Ciekawostki

Jego krew była "mleczna". Powód jest co najmniej ponury

Lekarze w piśmie branżowym "Annals of Internal Medicine" opisali rzadki przypadek 39-letniego mężczyzny. W szpitalu w Kolonii pojawił się m.in. z zawrotami i bólem głowy, wymiotował, tracił orientację. Wkrótce stracił również przytomność. Badania krwi ujawniły powód - skrajny przypadek hipertrójglicerydemii. To zwiększenie ponad normę stężenia trójglicerydów we krwi, co wiąże się m.in. z ryzykiem rozwoju miażdżycy. 39-latek miał przekroczoną normę ponad stukrotnie. Lekarze natychmiast podłączyli maszynę, która miała oczyścić krew mężczyzny, ale było w niej tak dużo tłuszczu, że zapchała urządzenie. Lekarze musieli więc skorzystać ze starożytnej pseudoleczniczej metody - upuścili mężczyźnie krwi. 39-latkowi pobrano w sumie 2 litry krwi, która po pewnym czasie stała się... mleczna. Po dwóch dniach stan pacjenta poprawił się na tyle, że można było wrócić do właściwych metod leczenia. Hipertrójglicerydemia występuje zazwyczaj u osób otyłych, z cukrzycą i z problemami z nerkami. W przypadku 39-latka chodziło o jednoczesny problem z kamieniami żółciowymi i cukrzycą.

... więcej »

krew, tłuszcz, niemcy, szpital 1:37

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (11)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~rothom 2019-03-03 (16:51) 20 godzin i 16 minut temu

Mam syna który stracił przytomność. Życie zawdzięcza swojej dziewczynie .Bez namysłu nie czekając na przyjazd karetki zawiozła go do szpitala w Gryficach . Badanie wykazało zapalenie trzustki cukrzycę i inne powikłania . Cholesterol ponad 900 .Trójglicerydy ponad 17000 .Po tygodniu kroplówek odzyskał przytomność Stwierdzenie Pani dr.Goliat że to CUD że przeżył . w tej chwili to absolutny rekord świata. Wielkie PODZIĘKOWANIA dla PANI DR GOLIAT i CAŁEGO PERSONELU MEDYCZNEGO GRYFICKIEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO za uratowanie życia mojego syna MARCINA Beym .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Diablotyk 2019-03-02 (10:45) 2 godziny i 22 minut temu

Stu krotnie? Ja miałem kiedyś dziesięciokrotnie, lekarz nie chciał uwierzyć, stwierdził, że to błąd maszyny diagnostycznej. Pare miesięcy później okazało się , że mam czukszyce insulinozależną.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
8
~grisa 2019-02-28 (19:41) 17 godzin i 26 minut temu

To musi byc cud , co na to Watykan moze oglosc go swietym .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~pijawka 2019-03-02 (02:54) 10 godzin i 13 minut temu

" pseudolecznicza metoda" - dobre sobie, ważne że jest skuteczna!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
6
~jaro 2019-02-28 (19:20) 17 godzin i 47 minut temu

większej bzdury nie słyszałem........jest nas trzech braci , jestem najstarszy , różnica miedzy nami jest co trzy lata , żaden z nas nie jest ani otyły ani nie ma problemów ze zdrowiem, mało tego każdy z nas uprawia aktywność fizyczną ,rower basen bieganie i ja jako najstarszy oraz o trzy lata młodszy brat mamy hipertrójgiicerydemie , ja w trakcie badania miałem 826 a brat ponad 1000...najmłodszy tego nie ma , bierzemy piguły i żyjemy. a przypadłość dostaliśmy prawdopodobnie po rodzicach i ich genach...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Ministrant 2019-03-01 (08:35) 4 godziny i 32 minut temu

Oglosic go swietym i postawic natychmiast pomnik, zeby pielgrzymki mialy gdzie chodzic .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Zobacz także

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
#Newsroom odc. 1

#Newsroom odc. 1

Odcinek: 1
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasza Machała rozmawia z gościem, a w drugiej dwóch komentatorów będzie dyskutować o bieżących tematach politycznych i społecznych. Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem.

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich.

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.