Wiadomości

... więcej »
Wypadek w Myślenicach. Kłamstwo szybko wyszło na jaw

Wypadek w Myślenicach. Kłamstwo szybko wyszło na jaw

Wiadomości
Do koszmarnie wyglądającego wypadku doszło na pasach w Myślenicach. W pieszą wjechał srebrny mercedes. 51-letnia kobieta złamała trzy kręgi szyjne. Trafiła do szpitala. Autem jechała para, która próbowała zataić, kto spowodował wypadek. Do potrącenia pieszej przyznała się kobieta. Na nagraniu widać jednak, że na miejscu kierowcy siedział mężczyzna. Para dopiero później się zamieniła. Czemu kłamali? Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia samochodów. Za spowodowanie wypadku i prowadzenie auta mimo cofniętych uprawnień, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Szkoła wprowadza na korytarzach ruch jednokierunkowy. To efekt reformy edukacji

Szkoła wprowadza na korytarzach ruch jednokierunkowy. To efekt reformy edukacji

Wiadomości
Od września licea w całej Polsce będę musiały zmierzyć się z kumulacją roczników. Już teraz szkoły przygotowują się na najgorsze. Ogólniak im. José Marti na warszawskich Bielanach ćwiczy z uczniami jeden kierunek ruchu na korytarzach tak, żeby od początku przyszłego roku szkolnego pomieścić na nich dwukrotnie więcej pierwszoklasistów. Jak to wygląda? Sprawdzał reporter WP. Więcej w materiale wideo. 
Rozbito grupę zajmującą się handlem ludźmi

Rozbito grupę zajmującą się handlem ludźmi

Wiadomości
Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej rozbili grupę zajmującą się handlem ludźmi. Śledczy zatrzymali w sumie 4 osoby zamieszane w przestępczy proceder. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej odpowiedzą nie tylko za udział w niej, ale także za czerpanie korzyści z nierządu. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach.
Krzysztof Brejza kreśli czarny scenariusz dla Jarosława Kaczyńskiego

Krzysztof Brejza kreśli czarny scenariusz dla Jarosława Kaczyńskiego

Odcinek: 1487
Poseł PO pytany był o milczenie prezesa PiS ws. Srebrnej. - Kuriozalna sytuacja. Dlaczego w sprawach szeregowych obywateli prokuratura działa sprawnie, potrafi wszcząć śledztwo, a jeśli chodzi o Kaczyńskiego, działa w ekstraordynaryjnym trybie? Kaczyński potrafi wpływać na prokuratorów - przecież to wschodniorządność, skrajna patologia! Gdy prokuratura będzie wolna od pisowskiego kagańca, dojdzie do przesłuchania Kaczyńskiego. Bo nikt nie ma prawa tak wpływać na prokuratorów i unikać odpowiedzialności - mówił Brejza w programie "Tłit". - To moskiewski styl sprawowania władzy. Na to zgody PO nie będzie - dodał.
Starożytny grobowiec. Nowe odkrycie w Egipcie

Starożytny grobowiec. Nowe odkrycie w Egipcie

Wiadomości
Został odkryty na terenie nekropolii w Sakkarze. Pochodzi z czasów V dynastii, czyli może mieć nawet 4500 lat.   Zdobione komnaty prowadzą do komnaty grobowej zbudowanej z piaskowca. Grobowiec należał do dygnitarza o imieniu Khuwy. Choć został całkowicie splądrowany jeszcze w starożytności archeologom udało się odnaleźć zmumifikowane szczątki właściciela grobowca. Krypta leży w pobliżu piramidy faraona Dżedkare, w południowej części Sakkary. 
Fiasko zapowiedzi Macierewicza. Krzysztof Brejza komentuje

Fiasko zapowiedzi Macierewicza. Krzysztof Brejza komentuje

Odcinek: 1485
Nie będzie bojowych śmigłowców polsko-ukraińskich, które zapowiadał Antoni Macierewicz. Co więcej - takiego pomysłu nigdy nie było. Co na to Brejza? - Mówimy o wiceprezesie PiS, nie o zwykłym pośle, osobie z 4. rzędu. Był urzędującym szefem MON. Jeżeli w 2016 r. mówił, że zbuduje z Ukrainą śmigłowiec, to mam prawo go rozliczać - komentował w programie "Tłit". Dopytywany, dlaczego Macierewiczowi wciąż "włos z głowy nie spada", dodał: "Znając jego zamiłowanie do teczek, zakładam, że musi mieć coś, co pozwala mu być bardzo mocno zakorzenionym w środowisku Kaczyńskiego". 
Wiceminister PiS o Lechu Wałęsie. Krzysztof Brejza reaguje

Wiceminister PiS o Lechu Wałęsie. Krzysztof Brejza reaguje

Odcinek: 1484
Jarosław Sellin w programie "Tłit" uderzył w b. prezydenta. - To kolejny dowód na to, jak bardzo anty-wspólnotowa jest władza PiS. Każda symbolika sukcesu polskiej demokracji jest przez nich niszczona. Kto wywalczył wolność? Pisowski prokurator stanu wojennego? Wałęsa, Frasyniuk, Bujak, Borusewicz! Oni są po stronie PO - komentował Krzysztof Brejza w programie "Tłit". - Fałszują historię. Nie mają żadnych wartości i wciągają w to Solidarność. Może lepiej, żeby rzeczywiście zmieniła nazwę, by tego dziedzictwa nie niszczyć. Drelich i Guzikiewicz zachowują się jak grupa rekonstrukcyjna z PRL - dodał.
Krzysztof Brejza odpowiada Beacie Mazurek ws. nauczycieli

Krzysztof Brejza odpowiada Beacie Mazurek ws. nauczycieli

Odcinek: 1483
- Wszystkim nam powinno zależeć na tym, aby egzaminy dzieci i młodzieży przebiegły bezproblemowo - oznajmiła rzeczniczka PiS. - Nikt nie bierze tak uczniów jako zakładników jak PiS. To oni dzielą nauczycieli, to oni przez ostatnie 3 lata zamrozili ich pensje. To ludzie PiS-u szczują społeczeństwo przeciwko nauczycielom, straszą, rozgrywają dzieci i nauczycieli. Przez 3 lata okazali się najbardziej anty-wspólnotowym ugrupowaniem. Nikt tak nie podzielił Polski przez 30 lat jak władza PiS. Podła rzecz - ripostował Krzysztof Brejza (PO) w programie "Tłit".

"No, chapeau bas!". Krzysztof Brejza kpi z Beaty Szydło

Odcinek: 1482
- Przemilczmy rolę Beaty Szydło. Nie wiemy, czym się zajmuje przez ostatnie miesiące, oprócz tego, że rozbiła kolejną kolumnę. Teraz wiemy przynajmniej, że jest i dostała jakieś zadanie. No, chapeau bas! - mówił Krzysztof Brejza w programie "Tłit", komentując negocjacje z nauczycielami. Pytany o wotum nieufności dla Anny Zalewskiej, wskazał, że PO czeka, aż upłynie termin od ostatniego wniosku. - Pani minister doprowadziła do niebywałego kryzysu w oświacie - podkreślił Brejza.
Wir pyłowy porwał plac zabaw. Przerażające nagranie

Wir pyłowy porwał plac zabaw. Przerażające nagranie

Wiadomości
Wir pyłowy to zjawisko w atmosferze stanowiące zbiór uniesionych z powierzchni Ziemi cząsteczek pyłu lub piasku. Ma kształt wirującej kolumny o małej średnicy (do około 10 m), wysokości od kilku do ponad tysiąca metrów i o osi w przybliżeniu pionowej. Czas życia typowego wiru pyłowego to kilka (maksymalnie kilkadziesiąt) minut. Na półkuli północnej wirowanie zachodzi przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Wiry pyłowe najczęściej powstają nad suchymi obszarami w wyniku bardzo silnej konwekcji. Wir pyłowy to zjawisko w atmosferze stanowiące zbiór uniesionych z powierzchni Ziemi cząsteczek pyłu lub piasku. Ma kształt wirującej kolumny o małej średnicy (do około 10 m), wysokości od kilku do ponad tysiąca metrów i o osi w przybliżeniu pionowej. Czas życia typowego wiru pyłowego to kilka (maksymalnie kilkadziesiąt) minut. Na półkuli północnej wirowanie zachodzi przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Wiry pyłowe najczęściej powstają nad suchymi obszarami w wyniku bardzo silnej konwekcji.
Pożar na warszawskim osiedlu.

Pożar na warszawskim osiedlu. "Potężny wybuch"

Wiadomości
Wybuch w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. W akcji gaśniczej bierze udział straż pożarna. Informację i nagranie z wybuchu otrzymaliśmy na dziejesie.wp.pl
Związki zawodowe idą na ustępstwa. Chodzi o pensje nauczycieli

Związki zawodowe idą na ustępstwa. Chodzi o pensje nauczycieli

Wiadomości
- Zeszliśmy z oczekiwania 1000 złotych podwyżki i zaproponowaliśmy 30 proc. wzrost wynagrodzeń - poinformował po porannym spotkaniu z rządem Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych. Sławomir Broniarz z ZNP wspomniał, że nadal jest o czym rozmawiać, ale to nie może być kompromis, polegający na tym, że związki zawodowe się ze wszystkiego wycofają. Strona rządowa ma czas do popołudnia, aby przeanalizować tę propozycję. Więcej w materiale wideo. 
Akcja służb w lesie na Podlasiu.

Akcja służb w lesie na Podlasiu. "Nowa fabryka"

Wiadomości
60-proc. alkohol wytwarzała bimbrownia w lesie w okolicach Królowego Mostu w Podlaskiem. Służby celne zamknęły "fabrykę" i zarekwirowały ponad 200 litrów księżycówki.

"Solidarność" wyraża "umiarkowany optymizm". Porozumienie z rządem coraz bliżej

Wiadomości
Wszystko na to wskazuje, że „Solidarność” podpisze porozumienie z rządem w sprawie podwyżek dla nauczycieli. - Nasze minimum negocjacyjne jest zrealizowane – powiedział na konferencji prasowej Ryszard Proksa. Przewodniczący oświatowej "Solidarności" ocenił, że wyraża umiarkowany optymizm. Dodał także, że czeka na kolejne propozycje. Więcej w materiale wideo. 
Lider Bayer Full na liście PiS? Jarosław Sellin komentuje

Lider Bayer Full na liście PiS? Jarosław Sellin komentuje

Odcinek: 1481
Sławomir Świerzyński zapowiedział, że wystartuje z prawicowej partii. - Nie wytrzymał tęczowego kursu PSL, szuka dla siebie nowej przestrzeni. Ale co ma na myśli, mówiąc: prawicowa partia? Nie wiem - komentował wiceminister kultury Jarosław Sellin w programie "Tłit". Dopytywany, czy byłoby dla niego miejsce w PiS, wskazał, że "to zależy od miejscowych struktur". - Jeśli ma takie aspiracje, powinien się tam, "na dole" zgłosić - powiedział Sellin. Na sugestię, że muzyk mógłby zostać wiceministrem kultury, odpowiedział ze śmiechem: "Lider zespołu discopolowego?". Po chwili dodał, że o tym, kto pracuje w resorcie, decyduje premier.
Jarosław Sellin szydzi z Tuska. Oskarża Dulkiewicz

Jarosław Sellin szydzi z Tuska. Oskarża Dulkiewicz

Odcinek: 1479
- Proszę nam nie wmawiać obawy przed Tuskiem. Opuścił polskie premierostwo, stanowisko, o którym marzy każdy polityk, na rzecz ułudy i blichtru w postaci szefa Rady Europejskiej. Wiemy, co ludzie mu najbliżsi myśleli o Polsce, o tym, kto jest grubym misiem i kiedy się nim naprawdę staje, gdy ucieka do Brukseli na takie stanowisko, jak on - mówił Jarosław Sellin w programie "Tłit". Co do Aleksandry Dulkiewicz, stwierdził, że "z różnych retorycznych sformułowań, których używa, wynika, że utożsamia się z prezydentami, którzy próbują budować akcje konfrontacyjne wobec tego, co planuje PiS".
Jarosław Sellin o pomyśle Wałęsy: nie rozumiem

Jarosław Sellin o pomyśle Wałęsy: nie rozumiem

Odcinek: 1478
B. prezydent chce odebrać nazwę "Solidarność" obecnemu związkowi, bo ten "niszczy jego spuściznę". - Nie rozumiem tego postulatu. NSZZ Solidarność to następca prawny Solidarności z lat 80., ma prawo do tej nazwy - komentował wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w programie "Tłit". - Jak się zastanawiam, kto jest wierny ideałom "S", a kto je naruszył, to raczej widzę takich ludzi, jak Wałęsa. Ciągle mówi: ja, ja, ja. Ja zrobiłem, ja dokonałem, ja przewalczyłem, ja zwyciężyłem. Zapomina, że za tym "ja" stało 10 mln Polaków. Powinien milczeć - dodał Sellin.
Zaskakująca teza ws. Zalewskiej. Jarosław Sellin komentuje

Zaskakująca teza ws. Zalewskiej. Jarosław Sellin komentuje

Odcinek: 1477
Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził w programie "Tłit", że Anna Zalewska przestanie być kandydatką do PE, bo jest zbyt dużym obciążeniem dla PiS. - Minister przeprowadziła bardzo trudną reformę edukacji. Poradziła sobie z tym - roztropnie, mądrze, systemowo. Cel, który nakreśliliśmy w 2015 r., przeprowadziliśmy. To nie było łatwe - komentował dzień później w tym samym programie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Dopytywany o kandydowanie Zalewskiej, dodał: "To nie kwestia nagrody, tylko wyzwania. Musimy te wybory wygrać, więc wystawiamy pierwszoligowych polityków. Zalewska do takich należy. Jest kandydatką, ma pozycję nr 1".
Szydło przed negocjacjami ws. strajku nauczycieli: jestem pełna optymizmu

Szydło przed negocjacjami ws. strajku nauczycieli: jestem pełna optymizmu

Wiadomości
- Jestem pełna optymizmu i mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia - mówiła wicepremier Beata Szydło przed spotkaniem ze związkami zawodowymi ws. podwyżek dla nauczycieli. - Jestem trochę zmartwiona, że w takim ważnym momencie, część samorządów deklaruje wzmocnienie tego strajku poprzez znalezienie pieniędzy na zapłacenie za niego nauczycielom. Skoro samorządy mają pieniądze - dlaczego nie wzmacniają oświaty w codziennym funkcjonowaniu? - dodała minister Elżbieta Rafalska.
Zatrzymanie Dejana Apastasi S. Jest podejrzany o atak na polityka PiS

Zatrzymanie Dejana Apastasi S. Jest podejrzany o atak na polityka PiS

Wiadomości
Wojciech Kudelski został rano zaatakowany przez nieznanego napastnika. Teraz policja zatrzymała podejrzanego. To 38-letni Dejan Apastasi S., mieszkaniec Siedlec.

"To nieakceptowalne". Bartłomiej Sienkiewicz o zjeździe narodowców na Jasnej Górze

Odcinek: 1476
Na Jasnej Górze odbyło się m.in. zaprzysiężenie nowych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. - To zderzenie dwóch porządków, których nie da się pogodzić. Nacjonalizm to nie patriotyzm, jest sprzeczny z ewangelią. Mówili o tym kolejni papieże, nawet polski episkopat. Język nienawiści i dzielenia jest dla ojców z Jasnej Góry ważniejszy niż ewangelia. To budzi zgorszenie i sprzeciw. Po II Wojnie Światowej to nieakceptowalne w ładzie Europy i normalnej demokracji - komentował Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit".