Nino o biznesie

Przypadkowe spotkania sprzyjają krótkiej wymianie zdań. Kilkadziesiąt sekund rozmowy wymaga celnych pytań i konkretnych odpowiedzi. Krótki i konkretny jest program „Nino o biznesie”, do którego Nino Dzhikiya zaprasza najciekawszych ludzi świata biznesu w Polsce.

... więcej »
Nino o biznesie: Mateusz Juroszek – bukmacherka to gra wiedzy

Nino o biznesie: Mateusz Juroszek – bukmacherka to gra wiedzy

Odcinek: 2
Co jest bardziej ryzykowne – zakłady bukmacherskie czy inwestowanie na giełdzie? Mateusz Juroszek w rozmowie z Nino Dżikiją mówi czym się według niego różni rynek finansowy od szukania szczęścia w zakładach sportowych. Wyjawia też, w jakie spółki sam inwestuje. Sport wydaje się być wpisany w jego życie – jako chłopak chciał być piłkarzem, zarządza firmą przyjmującą zakłady sportowe a w wolnym czasie jeździ na mecze. Przyznaje, że nie jest łatwo być młodym w biznesie, ale mówi też o tym, dlaczego nie lubi, gdy na spotkania za granicą szefowie niektórych firm na spotkania przyjeżdżają „w trampkach”. 
Nino o biznesie: Mateusz Juroszek – sprzedane mecze to nie problem

Nino o biznesie: Mateusz Juroszek – sprzedane mecze to nie problem

Odcinek: 2
Po zmianie ustawy hazardowej przychody STS podwoiły się, jednak Mateusz Juroszek uważa, że najlepsze czasy dla jego firmy dopiero nastąpią. W programie „Nino o biznesie” opowiada o największych bolączkach w branży, odnosząc się też do pogłosek o sprzedanych meczach i osobach, które na takich „ustawkach” zarabiają. Zdaniem Juroszka wiele jeszcze można zrobić w kwestii walki z szarą strefą w bukmacherce. Jak mówi – jego przychody mogą się nawet podwoić, jeśli ministerstwo dalej będzie walczyć z nieuczciwą konkurencją. Przyszłość firmy to zakłady internetowe, chociaż mają one wyglądać jeszcze inaczej, niż obecnie. I chociaż 80 procent zakładów jest obecnie dokonywanych online – stacjonarne punkty wciąż będą potrzebne, chociaż szef STS widzi konieczność zmiany sposobu ich funkcjonowania.
Nino o biznesie: Mateusz Juroszek - 31 lat i ćwierć miliarda na koncie. Jak do tego doszedł?

Nino o biznesie: Mateusz Juroszek - 31 lat i ćwierć miliarda na koncie. Jak do tego doszedł?

Odcinek: 2
Ma trzydzieści lat, majątek wartości ćwierć miliarda złotych i mówią o nim „największy bukmacher kraju”. Mateusz Juroszek nie odpoczywa, sam potwierdza największe zakłady i jest zawsze dostępny dla swoich pracowników. Jak prezes STS widzi świat współczesnej bukmacherki i jak się czuje, jako jeden z najmłodszych ludzi wielkiego biznesu w Polsce?   STS jest dziś największą firmą bukmacherską w kraju – ma prawie połowę udziału w rynku i rocznie przyjmuje zakłady warte prawie półtora miliarda złotych.  Istnieje od 1997 roku. Ojciec Mateusza Juroszka – Zbigniew – zainwestował w nią dwa lata później. Wtedy Mateusz miał 10 lat. Zna firmę od podszewki – kilka lat temu wyciągną ją z dużych kłopotów. Dziś dynamicznie się rozwija i zatrudnia 1300 osób, choć lubi mieć istotny wpływ na wszystko, co dzieje się w firmie. O tym, co jest dla niego najważniejsze w pracy opowiada Nino Dżikiji w programie „Nino o biznesie”.
Nino o biznesie: carsharing wg Macieja Panka - kiedy zacznie zarabiać?

Nino o biznesie: carsharing wg Macieja Panka - kiedy zacznie zarabiać?

Nino o biznesie
Dlaczego carsharing to carsharing, a nie po prostu "auta na minuty"? Maciej Panek, właściciel firmy carsharingowej tłumaczy, dlaczego nie spolszczył tej nazwy, choć nie jest to największy problem w prowadzeniu tego biznesu. A co jest? Gość tego odcinka programu "Nino o biznesie" mówi jak chce walczyć o klienta i co robi, żeby jego auta były dostępne dosłownie "za rogiem". A ma o co walczyć, bo ta usługa wciąż nie jest rentowna, co ma się zmienić już w przyszłym roku. W rozmowie z Nino Dżikija wyjawia też, jakimi samochodami jeździ prywatnie.
Nino o biznesie: morze determinacji i pożyczone 10 tys. zł. Tak zaczynał Maciej Panek

Nino o biznesie: morze determinacji i pożyczone 10 tys. zł. Tak zaczynał Maciej Panek

Odcinek: 1
Elektromonter górnictwa podziemnego, strażnik miejski, inwestor giełdowy, biznesmen.Życiorys Macieja Panka to materiał na fascynująca książkę. Pierwszym biznesem była tradycyjna wypożyczalnia samochodów, z jednym autem wyleasingowanym za pożyczkę z Urzędu Pracy. To auto po miesiącu zostało rozbite przez klienta, ale to Macieja Panka nie zniechęciło. Bohater tego odcinka programu „Nino o biznesie”  dziś prowadzi firmę carsharingową, która dysponuje dwoma tysiącami aut i wciąż inwestuje w nowe. Początki nie były łatwe, nie tylko ze względu na zniszczone auta ale także np. konieczność odzyskiwania ich po tym, jak korzystający z nich przemytnicy wpadali w ręce policji. Jakim człowiekiem jest Maciej Panek i co może powiedzieć ludziom, którzy dopiero zaczynają swój biznes? Nino Dżikija zaprasza na program „Nino o biznesie”.
Nino o biznesie: Maciej Panek

Nino o biznesie: Maciej Panek

Odcinek: 1
Maciej Panek, prezes Panek SA, firmy zajmującej się carsharingiem jest gościem programu "Nino o biznesie". Dlaczego działa w tej branży, dlaczego wciąż jeszcze nie zarabia i - kto płaci mandaty? Zaprasza Nino Dzhikiya.
poprzednie1 2 3 następne