Wiadomości

... więcej »
Jadwiga Staniszkis o Andrzeju Dudzie: zrobiłam błąd popierając go

Jadwiga Staniszkis o Andrzeju Dudzie: zrobiłam błąd popierając go

Odcinek: 1072
- Zrobiłam błąd popierając go - stwierdziła w programie "Tłit" prof. Jadwiga Staniszkis. - Czasami w wypowiedziach Kaczyńskiego pojawia się lekkie zniecierpliwienie Dudą. On dostrzega jego brak osobowości i ambicji, i wykorzystuje je, ale to nie znaczy, że będzie popierał go w następnych wyborach - oceniła prof. Staniszkis.
Jadwiga Staniszkis o Jarosławie Kaczyńskim: powinien odejść

Jadwiga Staniszkis o Jarosławie Kaczyńskim: powinien odejść

Odcinek: 1071
Moim zdaniem Kaczyński powinien odejść. Przeżył tyle tragedii od śmierci brata, potem matki, teraz pani Szczypińskiej. Smutek niszczy poczucie proporcji. Wydaje mu się że zbuduje pozycję PiS-u, poprzez atmosferę strachu, która daje władzę, ale to jest nieprawda. My to przetrwamy, Polacy gorsze rzeczy przetrwali - ocenia w programie "Tłit" w WP prof. Jadwiga Staniszkis.
Staniszkis nie chce Tuska na prezydenta.

Staniszkis nie chce Tuska na prezydenta. "Był marnym premierem"

Odcinek: 1070
- Donald Tusk przyczynił się do tego, co się teraz dzieje - powiedziała w programie WP "Tłit” prof. Jadwiga Staniszkis. Jak zaznaczyła, obecny przewodniczący Rady Europejskiej "był marnym i premierem, i politykiem”. Dlatego nie chce, żeby został prezydentem Polski. Socjolog wskazała również, kto jej zdaniem nadaje się na premiera.
Niesamowity krater Barringera

Niesamowity krater Barringera

Wiadomości
Ten ogromny krater meteorytowy znajduje się na pustynnym terenie amerykańskiego stanu Arizona. Ma 1200 metrów średnicy i 170 metrów głębokości. Powstał około 50 tys. lat temu. Siła uderzenia była o 150 razy większa, niż siła bomby zrzucona na Hiroszimę. To najlepiej zachowany krater uderzeniowy na świecie.
Jadwiga Staniszkis o Mateuszu Morawieckim: zdemoralizowany

Jadwiga Staniszkis o Mateuszu Morawieckim: zdemoralizowany

Odcinek: 1069
To był rok niszczący, demoralizujący. Jedną ze zdemoralizowanych osób jest sam Mateusz Morawiecki - oceniła w programie "Tłit" socjolog Jadwiga Staniszkis. 
Tłit - Jadwiga Staniszkis

Tłit - Jadwiga Staniszkis

Odcinek: 1068
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Jadwiga Staniszkis.
Magia świąt. Staszek Karpiel-Bułecka namawia A. Hofmana do śpiewania kolędy

Magia świąt. Staszek Karpiel-Bułecka namawia A. Hofmana do śpiewania kolędy

Gabinet Cieni
Wyjątkowy, bo świąteczny "Gabinet Cieni". Adam Hofman tym razem gościł w swoim programie Staszka Karpiela-Bułeckę i Szymon Chyca-Magdzina, członków zespołu Future Folk. Oprócz anegdot o świętowaniu Bożego Narodzenia na Podhalu, nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd

"Wyjątkowy czas, wyjątkowi goście". Specjalny świąteczny "Gabinet cieni" Adama Hofmana

Gabinet Cieni
- Wyjątkowy czas, to wyjątkowi goście: mamy zarówno prezydenta, jak i premiera - dowcipnie rozpoczął program Adam Hofman. Prezydent folku - Staszek Karpiel-Bułecka i premier skrzypiec - Szymon Chyc-Magdzin, duet z zespołu Future Folk, byli gośćmi specjalnego świątecznego "Gabinetu Cieni".  W tym odcinku polityków z krwi i kości zabrakło, ale na pewno nie zabrakło dobrego humoru i niezwykłych góralskich anegdot

"Burmistrz wie, że mogą przyjść z ciupagą". Goście A. Hofmana o politycznych obyczajach górali

Wydanie: 25 grudnia 2018
- Górale zawsze starają się głosować na ludzi - obojętne czy z prawej, czy z lewej - to jest nasz chłop. Do tańca i do różańca - mówili goście wyjątkowego "Gabinetu Cieni". Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, członkowie zespołu Future Folk, zdradzili Adamowi Hofmanowi czym kierują się górale przy urnach wyborczych i dlaczego polityk na Podhalu musi się pilnować przed tym by "ktoś nie przyszedł z ciupagą"
Ks. Wojciech Lemański składa duchownym życzenia

Ks. Wojciech Lemański składa duchownym życzenia

Odcinek: 1067
Wojciech Lemański z okazji świąt Bożego Narodzenia życzy księżom bliższego kontaktu z ich parafianami. Namawia też, by częściej stawali po stronie pokrzywdzonych.
Ks. Wojciech Lemański komentuje.

Ks. Wojciech Lemański komentuje. "O. Rydzyk rozzuchwalił się niezmiernie"

Odcinek: 1066
Ks. Wojciech Lemański przekonuje, że o. Tadeusz Rydzyk i jego pozycja sprawią, że "Kościół zapłaci za to wielką cenę". Duchowny uważa, że redemptorysta z Torunia "niezmiernie się rozzuchwalił".
Nazistowski kurort nad Bałtykiem

Nazistowski kurort nad Bałtykiem

Wiadomości
Na wyspie Rugia nad Bałtykiem, naziści rozpoczęli budowę potężnego kompleksu wypoczynkowego. Prora składała się z ośmiu identycznych budynków. Obiekt rozciągał się aż na 4,5 kilometra. Budowniczowie przewidzieli wszystko. Każdy z pokoi miał oferować widok na morze. Z kolei parking miał pomieścić aż 20 tysięcy pojazdów gości hotelowych.
poprzednie 1 ... 44 45 46 47 48 następne