Wiadomości

Polacy oburzeni zarobkami w NBP. "To jest skandaliczne"

Sprawa zarobków pracownic NBP budzi ogromne emocje. Media podają, że Martyna Wojciechowska i Kamila Sukiennik zarabiają sporo powyżej średniej dyrektorskiej. Mówi się, że co miesiąc na ich konto wpływa nawet 65 tysięcy złotych. – To jest skandal – komentują warszawiacy. Więcej w materiale wideo.

... więcej »

nbp, zarobki, martyna wojciechowska, kamila sukiennik 1:38

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (4)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Mirek Szeffer 2019-01-11 (13:36) 22 godzin i 12 minut temu

Zapomniano dodać, że tyle wpływa, ale kwartalnie, bo wciąż obowiązuje ustawa o pensjach w spółkach Skarbu Państwa i aktualne zarobki zarządu NBP są podobne jak w latach minionych pod rządami innych partii i za czasów innych prezesów NBP.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~mójnickk 2019-01-11 (09:36) 2 godziny i 12 minut temu

Skandaliczna to jest ta "obciachowa" dojna zmiana.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bogda 2019-01-11 (09:30) 2 godziny i 18 minut temu

Dyrektorzy w banku tyle zarabiają bo niby po co mają płacić ludziom odsetki od zgromadzonych pieniędzy od zarabiania na nich dając kredyty kiedyś to opłacało się oszczędzać bo pieniądze były oprocentowane dobrze i można było oszczędzać dziś się tylko traci trzymając kasę w banku bo to właściwie przechowalnia z której nie złe pensje wypłacają sobie bankierzy a ty prosty człowieczku wpłacaj kasę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~mydło 2019-01-10 (17:51) 17 godzin i 57 minut temu

Problem nie w zarobkach ale w procesie rekrutacji. Czy tam nie ma chętnych z 20 letnim stażem w wielu bankach, z dziesiątkami kursów branżowych, z kilkoma fakultetami typu ekonomia, prawo, statystyka ? jeśli NBP to bank banków to w dziale komunikacji taka wiedza i doświadczenie jest niezbędne. Po co komu specjalista od języka ruskiego, który nigdy nie pracował w banku innym niż NBP ? Jak taki spec wykazał że jest lepszy od tysięcy konkurentów ? a może rekrutacja była tylko w ścisłym gronie rusycystów ? Powinny być ogłoszenia w całej Polsce. Zgłosiły by się tysiące chętnych. Powinny być jasne zasady przyznawania punktów na wielogodzinnym egzaminie pisemnym. Jeśli nie ma takiej procedury to osoba która w prywatnej firmie mogła by najwyżej komunikować się za 1500 z hurtowniami celem uzupełnienia zapasu mopów i mydła może dostać posadę za kilkadziesiąt tysi. zaraz profesur powie, że to nie z budżetu. Jak to nie są pieniądze Polaków to niech to całe to towarzystwo tłucze w Burkina faso nawet 1ml dolców na miesiąc, na co im marne kilkadziesiąt tysi w Polsce, gdzie każdego to kłuje w oczy. Przeca jak to nie są nasze piniądze to oni tą swoją mądrość mogą zamienić na gotówkę nawet na marsie. Tam nikt im nie pożałuje...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
#Newsroom - Zbigniew Ziobro

#Newsroom - Zbigniew Ziobro

Odcinek: 1
Zbigniew Ziobro był gościem cotygodniowego programu WP i Polsat News #Newsroom. Po nim głos zabrali publicyści. Bieżące wydarzenia komentowali Kamila Baranowska i Łukasz Mężyk.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem.

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich.

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.