Wiadomości

Polacy oburzeni zarobkami w NBP. "To jest skandaliczne"

Sprawa zarobków pracownic NBP budzi ogromne emocje. Media podają, że Martyna Wojciechowska i Kamila Sukiennik zarabiają sporo powyżej średniej dyrektorskiej. Mówi się, że co miesiąc na ich konto wpływa nawet 65 tysięcy złotych. – To jest skandal – komentują warszawiacy. Więcej w materiale wideo.

... więcej »

nbp, zarobki, martyna wojciechowska, kamila sukiennik 1:38

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (4)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Mirek Szeffer 2019-01-11 (13:36) 13 godzin i 17 minut temu

Zapomniano dodać, że tyle wpływa, ale kwartalnie, bo wciąż obowiązuje ustawa o pensjach w spółkach Skarbu Państwa i aktualne zarobki zarządu NBP są podobne jak w latach minionych pod rządami innych partii i za czasów innych prezesów NBP.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~mójnickk 2019-01-11 (09:36) 17 godzin i 17 minut temu

Skandaliczna to jest ta "obciachowa" dojna zmiana.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bogda 2019-01-11 (09:30) 17 godzin i 23 minut temu

Dyrektorzy w banku tyle zarabiają bo niby po co mają płacić ludziom odsetki od zgromadzonych pieniędzy od zarabiania na nich dając kredyty kiedyś to opłacało się oszczędzać bo pieniądze były oprocentowane dobrze i można było oszczędzać dziś się tylko traci trzymając kasę w banku bo to właściwie przechowalnia z której nie złe pensje wypłacają sobie bankierzy a ty prosty człowieczku wpłacaj kasę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~mydło 2019-01-10 (17:51) 9 godzin i 2 minuty temu

Problem nie w zarobkach ale w procesie rekrutacji. Czy tam nie ma chętnych z 20 letnim stażem w wielu bankach, z dziesiątkami kursów branżowych, z kilkoma fakultetami typu ekonomia, prawo, statystyka ? jeśli NBP to bank banków to w dziale komunikacji taka wiedza i doświadczenie jest niezbędne. Po co komu specjalista od języka ruskiego, który nigdy nie pracował w banku innym niż NBP ? Jak taki spec wykazał że jest lepszy od tysięcy konkurentów ? a może rekrutacja była tylko w ścisłym gronie rusycystów ? Powinny być ogłoszenia w całej Polsce. Zgłosiły by się tysiące chętnych. Powinny być jasne zasady przyznawania punktów na wielogodzinnym egzaminie pisemnym. Jeśli nie ma takiej procedury to osoba która w prywatnej firmie mogła by najwyżej komunikować się za 1500 z hurtowniami celem uzupełnienia zapasu mopów i mydła może dostać posadę za kilkadziesiąt tysi. zaraz profesur powie, że to nie z budżetu. Jak to nie są pieniądze Polaków to niech to całe to towarzystwo tłucze w Burkina faso nawet 1ml dolców na miesiąc, na co im marne kilkadziesiąt tysi w Polsce, gdzie każdego to kłuje w oczy. Przeca jak to nie są nasze piniądze to oni tą swoją mądrość mogą zamienić na gotówkę nawet na marsie. Tam nikt im nie pożałuje...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

#Newsroom odc. 1

#Newsroom odc. 1

#Newsroom
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasza Machała rozmawia z gościem, a w drugiej dwóch komentatorów będzie dyskutować o bieżących tematach politycznych i społecznych. Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.
"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.
Operacja

Operacja "twardy brexit" wstrzymana. Kosztowała już 4 mld funtów

Wiadomości
- Piątek znowu rozgrzał atmosferę w brytyjskim parlamencie. Powodem jest rządowy mail, który opublikowała redakcja Sky News. Komunikat głosi, ze operacja "twardy brexit" została wstrzymana – opowiada w swojej relacji reporter Money.pl i Wirtualnej Polski, Paweł Orlikowski.