#dziejesiewtechnologii

Najważniejsze zapowiedzi, wydarzenia, ciekawostki z technologicznego świata. Szybko, krótko i na temat. O wielkim biznesie, najnowocześniejszych gadżetach i przełomowych odkryciach, ale też o internecie, zwariowanych pomysłach i intrygujących koncepcjach. Program dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco ze współczesnym światem.

... więcej »
W największej stoczni świata powstaje mechaniczny majstersztyk

W największej stoczni świata powstaje mechaniczny majstersztyk

Odcinek: 111
Inżynierowie mają zaledwie 14 miesięcy na skonstruowanie największej platformy świata, należącej do grupy Maersk. Budowa zajmie 2,5 miliona roboczogodzin, a sama platforma składać się będzie z 12 gigantycznych modułów. Jeden z nich waży 2,5 tysiąca ton. Nie przeniesie go żaden dźwig, a przecież trzeba go przetransportować na miejsce montażu. 
Polak z pasją do wynalazków

Polak z pasją do wynalazków

Odcinek: 110
Ekonawierzchnia z piasku i butelek, bardziej wytrzymała od asfaltu, generator wodoru, dzięki któremu nie trzeba byłoby połykać tabletek czy też pomysł na to, jak dzięki alkoholowi dodać mocy swojemu samochodowi. To wynalazki Arkadiusza Brzeskiego z Łodzi. Choć z wykształcenia jest logistykiem, to wymyślanie nowych rzeczy stało się jego pomysłem na życie. Ma na koncie kilkanaście wynalazków, ale cały czas pracuje nad kolejnymi. Jakimi? O tym Agnieszka Kopacz, reporterka telewizji WP.
Tak odśnieża się lotnisko

Tak odśnieża się lotnisko

Odcinek: 109
Lotnisko Chopina nie daje się zaskakiwać zimie. A to dlatego, że wyposażone jest w nowoczesny system odświeżania pasów startowych. Sprawdzamy, jaki sprzęt dba o to, żeby samoloty mogły bezpiecznie lądować i startować z Warszawy.
TEST: HTC One A9 - (prawie) Iphone z Androidem

TEST: HTC One A9 - (prawie) Iphone z Androidem

Odcinek: 105
Przetestowaliśmy dla najnowszego smartfona od HTC. Szybki czytnik linii papilarnych, obudowa wykonana z metalu, najnowsze oprogramowanie to jego główne cechy.
Test telefonu z klapką

Test telefonu z klapką

Odcinek: 103
Jakiś czas temu telefony z klapką święciły swoje triumfy. Przede wszystkim były cenione za swoją funkcjonalność, a także wyjątkowy i oryginalny wygląd. Poza tym klapka świetnie spełniała funkcję ochronną wyświetlacza. Mimo upływu lat, niektórzy z nas nadal tęsknią za dawnymi telefonami. Ale czy to pozwoli im wrócić do łask?
#dziejesiewtechnologii: szturmowcy USA

#dziejesiewtechnologii: szturmowcy USA

Odcinek: 101
Być może już bardzo niedługo amerykańscy żołnierze będą mogli przemierzać pola bitew niczym Szturmowcy z "Gwiezdnych wojen". Nie wierzycie? Zobaczcie, jak to możliwe w najnowszych odcinku programu! Dziś mówimy również o akcji polskiego producenta elektroniki, w ramach której możecie otrzymać niemałe pieniądze na rozwijanie własnych pasji - wystarczy tylko ciekawie o nich opowiedzieć. Kończymy zaś rewelacyjnie wykonanym filmem, na którym ewolucje rodem z gry "Mirror's Edge" wykonywane są na żywo.
#dziejesiewtechnologii: kampania z horroru

#dziejesiewtechnologii: kampania z horroru

Odcinek: 100
Jak przekonać ludzi do tego, że zanieczyszczenie powietrza jest naprawdę niebezpieczne? Można edukować i wyjaśniać, można też po prostu spróbować nastraszyć. Tę drugą drogę przyjęła pewna firma z Chin. Poza tym w programie mówimy o wyglądzie ostatecznej wersji gogli Oculus Rift oraz o tym, jak Microsoft odchodzi od ?kafelków? w Windows.
#dziejesiewtechnologii: rosyjskie roboty

#dziejesiewtechnologii: rosyjskie roboty

Odcinek: 99
Rosyjską armię zasilą wkrótce nowi żołnierze. Silniejsi, wytrzymalsi i z całą pewnością bardziej posłuszni od dotychczasowych. Jednego z nich Putin miał nawet jakiś czas temu obejrzeć w działaniu. W odcinku mówimy poza tym o zwariowanym pomyśle na transport publiczny i nowości na YouTube'ie, na razie dostępnej tylko dla nielicznych.
#dziejesiewtechnologii: Koniec OC?

#dziejesiewtechnologii: Koniec OC?

Odcinek: 98
Wejście do powszechnego użytku autonomicznych samochodów Google może mieć dla wszystkich kierowców znacznie dalej idące konsekwencje, niż teraz możemy się spodziewać. Taką wizję roztacza na łamach "The Wall Street Journal" jeden z rynkowych specjalistów. W odcinku mówimy poza tym o tym, jak Spotify zbroi się na wojnę z nową usługą Apple'a oraz o sukcesie Wiedźmina 3 i tym, jak zareagowali na niego twórcy.
#dziejesiewtechnologii: złe drony

#dziejesiewtechnologii: złe drony

Odcinek: 97
Drony nie bez powodu wywołują u niektórych ludzi pewne zaniepokojenie. Ich upowszechnienie zrodzić może np. jeszcze większy niż obecnie problem z zachowaniem prywatności. Rozumiemy. Ale reakcja pewnego Amerykanina na widok testowanego przez pracowników sklepu bezzałogowca była, delikatnie mówiąc, trochę przesadzona. Pozostając w temacie dronów mówimy o pewnym zabawnym filmiku na ich temat, a kończymy wynikami konkursu dla konstruktorów robotów, przeprowadzonego przez agencję DARPA.
#dziejesiewtechnologii: Z zamkniętymi oczami

#dziejesiewtechnologii: Z zamkniętymi oczami

Odcinek: 96
Po czym poznać prawdziwego mistrza? Na przykład po tym, że jest w stanie wygrać nawet w sytuacji znaczącej przewagi przeciwnika. Albo trzech przeciwników. I to jeszcze z zamkniętymi oczami. Taki wyczyn udał się aktualnemu liderowi światowego rankingu szachowego. Dziś mówimy również o inteligentnych ubraniach, które chce produkować Google oraz o oficjalnych informacjach na temat premiery Windows 10.
#dziejesiewtechnologii: pomysłowy helikopter

#dziejesiewtechnologii: pomysłowy helikopter

Odcinek: 95
Amerykanie są bliscy ukończenia prac nad nowym rodzajem helikoptera, znacznie szybszego od stosowanych obecnie. Udało im się znaleźć rozwiązanie problemu, który uniemożliwiał tym maszynom rozwijanie wyższych prędkości. Wspominamy także o innym osiągnięciu amerykańskich naukowców, związanym z szeroko pojętą miniaturyzacją oraz wspominamy o nowościach, ogłoszonych przez Google na konferencji I/O.
#dziejesiewtechnologii: Gates ostrzega

#dziejesiewtechnologii: Gates ostrzega

Odcinek: 94
Bill Gates ma dla świata ostrzeżenie. Założyciel Microsoftu jest przekonany, że szybciej niż się spodziewamy będziemy się musieli zmierzyć z zagrożeniem znacznie większym niż niedawna epidemia eboli. Mówimy dziś także o nowym, dużym kroku w rozwoju "kosmicznej" firmy SpaceX oraz o dronach, które zamierza niedługo sprzedawać GoPro.
#dziejesiewtechnologii: Życie na Europie

#dziejesiewtechnologii: Życie na Europie

Odcinek: 93
NASA ujawniła nowe szczegóły misji, która może nam dać odpowiedź na pytanie o istnienie życia poza Ziemią - ale w Układzie Słonecznym. Znalezienie go wciąż wydaje się prawdopodobne. W dzisiejszym odcinku mówimy także o nowej superbroni Amerykanów oraz o wirtualnej asystentce Microsoftu, która - jak się okazało - dostępna będzie nie tylko na telefonach z systemem Windows.
#dziejesiewtechnologii: Latająca deskorolka

#dziejesiewtechnologii: Latająca deskorolka

Odcinek: 92
Latająca deskorolka rodem z "Powrotu do przyszłości" nie tylko istnieje, ale też posłużyła ostatnio do pobicia rekordu Guinessa. Zobaczcie niezwykły wyczyn pewnego Kanadyjczyka. W dzisiejszym odcinku zobaczycie również nową wersję Galaxy S6, którą Samsung przygotował dla fanów filmów Marvela i dowiecie się o zmianach, jakie będą zapewne musiały zajść w postępowaniu NSA.
#dziejesiewtechnologii: najszybszy motocykl

#dziejesiewtechnologii: najszybszy motocykl

Odcinek: 91
Jak wygląda najszybszy motocykl świata? Możecie się zdziwić ? jest bardzo nietypowy. Ale jego konstruktor chce już we wrześniu tego roku pobić oficjalny rekord, a pierwsze testy maszyny przebiegły pomyślnie. W dzisiejszym odcinku mówimy także o reakcji rosyjskich internautów na zapowiedź nowej polskiej gry oraz o tym, w jaki sposób korzystamy ze smartfonów.
#dziejesiewtechnologii: ciemna strona Księżyca

#dziejesiewtechnologii: ciemna strona Księżyca

Odcinek: 90
Chiny mają bardzo ambitne plany, związane ze swoim programem kosmicznym. Według najnowszych informacji chcą jako pierwsi w historii lądować na ciemnej stronie Księżyca. Dzisiaj mówimy również o bardzo efektownej prognozie pogody oraz o amerykańskich rakietach, które w przeciągu godzin mają być w stanie uderzyć w dowolne miejsce na świecie.
#dziejesiewtechnologii: niebezpieczne selfie

#dziejesiewtechnologii: niebezpieczne selfie

Odcinek: 89
Ostatnimi czasy niezwykle modne stało się zamieszczanie na YouTube'ie amatorskich nagrań, których uczestnicy śpiewają podczas podróży samochodem. Czasami jest zabawnie, czasami żenująco, a czasami nawet strasznie. Zobaczcie, jak mogą się skończyć takie zabawy. Dziś mówimy również o nowościach na platformie Spotify oraz o ciekawej grze polskich twórców, którzy chcą się zmierzyć z historią zatonięcia okrętu podwodnego Kursk.
#dziejesiewtechnologii: Siedziba Apple'a

#dziejesiewtechnologii: Siedziba Apple'a

Odcinek: 88
Do ukończenia budowy nowej siedziby Apple'a zostało jeszcze trochę czasu, ale wszystko wskazuje na to, że będzie ona naprawdę spektakularna. Zobaczcie, jak postępują prace i jaki ma być ich końcowy efekt. Pozostając w tematach architektonicznych mówimy dziś również o niezwykłym budynku, mieszczącym biura pewnego chińskiego producenta gier oraz o kolejnym rywalu, jakiego zyskał Oculus.
#dziejesiewtechnologii: lasery na ISS

#dziejesiewtechnologii: lasery na ISS

Odcinek: 87
Po co Międzynarodowej Stacji Kosmicznej laser? To oczywiste ? do obrony przed zagrożeniami z kosmosu. Niestety, w planach NASA nie chodzi wcale o to, o czym mogliście początkowo pomyśleć. Przekonajcie się sami, o co! Dziś mamy również złe wiadomości dla właścicieli pirackich wersji Windows i wspominamy w paru słowach o premierze niezwykle oczekiwanego Wiedźmina 3.
#dziejesiewtechnologii: najgłupszy złodziej w historii?

#dziejesiewtechnologii: najgłupszy złodziej w historii?

Odcinek: 86
Inwencja niektórych złodziei nie zna granic. Inni stawiają na metody proste, wydawałoby się, skuteczniejsze. Ale nie zawsze. Zobaczcie sami, jak skończyła się pewna desperacka próba wywiezienia bankomatu ze sklepu. Dziś mówimy również o niezwykłym betonie, który sam będzie naprawiał swoje uszkodzenia i drukarce dla niewidomych, którą z klocków lego skonstruował 12-letni Belg.
poprzednie1 2 3 4 5 następne