Wiadomości

... więcej »
Burza nad Wawrem

Burza nad Wawrem

Wiadomości
Burze, silne porywy wiatru o prędkości 80 km/h i ulewy przyniósł front, za którym do Polski wkracza niż "Thekla". Po godz. 20 najgwałtowniejsze burze radary pokazywały w centrum i na wschodzie kraju.
Ulewa nad Krakowem - szkwał burzowy

Ulewa nad Krakowem - szkwał burzowy

Wiadomości
"Nad Krakowem pojawił się burzowy szkwał" - pisz przez dziejesie.wp.pl nasz czytelnik, pan Wojciech. Swój film nagrał ul. Christo Botewa. Front burzowy przeszedł przez całą Polskę.
Jedziemy w Polskę - Konin

Jedziemy w Polskę - Konin

Wiadomości
Nasza reporterka udała się do Konina,aby sprawdzić jak się tam żyje i z jakimi problemami muszą się zmagać jego mieszkańcy. Czy wiedzieliście, że nieopodal tego miasta można podziwiać turkusowe jeziora? 
Jasna deklaracja Trzaskowskiego ws. wyborów w Warszawie

Jasna deklaracja Trzaskowskiego ws. wyborów w Warszawie

Tłit
Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski pytany był w programie "Tłit", czy stanie do debaty "1 na 1" z innym kandydatem, który trafi do II tury. Odpowiedź była krótka i jednoznaczna: "tak". - Zrobimy jedną debatę prawdopodobnie ze wszystkimi kandydatami i jedną w drugiej turze. Zaprosimy wszystkich, którzy będą chcieli ją transmitować - wyjaśnił Trzaskowski. Zaznaczył, że stanie do debaty również wtedy, gdy do II tury wejdzie z nim kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki.
Kreteński grobowiec sprzed 3,5 tys. lat. Jest starszy nawet od "czarnego sarkofagu"

Kreteński grobowiec sprzed 3,5 tys. lat. Jest starszy nawet od "czarnego sarkofagu"

Wiadomości
Zapieczętowana glina jama w ziemi, a w niej ceramiczna trumna i gliniane naczynia do wina. Takiego znaleziska dokonał jeden z mieszkańców Krety w pobliżu miasta na południu wyspy - Jetrapetry. Grobowiec jest śladem kultury minojskiej - kultury, która związana jest z mitem o królu Minosie i synem jego żony, który był pół człowiekiem, pół bykiem. W trumnie znajdował się szkielet należący do osoby dorosłej. Grób pochodzi z okresu między 1400 a 1200 r. p.n.e. Odnalezienie nietkniętego sarkofagu sprzed 3,5 tys. lat to niezwykłe wydarzenie. Ostatnio podobnego odkrycia dokonano w Aleksandrii. Czarny sarkofag ma jednak "zaledwie" 2000 lat. Kultura minojska była jedną z najstarszych cywilizacji epoki brązu w rejonie Morza Śródziemnego. Obszar jej wpływów sięgał od Sycylii do egejskich wybrzeży Turcji. Okres panowania kultury minojskiej na Krecie to lata 3000 – 1400 p.n.e.
Rafał Trzaskowski mocno o TVP. "Absolutny skandal"

Rafał Trzaskowski mocno o TVP. "Absolutny skandal"

Tłit
"Od kilku dni bezskutecznie próbujemy zaprosić Trzaskowskiego do "Gościa Wiadomości" lub TVP Info. Odpowiedział: niestety nie dam rady. A potem Szczerba awanturuje się, że TVP nie pokazuje Trzaskowskiego. Panowie, ustalcie między sobą, o co wam właściwie chodzi" - napisał na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. Co na to Trzaskowski? - TVPPiS uprawia tylko i wyłącznie propagandę i manipulację. Produkuje setki artykułów szkalujących mnie. Robi tylko i wyłącznie kampanię Jakiemu. Byłem tam kilka razy i widziałem, jak to wygląda. Opowiadam o tym, co nurtuje warszawiaków, a oni mnie pytają o szybę. Problem w tym, że nie jest to telewizja prywatna, tylko publiczna, która powinna traktować wszystkich w ten sam sposób - komentował polityk PO w programie "Tłit". - To, co się tam dzieje, to absolutny skandal za nasze pieniądze (…) Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było - podsumował.
Zarzut Patryka Jakiego. Rafał Trzaskowski ripostuje

Zarzut Patryka Jakiego. Rafał Trzaskowski ripostuje

Tłit
Patryk Jaki zarzucił swojemu głównemu rywalowi, że nie zna się na samorządzie i wolałby znaleźć się w Parlamencie Europejskim. - Najwyraźniej nie śledził mojej kariery. Jako minister administracji zajmowałem się samorządem, budżetem partycypacyjnym, zbiórkami publicznymi, zabezpieczeniem Wisły przed powodziami. Również jako europoseł walczyłem o inwestycje dla Warszawy - ripostował Rafał Trzaskowski w programie "Tłit". Odniósł się również do słów ministra Jacka Sasina, który kilka dni temu w rozmowie z WP stwierdził, że "Trzaskowski codziennie pokazuje jak słabym jest kandydatem" i że "ma wrażenie, że pomylił wybory". - Najwyraźniej w ogóle nie słucha, co mówię do wyborców. Opowiadamy o programie dla seniorów, kobiet, komunikacji miejskiej, ochronie zdrowia, zieleni. - To jest zwycięstwo naszej demokracji od 30 lat, że oddaliśmy władzę tak blisko obywatelom. PiS chce to o zniszczyć (…) Umówmy się, że wyborcy PiS będą znów wybierali Kaczyńskiego. Patryk Jaki mówi, że będzie od niego odbierał cały czas telefon - podsumował polityk PO.
Rafał Trzaskowski tłumaczy się z wpadki

Rafał Trzaskowski tłumaczy się z wpadki

Tłit
Podczas wizyty w mieszkaniu jednej z warszawianek Rafał Trzaskowski w obecności mediów przystąpił do zabezpieczenia wypadającej z drzwi szyby. Polityk do naprawy usterki użył... taśmy klejącej. Posypały się niepochlebne komentarze. Z wpadki tłumaczył się w programie "Tłit". - Różne rzeczy się dzieją. Kamerzysta potrącił szybę. Nie było czasu, aby na poważnie się tym zająć. Naprawiliśmy drzwi następnego dnia - komentował. Jak podkreślił, "nie da się wszystkiego przewidzieć". - Nie przewidzieliśmy, że będzie tylu kamerzystów. Dziennikarze tam wbiegli - kontynuował Trzaskowski. Odniósł się również do żartobliwego wpisu Marka Jakubiaka na Twitterze z piątkowego poranka. Przekonywał, że "warszawiacy naprawdę nie koncentrują się na wpadce".
Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Wiadomości
Imigranci z Afryki szturmują granice Hiszpanii. Skaczą przez płoty w Ceucie i forsują Cieśninę Gibraltarską. Przyciąga ich sen o bajkowej Europie. Spotkaliśmy imigrantów w drodze i tych, którzy już podróż zakończyli. Niektórzy żałują, że w ogóle wyjechali ze swoich krajów.
Trzaskowski komentuje niepokojący sondaż. I odpowiada Terleckiemu

Trzaskowski komentuje niepokojący sondaż. I odpowiada Terleckiemu

Tłit
Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski komentował w programie "Tłit" ostatni sondaż pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. Mimo że wciąż jest w nim na prowadzeniu (40 proc.) to Patryk Jaki depcze mu po piętach - dystans wynosi zaledwie 1 pkt proc. Trzaskowski stwierdził, że to dla niego "żadne zaskoczenie". - Już parę miesięcy temu mówiłem, że będzie blisko, że walka będzie do końca - komentował. Pytany, czy odczuwa niepokój, zapewnił, że wyniki to tylko powód do determinacji i pracy. - Wybory są bardzo ważne, to pierwszy krok, by rozliczyć PiS - podkreślił. Trzaskowski zareagował również na sugestię Romana Giertycha, który stwierdził, że należy patrzeć tylko na wyniki drugiej tury. - Żaden polityk, który patrzy tylko na sondaże, nie ma dobrej strategii. Sondaże to miernik, trend, ale tak czy inaczej - jest wielu kandydatów, kampania ostra - stwierdził polityk PO. Odniósł się także do słów marszałka Terleckiego, który oznajmił, że słyszał, iż PO rozważa zmianę kandydata. - Mogę powiedzieć dokładnie to samo, że ktoś kogoś chce wymienić w PiS-ie. Ja panu marszałkowi Terleckiemu radzę, żeby zajął się swoją partią. Otoczeniem Patryka Jakiego, które okazuje się coraz bardziej kompromitujące. I swoimi własnymi wypowiedziami, a nie tym, co się dzieje w obozie konkurencji. PiS cały czas opowiada o mnie, a ja rozmawiam z warszawiakami. Taka różnica - podsumował Trzaskowski. Zapewnił przy tym, że ma pełne poparcie Grzegorza Schetyny.
Niezwykły schron w Nowej Hucie

Niezwykły schron w Nowej Hucie

Wiadomości
Długo stał zupełnie zapomniany i zalany, teraz będzie można zobaczyć go na własne oczy. Wybudowany w latach 50. schron, znajduje pod Szpitalem Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Schron ma powierzchnię 600 m² i jest największy w Nowej Hucie. Mógł przetrwać atak atomowy. Jest jedyny w swoim rodzaju. W razie konfliktu zbrojnego miał służyć jako punkt medyczny, zdolny przyjąć 100 osób.   Są tu sale szpitalne, blok operacyjny, apteka, a nawet pomieszczenie dla chorych psychicznie. Jest tez specjalne miejsce do odkażania nowoprzybyłych pacjentów, pokój dla matek z dziećmi i gabinet ordynatora. Większość wyposażenia to oryginalne przedmioty z poprzedniego wieku. Część została dokupiona przez pasjonatów. Zwiedzanie będzie możliwe w weekendy, a więcej informacji można uzyskać u organizatora. 
Makabryczne znalezisko na plaży

Makabryczne znalezisko na plaży

Wiadomości
Dwóch mieszkańców z Kornwalii podczas wycieczki znalazło na plaży truchło 100-letniego żółwia. Obwód jego szyi to aż 98 cm. Zwierzę mierzy ponad 2 metry. Żółwie skórzaste są rzadkością w wodach kornwalijskich i zostały zakwalifikowane przez WWF jako "krytycznie zagrożone wyginięciem". Ważą od 200 kg do nawet 700 kg. 
poprzednie 1 ... 44 45 46 47 48 następne