Telewizja naziemna Wirtualnej Polski- WP.TV


Wiadomości

Czy język polski jest trudny dla obcokrajowców?

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (ustanowiony przez UNESCO). Reporterka Telewizji WP, Karolina Jakobsche odwiedziła szkołę języka polskiego dla obcokrajowców i spytała czy polski to trudny język. 

... więcej »

język, telewizja wp, polski 51 923 1:21

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (2)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~WiktoriaP 2017-09-28 (22:32) 12 godzin i 17 minut temu

Nasz język ojczysty jest bardzo trudny dla obcokrajowców, mam sporo znajomych z różnych krajów i szwagra Niemca, wiec wiem, że jest im ciężko z nauką polskiego. Szwagier korzysta z kursów polskiego w Makilen, to dobra krakowska szkoła językowa, sama czytałam o nich opinie jak z siostrą szukałyśmy mu dobrego kursu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~zapych 2017-02-22 (10:45) 4 minuty temu

Zobacz także

Poseł PO komentuje rządy PiS. "Jestem przekonany, że za dwa lata już ich nie będzie"

Poseł PO komentuje rządy PiS. "Jestem przekonany, że za dwa lata już ich nie będzie"

Tłit
Krzysztof Brejza zapewnia, że politycy PO na arenie międzynarodowej walczą o jak najlepsze interesy Polski. - Donald Tusk w Unii Europejskiej robi wszystko, żeby pomóc rządowi PiS w sprawie finansów. Przekonujemy, że nie karać Polaków za błędy PiS. Oni spychają nas na margines Europy i chcą żebyśmy odpowiedzieli za ich chore wizje - uważa. Polityk skomentował też poniedziałkowe przesłuchanie Tuska. - Wszedł jak normalny obywatel i odpowiadał przy świetle kamer. Inaczej niż Jarosław Kaczyński, dla którego zamknięto kilka korytarzy tylko dlatego, że wódź stawił się do swojego sądu - powiedział Brejza.
Brejza broni Tuska ws. Amber Gold

Brejza broni Tuska ws. Amber Gold

Tłit
Donald Tusk we wrześniu stanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold. W ocenie posła PO Krzysztofa Brejzy, "pomoże to prawdzie". - Polacy zobaczą, że to pseduokomisja, spektakl polityczny. Nie wyjaśnia błędów w działalności prokuratury, tylko jest zafiksowana na nazwisku Tuska. Jest odmieniane na wszelkie możliwe sposoby - komentował w programie "Tłit". - Tam, gdzie były służby Tuska, tam państwo działało skutecznie. Kto zmuszał prokuratorów, którzy teraz są awansowani przez Zbigniewa Ziobrę, do działania? ABW podległe Tuskowi. Kto próbował prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, powołanego przez Lecha Kaczyńskiego, ostrzec o Amber Gold? Szef KNF powołany przez Tuska - przekonywał Brejza.
Brejza o przesłuchaniu Tuska. "To polowanie na jego osobę"

Brejza o przesłuchaniu Tuska. "To polowanie na jego osobę"

Tłit
Polityk PO zaprzecza, że w sprawie lotu do Smoleńska była rozważana wspólna wizyta. - To bzdura Donald Tusk jest ostatnią osobą, która powinna odpowiadać za to, co stało się. Poniedziałkowe przesłuchanie to próba polowania na niego - mówi Krzysztof Brejza. - Tusk nie był organizatorem lotu do Smoleńska, nie ustalał składu gości. Lech Kaczyński sam realizował swoją politykę zagraniczną i organizował swoje wizyty. Nie szukajmy w nim winnego. Niech PiS prześwietli swoich funkcjonariuszy, w tym Jacka Sasina - dodaje polityk PO. Zwraca też uwagę na czym powinni skupić się śledczy. - Nie jest winą Tuska, że najważniejsi ludzie w Polsce zostali wpakowani do jednego samolotu, który nie powinien wylecieć, a tak się stało. Piloci nie mieli uprawnień, nie odlecieli na drugi krąg. Stało się co się stało. Wszyscy słyszeli co działo się na pokładzie samolotu - podsumował.
Policja publikuje film z wypadku

Policja publikuje film z wypadku

Wiadomości
Do poważnego wypadku doszło w Żorach przy ul. Folwareckiej. Z ustaleń policji wynika, że podczas dachowania z samochodu wypadł pasażer. Kierowca wracał z nocnej imprezy i miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Żorscy policjanci opublikowali ku przestrodze fragment zabezpieczonego nagrania z monitoringu, na którym widać moment wypadku.
Anteny czy instalacje odgromowe? Sprawdzamy prawdomówność kurii

Anteny czy instalacje odgromowe? Sprawdzamy prawdomówność kurii

Wydanie: 23 kwietnia 2018
Ponoć w koronie pomnika Chrystusa Króla ze Świebodzina znajdują się anteny do nadawania sygnału internetowego, choć kuria w oficjalnym stanowisku temu zaprzecza. Pewien złodziej w Gorzowie okazał skruchę i zrobił coś, czym zaskoczył miejscową policję. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim. 
Celibat - kościół katolicki powinien wziąć przykład z prawosławia

Celibat - kościół katolicki powinien wziąć przykład z prawosławia

Wiadomości
"Mówi się, że kościelne młyny mielą powoli, niestety obawiam się, że także w sprawie księży ojców, księży którzy mają dzieci" - mówi Tomasz Sekielski w najnowszym vlogu dla WP. Dziennikarz odnosi się do reportażu Tomasza Molgi "Ksiądz walczy o córkę. Z biskupem, jej matką i swoim proboszczem".
Reporter WP rozmawiał z ludźmi czekającymi na royal baby. "Jestem tu 15 dni"

Reporter WP rozmawiał z ludźmi czekającymi na royal baby. "Jestem tu 15 dni"

Wiadomości
- Jestem bardzo podekscytowana. Czekam tu od 15 dni. Nie śpię tutaj, tylko przyjeżdżam każdego dnia – powiedziała w rozmowie z reporterem WP jedna z kobiet czekających przed szpitalem św. Marii w Londynie. To tu księżna Kate urodziła 3 dziecko.
Awantura i przekleństwa w sądzie. "Pani jest ciemna"

Awantura i przekleństwa w sądzie. "Pani jest ciemna"

Wiadomości
- Pani próbuje tutaj mówić ludziom o jakimś zamachu pie******ym po to żeby okradać Polaków – usłyszała przed salą sądową, w której przesłuchiwano Donalda Tuska, Ewa Stankiewicz. Kobieta, która skierowała swoje słowa do reżyser i dyrektor w TV Republika, była wyraźnie wzburzona. Jej koleżanka z przypinką, na której widnieje przekreślona nazwa „PiS”, próbowała ją uspokajać. Ale na darmo.
Ślady po jeziorach na Marsie

Ślady po jeziorach na Marsie

Wiadomości
Łazik Curiosity już rok temu odkrył pierwsze ślady, które wskazywałyby na obecność błota na powierzchni Czerwonej Planety. W miejscy zwanym Old Soaker u podnóża Mount Sharp natrafił na spękania gruntu, bardzo podobne do obserwowanych na Ziemi. Zdaniem badaczy, może to być miejsce, w którym wyschło wodne błoto. Już teraz wiadomo, że 3,5 mld lat temu Mars prawdopodobnie był wypełniony jeziorami. Naukowcy zdecydowali się na dalszą obserwację odkrytych rok temu błotnych szczelin. Zespół przeanalizował Old Soaker przy pomocy supernowoczesnych urządzeń, m.in. spektrometru chemiczno-jądrowego. Teraz są pewni, że to faktycznie szczeliny powstałe na skutek wyschnięcia gliny,  a cały proces ich powstania przebiegał identycznie jak na Ziemi.