Finanse

Kopciuchy odchodzą w przeszłość. Rząd chce jednak obniżyć koszty ogrzewania

Od października nie będzie można sprzedawać tzw. kopciuchów. - To poprawi powietrze w polskich miastach. Koniec z paleniem podkładów kolejowych czy ubrań - mówi money.pl Jadwiga Emilewicz. Wiceminister rozwoju obiecuje, że to nie koniec walki ze smogiem. Kolejny etap to zakaz sprzedaży węgla najgorszej jakości. Kopalnie swoje produkty będą musiały też certyfikować. W kolejnym etapie rząd chce walczyć z ubóstwem energetycznym, ale już nie zakazami a dotacjami.

... więcej »

emilewicz, smog, kopciuch, kotły, ogrzewanie 9:25

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (3)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Maria M. 2017-09-16 (08:11) 16 godzin i 18 minut temu

NAJPIĘKNIEJ W TYM WSZYSTKIM ZACHOWUJĄ SIĘ DWA WOJEWÓDZTWA W POLSCE: MAŁOPOLSKIE I MAZOWIECKIE. Oba województwa przeszły kampanię informacyjną odnośnie instalcji kotłów, jakości paliwa, skutów zbyt wysokiego stężenia smogu w powietrzu, kontroli spalanego paliwa itp. Bardzo ważne jest podniesienie świadomości wśród członków społeczności lokalnych na terenie całego kraju na temat zanieczyszczenia powietrza i rozwiązań służących poprawie jakości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem niskiej emisji. Oprócz tego ważne jest podniesienie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych na terenie całego kraju w działania na rzecz poprawy jakości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem niskiej emisji i rozwój ruchów i inicjatyw społecznych działających na rzecz poprawy jakości powietrza. W moim mniemaniu oczywiste jest, że klasa i jakoś kotła w tym wszystkim odgrywa kluczowe miejsce. Kotły piątej klasy są kotłami bardzo dobrymi (i takie kotły są obecne w naszych domach), ale chcę nadmienić, że najlepszymi kotłami na dzień dzisiejszy są kotły z certyfikatem ecodesign. Np. EEI PELLETS. W trakcie spalania paliwa produkują niską emisję zanieczyszczeń, a sam kocioł jest przebadany przez laboratorium pod kątem emisji i prądu, co daje poczucie zakupu solidnego kotła na kilkanaście dobrych lat. A skąd mam mieć pewność, że za kilka lat kotły piątej klasy nie odejdą do lamusa? Dlatego pozostaję przy kotle z certyfikatem ecodesign EEI Pellets (na pelet) zatwierdzonym przez Unię Europejską i jestem spokojna na wizytę wszystkich kontroli. A kopciuchy niech znikają z użytku i naszej pamięci KU NASZEMU WSPÓLNEMU DOBRU.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~IGA 2017-09-11 (21:28) 3 godziny i 1 minutę temu

O jesiennym smogu nikt jeszcze dzisiaj nie myśli. A to właśnie teraz rozstrzyga się, czy i jak wielki będziemy z nim mieli problem w następnym sezonie grzewczym. Mimo przyjmowanych przez sejmiki wojewódzkie uchwał antysmogowych najgorsze rodzaje paliw wciąż jeszcze nie zostały usunięte z handlu detalicznego. WSTYD! Sama 4 lata temu stanęłam przed wyborem czy pozostać dalej przy kotle na ekogroszek czy wybrać inny sposób ogrzewania domu. Ostatecznie stary kocioł został wymieniony na kocioł na pellet (Kostrzewa Mini Bio). Za pellet klasy A1 (pakowany w worki po 15 kg) płacę za tonę 750zł. Cena porównywalna jak płaciłam za ekogroszek do starego kotła. Jestem zadowolona ze swojego wyboru i zachęcam każdego kto ceni zdrowie swoje i swoich najbliższych na podobną inwestycję w przyszłości. Zróbmy coś dla siebie, bo rządzący wcale nie myślą o tym czym i w jaki sposób Polacy palą w swoich domach w sezonie grzewczym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Zofia Szmit 2017-09-08 (06:33) 17 godzin i 56 minut temu

Rząd zapunktował takim działaniem. Ten zakaz powinien obowiązywać już od co najmniej kilku lat.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
#Newsroom odc. 1

#Newsroom odc. 1

Odcinek: 1
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasza Machała rozmawia z gościem, a w drugiej dwóch komentatorów będzie dyskutować o bieżących tematach politycznych i społecznych. Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem.

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich.

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.