Prognoza pogody

Najnowsze prognozy pogody dla Polski. Jakie zjawiska atmosferyczne będą nam towarzyszyć w najbliższych dniach? Jak długo utrzyma się obecna aura?

... więcej »
Prognoza pogody na 30 sierpnia

Prognoza pogody na 30 sierpnia

Prognoza pogody
W środę w całym kraju według zapewnień synoptyków ma być pogodnie i ciepło. O ile we wschodniej Polsce przeważać będzie bezchmurne niebo, o tyle na zachodzie kraju zobaczymy niegroźne, cienkie chmury pierzaste. Będzie bardzo ciepło. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 25 stopni na wschodzie do 30 stopni Celsjusza na południu i zachodzie kraju.
Prognoza pogody na 29 sierpnia

Prognoza pogody na 29 sierpnia

Prognoza pogody
Wtorek niemalże w całej Polsce będzie słoneczny i bez opadów. Wszędzie dominować będzie prawie bezchmurne niebo, na którego błękicie mogą pojawiać się tylko niewielkie ławice cienkich chmur pierzastych. Jedynie około południa na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny miejscami może słabo pokropić deszcz. Będzie cieplej. W ciągu dnia termometry wskażą od 21 stopni na północy i wschodzie do 27 stopni Celsjusza na zachodzie i na południu kraju.
Prognoza pogody na 18 lipca

Prognoza pogody na 18 lipca

Odcinek: 157
We wtorek przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i słoneczne. Na niebie miejscami zobaczymy tylko pojedyncze obłoki chmur kłębiastych. Jedynie na krańcach północnych Polski będzie się mocnej chmurzyć i popada przelotny deszcz. Ale i tam, późnym popołudniem, opady pozanikają i zza chmur wyjrzy słońce. Po południu także na krańcach południowych może zagrzmieć i popadać przelotny deszcz. Będzie cieplej. W ciągu dnia termometry wskażą od 21 stopni w północnej Polsce do 28 stopni Celsjusza w centrum i na południu kraju.
Prognoza pogody na 15 lipca

Prognoza pogody na 15 lipca

Odcinek: 156
W sobotę po pogodnym i w miarę słonecznym poranku, w ciągu dnia prawie w całej Polsce musimy liczyć się ze zmienną aurą. Na niebie pojawią się chmury i od czasu do czasu występować będą przelotne opady deszczu. Już od godzin południowych możliwe są też lokalne burze. Będzie chłodno jak na lipiec. W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą maksymalnie od 19 do 23 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie w pasie wybrzeża i na przedgórzu - tam od 15 do 18 stopni.
Prognoza pogody na 14 lipca

Prognoza pogody na 14 lipca

Odcinek: 155
W piątek przez cały dzień na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie. Wyjątek stanowić będzie północna część kraju. W pasie od Świnoujścia po Suwałki po słonecznym poranku aura będzie kapryśna. Od godzin południowych należy spodziewać się tam przelotnych opadów deszczu, a po południu pojawią się lokalne burze. Pod koniec dnia popada również w górach i na przedgórzu. Będzie chłodno. W piątek termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą maksymalnie od 19 do 22 stopni. Na wybrzeżu i przedgórzu będzie jeszcze chłodniej - od 15 do 18 stopni Celsjusza.
Prognoza pogody na 13 lipca

Prognoza pogody na 13 lipca

Odcinek: 154
W czwartek przez cały dzień na wschodzie kraju dominować będą chmury. Tam też synoptycy zapowiadają najwięcej opadów deszczu, które chwilami będą intensywniejsze. Na pozostałym obszarze kraju nieco lepsza aura. Tutaj chmury i przelotne opady deszczu spodziewane są głównie do południa. Po południu pogoda będzie się poprawiać - opady będą zanikać i pojawią się większe przejaśnienia. Będzie chłodno. W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 18 do 21 stopni Celsjusza. Jeszcze chłodniej będzie na wschodnich krańcach Polski - od 15 do 17 stopni.
Prognoza pogody na 12 lipca

Prognoza pogody na 12 lipca

Odcinek: 153
W środę od rana słońce na niebie raz po raz przykrywać będą chmury na Warmii, Mazurach, Podlasiu, wschodnim Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Bieszczadach. Będą to jednak chmury kłębiaste, zatem opady deszczu - jeśli wystąpią - będą słabe i krótkotrwałe. Na pozostałym obszarze kraju będzie słonecznie. Po południu do Polski wkroczy deszczowy front. Na zachodzie kraju i Pomorzu będzie pochmurno z opadami deszczu, a miejscami może zagrzmieć. Front ten szybko przemieszczał się będzie na wschód, przynosząc prawie w całym kraju zmienną aurę. Od czasu do czasu popada przelotny deszcz, możliwe są również wyładowania atmosferyczne. W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą maksymalnie od 23 stopni na północy i na Pomorzu do 28 stopni Celsjusza na południu.
Prognoza pogody na 11 lipca

Prognoza pogody na 11 lipca

Odcinek: 152
We wtorek w ciągu dnia z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będą kolejne strefy frontów atmosferycznych. Te przyniosą ze sobą opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Już od godzin popołudniowych na niebie słońce przeplatać się będzie z chmurami. Od czasu do czasu możliwe są przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze. Podczas wyładowań atmosferycznych silnie powieje. Będzie ciepło. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 22 stopni w północnej Polsce do 28 stopni Celsjusza na południu naszego kraju.
Prognoza pogody na 7 lipca

Prognoza pogody na 7 lipca

Odcinek: 150
Początek weekendu niczym nas nie zaskoczy. Na słoneczną aurę przez cały dzień mogą liczyć mieszkańcy Warmii i Mazur, Podlasia, wschodniego Mazowsza i Lubelszczyzny. Do południa słonecznie będzie również w środkowym pasie kraju. Przez cały dzień padać będzie na zachodzie kraju. Po południu także w pasie środkowym Polski dominować będą chmury, które przyniosą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Będzie cieplej. W ciągu dnia termometry wskażą od 22 stopni na północnym zachodzie do 28 stopni Celsjusza w centrum, na zachodzie i południu Polski.
Prognoza pogody na 5 lipca

Prognoza pogody na 5 lipca

Prognoza pogody
W środę do południa jedynie na północy Polski na niebie zobaczymy więcej chmur - tam od czasu do czasu może przelotnie popadać deszcz. Na pozostałym obszarze sporo słońca i bez opadów. Po południu aura w wielu miejscach się zepsuje. Na przeważającym obszarze kraju za sprawą stref frontowych musimy liczyć się ze zmienną aurą. Na północnym wschodzie i południowych obrzeżach Polski dodatkowo mogą wystąpić lokalne burze. Słońce pozostanie tylko z mieszkańcami środkowej Polski. W ciągu dnia termometry wskażą od 18 stopni na północy kraju do 23 stopni Celsjusza w południowym pasie Polski. Cieplej, do 25 kreski będzie na południowym wschodzie.
Prognoza pogody na 4 lipca

Prognoza pogody na 4 lipca

Odcinek: 148
We wtorek do południa słońce pokaże się tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W ciągu dnia deszczowy front będzie przemieszczał się z zachodu na wschód. Po południu pogoda poprawi się na zachodzie i w centrum kraju - w tych rejonach rozpogodzi się i zaświeci słońce. Chmury nadal królować będą na wschodzie i południu Polski. Tam, oprócz deszczu, musimy być gotowi na lokalne burze. W ciągu dnia termometry wskażą od 17 stopni na północy kraju do 22 stopni w środkowym i południowym pasie Polski. Cieplej, do 24 stopni będzie na południowym wschodzie w pasie od Zamościa do Przemyśla.
Prognoza pogody na 21 czerwca

Prognoza pogody na 21 czerwca

Prognoza pogody
Pierwszy dzień lata zapowiada się pogodnie i słonecznie. Po niebie wędrować będą tylko chmury kłębiaste i pierzaste, które od czasu do czasu przysłaniać nam będą promienie słoneczne. Około południa na krótko może się mocniej zachmurzyć na Mazurach i Suwalszczyźnie - tam niewykluczone są słabe opady deszczu. W ciągu dnia termometry wskażą od 19 stopni na północy kraju do 26 stopni Celsjusza na południu Polski. Chłodniej będzie w wąskim pasie wybrzeża - tam od 15 do 17 stopni.
Prognoza pogody na 20 czerwca

Prognoza pogody na 20 czerwca

Prognoza pogody
We wtorek od godzin południowych do Polski wkroczy front atmosferyczny, a wraz z nim opady deszczu. Burzowe chmury będą wędrować przez cały kraj z północy na południe. Jeszcze przed południem popadać może w pasie północnym kraju: od woj. zachodniopomorskiego po Podlasie. Około południa i we wczesnych godzinach popołudniowych strefa frontowa przesunie się na południe. Burze wraz z przelotnymi opadami deszczu pojawią się w pasie od woj. lubuskiego i Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Mazowsze po Podlasie i północną Lubelszczyznę. Pod koniec dnia czarne chmury dotrą też nad południowa Polskę obejmując Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, woj. świętokrzyskie i pozostałą część Lubelszczyzny. Na południu Polski będzie upalnie, na północy już chłodniej. W ciągu dnia termometry wskażą od 22 stopni na północy do 30 stopni Celsjusza na południu kraju. Chłodniej będzie w wąskim pasie wybrzeża - tam tylko około 18 stopni.
Prognoza pogody na 8 czerwca

Prognoza pogody na 8 czerwca

Odcinek: 132
W czwartek odpoczniemy od burz. Cały dzień na przeważającym obszarze kraju zapowiada się pogodnie i bez opadów. Wyjątek stanowić będą woj. zachodniopomorskie i pomorskie, gdzie w ciągu dnia będzie się mocniej chmurzyć. Tam od czasu do czasu popada słaby, przelotny deszcz. W przerwach pomiędzy opadami mamy szansę na przejaśnienia i słoneczne chwile. W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze Polski wskażą od 20 do 23 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na północnym-zachodzie - tam od 17 do 19 stopni.
Prognoza pogody na 7 czerwca

Prognoza pogody na 7 czerwca

Prognoza pogody
W środę przez cały dzień słonecznie będzie w centrum i na południu Polski. Jedynie w górach po południu będzie się mocnej chmurzyć. Tam też może przelotnie popadać. Również na wschodzie kraju po pochmurnym poranku pogoda szybko się poprawi. W północnej i zachodniej części kraju sytuacja będzie odwrotna. Po pogodnym poranku na niebie przybędzie chmur, a w ciągu dnia zapowiada się zmienna aura. W tych rejonach Polski synoptycy zapowiadają przelotny deszcz, a po południu niewykluczone są burze. Będzie trochę chłodniej. W ciągu dnia termometry wskażą od 17 stopni na zachodzie do 23 stopni Celsjusza w centralnej i wschodniej Polsce.
Prognoza pogody na 6 czerwca

Prognoza pogody na 6 czerwca

Prognoza pogody
We wtorek pogodę w Polsce kształtować będzie zatoka niżowa. Jeszcze przed południem zacznie się chmurzyć w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku oraz na Opolszczyźnie. Wypiętrzone chmury kłębiaste przyniosą przelotne opady deszczu i burze. Po południu na słońce mogą liczyć jedynie mieszkańcy Warmii, Mazur, Podlasia oraz północno-wschodniej części Mazowsza. Na pozostałym obszarze dominować będzie dynamiczna, zmienna aura. Opady deszczu i gwałtowne burze przeplatać się będą ze słonecznymi chwilami. W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą maksymalnie od 25 do 27 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w zachodniej Polsce: od 20 do 24 stopni.
Prognoza pogody na 1 czerwca

Prognoza pogody na 1 czerwca

Prognoza pogody
Na Dzień Dziecka pogoda zrobi nam miłą niespodziankę. Wszędzie ma być słonecznie poza małym wyjątkiem. Na północy i północnym wschodzie kraju na aurę wpływać będzie zatoka niskiego ciśnienia. Tam aurę psuć będzie strefa frontu atmosferycznego. Od wschodniej części Pomorza Zachodniego po Podlasie na niebie będą dominować chmury z których od czasu do czasu słabo popada deszcz. Po południu również w tych miejscach rozpogodzi się i zza chmur wyjrzy słońce. W ciągu dnia termometry wskażą od 14 stopni na północnym wschodzie do 22 stopni Celsjusza w pozostałej części kraju.
Prognoza pogody na 30 maja

Prognoza pogody na 30 maja

Prognoza pogody
We wtorek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i słonecznie. Dopiero około południa i po południu w pasie zachodniej i południowej Polski uaktywni się strefa frontu atmosferycznego. Wypiętrzające się chmury przyniosą ze sobą burze i przelotne opady deszczu. Wieczorem może też zagrzmieć w pasie środkowym kraju. Będzie bardzo ciepło. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 25 stopni na wschodzie do 31 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. Nieco chłodniej będzie na przedgórzu - od Sudetów po Bieszczady. Tam na termometrach zobaczymy od 20 do 24 stopni.
Prognoza pogody na 26 maja

Prognoza pogody na 26 maja

Prognoza pogody
W piątek do południa na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie. Jedynie w południowo-wschodniej Polsce, po pogodnym poranku, na niebie pojawiać się będą pojedyncze, wypiętrzone chmury z których od czasu popada słaby, przelotny deszcz. Po południu już prawie w całym kraju (za wyjątkiem woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego) chmury i deszcz przeplatać się będą ze słońcem. Lokalnie może zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie od 20 stopni na wschodzie do 25 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Chłodniej - do 16 stopni będzie na Podhalu.
Prognoza pogody na 25 maja

Prognoza pogody na 25 maja

Prognoza pogody
W czwartek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie w południowo-wschodniej Polsce będzie się mocnej chmurzyć i tam od czasu do czasu popada deszcz. Po południu na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim oraz we wschodniej Małopolsce może lokalnie zagrzmieć. Nadal będzie chłodno. W ciągu dnia termometry wskażą od 14 stopni na południowym wschodzie kraju do 22 stopni Celsjusza w zachodniej, centralnej i północno-wschodniej Polsce. Najchłodniej będzie na Podhalu: od 7 do 11 stopni.
Prognoza pogody na 23 maja

Prognoza pogody na 23 maja

Prognoza pogody
We wtorek na przeważającym obszarze Polski aurę kształtować będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Jedynie na południu i południowym wschodzie Polski oddziaływać będzie płytka zatoka niżowa. W pasie od południowej części Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Śląsk i Małopolskę po Podkarpacie i Lubelszczyznę po południu popada przelotny deszcz, a lokalnie zagrzmi. W ciągu dnia termometry wskażą od 19 stopni w pasie północnym do 26 stopni Celsjusza w pasie środkowym kraju.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 26następne