" b. minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej. - Jeśli kręcą takie spoty, to współczuję. Nie sądzę, żeby zrobił wrażenie na jakimkolwiek nauczycielu - stwierdził.
Tomasz Siemoniak przestrzega Pawła Kukiza przed "flirtem" z PiS

Tomasz Siemoniak przestrzega Pawła Kukiza przed "flirtem" z PiS

Odcinek: 1458
Tomasz Siemoniak pytany był w programie "Tłit" o koalicję Kukiz'15 z PiS. - Wydaje mi się, że w Kukiz’15 jest ogromne rozczarowanie co do PiS. Przekonali się, że jest od nich bardzo odległy ideowo. Każdemu odradzałbym flirt z PiS, bo to się źle kończy. Warto przekonywać o tym Pawła Kukiza i przypominać to jego wyborcom. Tak jak skończyli koalicjanci PiS w latach 2005-07 - wyrzucani z rządu, zatrzymywani. Nie da się na partnerskich zasadach pracować z Jarosławem Kaczyńskim, on zawsze musi dominować - mówił poseł.
Tłit - Tomasz Siemoniak

Tłit - Tomasz Siemoniak

Odcinek: 1457
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Tomasz Siemoniak.
"Ta sprawa ich kompromituje". Tomasz Siemoniak o poszukiwaniu Falenty

"Ta sprawa ich kompromituje". Tomasz Siemoniak o poszukiwaniu Falenty

Odcinek: 1456
- Nie wygląda, żeby PiS miał determinację ws. Falenty. W XXI wieku, przy fantastycznej technice, potężnych służbach, ktoś się śmieje w twarz polskiemu państwu. Ta sprawa ich kompromituje. Mają z nim problem - mówił Tomasz Siemoniak (PO) w programie "Tłit". - To test na wiarygodność, czy państwo prawa działa. Nagle rodzi się kategoria ludzi na specjalnych prawach, a Brudziński podchodzi do tego lekko. Dziwię się, to go ośmiesza. Twitterowe żarciki i bon-moty nie wystarczają - dodał.
"Coś niesłychanego". Tomasz Siemoniak o Beacie Szydło. Drwiny

"Coś niesłychanego". Tomasz Siemoniak o Beacie Szydło. Drwiny

Odcinek: 1455
- Wicepremier Beata Szydło zaczęła we właściwym dla siebie żółwim tempie. Strajk na horyzoncie, w miastach sztaby kryzysowe, podjęła rozmowy, a kolejna ich odsłona jest za tydzień. To coś niesłychanego, nie rozumiem tej sytuacji. Być może jej nicnierobienie nie daje jej możliwości wyczucia dynamiki - mówił Tomasz Siemoniak (PO) w programie "Tłit". - Może premier Mateusz Morawiecki w końcu się zniecierpliwił tym, że nic nie robi. Wmontował ją w dość trudną sytuację. Nie zajmowała się tym, niczym się nie zajmowała, a teraz bierze odpowiedzialność za sytuację. Zaraz się okaże, że pieniądze są i Szydło jest autorką sukcesu - dodał poseł.
"Po prostu wstyd!". Tomasz Siemoniak o odkryciu "Sieci" ws. TU-154M. Mówi też o Macierewiczu

"Po prostu wstyd!". Tomasz Siemoniak o odkryciu "Sieci" ws. TU-154M. Mówi też o Macierewiczu

Odcinek: 1454
Antoni Macierewicz skrytykował artykuł "Sieci", który pisze o trotylu na wraku Tu-154M. - Kompletnie niepoważne, po prostu wstyd. Jeśli nawet Macierewicz, który swoje naoszukiwał w tej sprawie, nabudował złych emocji, to krytykuje - wszyscy rozumieją, że to nadużycie, że trzeba znów podgrzać emocje przed 10.04. Zaginęła podkomisja, o śledztwie nie słychać, to się wrzuca takie kawałki. Ale ludzie po latach zmądrzeli, to powinna być sensacja, ważny temat, a okazuje się kolejne oszustwo, kolejne nadużycie - komentował b. szef MON Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". Pytany o powrót Macierewicza, powiedział: "Wszystko jestem w stanie sobie wyobrazić w przypadku PiS. Jest ciągle wiceprezesem partii. Błaszczak źle sobie radzi z resortem. Macierewicz na pewno stoi w blokach startowych, mimo że już bez Bartłomieja Misiewicza. Nie wiem, jak sobie poradzi".
Tłit - Jacek Sasin i Janina Ochojska

Tłit - Jacek Sasin i Janina Ochojska

Odcinek: 1453
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Michał Wróblewski. Gościem byli Jacek Sasin i Janina Ochojska.
Współpraca z PiS? Janina Ochojska odpowiada

Współpraca z PiS? Janina Ochojska odpowiada

Odcinek: 1452
Janina Ochojska pytana była w programie "Tłit", co by było, gdyby Jarosław Kaczyński przyszedł do niej z propozycją startu w wyborach. - Nie przyszedł, więc trudno mi gdybać. Przyszła do mnie KE, przemyślałam to i stwierdziłam, że na tym etapie mogę zostawić PAH w dobrych rękach - stwierdziła. Dopytywana o "wojnę z PiS", dodała: "Absolutnie nie jestem na żadnej wojnie. Zamierzam prowadzić pozytywną kampanię, nie przeciwko komuś. Chcę pokazać, że polityka może być prowadzona etycznie". Nie wykluczyła przy tym współpracy z Beatą Kempą. - Jeżeli ona będzie chciała, to tak - wskazała Ochojska.
Lech Wałęsa o LGBT. Janina Ochojska odpowiada

Lech Wałęsa o LGBT. Janina Ochojska odpowiada

Odcinek: 1451
"Nie mogą chodzić po mieście i bałamucić moje wnuki" - tak o osobach LGBT powiedział Lech Wałęsa. - Moje poglądy dotyczące gejów i lesbijek są takie, że powinni mieć takie same prawa jak inni - komentowała Janina Ochojska w programie "Tłit". Odniosła się również do słów, że "mniejszość powinna się dostosować do większości". - W takim razie osoby niepełnosprawne, które są w mniejszości, powinny się dostosować do zdrowych. To absurdalne. O mniejszości powinniśmy dbać, czy to są mniejszości narodowe, seksualne, religijne czy rasowe. Ja też jestem inna i oczekuję szacunku - stwierdziła Ochojska. 
Dymisja Zalewskiej? Jacek Sasin ucina spekulacje

Dymisja Zalewskiej? Jacek Sasin ucina spekulacje

Odcinek: 1450
- Nie rozumiem, dlaczego minister Zalewska jest "odmalowywana" jako jakiś czarny charakter tego, co się dzieje w oświacie. To minister, która doprowadziła do tego, że odmrożone zostały pensje dla nauczycieli. Szkoda, że kierują gniew na minister, która realnie je podwyższa - mówił minister Jacek Sasin w programie "Tłit". Dopytywany o dymisję szefowej MEN, odpowiedział jednoznacznie: "Pani minister dymisja nie grozi. Nie widzę powodów, dla których miałaby być zdymisjonowana. Przeprowadziła bardzo trudną operację zmian w edukacji, czego oczekiwali Polacy".
Maciej Lasek ostro o rewelacjach "Sieci" ws. Tu-154M. Reakcja Jacka Sasina

Maciej Lasek ostro o rewelacjach "Sieci" ws. Tu-154M. Reakcja Jacka Sasina

Odcinek: 1449
Maciej Lasek w rozmowie z WP skrytykował artykuł "Sieci" o odkryciu trotylu na Tu-154M. - Oczekiwałbym, że pan Lasek w tej sprawie już zamilknie. Ekspertem przestał być już dawno, jest politykiem, radnym PO w sejmiku woj. mazowieckiego, więc naprawdę niech przestanie się wypowiadać na ten temat. Jest ostatnią osobą, która powinna się w tej sprawie wypowiadać - komentował minister Jacek Sasin w programie "Tłit". - Co do samych doniesień "Sieci", uchylam się od komentowania tej sprawy. Prokuratura prowadzi śledztwo, działa komisja - wolałbym odnosić się do tego, co będzie wynikiem pracy tych instytucji, a nie do kolejnych doniesień prasowych. Nawet jeśli są szokujące i bulwersujące - dodał.
Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Odcinek: 1448
Minister Jacek Sasin pytany był w programie "Tłit", dlaczego rozmowy z nauczycielami prowadziła Beata Szydło, a nie szefowa MEN Anna Zalewska. - To chyba dobrze. To pokazuje, że rząd bardzo poważnie traktuje sprawę ich oczekiwań. Wychodzi do nich wicepremier ds. społecznych, czyli osoba o stopień wyżej. Pokazujemy, że to nie negocjacje pozorowane, tylko faktyczne negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia - komentował. Sasin ocenił, że Szydło "nie poniosła żadnej klęski" - jest umówiona na kolejną turę rozmów 1 kwietnia. Pytany, czy została "przymuszona" do rozmów przez premiera, odpowiedział: "To było ustalone wiele dni temu. Uczestniczyłem w spotkaniu, na którym ustaliliśmy, że będzie reprezentować rząd. To naturalne, jest wicepremierem ds. społecznych, jeśli są społeczne konflikty, taka jest jej rola". Jak dodał, Szydło sama zaproponowała, że będzie stała na czele negocjacji.
Tłit - Adam Bielan i Marcin Kierwiński

Tłit - Adam Bielan i Marcin Kierwiński

Odcinek: 1447
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Michał Wróblewski. Gościem byli Adam Bielan i Marcin Kierwiński.
Adam Bielan atakuje prezesa ZNP

Adam Bielan atakuje prezesa ZNP

Odcinek: 1446
- Mamy dobrą wolę, żeby dość szybko doprowadzić do znaczącego zwiększenia pensji nauczycielskich. Tylko od kwietnia ub. roku do września tego roku wzrosną o ponad 16 proc. kosztem 6 mld zł. Znaleźliśmy na to środki w budżecie. Mamy dobrą wolę, by doprowadzać do podwyżek w kolejnych latach - mówił wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". - Pytanie, czy związkowcy z ZNP powinni ulegać manipulacjom polityków, którzy stoją na czele ZNP, jak pan Broniarz, który manifestował przeciwko nam na ulicach. Wierchuszka ZNP jest skrajnie upolityczniona. Pytanie, czy szeregowi członkowie powinni przyczyniać się do powrotu do władzy tych, którzy przez 3 lata nie dali im ani złotówki - dodał.
"Głęboka hipokryzja". Marcin Kierwiński bez skrupułów o Beacie Szydło

"Głęboka hipokryzja". Marcin Kierwiński bez skrupułów o Beacie Szydło

Odcinek: 1445
- Jeśli PiS uważa, że jest czymś normalnym, że premier, która była głęboko eurosceptyczna, teraz ucieka z Polski, żeby zamienić polską pensję parlamentarzysty na duże zarobki europarlamentarzysty, to dla mnie jest to coś niesamowitego. Ludzie, którzy mówią, że nie chcą uczestniczyć w grze brukselskich elit, nie powinni do tej Brukseli jeździć. Powinni być konsekwentni. Jeżeli pani premier nie rozumie, że to nie wypada - jedno mówić, drugie robić, to mamy kwintesencję polityki PiS. Głęboka hipokryzja - mówił poseł PO Marcin Kierwiński w programie "Tłit".