Tłit

Bp Pieronek: nasze chrześcijaństwo to wydmuszka, błąd jest w nas

Gościem spotkania z Markiem Kacprzakiem w programie „Tłit” Wirtualnej Polski był biskup Tadeusz Pieronek. Prowadzący program przytoczył słowa, papieża Franciszka, w których stwierdzić miał, że "piekła nie ma”. Biskup odpowiada: – On wcale tak nie powiedział – zaznacza. – Chodziło o to, że piekło może być rodzajem odrzucenia od obcowania z Bogiem. To tak jakby człowieka skazać na samotność na wieki – tłumaczy Pieronek.

... więcej »

pieronek, papież, franciszek 3:50

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (4)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~ASDIC 2018-04-20 (12:57) 7 godzin i 40 minut temu

ASDIC PIEKLO wdg. nauki Kosciola Rzym.-Kat . jest pochodzenia pozabiblijnego i nie ma nic wspolnego z CHRZESCiJANSTWEM !! Jest dogmatem skierowanym przeciwko Bogu Stworcy , Zbawicielowi i Dchowi Sw. !! Pisze juz o tym od paru ladnych lat . Dzisiaj potwierdzil to papiez Franciszek , znacznie ogledniej niz czyni to teologia oparta wylacznie na Slowie Bozym . DOGMAT o PIEKLE godzi w Bozy charakter , ktory jest miloscia , oskarza Boga , okrada GO i odbiera MU atrybuty Boze , sprawiedliwosc , dobroc , milosc do rodzaju ludzkiego . Wprowadzenie tego dogmatu do katechizmu jest jednym z NAJWIEKSZYCH PRZESTEPSTW jaki DOKONAL KOSCIOL RZY:_KAT. Nie jest to jakies odosobnione NARUSZENIE PRAWA BOZEGO . Nie to nie jest potkniecie sie doktrynalne . TO JEST NAJWYZSZY akt arogancji i przstepczosci kosciola , ktory juz dawno przestal byc kosciolem CHRYSTUSOWYM , moze tylko z nazwy. Jezeli wierzymy w Stworce , w Zbawiciela i w Ducha sw.nalezy rowniez wierzyc w istnienie przeciwnika Boga jakim jest SZATAN . Szatan ma dstep i mial juz przed wiekami dostep do serc i umyslow ludu bozego. Nie potrzeba wiekiej wyobrazni aby zrozumiec jak KRK udalo sie zwiezdz , oszukac miliony , milairdy wiernych . JEST to kontynuacja MEGA MYSTYFIKACJI , ZWIEDZENIA , Papiez chcac pozostac wierny kosciolowi nie mogl sie inaczej tzn. niezwykle oglednie i lagodnie wyrazic swoje watpiwosci na temat katolickiej sprzezcnosci teologhicznej jakim jest pieklo . W tych absurdalnych , chorych i poganskich pogladach tytla sie dalej kosciol , ktoremu juz nie mozna ufac. Nie chcac stac sie uczestnikiem "grzechow jego" , tego Babilonu , trzeba z tej niewoli wyjsc. W KRK Boga nie znadziecie. Tam Go poprosu NIE MA:

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~racjonalista 2018-04-20 (11:57) 8 godzin i 40 minut temu

Teraz rydzyk z kaczyńskim dokonają ekskomuniki biskupa Pieronka. Chylę nisko czoło przed księdzem biskupem. Jeden z nielicznych porządnych duchownych w tym kraju. Uczciwy, sprawiedliwy i bezpartyjny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
0
~Jan 2018-04-20 (10:56) 9 godzin i 41 minut temu

Pieronek wydmuszką to ty jeteś!!!osioł w sutannie....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~znawca 2018-04-20 (09:55) 10 godzin i 42 minut temu

Może jego chrześcijaństwo to wydmuszka. Po co w takim razie został biskupem?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
#Newsroom odc. 1

#Newsroom odc. 1

Odcinek: 1
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasza Machała rozmawia z gościem, a w drugiej dwóch komentatorów będzie dyskutować o bieżących tematach politycznych i społecznych. Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

#Newsroom
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

#Newsroom
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

#Newsroom
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

#Newsroom
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.
"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

"Wyborczy Grill". "Mamy całą armię dyplomatołków"

Wyborczy Grill
Władysław Teofil Bartoszewski przyznał, że w polskie interesy wciąż reprezentuje "armia dyplomatołków". - Twierdzą, że wynik głosowania 27:1 to nasze zwycięstwo - powiedział kandydat PSL i Koalicji Europejskiej.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wyborczy Grill
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wiadomości
- Nie chcemy wysokich europejskich cen – mówił w sobotę podczas konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodawał, Niemcy bronią swoich interesów nawet, gdy godzi to w interesy innych państw (np. Nord Stream). - I my też będziemy bronili interesów naszych obywateli. Europejskie płace "tak", europejskie ceny "nie" i mamy w tym poparcie większości Polaków – zaznaczył odnosząc się do chęci przyjęcia euro przez część polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej.