Orłoś Kontra

Orłoś kontra to nowy talk-show jednego z najpopularniejszych prezenterów telewizyjnych Macieja Orłosia. Program rozrywkowy utrzymany w konwencji amerykańskich audycji late night show. Maciej Orłoś odsłania swoje nieodkryte dotąd rozrywkowe oblicze. Jako gospodarz zaprezentuje swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń show-biznesowych, społecznych i politycznych. Będzie ostro, kontrowersyjnie, bo Maciej Orłoś pokaże w stosunku do jakich zjawisk jest kontra.W każdym odcinku pojawią się dwaj goście, którzy oprócz tego że będą przepytywani przez Orłosia, staną również w ogniu pytań zadawanych sobie nawzajem. Pojawią się też wyzwania improwizowane, zarówno dla gości, jak i obecnej w studiu publiczności. Zapewnią je mistrzowie gatunku impro: Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski, występujący kiedyś w barwach kabaretu Limo.

... więcej »

Orłoś Kontra - Wydania

Zobacz także

Odnaleziono tajemniczy wrak u wybrzeży Australii

Odnaleziono tajemniczy wrak u wybrzeży Australii

Ciekawostki
U wybrzeży Australii przypadkowo odnaleziono metalowy wrak. Spoczywa 60 m pod wodą, w okolicach miasta Broom. Wrak ma około 37 metrów długości. Zasiedliło go wiele różnych gatunków morskich stworzeń. Naukowcy z Australijskiego Instytutu Morskiego (AIMS) nie wiedzą dokładnie co to za statek. Nietypowe jest to, że w archiwach brakuje jakichkolwiek wzmianek o zatonięciu statku tego rozmiaru. Zachowany w dobrym stanie kadłub wskazuje, że to kuter z lat 70. lub 80. Dokładna lokalizacja wraku jest trzymana w tajemnicy. To dlatego, by ustrzec go przed szabrownikami. 
Zapomnijcie o rekinach. To są najgroźniejsze zwierzęta

Zapomnijcie o rekinach. To są najgroźniejsze zwierzęta

Ciekawostki
Zwierzęta zabijają rocznie około miliona ludzi. To niewiele biorąc pod uwagę, że tylko w USA zabija się 750 kurczaków miesięcznie. Portal gizmodo.com postanowił sprawdzić, ofiarą których zwierząt padamy najczęściej.
Drzewa mają puls

Drzewa mają puls

Ciekawostki
Zdarzyło się wam kiedyś poczuć w lesie tak, jakby drzewa w nim żyły? Pewien naukowiec z Danii prawdopodobnie znał to uczucie, więc postanowił przeprowadzić badania nad ruchem roślin. Wykorzystał do tego technikę skanowania laserowego. Prześwietlił w ten sposób 22 gatunków drzew i krzewów. Dzięki badaniom okazało się, że rośliny mają... puls. Chodzi o cykl transportu wody i związków mineralnych. Do tej pory myślano, że jest to jedynie statyczny przepływ z jednej cewki do drugiej. Tymczasem okazało się, że ruch jest połączony z wahaniami ciśnienia wody w roślinach. To oznacza, że drzewo pompuje wodę, wykazując swój własny puls.
Były ochroniarz Bin Ladena mieszka w Niemczech

Były ochroniarz Bin Ladena mieszka w Niemczech

Wiadomości
Były ochroniarz Bin Ladena, Sami A. mieszka w Niemczech z rodziną i pobiera zasiłek, który wynosi prawie 1200 euro miesięcznie. Mężczyzna pochodzi z Tunezji i ma status niebezpiecznego. Jednak sąd nie wydał zgody na jego deportację.
 Błąd, który niemal doprowadził do wojny jądrowej [Enigma]

Błąd, który niemal doprowadził do wojny jądrowej [Enigma]

Wiadomości
W latach 80. XX wieku w okolicach Moskwy algorytmik Stanisław Pietrow stworzył system powiadamiania o potencjalnym zagrożeniu jądrowym ze strony USA. Gdyby Amerykanie użyli swojego arsenału atomowego, Związek Radziecki natychmiast odpowiedziałby tym samym. We wrześniu 1983 roku cały system został postawiony w stan najwyższej gotowości bojowej. Świat stanął wtedy na krawędzi wyniszczającej wojny.
Pan Włodzimierz Maj o stracie mieszkania

Pan Włodzimierz Maj o stracie mieszkania

Styl życia
Nasza dziennikarka Aleksandra Hangel, pojechała do Krakowa, do pana Włodzimierza, który straci wynajmowane przez siebie mieszkanie z powodu zadłużenia jego właściciela.
Znikające jeziora na Grenlandii  [Pixel]

Znikające jeziora na Grenlandii [Pixel]

Wiadomości
Zmniejszanie się powierzchni lodowców to od wielu lat jedno z najbardziej poważnych zagrożeń, z którymi boryka się ludzkość. Topnienie lodu na Grenlandii przewyższa jego coroczną akumulację. Od dwa tysiące trzeciego roku w północno-wschodnim masywie lodowym tempo tego procesu zwiększyło się aż trzykrotnie. Okazuje się, że ma to związek ze znikaniem jezior Grenlandii.
Niezwykłe owady z Nowej Zelandii [Pixel]

Niezwykłe owady z Nowej Zelandii [Pixel]

Wiadomości
Czy to możliwe, aby w naturalnym środowisku istniały owady wielkości gryzoni? Okazuje się, że tak. Jednym z nich jest Weta olbrzymia. Waga przedstawicieli tego gatunku może sięgać nawet siedemdziesięciu trzech gramów. To niemal trzy razy więcej niż waga myszy domowych.
Śmierdząca prawda o Uranie. Naukowcy mają ostateczne potwierdzenie

Śmierdząca prawda o Uranie. Naukowcy mają ostateczne potwierdzenie

Ciekawostki
Uran, siódma planeta od Słońca, przez dziesiątki lat skrywał istotną, choć dość śmierdzącą, tajemnicę Układu Słonecznego. Międzynarodowy zespół naukowców ogłosił właśnie, że ma ostateczny dowód na to, że Uran śmierdzi siarkowodorem. To bezbarwny gaz o silnym i wybitnie nieprzyjemnym zapachu, który porównuje się do smrodu zgniłych jaj. Odkrycia dokonano dzięki urządzeniu znajdującym się w Obserwatorium Gemini. Ostatnio próbowano "powąchać" Uran za pomocą sondy Voyager 2 w 1986 roku. Według ekspertów fakt, że planeta śmierdzi, świadczy także o czymś więcej. - To dowód, że już na samym początku formowania się Układu Słonecznego doszło do wielkiego wstrząsu - mówi Glenn Orton, współautor badań. Eksperci liczą na to, że odkrycie siarkowodoru pomoże połączyć historię tego jak powstawał Układ Słoneczny z tym jak się uformował te 4,6 mld lat temu. Wiedza o dokładnym składzie odległych planet pozwoli ustalić gdzie obiekty powstały i jak daleko później oddaliły się od Słońca.