Biznes Mówi

Biznes Mówi – biznes to rozmowy, też na tematy ponadczasowe, obejmujące stan i przyszłość gospodarki, ale też innych dziedzin życia. Nowoczesne technologie, ochrona klimatu, duże pieniądze, znane nazwiska. Zaprasza Mikołaj Kunica

... więcej »
Firma nie ma prezesa, a zyski rosna kilkanaście procent rocznie.

Firma nie ma prezesa, a zyski rosna kilkanaście procent rocznie.

Biznes Mówi
Czy firma może działać bez szefa i na czym polega firma turkusowa? Skąd pracownik wie co ma robić  skoro nie ma szefa, tłumaczy prof. Andrzej Blikle, przedsiębiorca i popagator firm turkusowych w Polsce.
Comarch sponsorem francuskiego klubu

Comarch sponsorem francuskiego klubu

Biznes Mówi
Prof. Janusz Filipiak, prezes krakowskiego Comarchu, zdradził, że jego firma została sponsorem francuskiego Lille Olympique. Zespół z Lille to jeden z lepszych klubów francuskiej ekstraklasy.
Prezes Comarch o Brexicie:

Prezes Comarch o Brexicie: "Dla nas nic się nie zmieni"

Biznes Mówi
"Będziemy robić na Wyspach taki sam biznes, jaki robiliśmy do tej pory" powiedział o Brexicie, prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch. Dodał, że zmieni się makroekonomia, ale to będzie problemem dla firm przemysłowych.
Biznes Mówi. Gościem Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Biznes Mówi. Gościem Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Wydanie: 8 marca 2019
Gościem w programie Biznes Mówi jest Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju. W programie m.in. rozmowa o "piątce Kaczyńskiego" oraz podatkach, które w Polsce płacą technolgiczni giganci. Zapraszamy na premierowe odcinki programu, w każdy czwartek o godzinie 15. 
Prezes PFR o technologicznych gigantach

Prezes PFR o technologicznych gigantach "Trzeba zachęcić te firmy aby płaciły normalne podatki".

Biznes Mówi
"Digital tax był na poziomie EU dyskutowany digital. Niestety Niemcy, Francja nie znalazły porozumienia w tej sprawie. Premier Morawiecki wrócił z tą propozycją w Polsce" - wyjaśnił w programie Biznez Mówi, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dodał, że nie chodzi, aby tworzyć podatki, tylko o to aby skłonić technologicznych gigantów do płacenia normalnych podatków.
Paweł Borys o ratingu Polski.

Paweł Borys o ratingu Polski."Nie widzę zagrożenia"

Wydanie: 7 marca 2019
"Tak długo jak wzrost gospodarczy nie spadnie poniżej 3%, nie widze ryzyka dla ratingu ani dla finansów publicznych." - powiedział w programie Biznes Mówi, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dodał, że według jego opinii, zaproponowane przez rząd, połączenie polityki finansowej i pieniężnej jest bardzo pro wzrostowe i pozostanie atrakcyjne w nadchodzących latach.

"Rząd zachęca aby wyjść z szarej strefy"

Wydanie: 7 marca 2019
"Program "piątka Kaczyńskiego" to nie tylko wydatki socjalne, bo mamy obniżenie PIT dla mlodych, wczesniej był mikro ZUS . Rząd zachęca aby wyjść z szarej strefy, zacząć płacić podatki" - mówił w programie Biznes Mówi, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. 

"Biznes Mówi": Gośćmi Janusz Jankowiak i Ludwik Sobolewski

Biznes Mówi
W programie "Biznes Mówi", Mikołaj Kunica rozmawia z Januszem Jankowiakiem z Polskiej Rady Biznesu oraz Ludwikiem Sobolewskim, prezesem Emerging Europe Marketplace i byłym szefem giełd w Warszawie i w Bukareszcie
Nowe propozycje PiS. Dopalacz czy odżywka dla gospodarki?

Nowe propozycje PiS. Dopalacz czy odżywka dla gospodarki?

Biznes Mówi
"Gdybym miał dokonać wyboru między obietnicą prezentu trzynastej emerytury lub obietnicą że zawsze będziecie otrzymywać dodatkową emeryture, to oczywiście wybrałbym to pierwsze. Ale czy Ci obdarowani oczekują, że to będzie jednorazowy prezent? Wątpię." zastanawiał się w programi "Biznes Mówi", Janusz Jankowiek z Polskiej Rady Biznesu.

"Odwrócenie kota ogonem". Ekonomista o nowych pomysłach PIS

Biznes Mówi
"Motorem wzrostu będzie konsumpcja, ale to nie buduje potencjału gospodarki. Potencjał budują inwestyczie" - powiedział w programie Biznes Mówi, Janusz Jankowiak z Polskiej Rady Biznesu.
Ludwik Sobolewski:

Ludwik Sobolewski:"KNF to pole minowe"

Biznes Mówi
"Czy KNF działa dziś skutecznie i spełnia swoją funkcje?"- pytał w programie "Biznes Mówi" Mikołaj Kunica. Ludwik Sobolewski, prezes Emerging Europe Marketplace i były szef giełd w Warszawie i Bukareszcie, porównał podejście regulatora do regulacji prawa i ich przestrzegania do pola minowego.
Były prezes GPW:

Były prezes GPW: "To jest trudny czas dla Giełdy"

Biznes Mówi
"To jest trudny czas, więcej spółek schodzi z Giełdy, niż na nią wchodzi. Inwestorzy też w dużym stopniu odwrócili się od giełdy." - mówił w programie "Biznes Mówi", Ludwik Sobolewski, prezes Emerging Europe Marketplace oraz były szef giełd w Warszawie i Bukareszcie.

"Jesteśmy na szarym końcu". Kilian o innowacjach energetycznych w Polsce.

Biznes Mówi
"Jesteśmy na szarym końcu o jeśli chodzi o postęp w innowacyjach technologiach jeśli chodzi o elektorenergetykę." - mówi w programie "Biznes Mówi", Krzysztof Kilian, były prezes PGE. Dodaje również, że jest to powód, dla którego nie możemy zrezygnować z węgla całkowicie, bo nie mamy takiej możliwości.

"Biznes Mówi": Gośćmi programu: Dariusz Blocher i Krzysztof Kilian

Biznes Mówi
Zapraszamy na program "Biznes Mówi". W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o technologiach blockchain, 5G i rozszerzonej rzeczywistości w biznesie. Naszymi gośćmi są prezes Budimexu Dariusz Blocher i Krzysztof Kilian, były prezes PGE.
Kilian o konflikcie USA z Huawei: Amerykanie są nieufni w stosunku do nowych technologii

Kilian o konflikcie USA z Huawei: Amerykanie są nieufni w stosunku do nowych technologii

Biznes Mówi
"Amerykanie na początku wszystkich przemian cyfrowych, na początku lat 90 - tych byli nieufnie nastawieni do systemu GSM, który był europejski. Dlatego ten system funkcjonował wszędzie prócz USA" - powiedział w programe "Biznes Mówi", Krzysztof Kilian, były prezes PGE.
Prezes Budimexu: W branży budowlanej brakuje 150 tysięcy pracowników

Prezes Budimexu: W branży budowlanej brakuje 150 tysięcy pracowników

Biznes Mówi
"Jakich zawodów i pracowników bedzie Pan potrzebowal w przyszlości, a które profesje są zagrożone" zapyta Mikołaj Kunica prezesa Budimexu, Dariusza Blochera. "Nie wiemy jakich zawodów będziemy potrzebować za 10 lat, ale wydaje się, że 80 procent z nich jeszcze nie znamy." odpowiedział Blochar. 
Prezes Budimexu:

Prezes Budimexu: "Potrzebne 700 miliardów na nowe mieszkania"

Biznes Mówi
"Potrzebujemy 2 mln - 2,3 mln mieszkań. Mamy sporo do zrobienia" - mówił w pierwszym odcinku programu "Biznes mówi" prezes grupy budowlanej Budimex Dariusz Blocher.

"Biznes Mówi" - nowy program money.pl

Biznes Mówi
21 lutego startuje nowy, cykliczny program wideo „Biznes mówi” przygotowywany przez money.pl. Emitowany będzie w każdy czwartek o 15.00 w samym serwisie, na stronie głównej WP i w kanałach social media. Gospodarzem programu jest Mikołaj Kunica. Jednocześnie uruchomiona zostanie cała sekcja „Biznes mówi” w money.pl, w której publikowane będą teksty premium. 
poprzednie1 2 następne