Styl życia

Niezwykłe właściwości grzyba herbacianego

To grzyb spopularyzowany dopiero na początku XX w., jednak jego właściwości są znane od dawna. Grzyb herbaciany dodany do słodkiej herbaty zaczyna fermentować. Tak powstaje napój z kombuchy, znany ze swoich właściwości zdrowotnych. Napój ten jest bogaty w witaminy z grupy B, C oraz takie składniki jak wapń, żelazo, magnez i cynk.

... więcej »

kombucha, grzyb herbaciany, zdrowie 1:34

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (8)
Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
3
~bratek 2019-03-01 (10:44) 7 godzin i 49 minut temu

hej napalency a nasz prezes PiS JARAK tez nie zna innego jezyka niz polski.....tez oglada rozne filmy w wersjach obcych jezykowo i tez jego najblizszi wspolpracownicy tlumacza mu zaciekle co i jak znaczy.....no i prezes chce wydac swoja ksiazke" Moja Walka" no i co napalency?....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~sic 2019-03-03 (19:21) 23 godzin i 12 minut temu

najlepsza odtrutka dla wątroby, to ścisły post, ograniczysz żarcie ograniczysz spożywanie chemikaliów, a więc wątroba odpocznie i sama się zregeneruje, za dużo jemy żywności przetworzonej, nafaszerowanej toksycznymi "ulepszaczami", właśnie minął "tłusty" czwartek, czy macie świadomość ile chemikaliów w siebie wrzuciliście? współczuję waszym wątrobom

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Retyyy!!! 2019-03-03 (17:08) 1 godzinę i 25 minut temu

W niesłusznych, słusznie minionych czasach ostrzegano o rakotwórczych właściwościach grzyba herbacianego - dziś się go poleca jako nieomalże remedium... Poza tym powstaje pytanie - skąd w fermentującej herbacie biorą się, cytuję: " ...takie składniki jak wapń, żelazo, magnez i cynk"? Z samego procesu fermentacji to mogą powstać rzeczone aminokwasy czy witaminy, ale tu już zaczynają się schody, bez pożywki bogatej w w/w pierwiastki nie znajdą się one w fermencie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~tak robię od kilku lat 2019-03-01 (19:10) 23 godzin i 23 minut temu

Ja robię fermentowaną herbatę latem i bez grzyba. Zmieniam tylko rodzaje herbat, np. zielona, hibiskus, owocowa mieszana, itp. Są świetne jako napój, ale jak dłużej postoją i były nieźle posłodzone, to i procentów im przybywa. Dlatego są dobre latem i to wieczorową porą przed snem ze dwie lub trzy godziny....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~Koneser 2019-03-01 (14:28) 4 godziny i 5 minut temu

''NAJLEPSZA ODTRUTKA = TO DOBRA ZAGRYCHA I ZIMNA WÓDKA ''!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
5
~bbb 2019-03-01 (12:14) 6 godzin i 19 minut temu

Normalnie pycha - najpierw trzymamy herbatę, aż spleśnieje, a na wierzchu zrobi się pleśniowy grzyb. Po pierwsze jest to obrzydliwe. Po drugie - jak można wziąć to do ręki? Po trzecie - jeszcze to konsumować? Chyba heftnę!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
#Newsroom odc. 1

#Newsroom odc. 1

Odcinek: 1
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasza Machała rozmawia z gościem, a w drugiej dwóch komentatorów będzie dyskutować o bieżących tematach politycznych i społecznych. Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem.

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich.

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.