Moja strona. Bitwa redaktorów

"Moja strona. Bitwa redaktorów" to program w Wirtualnej Polsce, w którym Jacek Żakowski i Paweł Lisicki komentują istotne sprawy mijającego tygodnia, nadają wagę nadchodzącym wydarzeniom, badają opinię publiczną, ale przede wszystkim starają się przekonać siebie nawzajem oraz widzów do przyjęcia swojego punktu widzenia. Oglądaj w każdy poniedziałek o godzinie 9:00 online w serwisie WP Opinie i na WP.PL.

... więcej »

Moja strona. Bitwa redaktorów - Wydania

Zobacz także

Nietypowa technika malowania z Peru

Nietypowa technika malowania z Peru

Wiadomości
Starożytna kultura Paracas z Peru używała moczu kameleona do malowania ceramiki. Uryna była wykorzystywana do pozyskiwania białego pigmentu. Kultura Paracas istniała ponad 2000 tysiące lat temu. Była znana ze swojej barwnej ceramiki. Wykopaliska na terenie dawnych cmentarzy ujawniły przepiękne i unikalne rękodzieło.
Kasza manna. Czy jest zdrowa?

Kasza manna. Czy jest zdrowa?

Styl życia
Przysmak naszego dzieciństwa, kasza manna, to doskonałe danie na śniadanie. Często o tym zapominamy. Można ją ugotować na wodzie albo mleku. Jest lekkostrawna. Sięgnąć po nią mogą zarówno niemowlęta, dzieci jak i dorośli. Zawiera fosfor, żelazo, jod, miedź oraz inne składniki mineralne.
Mrówka Dracula. Najszybsze zwierzę na Ziemi

Mrówka Dracula. Najszybsze zwierzę na Ziemi

Wiadomości
Według nowych badań mrówka Dracula (Mystrium camillae) jest najszybszym na świecie zwierzęciem. Mowa tu nie o szybkości jej odnóży, ale o żuwaczkach, które poruszają się z prędkością do 90 metrów na sekundę. To 5000 razy szybciej, niż mrugnięcie oka.
Czy warto jeść pangę?

Czy warto jeść pangę?

Styl życia
Panga to ryba bardzo popularna wśród Polaków. Kupujemy są w supermarketach i chętnie zamawiamy w restauracjach. Słychać jednak coraz więcej głosów, które mają zniechęcać do jej spożywania. Jaka jest prawda?
Odkrycie w margarynie. Skarb sprzed 2000 lat

Odkrycie w margarynie. Skarb sprzed 2000 lat

Ciekawostki
Muzeum Brytyjskie ogłosiło szczegóły 1267 znalezisk z Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Jedno z nich zasługuje na szczególne zainteresowanie. 10 lat temu, niedaleko wioski Hailey w hrabstwie Oxfordshire, rolnik znalazł na polu statuetkę. Trafiła ona w ręce ekspertów, którzy stwierdzili, że przedstawia ona Minerwę - rzymską boginię sztuki. Uznano jednak, że znalezisko nie jest niczym szczególnym, bo statuetka jest współczesnym wyrobem. Rolnik schował więc części statuetki do pojemnika od margaryny i zapomniał o niej na całą dekadę. Kilka miesięcy temu emerytowany kierowca ciężarówki zapytał rolnika, czy może z wykrywaczem metalu wejść na jego pole. Przy okazji dowiedział się o Minerwie tkwiącej w opakowaniu od margaryny. Za namową kierowcy, mężczyzna dał statuetkę ekspertom do zbadania raz jeszcze. Okazało się, że to autentyczna rzymska figurka sprzed 2000 lat. Powstała ze stopu miedzi i ołowiu. Najprawdopodobniej stała w antycznej świątyni. Według pracownika Muzeum Brytyjskiego, Minerwa dołączy teraz do muzealnej kolekcji.
Ponury zwyczaj starożytnych Peruwiańczyków. Kości w biżuterii

Ponury zwyczaj starożytnych Peruwiańczyków. Kości w biżuterii

Ciekawostki
Archeolodzy w Peru odkryli, że połowa z 32 znalezionych przez nich szkieletów nie ma kości stóp. Odkrycia dokonano na wykopalisku w regionie Lambayeque. Spoczywające tam szczątki mają ok. 1700 lat. Według ekspertów, kości stóp w wielu przypadkach pozbawione były dzieci. Kończyny usuwano po ich śmierci. Do czego służył ten makabryczny zwyczaj? Uważa się, że kości wykorzystywano jako talizmany. Tworzono z nich medaliony dla żyjących członków rodziny danej osoby.
Nowa wersja kultowego auta. Wystarczyło 10 min w filmie, by stał się legendą

Nowa wersja kultowego auta. Wystarczyło 10 min w filmie, by stał się legendą

Wydanie: 11 grudnia 2018
Świat konsumentów bywa skomplikowany - my pokażemy widzom, jak się po nim poruszać. Lifestyle, nowe technologie, kultura a także tematy ważne dla milionów Polaków - to wszystko w programie WP Express.
WP Express - fabryka porcelany

WP Express - fabryka porcelany

Wydanie: 11 grudnia 2018
Reporter Wirtualnej Polski pojechał do Jaworzyny Śląskiej, by odwiedzić fabrykę porcelany, która ma 160-letnią tradycję. Zobaczcie, jak krok po kroku powstają wyjątkowe naczynia.
Ciągle myślała, że to jakiś żart. Na koniec musiało jej być głupio

Ciągle myślała, że to jakiś żart. Na koniec musiało jej być głupio

Pod Włos
"Pod włos" to sześcioodcinkowa komediowa produkcja, której akcja toczy się w salonie fryzjerskim. Emisja odcinków w każdą środę na WP.PL o godz. 10:30. Akcja dzieje się w nietypowym salonie fryzjerskim, w którym pada więcej ciętych żartów niż włosów. Każdy odcinek to inna, przepełniona humorem historia fryzjera Adriana i jego stałej klientki Moniki. W tych rolach Rafał Mohr, znany z seriali "Graczykowie", "Pitbull" oraz "Pierwsza miłość" oraz jedna z najzdolniejszych polskich parodystek, Kasia Kwiatkowska.