Telewizja naziemna Wirtualnej Polski- WP.TV


Gwiazdy

Doda o TVN-ie: "Cały czas mam niesmak. Udało się bez promocji"

Na Zamku Królewskim w Warszawie 12 lutego odbyła się gala wręczenia Telekamer 2018. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Filip Chajzer, Martyna Wojciechowska i Anita Werner. Byliśmy tam z kamerą, rozmawialiśmy z laureatami i tłumnie zgromadzonymi gośćmi.

... więcej »

Doda, Dorota Rabczewska, Telekamery 57 443 0:57

Zobacz także

Irakijczyk dostał się do Polski po ściętym drzewie

Irakijczyk dostał się do Polski po ściętym drzewie

Wiadomości
Funkcjonariusze bieszczadzkiej Straży Granicznej zatrzymali 20- letniego obywatela Iraku, który nielegalnie przekroczył granicę. Mężczyzna miał oryginalny pomysł na dostanie się do naszego kraju. Ściął drzewo stojące po ukraińskiej stronie Sanu, a następnie przeszedł po nim na terytorium Polski. Tłumaczył, że to wszystko ze względu na wysoki poziom wody w rzece. Strażnicy wpadli na jego trop podczas kontroli drogowej. Auto prowadził 28-letni Ukrainiec, który pomagał Irakijczykowi w przedostaniu się wgłąb Polski. Nielegalny imigrant został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i deportowany na Ukrainę. Jego wspólnik również otrzymał karę w zawieszeniu, a dodatkowo pięcioletni zakaz wjazdu do Polski i krajów strefy Schengen.
Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!

Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!

Wydanie: 16 marca 2018
Pewna Amerykanka aby scementować relacje z córką, postanowiła się z nią ożenić. Wskutek tego dość osobliwego aktu pójdzie do więzienia. Nasza flota podwodna jest w opłakanym stanie i być może marynarze niebawem nie będą mieli na czym pływać. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim. 
Wyspa Wielkanocna zniknie z powierzchni Ziemi?

Wyspa Wielkanocna zniknie z powierzchni Ziemi?

Wiadomości
Słynne kamienne rzeźby z wyspy na środku Pacyfiku, pochłoną niedługo morskie fale. Wszystko przez rosnący poziom morza. Wiele statui położonych jest tuż przy wybrzeżu, które szybko ulega erozji. Kamienne głowy, zwane Moai, zostały zbudowane około 500-700 lat temu przez lud Rapa Nui. Jest ich około 1100. Mogły być przedstawieniem przodków dawnych mieszkańców wyspy.
Najstarsze DNA mieszkańców Afryki Północnej

Najstarsze DNA mieszkańców Afryki Północnej

Wiadomości
Na terenie dzisiejszego Maroka znajduje się najstarszy cmentarz na świecie. To Grota Gołębi, koło miejscowości Wadżda. Około 15 tys. lat temu, grzebano tam zmarłych w pozycji siedzącej, razem z koralikami, rogami zwierząt i narzędziami. To właśnie rodzaj narzędzi sprawił, że XX-wieczni archeolodzy przypisali tej społeczności europejskie pochodzenie. Uważali, że była częścią zaawansowanej kultury europejskiej, która przybyła przez Morze Śródziemne do Afryki Północnej.
Szczątki drapieżnika sprzed pół miliarda lat

Szczątki drapieżnika sprzed pół miliarda lat

Wiadomości
Badacze odkryli na Grenlandii skamieniałe szczątki drapieżnika, który żył ok. 520 milionów lat temu. Pozostałości były nienaruszone, więc naukowcy mogli zbadać mózg i tkankę nerwową stwora. Okazało się, że skamieniałości najpewniej należą do wymarłego gatunku zwanego Kerygmachela kierkegaardi. Badanie mózgu pokazało, że ten organ praprzodków stawonogów nie składał się z 3 części, jak wcześniej sądzono.
Niezwykła historia zdjęcia 14-letniej Polki

Niezwykła historia zdjęcia 14-letniej Polki

Wiadomości
Marina Amaral, artystka z Brazylii, pokolorowała zdjęcie 14-letniej Polki, która została zabita w obozie Auschwitz. Zdjęcie Czesławy Kwoki zostało opublikowane 12 marca przez Muzeum Auschwitz-Birkenau. Przypomniana została także jej historia. Amaral uznała więc, że wykorzysta swoje zdolności, by dziewczynka została zapamiętana. Zdjęcie rozeszło się po całym świecie. Nie była to pierwsza "przeróbka". Brazylijka interesuje się historią i od lat nadaje kolorytu czarno-białym zdjęciom.
Pitera nie kryje: Schetyna charyzmy nie ma za dużo

Pitera nie kryje: Schetyna charyzmy nie ma za dużo

Tłit
- Każdy ma jakieś swoje wady i zalety - powiedziała o Schetynie Julia Pitera w programie WP"Tłit". - Może charyzmy nie ma za dużo, ale organizatorem jest dobrym. Tego nie można się nauczyć. Mam nadzieję, że jego zdolności organizacyjne pozwolą osiągnąć sukces - stwierdziła.
Julia Pitera w programie "Tłit": Kaczyński jest współwinny

Julia Pitera w programie "Tłit": Kaczyński jest współwinny

Tłit
- Jak zostałam europosłem, czułam się prawie jak bohater. Polacy byli traktowani w sposób wyjątkowy. Zobaczyłam, jak to się zmienia od dwóch lat - przekonuje Julia Pitera w programie WP "Tłit". - Brak tolerancji, kłopoty z wydawaniem unijnych pieniędzy, spadek inwestycji - wylicza. Mówi także o groźbach pod swoim adresem. - Ilość emocji jest nieprawdopodobna. Wśród osób, kierujących te groźby jest dwóch funkcjonariuszy publicznych. Jest na to przyzwolenie. Kaczyński jest współwinny albo winny. Patrzy i nie reaguje - tłumaczy.
Julia Pitera o Morawieckim: ukrywał majątek i przyznał żonie kredyt

Julia Pitera o Morawieckim: ukrywał majątek i przyznał żonie kredyt

Tłit
- Premier Morawiecki, który demonstruje, że jest genetycznym patriotą polskim, jednocześnie pracował dla zachodniego banku, ukrywał majątek, jako prezes banku przyznał żonie kredyt, na koniec jeszcze przyjął dużą nagrodę - wyliczała Julia Pitera w programie 'Tłit". To reakcja na na wpis Mateusza Morawieckiego o "kwitnącej demokracji" w Polsce i korupcji w Bułgarii czy Rumunii.