Wiadomości

... więcej »
Zatrzymanie Dejana Apastasi S. Jest podejrzany o atak na polityka PiS

Zatrzymanie Dejana Apastasi S. Jest podejrzany o atak na polityka PiS

Wiadomości
Wojciech Kudelski został rano zaatakowany przez nieznanego napastnika. Teraz policja zatrzymała podejrzanego. To 38-letni Dejan Apastasi S., mieszkaniec Siedlec.

"To nieakceptowalne". Bartłomiej Sienkiewicz o zjeździe narodowców na Jasnej Górze

Odcinek: 1476
Na Jasnej Górze odbyło się m.in. zaprzysiężenie nowych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. - To zderzenie dwóch porządków, których nie da się pogodzić. Nacjonalizm to nie patriotyzm, jest sprzeczny z ewangelią. Mówili o tym kolejni papieże, nawet polski episkopat. Język nienawiści i dzielenia jest dla ojców z Jasnej Góry ważniejszy niż ewangelia. To budzi zgorszenie i sprzeciw. Po II Wojnie Światowej to nieakceptowalne w ładzie Europy i normalnej demokracji - komentował Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit".
Bartłomiej Sienkiewicz popiera pomysł Lecha Wałęsy ws. Solidarności

Bartłomiej Sienkiewicz popiera pomysł Lecha Wałęsy ws. Solidarności

Odcinek: 1475
Były prezydent zaproponował odebranie nazwy "Solidarność" obecnemu związkowi, który - jak stwierdził - niszczy jego spuściznę. Co na to Sienkiewicz? - To dobry pomysł. Stało się coś złego na samym początku. Solidarność to nie był ten związek, który jest teraz. Zmiana nazwy powinna się odbyć znacznie wcześniej. Zachlapaliśmy błotem nazwę, pojęcie i własną historię, z której powinniśmy być dumni. Szkoda - komentował w programie "Tłit". Jak podkreślił, dalsze losy "S" zależą od władz parlamentarnych. - Na miejscu pana Dudy nie uważałbym, że ma tę nazwę do końca świata i jeden dzień dłużej, wyłącznie dla propisowskich działaczy związku - podsumował Sienkiewicz.
Bartłomiej Sienkiewicz o

Bartłomiej Sienkiewicz o "piątce plus". Odsłania intencje Kaczyńskiego

Odcinek: 1474
- Kaczyński chce zawłaszczyć język opozycji - zniszczyć i skompromitować pojęcie, którym posługuje się przeciwnik. "Wolność" łączy całą opozycję przeciwko PiS-owi. Kaczyński, mówiąc, że PiS będzie partią wolności, kompromituje to pojęcie. To próba rozbrojenia opozycji, z punktu widzenia wiarygodności absurdalna - mówił były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit" . - To próba wspięcia się na falę emocjonalną, która zrodziła się, gdy PE przyjmował regulacje ws. ACTA2. PiS walczy dramatycznie o elektorat, bo ma wszelkie szanse przegrać wybory do PE. Tonący chwyta się wszystkiego - dodał.
Zalewska jednak nie będzie kandydowała do PE? Zaskakująca teza Bartłomieja Sienkiewicza

Zalewska jednak nie będzie kandydowała do PE? Zaskakująca teza Bartłomieja Sienkiewicza

Odcinek: 1473
- Mamy do czynienia ze skandaliczną sytuacją. To najgorszy minister, jaki mógł się przytrafić niepodległej Polsce. Zniszczyła polską oświatę. Wszyscy wiedzą, że to katastrofa. A PiS wysyła ją w nagrodę na pasztety strasburskie i białe winka do Brukseli. Jestem przekonany, że powoli dojrzewają do decyzji, że nie będzie kandydowała do PE, bo wzburzenie Polaków przekracza wszelkie granice. Jarosław Kaczyński nie ma wyjścia. Wysłanie Zalewskiej do PE i zostawienie tego burdelu to plunięcie Polakom w twarz, niedopuszczalne. Cena, jaką będzie płacił za tak chamskie działanie, będzie olbrzymia. Ciarki przechodzą im już po plecach. Zaczynają chować zgniły kartofel za siebie - mówił Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit".
Zabili niedźwiedzicę i jej młode. Koszmarne, co nagrala kamera

Zabili niedźwiedzicę i jej młode. Koszmarne, co nagrala kamera

Wiadomości
The Human Society of the United States - amerykańska organizacja broniąca praw zwierząt - opublikowała na swojej stronie nagranie, na którym widać, jak dwóch mężczyzn w Alasce zabija niedźwiedzicę i jej młode. Wideo jest drastyczne. Słychać na nim przejmujący pisk niedźwiadków. Zwierzęta spały w gawrze. To tam dostrzegli je mężczyźni. Najpierw zabili niedźwiedzicę, później młode. Kilka dni później mężczyźni wrócili, by pozbyć się ciał zwierząt i  zebrać łuski po nabojach. Mężczyźni, którzy dokonali tego barbarzyńskiego czynu, to ojciec i syn zajmujący się kłusownictwem. Obaj zostali skazani. Ojciec na 3 mc więzienia, a jego 18-letni sy na miesiąc więzienia w zawieszeniu. Dodatkowo starszy mężczyzna został pozbawiony prawa do polowań na 10 lat, a młodszy dostał prace społeczne. Kłusownicy wpadli tylko dlatego, że w lesie nagrała ich kamera, która jest tam umieszczona w celach badawczych.
Koty i szczury na celowniku badaczy

Koty i szczury na celowniku badaczy

Wiadomości
Wyspa Floreana należąca do archipelagu Galapagos może poszczycić się przepiękną fauną, jakiej nie ma nigdzie indziej. To jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów na świecie. Unikalnym osobnikom zagrażają m.in. dzikie szczury, myszy i koty. Przybyły tutaj wraz z działalnością człowieka. Pożerają jaja krytycznie zagrożonych gatunków endemicznych np. małych ptaków przedrzeźniaczy. Żerują na młode i dorosłe okazy oraz niszczą okoliczną roślinność.
Władysław Kosiniak-Kamysz chce podnieść emerytury.

Władysław Kosiniak-Kamysz chce podnieść emerytury. "Bez składek i podatków"

Wiadomości
Lider PSL zapowiedział podniesienie świadczeń emerytalnych. Kosiniak-Kamysz chce, by emerytura nie była obciążona składkami i podatkami. - Oni swoje podatki już zapłacili - przekonywał na konwencji w Warszawie.
Już nie

Już nie "piątka" PiS, a "piątka plus". Jarosław Kaczyński zdradza, co się za tym kryje

Wiadomości
- PiS jest partią wolności. Prawo równe dla wszystkich plus sprawiedliwość - równa się wolność. Dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "5" PiS. Będziemy mówili o "piątce plus", a plus to wolność. Polska pozostanie wyspą wolności. Dzięki komu? Dzięki Polakom i PiS - powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Gdańsku. Lider Zjednoczonej Prawicy odnosił się m.in. do kwestii dyrektywy o tzw. "ACTA 2".
Nowacka do Zalewskiej: wara od naszych dzieci!

Nowacka do Zalewskiej: wara od naszych dzieci!

Wiadomości
- Listę KE we Wrocławiu otwiera kobieta symbol - Janina Ochojska. Zmierzy się z panią Zalewską, o której można wiele powiedzieć, ale nie da się znaleźć niczego dobrego. Po 3,5 roku ona odchodzi w niesławie. I może warto jej powiedzieć: wara od naszych dzieci! Które od 3 lat żyją w chaosie, mają przeładowane tornistry, patrzą na przemęczonych nauczycieli i słyszą jak najwyższe osoby szczują na nich. Wara od naszych dzieci, wara od naszej szkoły! - mówiła pod adresem minister edukacji Anny Zalewskiej Barbara Nowacka, jedna z liderek KE.
Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej. Lider PO zdradza termin

Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej. Lider PO zdradza termin

Wiadomości
Na wrocławskiej konwencji PO Grzegorz Schetyna porównywał Annę Zalewską i Janinę Ochojską, które będą walczyły ze sobą w wyborach do PE. - PiS wstydzi się swojej kandydatki. Tydzień temu zorganizowali tu konwencję, ale ją schowali. To przejdzie do historii kampanii wyborczych, bo PiS równa się wstyd. Po co ją wystawili? Bo akcja-ewakuacja trwa na całego. A my najpierw rozliczymy minister Zalewską z niszczenia polskiej szkoły. Zgłosimy wobec niej wniosek o wotum nieufności w przyszłym tygodniu - nie szczędził krytyki pod adresem szefowej MEN lider Platformy.

"Nie, panie prezesie!". Stanowczy apel prezydenta Wrocławia do Jarosława Kaczyńskiego

Wiadomości
- Prezes PiS powiedział, że "Wrocław zmienia się dzięki PiS". Chciałbym odpowiedzieć: nie, panie prezesie! Wrocław zmienia się dzięki ciężkiej pracy wrocławianek i wrocławian. A wasza pomoc - jeżeli mogę o nią prosić - niech polega na tym żebyście nie wkładali kija w szprychy dobrze działających maszyn samorządowych, który dziś rozbija polską edukację - apelował do Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PO prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Zderzenie na skrzyżowaniu. Straż wjechała w osobówkę

Zderzenie na skrzyżowaniu. Straż wjechała w osobówkę

Wiadomości
Mandatem i punktami karnymi został ukarany kierowca wozu strażackiego, który w Poznaniu na skrzyżowaniu wjechał w samochód osobowy. Do wypadku doszło 22 marca. Zdarzenie uchwycił monitoring. Policja tłumaczy, że winnym został uznany kierowca wozu, bo co prawda mógł przy włączonej sygnalizacji wjechać na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, ale powinien wtedy zachować szczególną ostrożność. Tego, według policji, zabrakło. 59-letni kierowca trafił do szpitala, ale jego obrażenia okazały się niegroźne.
Nietypowa inwestycja w Krakowie. Można podglądać sąsiadów

Nietypowa inwestycja w Krakowie. Można podglądać sąsiadów

Wiadomości
Wyobraźnia deweloperów nie zna granic. Jeden z budynków mieszkalnych w Krakowie daje możliwość zajrzenia sąsiadowi do mieszkania. Blok jest tak wymyślony, że można nawet przez okno pożyczyć cukier. Inwestycja szybko podbiła serca internautów. W tym szaleństwie jest jednak i metoda. Dlaczego? Więcej w materiale wideo. 
Eksperci o wodzie pod powierzchnią Czerwonej Planety

Eksperci o wodzie pod powierzchnią Czerwonej Planety

Wiadomości
Aktywne wody gruntowe istnieją daleko poza biegunami marsjańskimi, na głębokości nawet 750 metrów. Do takich wniosków doszli eksperci po analizie linii na zboczach kraterów Marsa. Powtarzające się okresowo linie wyglądają, jak stworzone przez strumienie wody.
Głodujący nauczyciele tracą siły. Do protestu ma dołączyć kolejna osoba

Głodujący nauczyciele tracą siły. Do protestu ma dołączyć kolejna osoba

Wiadomości
Trwa piąty dzień protestu głodowego oświatowej Solidarności w krakowskim kuratorium. Bierze w nim udział czworo nauczycieli. Do głodówki ma dołączyć kolejna osoba. – Wyglądamy już tak źle, jak polska edukacja – mówi w rozmowie z reporterem WP Monika Ćwiklińska ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej. Więcej w materiale wideo. 
Szczuroskoczek konta wąż. Wielka tajemnica rozwiązana

Szczuroskoczek konta wąż. Wielka tajemnica rozwiązana

Wiadomości
Dwuletnie badania dotyczące szczuroskoczków pustynnych udowodniły, w jaki sposób te zwierzęta się bronią. Okazuje się, że często unikają śmierci przez atakujące je węże dzięki superszybkim skokom i kopnięciom w stylu "ninja". Eksperci od dawna zastanawiali się, co robią te bezbronne zwierzęta, że nie dają się zjeść.
Miller: wszystkie rządy powinny utrzymać 500 plus

Miller: wszystkie rządy powinny utrzymać 500 plus

Odcinek: 1471
Zaskakujące słowa byłego premiera o 500 plus. Według Leszka Millera świadczenia dla dzieci powinny zostać utrzymane. Poruszył również temat minister finansów. Zdaniem Millera, Teresa Czerwińska dowiedziała się o tzw. "Piątce Kaczyńskiego" z telewizji.
Miller komentuje zdjęcie Tuska i Schetyny.

Miller komentuje zdjęcie Tuska i Schetyny. "To nie jest towarzyskie spotkanie"

Odcinek: 1470
Leszek Milller był gościem programu "Tłit". Były premier był pytany o brexit oraz o to, czy Donald Tusk przyjmie brytyjskie obywatelstwo. Miller odniósł się również do słynnego już zdjęcia szefa Rady Europejskiej z Grzegorzem Schetyną.
Bujak startuje do PE z list Wiosny. Riposta Leszka Millera

Bujak startuje do PE z list Wiosny. Riposta Leszka Millera

Odcinek: 1469
Leszek Miller był pytany w programie "Tłit" o start Kornela Morawieckiego w wyborach do PE. Przypomniano również cytat Biedronia o "dinozaurach" w Brukseli. - Widzę, że dinozaury wyginęły, ale jaskiniowce zostali - skwitował Miller. Podkreślił, że 64-letni opozycjonista Zbigniew Bujak startuje z listy Wiosny. - My, dinozaury cieszymy się, że przybył jeszcze jeden osobnik - powiedział Miller. 
Leszek Miller o 13. emeryturze: oczywiście, że będę pobierał

Leszek Miller o 13. emeryturze: oczywiście, że będę pobierał

Odcinek: 1468
Leszek Miller pytany o 13. emeryturę, oświadczył, że będzie pobierał dodatkowe pieniądze - Skoro rząd daje trzeba brać - dodał. Gość "Tłita" przyznał, że będzie to dla niego "duży zastrzyk pieniędzy". Były premier skomentował również upublicznione zarobki w NBP.