Mistrzowie Kabaretu

Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru-Mru, Jurki, Grzegorz Halama - to gwiazdy wieczorów w Telewizji WP. W każdą niedzielę porcja najlepszego humoru w wykonaniu znakomitych artystów. Na galę zaprasza Maciej Orłoś.

... więcej »

Mistrzowie Kabaretu - Wydania

Zobacz także

Mięso ze strusia - doskonała alternatywa dla wołowiny

Mięso ze strusia - doskonała alternatywa dla wołowiny

Styl życia
Strusina jest mięsem bardzo mało popularnym wśród Polaków. To błąd. Ponieważ mięso strusie jest doskonałą alternatywą dla wołowiny. Jest niskokaloryczne, ma mniej tłuszczu niż drób. To bogactwo kwasów omega-6 i omega-3. Zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz choroby sercow0-naczyniowe.
Z tymi co się znają. Najpopularniejszy w Polsce knifemaker

Z tymi co się znają. Najpopularniejszy w Polsce knifemaker

Z tymi co się znają
Poszedł na noże i jest wolnym człowiekiem. Najpopularniejszy w Polsce knifemaker - Trollsky rozmawiał z Prokopem. W programie "Z tymi co się znają" ujawnił, co pociąga go w kuciu stali i skąd wziął się jego przydomek.
Odwiedziliśmy kiosk Dawida Podsiadło. Szary papier i nowa płyta

Odwiedziliśmy kiosk Dawida Podsiadło. Szary papier i nowa płyta

Gwiazdy
Można promować nową płytę na billboardach, ale to przewidywalne. Dawid Podsiadło usiadł w kiosku i sprzedawał sam swoje płyty. Wyjątkowa akcja promocyjna w Warszawie przyciągnęła rzeszę klientów. Też zajrzeliśmy do okienka i sprawdziliśmy, jak Podsiadło radzi sobie jako sprzedawca. Zobaczcie nasze wideo.
Opuszczona willa pełna mrocznych tajemnic. Sprawdź, co znajduje się w środku

Opuszczona willa pełna mrocznych tajemnic. Sprawdź, co znajduje się w środku

Wiadomości
Villa de Vecchi w miejscowości Cortenova na północy Włoch, powstała w 1854 r. Zbudował ją hrabia Felice De Vecchi, szef Włoskiej Gwardii Narodowej, jako swoją letnią rezydencję. Legenda głosi, że w latach 60. XIX w. pod nieobecność hrabiego, jego żonę zamordowano, a córkę porwano. Zrozpaczony hrabia Felice De Vecchi miał popełnić w swoim domu samobójstwo.
Zdrowy odpowiednik cukru. Nie tuczy i nie powoduje próchnicy

Zdrowy odpowiednik cukru. Nie tuczy i nie powoduje próchnicy

Styl życia
Jest jednym z naturalnych słodzików, który nie dostarcza kalorii. Często kojarzona z gazowanymi napojami o niższej zawartości cukru. W liściach i łodygach stewii występują glikozydy stewiowe - związki odpowiedzialne za słodki smak. Do 2010 r. uważano, że glikozydy stewiowe mogą mieć działanie rakotwórcze. W tym samym roku Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa i Żywności stwierdził, że stosowanie stewii jest bezpieczne. W 2011 r. Komisja Europejska uznała stewię za dodatek do żywności (E960).
Niemowlę zaskoczyło pielęgniarkę i rodziców. Wszystko zostało nagrane

Niemowlę zaskoczyło pielęgniarkę i rodziców. Wszystko zostało nagrane

Ciekawostki
Niewiele trzeba, by się wzruszyć i nagranie pewnych rodziców jest na to dowodem. Poszli z synem na badanie i podczas osłuchiwania przez pielęgniarkę, chłopiec bacznie przyglądał się kobiecie. W pewnym momencie położył jej głowę na rękę, co przez wszystkich zostało przyjęte westchnieniem.
Niezwykła historia jednego zdjęcia. Niespodziewane zakończenie po 28 latach

Niezwykła historia jednego zdjęcia. Niespodziewane zakończenie po 28 latach

Styl życia
Vilma Wong od 32 lat pracuje na OIOM dla noworodków w szpitalu dziecięcym w Palo Alto w USA. W 1990 r. ojciec pewnego wcześniaka zrobił jej zdjęcie, kiedy kobieta opiekowała się jego dzieckiem. Wong zajmowała się chłopcem ponad 40 dni. Urodził się on w 29 tyg. ciąży. Ważył odrobinę ponad kilogram. 28 lat później kobieta zauważyła w szpitalu lekarza-praktykanta, który na plakietce miał znajome jej z przeszłości imię. Zapytała się mężczyzny, czy dorastał w okolicy i czy jego ojciec był policjantem. Odpowiedź była twierdząca. Wtedy ona upewniła się z kim rozmawia, a on ją rozpoznał. O oddanej pielęgniarce opowiedziała mu bowiem matka. Zrobiła to na tydzień przed rozpoczęciem przez niego pracy we wspomnianym szpitalu. Brandon Seminatore napisał do rodziców o niezwykłym spotkaniu, a jego ojciec wysłał mu zdjęcie sprzed 28 lat. Historia została opisana w lokalnych mediach, ale w końcu wzruszyła całe Stany Zjednoczone.
Nazistowska fabryka nadludzi. "Podaruj dziecko Fuhrerowi"

Nazistowska fabryka nadludzi. "Podaruj dziecko Fuhrerowi"

Ciekawostki
Jasnowłose, niebieskookie, perfekcyjne dzieci, z których wyrosną idealni obywatele Rzeszy - oto czym zajmowała się nazistowska instytucja Lebensborn. "Źródło życia" powołał rozkazem Reichsführer-SS, Heinrich Himmler. Ośrodki Lebensborn działały w Niemczech od 1936 roku, a później także w państwach okupowanych. W Rzeszy miały zapobiegać aborcji, która była zakazana i zwiększać przyrost naturalny: dostarczać przyszłych żołnierzy. Niezamężne kobiety w ciąży, oczywiście tylko te "wartościowe rasowo", mogły tam urodzić swoje nieślubne dziecko bez narażania się np. na krytykę ze strony rodziny i oddać je do adopcji rodzinie członka SS. Młode kobiety mogły tam również zamieszkać i odbywać stosunki z członkami SS, aby zajść w ciążę. Pary były kojarzone przez nazistowskich specjalistów od eugeniki. Matki i ojcowie musieli przedstawić świadectwo pochodzenia. Hasłem przewodnim organizacji było: Podaruj dziecko Fuhrerowi!. Niestety chętnych kobiet nie było wiele. Dlatego na terenach państw okupowanych porywano niektóre kobiety i dzieci o aryjskim wyglądzie. Dzieci germanizowano, a kobiety umieszczano w ośrodkach i niekiedy zmuszano do stosunków. W ramach programu urodziło się zaledwie 10 tys. dzieci. Szacuje się, że z samej tylko Polski zostało porwanych do Rzeszy ok. 200 tys. dzieci. Po wojnie zarówno kobiety, jak i dzieci urodzone w ośrodkach, często były napiętnowane przez społeczeństwo.
Laila Shukri opowiada, jak wygląda codzienne życie żony szejka w Dubaju

Laila Shukri opowiada, jak wygląda codzienne życie żony szejka w Dubaju

Gwiazdy
- Pod zasłoną strój potrafi być bardzo frywolny - mówi Laila Shukri, autorka książki "Jestem żoną terrorysty". Lata temu wyjechała z Polski i zamieszkała razem z mężem w Dubaju. Opowiedziała nam, jak wygląda codzienność żony szejka. - Arabki we własnym towarzystwie potrafią organizować zabawy przesycone seksem. Wręcz wyuzdane. W Europie nikt sobie tego nie wyobraża - opowiada.