Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Pomysł na biznes
Usługi personalizacji, czyszczenia i renowacji obuwia - to pomysł na biznes Mateusza Szymczaka, twórcy firmy "Pimp my shoes". Jak przekonuje właściciel, możemy tu dowolnie "odpicować" swoje buty i odzież. - Malowanie, zdobienie, haft, czyszczenie, ozonowanie - jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde życzenie klienta - tłumaczy Szymczak. Wszystko zaczęło się od hobbystycznej działalności garażowej, która przerodziła się we własny biznes. Dziś po usługę personalizacji butów do Poznania zgłaszają się klienci nie tylko z Polski, ale i USA, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Niemiec. W "Pimp my shoes" możemy całkowicie zmienić wygląd swoich nowych butów, jak również przerobić te stare, zniszczone, dając im drugie życie. Ceny? Czyszczenie kosztuje 50-60 zł, renowacja 80-200 zł, a personalizacja ok. 150 zł. Realizacja bardziej skomplikowanych zamówień trwa ok. 4 dni. Skąd pomysł na taki biznes? - Zacząłem od rutynowego czyszczenia swoich butów, później przyjmowałem zamówienia od znajomych. Na początku to była działalność garażowa - wspomina Mateusz Szymczak. Pomogły mi portale społecznościowe, w których dzieliłem się efektami swojej pracy. To przerodziło się we własny biznes - dodaje. Firma powstała w 2017 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 100 tys. zł. To równowartość zakupu hafciarki, pozostałych maszyn i wyposażenia lokalu. - Od początku działalności, w ciągu 3 lat sprzedaż wzrosła o jakieś 900 proc. - podsumowuje właściciel. Dziś jego firma realizuje średnio 100 zamówień miesięcznie, a ich liczba stale rośnie. Wśród nabywców są już nie tylko klienci z Europy, ale i zza oceanu. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
B. Borusewicz o pożegnaniu Adamowicza. Uderza w TVP

B. Borusewicz o pożegnaniu Adamowicza. Uderza w TVP

Wiadomości
- Od kilku dni widzę tu olbrzymie tłumy. Już przy pierwszym spotkaniu mieszkańców Gdańska, czyli w dniu śmierci prezydenta, było tu, nie jak mówiła rządowa telewizja kilkanaście, a kilkadziesiąt tysięcy ludzi - powiedział Wirtualnej Polsce po piątkowych uroczystościach Bogdan Borusewicz.
Sektor Gości odc. 100. Urodzinowa niespodzianka dla Jacka Gmocha

Sektor Gości odc. 100. Urodzinowa niespodzianka dla Jacka Gmocha

Sektor gości
Podczas nagrania "Sektora Gości" zrobiliśmy niespodziankę trenerowi Jackowi Gmochowi, który obchodził niedawno 80. urodziny. Pod koniec rozmowy do studia wszedł redaktor naczelny WP SportoweFakty Michał Kołodziejczyk, który wręczył trenerowi tort urodzinowy i złożył życzenia. Były selekcjoner reprezentacji Polski, który współpracował z nami podczas ostatniego mundialu, był z niespodzianki wyraźnie zadowolony. Zapraszamy do obejrzenia setnego odcinka programu "Sektor Gości" w całości. Cała rozmowa Michała Bugno z trenerem Jackiem Gmochem zostanie opublikowana w poniedziałek 21 stycznia. 
Trumna z ciałem prezydenta Adamowicza w Bazylice Mariackiej

Trumna z ciałem prezydenta Adamowicza w Bazylice Mariackiej

Wiadomości
Prezydenta Pawła Adamowicza żegnają gdańszczanie i przyjezdni. Karawan zatrzymał się przed Bazyliką Mariacką. Później trumna została wprowadzona głównym wejściem do świątyni. Niósł ją Rafał Trzaskowski, Jacek Karnowski, Rafał Dudkiewicz, Zygmunt Frankiewicz, Krzysztof Żuk i Jacek Jaśkowiak. 
Lawina na autostradzie

Lawina na autostradzie

Motoryzacja
Stany Zjednoczone. Autostrada 189 została odcięta przez potężną lawinę. Pokryła wszystkie pasy ruchu. Służby były zmuszone zamknąć drogę. Według lokalnych mediów, w zwały śniegu nie wpadły żadne pojazdy ani osoby.
Tłumy odprowadzały trumnę z ciałem prezydenta Adamowicza

Tłumy odprowadzały trumnę z ciałem prezydenta Adamowicza

Wiadomości
W Gdańsku przeszedł pochód, który odprowadził trumnę z ciałem prezydenta ulicami miasta. Kondukt tworzyli m.in. przedstawiciele służb, organizacji pozarządowych czy grup rekonstrukcyjnych. Wiele osób miało ze sobą lampiony i flagi Gdańska.
Kurczaki nafaszerowane chemią

Kurczaki nafaszerowane chemią

Styl życia
Hodowcy podają kurczakom antybiotyki, żeby stymulować ich wzrost i zapobiegać chorobom. Tymczasem drób coraz szybciej uodparniają się na podawane w wodzie i paszy leki.
Samorządowcy żegnają Pawła Adamowicza

Samorządowcy żegnają Pawła Adamowicza

Wiadomości
W historycznej sali BHP w Gdańsku samorządowcy z całej Polski pożegnali swojego kolegę Pawła Adamowicza. Na miejscu byli m. in. prezydenci Trzaskowski, Żuk, Grobelny, Jaśkowiak i Karnowski.
Prolog: Mariusz Zielke

Prolog: Mariusz Zielke

Gwiazdy
- Zło się dzieje, jest niestety dość powszechne. Starałem się napisać o ludziach przegranych, a którzy dzięki jednej zmianie mogliby się stać kimś innym, mogliby nie wmieszać się w zbrodnię. Chciałem, żeby czytelnik poznał te osoby od innej strony – opowiada Mariusz Zielke, autor kryminału „Dobre miasto”.
Chili sin carne i chili con carne

Chili sin carne i chili con carne

Skutecznie TV
Przepis na chili sin carne oznacza bez mięsa, chili con carne z mięsem. To pyszne, treściwe danie jednogarnkowe, mało pracy, a wywołuje szeroki uśmiech i znika szybko. Można mrozić, wekować i ugotować z wyprzedzeniem, a potem podgrzać. Zatem tez całkiem praktyczne. A przede wszystkim po prostu pyszne.
Deszczowe lato na Tytanie

Deszczowe lato na Tytanie

Wiadomości
Na zdjęciach satelity Saturna, zrobionych przez sondę Cassini, można zauważyć lustrzaną powierzchnię. Ma ona rozmiar 120 tys. kilometrów kwadratowych. Naukowcy uważają, że to gigantyczna kałuża metanu. Ich zdaniem, efekt jest podobny do tego, jaki możemy obserwować na Ziemi po deszczu, gdy chodniki są mokre. To znak, że na północnej półkuli Tytana rozpoczyna się właśnie lato. Potrwa 7 lat. Naukowcy długo czekali na pojawienie się na Tytanie chmur i opadów. Modele klimatyczne opisujące księżyc Saturna przewidywały, że takie zjawisko będzie miało miejsce.   Kiedy więc udało się wypatrzeć błyszczącą powierzchnie na zdjęciu z sondy Cassini naukowcy mogli odetchnąć z ulgą. Przewidywania okazały się słuszne. Lato na tytanie przyszło jednak odrobinę później, niż sądzono. Naukowcy postarają się wyjaśnić tę zagadkę. 
Jak można wykorzystać kredę w domu?

Jak można wykorzystać kredę w domu?

Styl życia
Kreda może być bardzo użyteczna nie tylko w szkole. Sprawdzi się bardzo dobrze przy wielu czynnościach w domu. Oto kilka zastosowań kredy, o których możesz nie wiedzieć.