Biznes Mówi

Prezes mBanku szczerze o "frankowiczach"

- Czy ma pan zrozumienie dla tych, którzy protestują przeciwko zasadności i legalności umów na kredyty frankowe? - pytał prezesa mBanku, Mikołaj Kunica. - Nie mam dla tych, którzy kwestjonują ich legalność - zdecydowanie odpowiedział Cezary Stypułkowski. Prezes mBanku dodał, że  klienci byli informowanii o ryzyku. - Mamy w banku ich oświadczenia, że byli informowani o ryzyku związanym z takimi kredytami - skończył Stypułkowski.

... więcej »

Mbank, Mikołaj Kunica, Biznes Mówi, Cezary Stypułkowski 3:36

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (4)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Panie Prezesie mBanku 2019-06-18 (17:00) 19 godzin i 10 minut temu

Ale także umowa, która nie była respektowana przez bank przy spadku stopy LIBOR, ponieważ "zarząd nie widział przesłanek", gdzie zmiana oprocentowania nigdy nie była uzależniona nie od stóp pożyczek wewnętrznych z Commerzbanku, a koszt pozyskania pieniądza w przypadku mBanku do tego się sprowadzał. Cóż, nie na to się umawialiśmy przy zawieraniu umowy. Na ryzyko kursowe owszem. Na uznaniową regulację bez oparcia o konkretne warunki zmiany nie. Stąd powiem : Panie Prezesie mBanku - to zależy co się uważa za "podpisało się to trzeba się wywiązywać". Ja spłatami się wywiązuję. Wy jako bank, swoim podejściem do oprocentowania kredytu w moim przypadku tzw. "starego portfela" - absolutnie nie, według żadnych normatywnych reguł interpretacji umowy. Jeśli Pan uważa inaczej, proszę chociaż z przyzwoitości przyznać że nie ma innego powodu oprócz przerzucania całości ryzyka banku na klientów, i proszę to umieszczać w umowie np. "W przypadku problemów z finansowaniem wewnątrz banku zmieniamy umowę jak chcemy". Przynajmniej wtedy będzie wiadomo co to za gra w jaką z Państwem się grać będzie po podpisaniu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Zocha 2019-04-05 (23:48) 12 godzin i 22 minut temu

Ale krętacz zapomniał dodać że te umowy naszpikowane były niedozwolonymi zapisami

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dyntol 2019-04-04 (21:14) 14 godzin i 56 minut temu

niech zliżą gorzołę z asfaltu póki jeszcze procenty trzymają

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Lima 2019-04-04 (20:54) 15 godzin i 16 minut temu

Korzystali z korzystniejszej wtedy opcji nie myśląc o przyszłości.Ja brałam kredyt w zł mimo mniejszych korzyści. Ryzyko było. Ja swój spłaciłam. Mam teraz dopłacać do innych ? Dlaczego ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
#Newsroom odc. 1

#Newsroom odc. 1

Odcinek: 1
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasza Machała rozmawia z gościem, a w drugiej dwóch komentatorów będzie dyskutować o bieżących tematach politycznych i społecznych. Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem.

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich.

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.