Kto nami rządzi?

"Kto nami rządzi?" to program w Wirtualnej Polsce, w którym Łukasz Mężyk od nieznanej strony przedstawia nam polityków. Zadaje im pytania, których nie usłyszycie w żadnej innej rozmowie. Czy przedstawiciele polskiej klasy politycznej bardzo różnią się od swoich wyborców? Przekonajcie się oglądając w każdy czwartek o godzinie 9:00 online w serwisie WP Wiadomości i na WP.PL.

... więcej »

Kto nami rządzi? - Wydania

poprzednie1 2 3 następne

Zobacz także

Grecy odkryli pozostałości starożytnego miasta

Grecy odkryli pozostałości starożytnego miasta

Wiadomości
Tenea to zaginione miasto znane  wyłącznie ze starożytnych tekstów. Po raz pierwszy miasto zasiedlili jeńcy z wojny trojańskiej. W trakcie prac na Peloponezie, archeolodzy odkryli dowody istnienia tego starożytnego miasta.
Piktowie - pismo tajemniczego plemienia

Piktowie - pismo tajemniczego plemienia

Wiadomości
Piktowie to tajemnicze plemiona żyjące na terenie Szkocji 1700 – 1500 lat temu. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „picti”, co oznacza pomalowani ludzie. Dotychczas sądzono, że Piktowie nie pozostawili po sobie żadnych pisemnych źródeł. Jednak wg ostatnich badań, tajemnicze symbole wyryte przez Piktów na kamieniach mogą być w rzeczywistości nowoodkrytym rodzajem pisma. Głazy datowane są na III – IV w. n.e. Mają więc 200 lat więcej niż sądzono.
Ona vs On

Ona vs On

Wydanie: 14 listopada 2018
Format ONA vs ON to gra kontrastów, gdzie ścierają się ze dwa światy, dwie osobowości, dwa odmienne spojrzenia na otaczającą ich rzeczywistość. Ona chce pokazać mu co ją kręci i zachwyca. Jemu zależy na przekonaniu jej, że to co on uznaje za interesujące faktycznie takie jest! Kobiecy punkt widzenia i męski punkt widzenia. Rzadko kiedy bywają zbieżne, wręcz prawie nigdy. Czy to dobrze? Dyskusja na temat poglądów zawsze niesie za sobą wartość dodaną.
WP Express: wizyta w Gdyńskim Centrum Filmowym

WP Express: wizyta w Gdyńskim Centrum Filmowym

Styl życia
Ten budynek robi prawdziwe wrażenie. Gdyński plac Grunwaldzki także przeszedł prawdziwą metamorfozę. To tutaj znajduje się nowoczesna siedziba Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nowe miejsce stało się wizytówką miasta.
Pod Włos - Bieszczady

Pod Włos - Bieszczady

Odcinek: 2
"Pod włos" to sześcioodcinkowa komediowa produkcja, której akcja toczy się w salonie fryzjerskim. Emisja odcinków w każdą środę na WP.PL o godz. 10:30. Akcja dzieje się w nietypowym salonie fryzjerskim, w którym pada więcej ciętych żartów niż włosów. Każdy odcinek to inna, przepełniona humorem historia fryzjera Adriana i jego stałej klientki Moniki. W tych rolach Rafał Mohr, znany z seriali "Graczykowie", "Pitbull" oraz "Pierwsza miłość" oraz jedna z najzdolniejszych polskich parodystek, Kasia Kwiatkowska.
Poważna awaria Google

Poważna awaria Google

Technologia
W wyniku awarii usługi Google były zakłócone, ruch przekierowany, a dane użytkowników przechwycone. Informacje z wyszukiwarki, z chmury internetowej czy narzędzi dla firm trafiły m.in. do państwowych dostawców  internetu w Rosji, Chinach i Nigerii. Google zapewnia, że przechwycone dane były odpowiednio szyfrowane.
Środki owadobójcze. Przyczyną zaburzeń neurorozwojowych

Środki owadobójcze. Przyczyną zaburzeń neurorozwojowych

Styl życia
Organofosforany, związki chemiczne będące składnikiem środków owadobójczych nie są bezpieczne. Wg toksykologów należałoby zakazać ich całkowicie. Kontakt z nimi w trakcie ciąży powoduje obniżenie IQ dziecka  zaburzenia pamięci i uwagi oraz autyzm. Groźne są nawet niewielkie ilości tych środków. 
WP Express [cały odcinek]

WP Express [cały odcinek]

Wydanie: 14 listopada 2018
Świat konsumentów bywa skomplikowany - my pokażemy widzom, jak się po nim poruszać. Lifestyle, nowe technologie, kultura a także tematy ważne dla milionów Polaków - to wszystko w programie WP Express.
Podróże w czasie. Hawking zakładał taką możliwość

Podróże w czasie. Hawking zakładał taką możliwość

Wiadomości
W swojej ostatniej, pośmiertnie wydanej książce Stephen Hawking rozważa czy podróże w czasie są możliwe. Jego zdaniem nasz obecny stan wiedzy nie pozawala kategorycznie wykluczyć podróży w czasie. Co to oznacza? Wg teorii Einsteina masa zakrzywia czasoprzestrzeń. Im większy obiekt, tym bardziej zakrzywia czasoprzestrzeń. Teoretycznie więc można by tak zakrzywić czasoprzestrzeń, aby stworzyć w niej tunel czasoprzestrzenny. Wymagałoby to nie tylko ogromnej masy, ale też stworzenia miejsca o ujemnej gęstości energii.