Zobacz także

Łamigłówka. Pobijesz rekord 8 sekund?

Łamigłówka. Pobijesz rekord 8 sekund?

Ciekawostki
Znajdź ukrytą pszczołę wśród kwiatów. Z pozoru łatwa zagadka nie jest taka oczywista. Grafika Swift Direct Blinds ma zwiększać świadomość znaczenia pszczół w naszym ekosystemie. Jej twórcy twierdzą, że rekord znalezienia maleńkiej pszczoły na kwiatku to 8 sekund.
Pęka symbol Szwajcarii. Naukowcy alarmują

Pęka symbol Szwajcarii. Naukowcy alarmują

Wiadomości
Najchętniej fotografowana góra świata pęka w wyniku zmian klimatycznych. Matterhorn to jeden ze szczytów Alp, znajdujący się pomiędzy Szwajcarią i Włochami. Szwajcarzy uważają tę górę za swój symbol narodowy. Matterhorn ma 4478 m n.p.m. i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szczytów świata.
Najdroższe kraje w Europie

Najdroższe kraje w Europie

Finanse
Islandia jest państwem o najwyższych cenach w Europie – średnio o 56 proc. wyższych niż na kontynencie. Ceny konsumpcyjne są tu wyższe niż w drogiej Szwajcarii czy Norwegii. Na wysokość cen wpływa konieczność importu wielu towarów na wyspę oraz wysokie podatki i akcyza na alkohol.
Nowe podatki w Polsce.

Nowe podatki w Polsce. "Rząd szuka pieniędzy na 500+"

Money. To się liczy
- Program 500+ jest programem socjalnym, a nie programem, który ma zwiększyć dzietność. To się niestety coraz bardziej potwierdza - powiedział w programie „Money. To się liczy” Marek Zuber, ekonomista. – On się do tej pory bez problemu finansował, bo mieliśmy dobrą koniunkturę, wynikającą z dobrej sytuacji w całej Europie. To się kończy i zaczyna się kombinowanie. Rząd coraz głośniej mówi o wprowadzeniu podatku handlowego, cyfrowego. Szuka pieniędzy.
Klin podatkowy w Polsce.

Klin podatkowy w Polsce. "Zamiast rozwiązania problemu kiełbasa wyborcza"

Money. To się liczy
- Jeszcze za czasów minister Czerwińskiej bardzo dużo mówił się o dysproporcji w opodatkowaniu najbogatszych i tych mniej zarabiających. Mówiło się o likwidacji klina podatkowego a tymczasem problem nadal pozostaje nierozwiązany - powiedział w programie „Money. To się liczy” Marek Zuber, ekonomista. – Obniżka PIT oznacza, że niższe podatki zapłacą także ci najwięcej zarabiający, czyli nie ma mowy o redukcji klina podatkowego. Szkoda, że zamiast przedwyborczej kiełbasy Polacy nie dostali faktycznej reformy podatków, która np. likwidowałaby klin lub zwiększała kwotę wolną od podatku.
Obniżka PIT.

Obniżka PIT. "To pomysł przedwyborczy, termin wprowadzenia nie jest przypadkowy"

Money. To się liczy
- Zarabiający 3,5 tys. zł miesięcznie, po obniżce PIT-u zaoszczędzą 400 zł rocznie czyli 30 zł miesięcznie. To jeden obiad w przeciętnej restauracji – wyliczył w programie „Money. To się liczy” Marek Zuber, ekonomista. – To dużo i niedużo. Zależy, kto na to spojrzy. Ja ten pomysł popieram, choć biorąc pod uwagę cały system podatkowy, to obniżenie PIT-u nie jest częścią tej całości, nie przyczyni się do zmniejszenia klinu podatkowego. Raczej jest to pomysł przedwyborczy, termin wprowadzenia nie jest przypadkowy.
Ekologiczna moda. Na czym polega oraz dlaczego jest tak ważna?

Ekologiczna moda. Na czym polega oraz dlaczego jest tak ważna?

Finanse
W ramach tegorocznej edycji Gdynia Design Days gdańska firma LPP, właściciel takich marek jak Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp czy House zaprezentowała, dlaczego tak ważne dla Firmy jest, aby ich działalność była przyjazna środowisku. Największy producent odzieży w Polsce dba o otoczenie, wprowadzając kolejne proekologiczne rozwiązania. Jakie? Przekonajcie się sami.
Do pociągu bez dowodu. Minister: nowinki wymagają przełamania bariery mentalnej

Do pociągu bez dowodu. Minister: nowinki wymagają przełamania bariery mentalnej

Money. To się liczy
- E-dowód jest już respektowany na kolei, cieszę się, że to zaczęło działać - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Wdrożenie rozwiązania trochę trwało, ale tak to już jest, że na kolei pewne rzeczy idą swoim tempem. Cieszę się, że aplikacja mObywatel tak świetnie się rozwija i że mamy w telefonach odzwierciedlenia swoich dokumentów: prawa jazdy, dowodu, których czasami nie musimy już nosić. Za kilkanaście dni będą tam także e-recepty. Coraz więcej instytucji uznaje tę aplikację. Tego typu nowinki wymagają czasami przełamania bariery mentalnej, ale jest z tym coraz lepiej.
FaceApp na celowniku ministerstwa cyfryzacji.

FaceApp na celowniku ministerstwa cyfryzacji. "Wykryliśmy nieprawidłowości"

Money. To się liczy
- To nieprawda, że premier Morawiecki w trybie pilnym wzywał mnie ws. aplikacji FaceApp - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Ale i bez tego wezwania zajmowaliśmy się analizą aplikacji pod kątem ochrony danych osobowych. W piątek dostałem wyniki tej kontroli i przesłałem je do szefa UOKiK z wskazaniem na pewne nieprawidłowości w kwestii informowania użytkowników i respektowania RODO. Chodzi m.in. o to, że nie ma odpowiednich klauzul informacyjnym, informacje nie są też bezpośrednio dostępne w języku polskim.